Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 487326 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1050 dnia: Lutego 20, 2016, 10:01:22 pm »
Ale zaraz to red nadinterpretowal czyli to Z czyjąś wypowiedź tak zrozumiał a nie Ty jego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1051 dnia: Lutego 20, 2016, 10:21:40 pm »
Czytaj wiarygodne źródło. Według niego, red. Z. nazwał swą wypowiedź "nadinterpretacją". Nie wiem, czy tak nazwał (źródło twierdzi, że wręcz napisał), ale nie chce mi sie tego sprawdzać. Sprawdzam tylko spójność wewnętrzną. Jak czysta żywa nieprawda
Cytuj
"grafolog potwierdził", skoro grafolog nie potwierdził (mało: w ogóle się nie wypowiadał)?
może być "nadinterpretacją"? Ja - uważam, że nie może być.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1052 dnia: Lutego 21, 2016, 06:18:16 pm »
Może Z przeczytał ze grafolog oglądał a wyszło mu potwierdził co chcesz od Z
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1053 dnia: Lutego 21, 2016, 06:37:23 pm »
Źródło podaje, że Ziewiec tak rzekł do kamery.
Czego chcę od TVP zwanej Ziewcem? Żeby rozumiała co mówi (do kamery zwłaszcza). Jak mówi, że grafolog potwierdził, to znaczy, że grafolog potwierdził. A jak nic nie mówi, to nie wiadomo czy potwierdził, i wtedy każdy może sobie sam interpretować, ale na własny rachunek sumienia.
Panie, przecież jeśli ten Ziewulski mówi sam z siebie (a nie to, co ma napisane i wyświetlane na prompterze), to kilka milionów telewidzów dostaje biegaczki nadinterpretacyjnej, która zakaża Polskę w tempie plotkarskim...
R.
pjes: o, przepraszam zainteresowanych, bo ón jest Ziemiec jak ziemia, ale nie chce mi się już poprawiać na telepromterze w tylu miejscach... 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1055 dnia: Lutego 24, 2016, 02:23:57 am »
Pic na wodę fotomontaż :-)
R
pjes: niech będzie, że fotoszop
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1056 dnia: Lipca 05, 2016, 06:31:28 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1057 dnia: Lipca 05, 2016, 07:07:00 pm »
Dzieki, Kju!
To dołożę z rozpędu swoją dzisiejszą pańszczyznę:
http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/lektura-dla-doroslych,17388252561
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1058 dnia: Lipca 08, 2016, 01:01:43 am »
Dzieki, Kju!

Nie ma za co... Przy czym jeśli chodzi o owe "planety" przewodniczącego Junckera to nie mam pewności, ale póki co skłaniam się ku hipotezie, że padł ofiarą dowcipu, albo gierki wywiadowczej. Tj., że w jego przemówienie brexitowe:
http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-16-2350_fr.htm
Ktoś wmontował słówko "planètes", z jego wcześniejszej mowy na tematy klimatyczne:
http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-15-6211_fr.htm
http://europa.eu/rapid/press-release_SPEECH-15-6211_en.htm

(Oczywiście nie upieram się, czekam na dowody.)

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1059 dnia: Lipca 08, 2016, 10:32:53 am »
Wczoraj jem kolację a w telewizorni widać światełko na czarnym ekranie. Generalnie wyłączam się całkowicie jeśli chodzi o telewizor, nie widzę i nie słyszę. Ale entuzjazm w głosach komentatorów oraz stała obecność na środku ekranu jasnego punktu zwróciły moją uwagę (kiedyś tak się psuły kineskopy jak padło odchylanie - może to mnie zelektryzowało?). Patrzę więc i oczom nie wierzę. Za pomocą jakiegoś niezłego teleobiektywu ściągali samolot Obamy i kilka minut relacjonowali jasny punkcik na czarnym ekranie :) .

To było bodaj w TVN. Natomiast przechodząc wczoraj koło telewizorni nadającej z Woronicza dowiedziałem się z Teleekspresu, że droga Polski do NATO była wyboista, pierwszy myśl poddał Jarosław Kaczyński, wówczas redaktor naczelny "Solidarności", prezydentujący Lech Wałęsa był przeciwny, pomysł w życie wprowadzał Jan Parys (ten co wypłacał sobie nienależne premie) i padło jeszcze jedno nazwisko z obozu dobrej zmiany - i absolutnie słowa o nikim innym ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1060 dnia: Lipca 10, 2016, 10:11:46 pm »
Wczoraj jem kolację a w telewizorni widać światełko na czarnym ekranie. Generalnie wyłączam się całkowicie jeśli chodzi o telewizor, nie widzę i nie słyszę. Ale entuzjazm w głosach komentatorów oraz stała obecność na środku ekranu jasnego punktu zwróciły moją uwagę (kiedyś tak się psuły kineskopy jak padło odchylanie - może to mnie zelektryzowało?). Patrzę więc i oczom nie wierzę. Za pomocą jakiegoś niezłego teleobiektywu ściągali samolot Obamy i kilka minut relacjonowali jasny punkcik na czarnym ekranie :) .

W końcu odpowiednie witanie Przyjaciół ma u nas godne tradycje ;):
http://www.tvp.info/7498903/prezydent-bush-na-wawelu

(Choć nie zawsze wychodzi - vide Chruszczow i "świniorzysko".)

To było bodaj w TVN. Natomiast przechodząc wczoraj koło telewizorni nadającej z Woronicza dowiedziałem się z Teleekspresu, że droga Polski do NATO była wyboista, pierwszy myśl poddał Jarosław Kaczyński, wówczas redaktor naczelny "Solidarności", prezydentujący Lech Wałęsa był przeciwny, pomysł w życie wprowadzał Jan Parys (ten co wypłacał sobie nienależne premie) i padło jeszcze jedno nazwisko z obozu dobrej zmiany - i absolutnie słowa o nikim innym ;) ...

Ot, probably taka dziecinna zemsta za to, że dotąd w mediach mało się słyszało o tym, kto pierwszy myśl poddał...* ::)

Teraz też, zresztą, prezes J.K. różne ma pomysły 8):
https://euobserver.com/institutional/134070
http://www.spiegel.de/international/europe/brexit-triggers-eu-power-struggle-between-merkel-and-juncker-a-1100852-2.html

ps. Swoją drogą ciekawe, że strona MSZ-u wspomina ministrów Skubiszewskiego i Geremka głównie:
https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/szczyt_nato_2016/polska_w_nato/polska_droga_do_nato/


* Choć jest to stwierdzenie nieścisłe, naczelny "Solidarności" osobiście owej myśli nie sformułował, uczynił to jego podwładny, który do dziś, zresztą, wykonuje jarosławowe rozkazy:
http://www.newsweek.pl/polska/kim-jest-krzysztof-czabanski-media-publiczne-rzad-pis-,film,374544.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2016, 10:29:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1061 dnia: Lipca 10, 2016, 11:00:08 pm »
Przypominam sobie, a propos, że Czabanescu w PIERWSZYM reaktywowanym (po stanie wojennym) numerze "Tysola" zamieścił czołowo mój krytyczny felieton o Wałęsie Lechu. Mam nadzieję, że w Bibloitece Narodowej zachowały się papierowe zszywki, bo słyszę, że teraz różne rzeczy się ELEKTRONICZNIE wygumkowuje...
R.
pjes: gdyby Portugalia dokopała Żabojadom, to byśwa byli wyelyminowane z Euro 2016 przez Miszcza Jewropy!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1062 dnia: Lipca 14, 2016, 12:02:19 am »
Z dossier Tajnej Rady UK.
Teresa Kwiryna Maj (zd. Lipiec) – matka Frani. Zachwycona nową pracą Frani, widzi obiecujące perspektywy. Marzy aby Frania się ustatkowała (w roli męża widzi przede wszystkim Maksa), chce mieć też wnuki. W odcinku Napad na bank Teresa mówi o swojej hipoglikemii, co wyjaśnia, dlaczego niemal w każdej scenie spożywa posiłek w dużych ilościach lub myśli o jedzeniu.
Gada szyfrem stylizowanym.
Przykład interpretacji - nowy priorytet w polityce zagranicznej ukryty następująco;
Dać przyjemność kobiecie w 2 minuty może tylko zupka chińska.
https://pl.wikiquote.org/wiki/Teresa_Maj
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2016, 12:05:14 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1063 dnia: Sierpnia 14, 2016, 07:35:17 pm »
Mała wedlowska za odgadnięcie autorstwa bez gugli:

Służby nie muszą wysadzać bloku, żeby niepostrzeżenie wejść do czyjegoś mieszkania? Ten, kto tak myśli, jest częścią spisku.
Dwaj menedżerowie Google'a opublikowali w 2012 r. książkę "The New Digital Age" ("Nowa cyfrowa era"), w której obiecywali między innymi, że dzięki internetowi kłamstwo zniknie z życia publicznego, bo będziemy je mogli bez trudu zdemaskować. Życie bardzo szybko zaprzeczyło tej prognozie: właśnie za sprawą internetu staliśmy się bezbronni wobec ściemy.

Nasza cywilizacja przez stulecia doskonaliła metody dochodzenia do prawdy, odróżniania faktów od opinii. Na naszych oczach te metody lądują w śmietniku - zastępuje je kultura internetowej wrzutki.

Wrzutka może być dowolnie idiotyczna, ale jeśli dostatecznie wiele osób w internecie chce w nią uwierzyć - będzie miętolona na Facebooku, Twitterze i YouTubie tak, aż nikomu nie będzie się chciało wnikać w argumenty.

Wrzutką tygodnia były mętne sugestie Sławomira Cenckiewicza, jakoby Wałęsa był w jakiś niejasny sposób zamieszany w wybuch gazu w Gdańsku w 1995 roku. Opublikował je w renomowanym periodyku, w którym swoje odkrycia ogłaszają wszyscy szanujący się historycy, czyli na Fejsie.

Dzień później zamieścił lakoniczne sprostowanie, w periodyku równie szacownym - na Twitterze. Brzmiało: "Nigdzie nie napisałem, że UOP wysadził blok! Trochę podkręcacie panowie z rp.pl".

Faktycznie. Nie napisał. Ale "panowie z rp.pl" też tak nie napisali.

Ich tekst przypominał inne tego typu materiały, którymi w poniedziałek huczał prawicowy internet - Salon24, wPolityce, Niezależna itd. Te materiały były po prostu streszczaniem tego, co Cenckiewicz napisał na Facebooku.

Tak propagują się wrzutki. Ziemkiewicz na Twitterze cytuje Gmyza, który na Facebooku zacytował Kolonkę z YouTube'a, cytującego blog Michalkiewicza. Pytanie o dowody, argumenty czy elementarną logikę wrzutkowej tezy nie pada, ponieważ wszystkim ogniwom tego łańcucha - a także ich odbiorcom - po prostu wystarcza pragnienie wiary w jej prawdziwość.

"Dowód" Cenckiewicza wygląda tak (cytuję verbatim): "Pewien funkcjonariusz b. SB, ale świetnie ustosunkowany w środowisku UOP/ABW, tłumaczył mi, że w zawalonym bloku mieszkał płk Adam Hodysz, którego ekipa prezydenta Lecha Wałęsy z delegatury UOP w Gdańsku podejrzewała o przetrzymywanie kopii dokumentów agenturalnych Wałęsy/ Bolka. Upozorowali wybuch gazu - mówił - żeby wyprowadzić później wszystkich mieszkańców i wejść do mieszkania Hodysza. Przesadzili, budynek się zawalił i zginęli ludzie. Ale do mieszkania i tak weszli".

Służby specjalne nie potrzebują "wyprowadzenia wszystkich mieszkańców", żeby wejść do czyjegoś mieszkania i dyskretnie je przeszukać. Wrzutka Cenckiewicza nie ma sensu na poziomie elementarnej logiki, nie mówiąc już o tym, jak żałosny jest jego koronny dowód ("pewien funkcjonariusz tłumaczył mi...").

A jednak jego tekst udostępniło (przekazało dalej) 1376 osób, stan na czwartek. Większość uwierzyła w sugestię Cenckiewicza, której ten - żeby było śmieszniej - się potem wypierał.

Typowy komentarz: "Od czasu kiedy ujrzały światło dzienne kwity TW Bolek , wiedziałem, że to ubeckie bydlę będzie zdolne do wszystkiego. Nie przypuszczałem jednak w tamtym czasie, że laureat Nagrody Nobla będzie zdolny do terroru i likwidacji fizycznej swoich oponentów".

Wrzutki decydują dziś o debacie publicznej i wpływają na wynik wyborów. Prezydent Komorowski przegrał na tyle nieznaczną różnicą głosów, że można przypuszczać, że przyczyniły się do tego absurdalne wrzutki Wojciecha Sumlińskiego, który bombarduje nimi media społecznościowe dla promowania swoich powieści o dziennikarzu śledczym. Dziennikarz ciągle spotyka się z "pewnymi funkcjonariuszami", którzy "tłumaczą mu". Rzecz jasna, anonimowo i bez żadnych dowodów.


R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #1064 dnia: Sierpnia 18, 2016, 02:48:46 pm »
bzdury, jak się coś się chce wiedziec o świecie to wikipedię się czyta a nie fejsbuka  :-X
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.