Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187361 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #195 dnia: Marca 13, 2016, 02:22:58 pm »
Ob. Remuszko, w Waszych ustach nawoływanie do trzymania się tematu wątku brzmi jak weganizm w paszczy tygrysa.

Wtóro - czy tam jest napisane o ściganiu? Inicjatywa mi się podoba. Są nowe narzędzia kryminalistyczne i medyczne, które można zastosować w badaniu i dokumentowaniu przeszłości - to należy je stosować, zwłaszcza w stosunku do czasów ważnych, naznaczonych tysiącami czy setkami tysięcy nieznanych i bezimiennych polskich grobów, których sprawcy lub ich następcy, z braku znanych nam dowodów, mogą patrząc bez mrugnięcia w oczy twierdzić, że niczego takiego nie było i to są błędy w naszych rachunkach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #196 dnia: Marca 13, 2016, 04:27:55 pm »
To wprawdzie odległe, lecz na takich dygresyjnych prawach zauważę, że twórcy czytania i namnażania DNA powinni natychmiast dostać symbolicznego Nobla, bo tak gigantycznego osiągnięcia jeszcze w historii nauki nie było (moim zdaniem). Podobnie jak Page i Brin pokojowego Nobla za gogla. 
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #197 dnia: Marca 13, 2016, 07:40:12 pm »
Jak ktoś się przerobi na półośkę od Stara to jest półośką i nie ma problemu. Gorzej, jak nie przerabia się tylko mówiąc krótko mu odwala i uważa się za tą półośkę.

Czekaj... Czyli dobrze rozumiem, że nie masz nic przeciwko traktowaniu osób po SRS jako przedstawicieli płci przeciwnej do tej, z której (m.in.) wiadomymi narządami się urodzili? Czy też progiem będzie dla Ciebie dopiero przeróbka na poziomie chromosomalnym?
Co to za trudne słowo SRS? Nie no na razie przeróbka z płci na płeć jest niewykonalna.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #198 dnia: Marca 13, 2016, 07:47:23 pm »
Co to za trudne słowo SRS?

Z inglisza: sex reassignment surgery.

Nie no na razie przeróbka z płci na płeć jest niewykonalna.

Niemniej nadal pytam co uznajesz/uznasz za próg, poza którym mamy do czynienia z przeróbką na tyle zdecydowaną, by jednoznacznie mówić o zmianie płci. Choćby czysto teoretycznie...
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2016, 07:49:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #199 dnia: Marca 14, 2016, 03:54:29 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #200 dnia: Marca 14, 2016, 05:04:40 pm »
Nadal uważacie, jak Liv? Że Piątkopodobni bredzą?
R.
A ktoś tu napisał, że uważna podobnie, co ja?  8)
Czemu stawiasz zdanie z tezą?
Zatem doprecyzuję - najbardziej chcą wojny ci, którzy wołają, że jej nie chcą. Ty wpisujesz się w ten nurt, histeryzując. Owi obrońcy pokoju, marzą by do nich (nie do nich osobiście, rzecz jasna) ktoś strzelił. Jeśli
się czegoś boję, to tego, że ktoś tam z tego napięcia, strzeli sam do siebie. By mieć pretekst do jeszcze większych wrzasków.
Ich wkurza, że nikt demonstracji nie obstawia policją, nie pałuje, nie rozpędza, jak to robiła poprzednia ekipa.
To stara strategia, choćby "czerwonych" z powstania styczniowego, rewolucjonistów wszelkiej maści.
Na gwałt potrzebny święty męczennik.
Ilość "piór" i ałtorytetów zapędzona do siania tej histerii osobiście mnie zdumiewa. A piątek zadziwiająco współbrzmi z środą. To planowa akcja.  Czekam na czwartka, w końcu tydzień ma 7 dni.
Tymczasem władze palcem nie kiwną, bo nie ma lepszego dowodu na to że w Polsce demokracji nic nie grozi, niż manifestacje KODów. Świadomie, czy nie - grają do swojej bramki.
Ale już to, że poznali słowo naród i wyjęli biało-czerwoną z "gie" w które wcześniej ją wkładali, zgodnie przy tym rechocząc, to wartość dodatkowa.
Był śmiech z miesięcznic, a tu mamy tygodnice - zaiste marksowy cytat o farsie kwitnie, choć zimno.
Oby nie zakwitł makiem. Już raczej tulipan, skoro musi być czerwony.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 05:07:23 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #201 dnia: Marca 14, 2016, 07:49:26 pm »
Panie, to jest zgrabne, a częściowo może i słuszne. Ale:
1. Gdy wszczynałem wojnę (czytaj: zakładałem niniejszy wątek), to powodowało mną to, co napisałem. Gdyby kogoś ze strusi interesowało źródło, to, Bogu dzięki, scripta manent
2. Generał Kiszczak (dziś świętej albo i nieświętej pamięci) rzekł mi kiedyś DOKŁADNIE to samo co Ty: najważniejszy jest pierwszy (masowy) trup. Potem idzie jak z nomen omen Płatka.
3. Zdanie z tezą stawiam dlatego, iż uważam z przerażeniem, że zachodzi górnopółkowa prawidłowość ewolucyjna: wojna co pewien czas BYĆ MUSI. Taka z zabijaniem ludzi przez ludzi. W Europie za długo nie było wojny.
4. Wojna jest dla mnie najgorszą sprawą na świecie. Niestety, wielu rodaków, Europejczyków i w ogóle Homoledwosapiensów uważa inaczej.
5. Jeszcze gorszą (sprzeczność logiczna) sprawą jest kłamstwo, jako gruntowna przyczyna wojny.
R.
 
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 07:51:18 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #202 dnia: Marca 14, 2016, 08:54:25 pm »
Facet co wynalazł namnażanie DNA dostał Nobla zaledwie 10 lat po swoim odkryciu. Nie byłem pewien, ale sprawdziłem. Natomiast pamiętam, że za kasę zgodził się pójść na eksperta od badań DNA do Simpsona, sądzonego za zabójstwo byłej żony. Simson kupił go, żeby przed sadem podważał metodę, która odkrył - bo wobec Simpsona były dowody biologiczne. Był to jak pamiętam niezły zwód uszami ze strony prawników Simpsona, dzięki któremu prawdopodobnie nie został skazany. Rodzaj pułapki ofsajdowej.

Co do meritum to może pomogłoby sprecyzowanie tematu, bo wątek jest mocno rozmyty. Chodzi o wojnę w Polsce, na Ukrainie, Portugalii czy Hiszpanii czy może ogólnie "gdzieś w Europie"?

Jeśli chodzi o Polskę to po pierwsze nie widzę odpowiednio wyposażonych antagonistów, a po drugie jakichkolwiek przyczyn jej wybuchu. Jeśli za wojnę rozumieć co najmniej coś ala powstanie na Węgrzech w 1956 roku. Co prawda dialog przemienił się dawno w odrębne monologi wygłaszane do ściany a monetą polityki jest fałsz - ale widocznie takie czasy nastałi.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 08:56:58 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #203 dnia: Marca 14, 2016, 09:46:25 pm »
Scripta manent!!! Oj, biednyś Ty, Maźku...
Pażywiom - uwidim. Będę Cę ciągnął za kąsekwęcje!!!
R.
pjes: hic et nunc chodzi (mi) o Polskę. Nie o Urugway, alibo też o Mątevideo...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 09:51:27 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #204 dnia: Marca 14, 2016, 09:51:35 pm »
Ale co manent? Zawsze będzie jak będzie, ale jeśli pytasz mnie o zdanie, to nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #205 dnia: Marca 14, 2016, 09:57:32 pm »
Nie osłabiaj mnie tak bardzo, proszę.
Scripta manent = (po łacinie) Napisane zostaje.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #206 dnia: Marca 14, 2016, 10:02:15 pm »
Wszystko przez to, że uważasz mnie za większego kretyna niż niewątpliwie jestem. Otóż dziadu zatracony wiem co to znaczy ten cośtam remanent - tylko się pytam co niby się manętnęło, czyli zostało, albo co się ma manętnąć. Czy mi wytykasz co już dawniej napisałeś, czy księgujesz, co piszę teraz?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #207 dnia: Marca 14, 2016, 10:18:21 pm »
I jedno i drugie, lecz to nie ja (bo z natury jezdem leniwy), tylko samodzielne samorejestrujące Forum Mistrza.
Co zaś się tyczy poczęcia: masz, nasionko i dwa jajeczka (Q&Liv):
http://forum.lem.pl/index.php?topic=689.0
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #208 dnia: Marca 14, 2016, 11:09:21 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o Polskę to po pierwsze nie widzę odpowiednio wyposażonych antagonistów, a po drugie jakichkolwiek przyczyn jej wybuchu.
O!  :)
Może sękacz w tym, że ja (oraz Maziek?) mam ogląd z prowincji. Tu nie ma żadnych KODów, zadym, ba...nie ma nawet Platformy i PiSu. Jest tylko zestaw tych samych od lat twarzy, które raz są tym, raz tamtym - zależnie od okoliczności. Jedyne novum, to aktywność ruchu narodowego...200 osób przyszło na wyklętych. Przeszli jak pochód 1-majowy.  Ale ci są cywilizowani, niektórych znam. W raziejakgdyby...te okoliczności - przemalują się na liberałów lub zielonych. Normalka.
A włączam tele, otwieram press - Warszawa - a tam wojnami grożą. Kto ma walczyć?
Te 50 tysięcy (niech będzie, że z górką)  osób, w sobotę od 14 do 17 piknikujących? Toż to tyle co na stadion przychodzi mecz obejrzeć. Szum medialny i tyle.
Cytuj
Zdanie z tezą stawiam dlatego, iż uważam z przerażeniem, że zachodzi górnopółkowa prawidłowość ewolucyjna: wojna co pewien czas BYĆ MUSI. Taka z zabijaniem ludzi przez ludzi. W Europie za długo nie było wojny.
A to inna bajka. Walczą za nas gdzie indziej. W "Inferno" Browna jest zgrabna i humanitarna recepta na przeludnienie.  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2016, 11:32:51 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #209 dnia: Marca 14, 2016, 11:20:34 pm »
Idę spać, lecz Twój respons jest optymistyczny: nie postrzegam świata tak, jak chyba większość moich Rodaków.
Na Mazurach i na Opolszczyźnie (gadałem) myślą raczej tak jak Ty.
Amen :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )