Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481043 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #675 dnia: Stycznia 27, 2013, 01:37:03 pm »
Właśnie ukazał się "nowy" tygodnik "Do Rzeczy" w nawiasie nowy,bo większość autorów ta sama co w "Uważam Że" a szata graficzna,"rozkładówka" bardzo zbliżone.Na ostatniej stronie oczywiście W.Łysiak,który przestrzega roztropnie i radzi co do nazwy tygodnika(Od Rzeczy  ;) ) http://tygodniklisickiego.pl/
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #676 dnia: Stycznia 27, 2013, 01:57:27 pm »
...Są jeszcze Tuleye w Warszawie...
Na szczęście :-)
VOSM
pjes: wiesz Ty, kto to w XIX wieku powiedział o sądach w Berlinie???
Jeśli to żart,to dodam tylko,że gazetowe wstępniaki" nie przystoją sędziom  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #677 dnia: Stycznia 27, 2013, 05:56:09 pm »
Właśnie ukazał się "nowy" tygodnik "Do Rzeczy"...
Mein Gott, pierwszy raz się chyba z Tobą zgadzam. Też bym to dał do faktów medialnych, tyle, że uznałem, że nie warto...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #678 dnia: Stycznia 27, 2013, 07:46:22 pm »
Właśnie ukazał się "nowy" tygodnik "Do Rzeczy"...
Mein Gott, pierwszy raz się chyba z Tobą zgadzam. Też bym to dał do faktów medialnych, tyle, że uznałem, że nie warto...
Bo każdy wuj na swój  strój  :) .A czego tak po niemecku,czyzbyś Fausta w oryginale czytal,tak bardzo ostatnio popularnego wśród forumowiczów?  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #679 dnia: Stycznia 27, 2013, 08:01:16 pm »
Nie, 4 Pancernych oglądałem, urywek jakiś.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #680 dnia: Lutego 07, 2013, 11:28:04 am »
Właśnie ukazał się "nowy" tygodnik "Do Rzeczy"...
Mein Gott, pierwszy raz się chyba z Tobą zgadzam. Też bym to dał do faktów medialnych, tyle, że uznałem, że nie warto...
No i zapomniałem gazetki w poniedziałek kupić (i nie po drodze było) a teraz w moim mieście a nie małe to miasto jest,gazetki nie uświadczysz.Głód innej poprawności politycnej w gawiedzi panuje nie ma co!Na szczęście jest już wersja internetowa http://dorzeczy.pl/
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2013, 11:38:00 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #681 dnia: Lutego 08, 2013, 06:28:47 pm »
Zdziwiło.
Że  Newsweek.
 Chyba, że internetowy, to jakiś inny.
Redakcja się zmieniła? Czy wytyczne?
Dotychczas był to temat "Gazety Polskiej".
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/-staruch---kibol-zwyciezca,100809,1,1.html
To tak, apropo Szeremietiewa, Plichty i innych.
Ogólnie zaś - "państwa prawa".
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #682 dnia: Lutego 08, 2013, 07:13:01 pm »
Sorry, Livie, nie czytam "Newsweeka", więc nie wiem , czy można mieć do niego zaufanie. Na przykład do starej "Rzepy" (lata dziewięćdziesiąte, zwłaszcza pierwsza połowa) miałem zaufanie, a do nowej nie mam. Może piszą prawdę, a może nie? Na wiarygodność zarabia się długo, a traci ją - błyskawicznie. W pismactwie - odwrotnie niż w Konstytucji i w prawie karnym - NIE obowiązuje domniemanie niewinności czyli wiarygodności. Na dodatek różni dziennikarze bardzo różnie konfabulują - jedni ciutkę, a inni potrafią w żywe oczy po całości i bez krępacji. Nie wiem, jak jest pod tym względem z autorem tego opowiadania SF, panem Cieślakiem i jego współpracownicą :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #683 dnia: Lutego 08, 2013, 07:48:23 pm »
Swoją drogą, jeśli już mamy w gronie kogoś takiego jak Ty, chtóren osobistym przykładem et cetera, et cetera..., chtóren zrobił kolację Michnikowi, ale go nie otruł (Wołodyjowski: ja tego człowieka miałem pod szablą i żywym go puściłem...), chtóren następnie Michnikowi rozgrzane żelazo do tyłka przyłożył a nawet nim wiercił bezbożnie, a tak sprytnie, że ów spocon udawał, że jeno hajdawery go piją a i to tylko dlatego, że tył na przód założył, chtóren wreszcie jak wynika ze scripta manent Kaczyńskiego (odbitka lewostronna, czyli Lecha) miłował niemalże jak Charłamp Radziwiłła - wreszcież się przeciw środowisku jego poniekąd obrócił, w każdem bądź razie takie jest odczucie - więc może KTOŚ TAKI puści więcej pary, jak to było i dlaczego. Młode pokolenie (jak na ten przykład ja) sporo mogłoby się nauczyć... 
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #684 dnia: Lutego 08, 2013, 07:57:03 pm »
Nic się nie nauczycie, bo zanim opowiem, to już większość się zmieni: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2547. Pantarejew odkrył to już w starożytnej Rusi. Osobiście naprawdę nie mam wielkich wymagań, nawet związki partnerskie dopuszczam. Ale żeby dwie płcie jednak zostały...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #685 dnia: Lutego 08, 2013, 08:13:10 pm »
Nie wykręcaj się, wszystko pantareja, ale i wszystko się kołem toczy.

P.S. Ćwierć wieku temu były komputery osobiste! Nawet w bardzo wąskim rozumieniu IBM PC. Przecież byłem chory na to! Ale ogólnie, pomijając przecinki, masz rację. Jest nowa jakość. Z tym że nie wiem, o co Ciebie z temi płciami biega?
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2013, 08:19:33 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #686 dnia: Lutego 11, 2013, 11:00:22 am »
Cytuj
Trzyletnia Brytyjka została przyjęta do elitarnego klubu Mensa, który zrzesza najinteligentniejszych ludzi na świecie. Stała się ona najmłodszym członkiem klubu w historii - podał serwis upi.com. - IQ Alice Amos wynosi 162. Jest wyższe niż IQ Alberta Einsteina i Stevena Hawkinga (obaj mają IQ po 160).
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/trzylatka-wstapila-do-mensy-jej-iq-lepsze-od-einst,1,5417379,wiadomosc.html
Czy Forumowi Państwo Anglojęzyczni byliby łaskawi sprawdzić na stronie Męsy, czy to fakt, czy fakt mędialny?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #687 dnia: Lutego 11, 2013, 11:37:51 am »
Na oficjalnej stronie Mensy jest potwierdzenie. Alice Amos jest obecnie najmłodszą osobą w brytyjskiej Mensie, ale w amerykańskiej już w zeszłym roku przyjęli dwuletnią dziewczynkę (wg linkowanego artykułu, w brytyjskiej Mensie też już była kiedyś dwulatka)... Nie pamiętam teraz gdzie to wyczytałem, ale ponoć dzieci geniusze mają bardzo ciężkie życie (wygórowane wymagania stawiane non-stop) i liczba osób osiągających sukces w późniejszym życiu jest znikoma (chyba to było na poziomie kilku procent).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #688 dnia: Lutego 11, 2013, 12:55:15 pm »
Dzięki, Panie Tomaszu. A wie ktoś może, jak praktycznie wygląda pomiar IQ u dwu-trzylatki(a)?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #689 dnia: Lutego 11, 2013, 01:19:37 pm »
Ledwo zaczęliście podawać w wątpliwość głębię wiary B16 (scripta manent! - a i ja palcem wskażę Archaniołowi...), a już postanowił abdykować!
To ma nastąpić we czwartek 28 lutego. Jeśli to nie fakt medialny, to następny papież będzie czarny. W każdym razie NIEBIAŁY.
...Którzy przeżyjecie, wspomnicie słowa moje...
VOSM
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2013, 01:53:58 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )