Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 593112 razy)

szocik

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1260 dnia: Sierpnia 15, 2020, 04:40:06 pm »
nie no chyba taki wyraz akurat wtedy nie występuje, powiedziałbym że bardziej szok z powrotu do rzeczywistości ;p
Firma https://guliwer.pl od wywozu śmieci w Krakowie

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1261 dnia: Sierpnia 16, 2020, 01:08:19 pm »
B. przypadkowo dowiedziałem się dziś o (zmarłym w 2015) pudlu, który - jeśli wierzyć mediom i WikiLeaks - był marszałkiem sił powietrznych Tajlandii (i dostał pogrzeb z wojskowymi honorami):
https://www.theguardian.com/world/2015/feb/05/thai-crown-prince-pet-poodle-air-chief-marshal-foo-foo-cremated
https://en.wikipedia.org/wiki/Fufu_(dog)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2020, 06:00:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1262 dnia: Sierpnia 20, 2020, 08:21:36 pm »
Musimy być narodem smutasów że inni mają takie fajne reklamy a my takie denne.
https://www.youtube.com/watch?v=KVVOTXg-ROs&feature=emb_rel_end
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1263 dnia: Sierpnia 26, 2020, 06:06:20 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1264 dnia: Sierpnia 26, 2020, 06:17:37 pm »
Cóż, politycy opcji nam rządzącej, to urodzeni imprezowicze wbrew pozorom...

Ciekawe czy podśpiewuje sobie pod nosem, na tej Fuerteventurze, coś podobnego do słów, które złośliwy Majewski włożył w usta jego starszej koleżanki? ;)
https://www.youtube.com/watch?v=KbRSn2PkeFw
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1265 dnia: Sierpnia 26, 2020, 06:39:36 pm »
A co dziwnego, śmiesznego, zaskakującego etc. jest w tym, że człowiek tańczy?  ???
Nawet jeśli ministrem?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1266 dnia: Sierpnia 26, 2020, 06:49:03 pm »
W teorii - nic (zresztą paru ministrów - i wyżej - w takich, i nie tylko takich, imprezowych sytuacjach miałem okazję oglądać), w praktyce jakoś zabawnie (wiemwiem, b. subiektywne, trudnodefiniowalne, możemy różnić się odczuciami) wyszło.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1267 dnia: Września 05, 2020, 08:55:28 pm »
Myślicie, że tak się dzieje?
A co dzieje się na naszym rodzimym podwórku? Malejące zużycie wody to również duży problem technologiczny, z którym borykają się nasze sieci i urządzenia kanalizacyjne. Coraz częściej zdarza się, że pompujemy czystą wodę wprost do sieci kanalizacyjnej, aby utrzymać ich drożność lub poprawić parametry oczyszczania ścieków. To kolejny absurd, do którego prowadzi przesadnie rozumiane oszczędzanie wody. Skutek odwrotny od zamierzonego.
Jakby nie dostrzegając tych paradoksów, wiele spółek wodociągowych wciąż prowadzi akcje edukacyjne pod hasłem oszczędzania wody. Ktoś rozsądny mógłby zapytać, dlaczego z taką wytrwałością podcinają gałąź, na której siedzą?

https://portalkomunalny.pl/jak-chomik-w-kolowrotku-62836/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1268 dnia: Września 05, 2020, 09:29:38 pm »
Nie wiem jak z innymi rzeczami, ale wiem, że dolewa się wody do oczyszczalni, bo ścieków jest za mało i/albo są one zbyt "esencjonalne". Każda oczyszczalnia ma jakąś tam "technologię" i zwykle tym "węższe" wymagania dla "wsadu", im ta technologia jest bardziej zaawansowana. To zresztą także problem w mikroskali - wielu przejechało się na przydomowych oczyszczalniach, bo okazało się, że mimo zbiornika buforującego rozchwianie "spożycia" a więc w konsekwencji i "zrzutu" jest za duże.

U mnie wszystkie kobity mego życia narzuciły z przyczyn ideologicznych łapanie deszczówki, co jest o tyle bez sensu, że zbiornik na 1/3 m3 wody (taki ładniejszy, zewnętrzny, do postawienia pod rynną) kosztuje np. 320 zł, co jest niemal dokładnie równowartością kosztu 100 m3 wody z kranu (3,25 zł + 8% VAT 1 m3). Przy czym ogródek pochłania rocznie może 3, no niech 5 takich zbiorników, czyli góra 2 m3 (co, matko, kosztuje powiedzmy 7 złotych polskich). Znaczy się inwestycja stanie się rentowna za pół wieku, hura. Piękna perspektywa dożyć i cieszyć się tą chwilą ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1269 dnia: Września 05, 2020, 09:48:33 pm »
wody z kranu (3,25 zł + 8% VAT 1 m3).
Maziek czy Ty jesteś na pewno na - nomen omen - bieżąco?
Np. w Chorzowie metr wody kosztuje 6,24 zł brutto. Odprowadzanie ścieków 10.03zł . Co daje kwotę za metr pobranej wody: 16.24zł brutto. Takie różnice w cenie mamy? Hm.

Psss...jesssuu...i to po podwyżce...:
https://chelm.naszemiasto.pl/chelm-od-czerwca-zaplacimy-drozej-za-wode-i-scieki/ar/c1-7739823
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1270 dnia: Września 05, 2020, 10:49:54 pm »
Cytuj
Nie wiem jak z innymi rzeczami, ale wiem, że dolewa się wody do oczyszczalni, bo ścieków jest za mało i/albo są one zbyt "esencjonalne".
Czylijednak - dzięki. Będę spłukiwał bez obciążania psyche  :)
Cytuj
Np. w Chorzowie metr wody kosztuje 6,24 zł brutto. Odprowadzanie ścieków 10.03zł . Co daje kwotę za metr pobranej wody: 16.24zł brutto. Takie różnice w cenie mamy? Hm.
To na bogato tam żyjecie, jednak co ściana zachodnia to Polska A.  8) U nas, w oberlandzie, jest jeszcze taniej niż u maźka, to już nie będę konia z kretem zapodawał, bo jaszcze Cię tam zaleje, lub co (gorsza) wybije.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1271 dnia: Września 05, 2020, 11:02:14 pm »
..jesssuu...i to po podwyżce...

W moich rodzinnych, teoretycznie nie dość, że centralnych, to jeszcze zagrożonych suszami, okolicach ceny - jak u liva - niższe od chełmskich. 2,71 netto, 2,93 brutto, i to też po podwyżce (choć tylko dla osób prywatnych, klient biznesowy buli już kilkanaście złociszy za litr). Ciekawe, swoją drogą, jak samorządy wyliczają te stawki.
Edit: sam sobie, guglnąwszy, odpowiem... Ponoć chodzi o koszty uzyskania:
https://www.money.pl/zwiazek-miast-polskich/woda-jest-jedna-ale-roznice-w-cenach-wysokie,195,0,2330051.html
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2020, 11:09:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1272 dnia: Września 06, 2020, 06:01:02 pm »
U nasz w Chełmu woda jest okrutnie zakamieniona, w litrze wody jest pół kilo kamienia, jako że Chełm na kredzie (epoce znaczy) stoi, kołysze się prawdę mówiąc na falach płytkiego, mezozoicznego morza. Co człowiek kopnie nieostrożnie w ogrodzie głębiej niż na sztych, to zaraz jakaś ameba skostniała okiem łypie. Dlatego ta cena jest tu wyższa, niż w reszcie ściany wschodniej, że my, żeby było sprawiedliwie, za ten CaCO3 w wodzie płacimy, bo możemy sobie go z czajników oddrapać i układać w pryzmy. W Chorzowie zaś leci wungiel  z kranu, to co się dziwić, że drogo? Z kredy to można tylko pastę do zębów "Bambino" zrobić, co stawia ją niżej od łajna, którym jak węglem palić można, z tym, że śmierdzi.


PS i jeszcze dodam tytułem wyjaśnienia, że posiadam prócz głównego wodomierz tzw. ogrodowy, wedle którego płacę za wodę, ale nie płacę za ścieki. Ścieki u nasz circa 6 złociszy netto.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2020, 09:53:03 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1273 dnia: Września 15, 2020, 05:54:31 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1274 dnia: Września 15, 2020, 06:03:48 pm »
Zapamietać: nie wkurzać guźca, niezależnie jak szybko biegasz! :)  I wężykiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).