Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359487 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3120 dnia: Lutego 24, 2019, 01:04:20 pm »
Cytuj
w parodii chodzi z reguły o to,by było śmisznie.
No właśnie... też tak mi się zdawało  ???
Cytuj
ale ta dla wtajemniczonych - linuksowców albo chociaż serwerowców  8)
Aaa, to pewnie dlatego... nie ten krąg  ::)
Cytuj
z innej beczki
Niesamowita Pani i w ogóle - zestaw instrumentów w tej orkiestrze - powalający.

  Ja siedzę pod nieco innym deklem - akurat zdarzyło się być na koncercie Antymosa Apostolisa - jako że się podobał, polecanka z zajawką i tej nowej płyty też - w tym składzie byli...tja...A.A zasadniczo na perkusji, ale kilka razy pobawił się i gitarą. Tym niemniej, zdecydowanie w roli głównej - klawisz.

Grali jak nie przymierzając - stare Laboratorium  8)
A skoro już w tych klimatach... z tymi eL. akurat minę się "o włos", tym niemniej wartom zauważyć - po 30 latach z górką wydali nową płytę. Nie znam całej - recenzje, te co czytałem, są dobre - dla naprzykładu
https://www.cantaramusic.pl/recenzje?action=details&id=751
Sporo autocoverów w nowym cześniejszym (?) sosie. Niestety utwory poblokowane na tutejszej tubce, stąd tylko coś ala piosenka z OSTRem - akurat na leniwe niedzielne południe - lekkostrawna przystawka, ciężko się domyślić, że to Laborka  :D





 
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2019, 01:10:15 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3121 dnia: Lutego 25, 2019, 07:11:17 pm »
Z ostatniej chwili;
Hi - dawno Flojdów nie było (tu w sosie mac-meksykańskim)  :D
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2019, 07:12:56 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3122 dnia: Lutego 28, 2019, 01:24:13 am »
No nie było - bo wiesioła nie ma...do mnie się przyplątał taki Cosmos - słucham - myślę PF...ale jednak jakieś dziwne...plagiatowo Contaktuje?
https://www.youtube.com/watch?v=IPPGIbt9Dmo

Co do okołooscarowych - nieco zaskoczyła mnie - już drugi raz? raz kiedy czytała Solaris Lema w jakimś maratonie - pani, której muzyczny anturaż jest mi całkowicie obcy - piosenkowość, ale do zniesienia - zwłaszcza, że napisana na potrzeby filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=5vheNbQlsyU
Zresztą pan, który nie jest zawodowym śpiewakiem też:
https://www.youtube.com/watch?v=cz0qhCWl1o4
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3123 dnia: Marca 01, 2019, 07:46:07 pm »
Nowe Laboratorium dla mnie niestrawne.

z innej beczki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3124 dnia: Marca 13, 2019, 11:03:28 pm »
Cytuj
- myślę PF...ale jednak jakieś dziwne...plagiatowo Contaktuje?
Miło się słucha, gładziutkie. Ale te pla pla...no właśnie!  :D
Cytuj
- piosenkowość, ale do zniesienia - zwłaszcza, że napisana na potrzeby filmiku:
Ano - do zniesienia. Pan jednak jakby bardziej niż gwiazda...albo ... i nie bardziej?
 - jakieś rzewne to wszystko, sentymentalne jak nie przymierzając i bez kozery-  wiersze Karpińskiego? Skojarzanki, poza oczywistą barbórkową - Nashville Altmana, tam też balladzili, jeno z większą domieszką prozy.
Cytuj
Nowe Laboratorium dla mnie niestrawne.
Ja znam tylko ten jeden kawałek - faktycznie średni, choć daje się posłuchać.
Słuchałeś całej płyty? I z niej taka opinia?
Inna beczka należy do moich ulubionych, o styl mi, bo Pana nie znałem.
Patrzę, że bawi się także w rekonstrukcję instrumentów dawnych acz nie najdawniejszych. No, w każdym razie ma blusowy sznyt!
https://www.imdb.com/name/nm7761857/bio
Zostając w gitarowych klimatach i oparach ósmomarcowych - Panie - sisters Wilson znów ruszają w trasę. To cza przypomnieć hiciora;

I tropem gitarzystek - w nawiązaniu do pewnej Chinki sprzed kilku listów, taka podobna a "zapadna"
- królowa KAKI  :)

I coś zwyklejszego, od manniaka zasłyszane, mocno różnorodne i fajne mi po całości, choć stylowy miszmasz... tu niech będzie w klimatach reggae.
 Chyba dość  jak na środę..?   8)
to siup



« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2019, 11:12:39 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3125 dnia: Marca 14, 2019, 06:31:59 pm »
Płyty Lab. słuchałem - a właściwie próbowałem słuchać, bo szybko mi przeszło.

To jeszcze JJ  w trybie multi


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3126 dnia: Marca 18, 2019, 05:40:46 pm »
Cytuj
Płyty Lab. słuchałem - a właściwie próbowałem słuchać, bo szybko mi przeszło.
Aż tak? No to chyba sobie odpuszczę, najwyżej jak samo wpadnie...
Cytuj
To jeszcze JJ
Wart grzechu. Ma interesujący profil i piękne dłonie. Szczypta Indianina?  8)
Mniejsza, poniżej z dziwnymi instrumentami i ostrzej

To przy okazji ten Junior raz jeszcze . . jak śpiewa to słyszę Billa Withersa

384 reklamy zablokowane - taki mam meldunek AdB
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3127 dnia: Marca 23, 2019, 10:50:47 pm »
Muzyczny zaniedbany coś, i to przy sobocie?
La hauva scanda nasmarcka!  :)
A może by tak odpocząć od analiz kolejnych planów zbawiania świata, teorii jeszcze mądrzejszych od poprzednich teorii, ekpierimentow cudacznych i...eeep -  posłuchać muzyczki?
Taki głos wpadł w oko. Markiem rzucony, aż dawno niewidziana belka drzazgą wypadła wprost w przechodząca sąsiadkę bez orzechów; bo Nasz on, z okolic rolniczo-villowych. Swojsko głęboki.
Ułożę apostolsko - w  trysąg;
wiejsko

postwiejsko, premiejsko
 
i normalnie

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3128 dnia: Marca 27, 2019, 09:22:33 am »
Ostatnie może być. Wcześniejsze jakieś takie bez wyrazu - nie pomnę, ale Juniora jakbym kojarzył z czymś konkretniejszym.
Ale żeby oddać sprawiedliwość JJ - tego się fajnie słucha, jednocześnie oglądając (poza wszystkim, fajna chata), a i to w niezbyt dużych ilościach. Sama muzyka na dłuższą metę trochę nuży.

Bluesowa kobita - tu ekspresji nie brakuje


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3129 dnia: Marca 29, 2019, 10:28:11 am »
Cytuj
a i to w niezbyt dużych ilościach. Sama muzyka na dłuższą metę trochę nuży.
Ano. To dotyczy bodaj każdej muzyki zawartej w tak sztywnych ramkach, choćby ona i korzenna. Monotonia.
Stad sztuką jest tak nakombinować by wyszło coś innego, a jednocześnie czuć było ten korzeń.
Takie piejomkury piejom... :)
Cytuj
Bluesowa kobita - tu ekspresji nie brakuje
Pierwsze skojarzenie względem ekspresji - Joplin. Nieszkocki.  ;)
To powtórzę jeszcze Szałna - prosty chwytliwy kawałek - a mnie męczy bo czemuś headpuzzel nie chce zaskoczyć, skąd znam ten początek, zwłaszcza rififi? No skąd!!>???  :-X

I uciekając przed monotonią stylu zmieniam klimat na... monotonny;

196 zablokowanych, dziś słabo  :)

« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2019, 10:30:46 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3130 dnia: Marca 29, 2019, 02:08:40 pm »
JJ i Gary - fajne beczki...ten Mullins jednak trochę muli;)
Mnie ten początek nie wiedzieć dlaczego pachnie DCD...chyba tym:
https://www.youtube.com/watch?v=E2IVCyFt2Os
A rififi...coś Toma z Petem? Później jakby Marka K?
Z dziwnych - dzisiaj premiera płyty Beth Gibbons z Portishead (które zdarzało się mi tutaj linkować)...nagrana po polsku...w dodatku to: album koncertowy "Henryk Górecki: Symphony No. 3 (Symphony of Sorrowful Songs)". (...)
Gibbons nie znająca języka polskiego nauczyła się całości tekstu fonetycznie, a naturalny kontralt porzuciła na rzecz sopranu.
https://www.youtube.com/watch?v=lCt_mQpIDso
https://www.polskieradio.pl/169/3077/Artykul/2255360,Beth-Gibbons-z-Portishead-wyda-album-z-Narodowa-Orkiestra-Symfoniczna-Polskiego-Radia
Z wywołujących od kilkunastu godzin zamęt - czarnoskóra Deutschland - co ma być rozliczeniem, potępieniem...a ja słyszę tylko mocne D-land. Hm.
W każdem jutjub blokuje teledysk - tzn trzeba się zalogować by potwierdzić wiek...
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-rammstein-zobacz-teledysk-deutschland-skandal-wokol-nowego-w,nId,2907868
Poza tym od wczoraj nie chce się odrzepić:
https://www.youtube.com/watch?v=YJTe_VYH-24
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3131 dnia: Marca 29, 2019, 10:57:23 pm »
Cytuj
A rififi...coś Toma z Petem?
O to to to...gdzieś tu, bingo!
Sęk w bingu ten, że słyszę konkretny kawałek - nic, przesłucham jakąś składan a nóżkę się objawi?
Jeszcze z RHCP miałem jakieś zlepy, ale to może przez tytuł?
Cytuj
Z wywołujących od kilkunastu godzin zamęt - czarnoskóra Deutschland - co ma być rozliczeniem, potępieniem...a ja słyszę tylko mocne D-land. Hm.
Hmm, zlepeq popkulturowych obrazków w komiksowym stylu - nic nie skumałem. Ta rzynka, jak jeden majkel co ostatnio do...   :-\ nie, od czci... jednym słowem, ni z gruszki ale chyba ma bulwersować, to bulwersuje. Dodatkowo przejrzałem tłumaczenie tekstu - nic to nie wniosło.
Widać za głupi jestem na takie iberallesy (hiszpanianadewszywszysięjąkam?stko)
Cytuj
Poza tym od wczoraj nie chce się odrzepić:
Betlejem fajne, ale numer coś obrzeźnięty wyszedł  :-\ ... pierwsze skojarzonko, że morrisonowaty, ale patrzę że też grejtfule grali w te kanadyjke. I tyle fajnego z folku się ulęgło i tylko u nas na Skaldów marudzą.
Że nasza ludowizna to be...or not.
W sumie fajnie, że nazarejscy też kiedyś byli młodzi i jeszcze im się chciało, bo potem bardziej zmiękli i popadli w jękliwość na podobieństwo dreamon że nawet nie będę linkował. Ale kilka starszych numerów fajnych jest i może kiedyś...
Tymczasem z innej beczki - zupełnie innej, pustej  :)
->
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3132 dnia: Marca 30, 2019, 12:54:27 am »
Cytuj
A rififi...coś Toma z Petem?
O to to to...gdzieś tu, bingo!
Sęk w bingu ten, że słyszę konkretny kawałek - nic, przesłucham jakąś składan a nóżkę się objawi?
Jeszcze z RHCP miałem jakieś zlepy, ale to może przez tytuł?
Nie, redhoty chyba nie...ale mnie teraz rzuciło w Still Corners...tylko nie wiem czy w ten:
https://www.youtube.com/watch?v=V5YOhcAof8I
W każdem to najlepsza muląca piosnka;))
Cytuj
Hmm, zlepeq popkulturowych obrazków w komiksowym stylu - nic nie skumałem. Ta rzynka, jak jeden majkel co ostatnio do...   :-\ nie, od czci... jednym słowem, ni z gruszki ale chyba ma bulwersować, to bulwersuje. Dodatkowo przejrzałem tłumaczenie tekstu - nic to nie wniosło.
Widać za głupi jestem na takie iberallesy (hiszpanianadewszywszysięjąkam?stko)
Nie wiem co spożyłeś - ale zgadzam się;))
Nie widzę/słyszę ni potępienia, ni pochwały...może inny odbiór jak sam odsłuch, a inny z obrazowaniem...ale tekst?! Może to była zła dykcja? Bo też nie wiedzą czego chcą:
Deutschland – mein Herz in Flammen
Will dich lieben und verdammen 

Chyba co...ostatnie słowa:
Deutschland – meine Liebe
Kann ich dir nicht geben
Deutschland! 

Cytuj
Betlejem fajne, ale numer coś obrzeźnięty wyszedł  :-\ ... pierwsze skojarzonko, że morrisonowaty, ale patrzę że też grejtfule grali w te kanadyjke.
Faktycznie - jakowyś brak - nie, nie morrisnowaty...ichniejszy - inne wersje jakieś nie takieś...chyba co pan w keczupowej kurtce?
https://www.youtube.com/watch?v=eF1RX5hx3-Q
Cytuj
W sumie fajnie, że nazarejscy też kiedyś byli młodzi i jeszcze im się chciało
Jak byli starsi - też im się chciało - brazylijsko:
https://www.youtube.com/watch?v=lO7tXwZsqPo
E, pusta beczka, to nie beczka...wywołany Jaszczur:
https://www.youtube.com/watch?v=7ceAK3-7DEM
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3133 dnia: Marca 30, 2019, 02:35:40 pm »
Cytuj
Nie, redhoty chyba nie...ale mnie teraz rzuciło w Still Corners...tylko nie wiem czy w ten:
Ten Still...może by i pasował, ale skoro pierwszy raz słyszę to raczej nie...marginesem, milutkie-słodziutkie.  :)
Jeszcze REM zaświtał, ale zaczynam skłaniać się ku temu, że głowa spłatała figla i z kilku znanych wątków utkała mityczną piosenkę której teraz szukam, coś jak jednorożec. A w sumie...nieistotność.
Cytuj
W każdem to najlepsza muląca piosnka;))
Taa? Mi jednak bardziej Ferguson.
Cytuj
Nie wiem co spożyłeś - ale zgadzam się;))
Nic. Po spożyciu staram się nie klepać w klawisze, ale czasem pozwolę sobie na taki śtrumień...na trzeźwo.
Cytuj
.może inny odbiór jak sam odsłuch, a inny z obrazowaniem...ale tekst?!
Poszczególne zdania rozumiem, jednak nie składają mi się w całość. Takie jakieś...esemesowe to wszystko.
Ja lubić, ja chcieć, w moim sercu... blablala (że zacytuję klasyka z minionej epoki)
Cytuj
...wywołany Jaszczur:
W sumie rzadko tu gościł...dziwne, na półeczce stoi cała dyskografia cd z lat dawnych, i kilka winyli. A jeden, LAwomen, kupiony od samego Walendziaka jak był jeszcze biedny student :) Fajnie, że wywołałaś, może później coś dorzucę. Wracając do nazarejskich,
Cytuj
E, pusta beczka, to nie beczka...
Parafrazując inną klasykę słów z tej samej epoki; mam w domu beczkę-beczka jest pusta-zaglądam do niej-w beczce kapusta...
Długas, w sumie to wrzucam przede wszystkim dla urzekającego obrazu - wieeem landdrynkowy ale dooglądaem do końca co rzadko mi się zdarza gdy słucham.
Takie gwiazdozbiory;
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2019, 02:39:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3134 dnia: Marca 30, 2019, 09:41:56 pm »
Cytuj
Nie widzę/słyszę ni potępienia, ni pochwały...może inny odbiór jak sam odsłuch, a inny z obrazowaniem...ale tekst?! Może to była zła dykcja? Bo też nie wiedzą czego chcą:
Z wyczytanego, zależnie od opcji...chodzi o obraz. Jedni złośliwie piszą, że Niemców oburzają niemieckie mundury w Oświęcimiu - wszak to był polski obóz. Drudzy, że profanacja pasiaków i symboli - szczególnie gwiazdy Dawida. To drugie mnie zaciekawiło, poprawiłem obraz i widzę - sprytnie zniekształcili rzeczoną gwiazdę.
Może to zupełnie inna gwiazda? A trójkąt - polityczny?

Dla porównania
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznakowanie_wi%C4%99%C5%BAni%C3%B3w_niemieckich_oboz%C3%B3w_koncentracyjnych
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2019, 09:46:05 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana