Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289618 razy)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 10, 2018, 07:06:57 pm »
Tylko, że przez te dziewięć lat sam go tolerowałeś i nawet byłeś w przyjaznych z nim stosunkach, Szlachetny Q. Popsuło się dopiero w momencie gdy w ruch poszły ataki ad personam i właśnie rzucanie mięsem, a nie o zawartość merytoryczną jego postów.
To jak to jest z tym instynktem stadnym?. Mam go atakować, bo Tobie, czy maźkowi zrobił kuku?. Jaki ja mam w tym interes?. Żaden. Taki ze mnie egoista.
Żal patrzeć, co my robimy z tym forum. Kolejny temat schodzi na Remuszkę, piaskownica.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 10, 2018, 07:16:56 pm »
Tylko, że przez te dziewięć lat sam go tolerowałeś i nawet byłeś w przyjaznych z nim stosunkach, Szlachetny Q.

Owszem, i czułem się z tym jak ostatni hipokryta, umywający ręce w imię podążania za instynktem stadnym, i kultu św. spokoju.
(Będąc przy tym nawet podwójnie rozdartym, bo o ile sam S.R. budził we mnie wówczas - nie zaprzeczę - niejaką sympatię, co też mnie w wiadomej kwestii hamowało, o tyle jego formę forumowej aktywności odbierałem od początku jako nieświadome* szkodnictwo-zamulnictwo. I słoniowatość wskładowoporcelanową)

* Dziś, skoro już wytknięte, znamion mimowolności dłużej nie wyczerpuje.

Żal patrzeć, co my robimy z tym forum. Kolejny temat schodzi na Remuszkę, piaskownica.

Prawda, niestety. (Acz schodzenie tematów na Remuszkę było domeną niniejszego Forum już od paru dobrych lat, co zauważyli już Cetarian i Luca. I nie za naszą sprawą wcześniej się dokonywało)
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 07:35:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 10, 2018, 07:36:02 pm »
Prawda, niestety. (Acz schodzenie tematów na Remuszkę było domeną niniejszego Forum już od paru dobrych lat, co zauważyli już Cetarian i Luca. I nie za naszą sprawą wcześniej się dokonywało)

Obecnie jest to wyłącznie z naszej winy, bo nie potrafimy odpuścić tematu. Co ciekawe, jak na człowieka, który rzekomo brzydzi się instynktem stadnym i grupami interesów na forum, to często podpierasz się innymi osobami, żeby Twoje argumenty brzmiały poważniej.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 10, 2018, 07:41:51 pm »
Co ciekawe, jak na człowieka, który rzekomo brzydzi się instynktem stadnym i grupami interesów na forum, to często podpierasz się innymi osobami, żeby Twoje argumenty brzmiały poważniej.

1. Staram się rozmawiać z każdym w języku, który ma większe szanse do niego trafić ;), a skoro mam wrażenie, że dla paru osób tu interes grupy jest celem nadrzędnym, to przypominam im, że interesu części tejże grupy - i to wartościowej jako dyskutanci części - zdają się nie zauważać. 2. Nie toczę tego śmiesznego cyfrowego "boju" dla siebie, więc czemu mam ukrywać w imię solidarności z kim go toczę?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 10, 2018, 10:35:27 pm »
Q, przestałem w Ciebie wierzyć. Jesteś chyba rzeczywiście zakłamaną istotą. S.R. od pewnego czasu procentowo nie istnieje na tym forum - Ty natomiast w jego temacie ad personam rozkwitasz coraz bardziej i piłujesz to gdzie się da. Niedługo okaże się, że pierwszy przez płot skoczyłeś i na styropianie spałeś. Stawiam otwarty wniosek o odebranie Ci moderatorki i trzepnięcie po łapach. Trzy duże błędy popełniłem jako admin - jednym z nich było skasowanie postów Cetariana, a drugim danie Ci moderatorki. Trzecim nieodebranie, gdy rezygnowałem. Kwestia naiwnej wiary w ludzi się wdała. Albo jesteś głupi albo wredny, albo jedno i drugie. Ja mam dość doklejania jadu gdzie się da. Jak się zatrzymuję wysikać w lesie, to patrzę, żeby nie wdepnąć - ale tu chciałbym, żeby był luksus niespoglądania pod nogi. Remuszko może i śmiecił, kiedy ty zalękniony biedaku cierpiałeś katusze idąc za stadem i gaworzyłeś z nim wbrew swej słabej woli. Zapewne odczuwałeś obrzydzenie a może i torsje, kiedy nazywał cię "szanownym Q". Zwłaszcza, że w czułym swoim duchu wiedziałeś przecież, że jest trollem, a tobie tylko odwagi nie stało to wypowiedzieć. Ale nie przypominam sobie, żeby Remuszko KIEDYKOLWIEK jechał po KIMKOLWIEK personalnie. A ty jedziesz po nim od pewnego czasu bez oporu. Śmiecisz wszędzie na jego temat bez hamulców, wykorzystując fakt, że on się zapewne nie zniży tak bardzo, aby ci odpowiedzieć. Miałeś we mnie pełne oparcie aż do chwili, kiedy poprosiłem o zdjęcie ze mnie admina - ale muszę przyznać, że popełniłem co do ciebie błąd, zwłaszcza, że byłem wielokrotnie ostrzegany. Niestety naiwnie w ciebie wierzyłem.

Przypomnę tutaj jeszcze raz - przepraszam, że śmiecę w tym wątku, który dotąd się ostał, ale skoro się ulało to jedźmy do końca - jesteś tu tylko dlatego, że dawno temu mimo swego zachowania dostałeś kredyt zaufania. Młody, nadpobudliwy, może się wyprostuje. Wygląda na to jednak, że nic się nie zmieniło. Owszem, położyłeś uszy po sobie na pewien czas, bo chociaż czułeś się jak ostatni hipokryta to widocznie bardzo mocno chciałeś tu zaistnieć - ale najwyraźniej obecnie poczułeś się za mocno, co jest typowym dla słabych jednostek, którym ram zachowania nie wyznaczają wewnętrzne przekonania tylko zewnętrzna siła. I dla których poprzednia ich działalność nie stanowi żadnej kotwicy, punktu wyjścia, dla przyszłych działań. Ja byłem osobiście osobą, która przyłożyła ręki do tego, aby Q piszący 100 bezsensownych postów dziennie został na tym forum a nie został zbanowany. Dwie takie osoby były - ty i niejaki Kagan. Najwidoczniej był to błąd - jeśli o ciebie chodzi w każdym razie. Z twego powodu, piszącego 100 śmieciowych postów o niczym stworzono na tym forum Hyde Park. Po to, żeby przenieść twoje śmieciowe posty. Jedyny przypadek, jaki znam, że Centrala zniżyła się do personalnej interwencji.

Mając to wszystko w pamięci, trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby pisać tak, jak piszesz. Skoro jesteś tak chwiejny, podążasz za stadem a zwłaszcza, że sam wiesz, że jesteś hipokrytą - nie masz moralnych kwalifikacji do bycia moderatorem. W ślad za tym wpisem stawiam tenże wniosek w organizacyjnym a kogoś przytomnego proszę o usunięcie niemerytorycznych wpisów z tego wątku. Jeśli chodzi o ten, tu, mój - można skasować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 10, 2018, 10:36:07 pm »
Stawiam otwarty wniosek o odebranie Q moderatorki.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #456 dnia: Maja 10, 2018, 10:45:18 pm »
Stawiam wniosek o ukrócenie maźkowego karmienia trolla Remuszki, do ciachania stosownych postów-zamulaczy autorstwa obu gentlemanów włącznie.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 10:59:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #457 dnia: Maja 10, 2018, 10:50:47 pm »
maźku powiem wprost i jasno. Rozczarowałeś mnie i zawiodłeś.

Bronisz typa, który publicznie napluł Ci w twarz - sam to tak odebrałeś i nie zaprzesz się teraz tego. Miotasz przy tym na mnie oskarżenia, które są tak absurdalne, że nie będę się przed nimi bronił, ale rozumiem Cię. Kumpel od kielicha (a więc prywatny znajomy - prywata, Panie Kolego, prywata), któremu czynnie pomagałeś w aktywnym zamulaniu Forum, na co już zwracał uwagę Cetarian*, zawsze będzie koszulą bliższą ciału, tak to działa.

* A szaleliście tak lat 8 czy 9, podczas gdy moje pustosłowie to było raptem parę miesięcy na przełomie lat 2006-'07 i rychło się pomiarkowałem.

Edit:
"Hyde Park" stworzono dla Kagana, nie dla mnie - o ile wiem. Więc albo pamięć nie ta, albo insynuatorski zapał poniósł.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 11:06:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #458 dnia: Maja 10, 2018, 11:14:09 pm »
Stawiam otwarty wniosek o odebranie Q moderatorki.
Stawiam wniosek o ukrócenie maźkowego karmienia trolla Remuszki, do ciachania stosownych postów-zamulaczy autorstwa obu gentlemanów włącznie.
Panowie - możecie się z tym przespać do, powiedzmy, poniedziałku?
Bo widzę, że wszystkich trochę poniosło, no jest gorąco, zatem jest na co zwalić. Jak do poniedziałku poziom grzytania nie zejdzie - to można coś na spokojnie wy...modzić.
Na teraz, na szybko, czyli złego doradcę widzę, że odebranie Q moderatora nie rozwiąże zasadniczego problemu, a co do wniosku Q to trudno nawet ogarnąć umysłem - kto niby ma decydować co zamula/co nie zamula - jakiś superintendent? Z prawem do zakazu rozmawianie z napiętnowanymi? Oj!
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 11:17:49 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #459 dnia: Maja 10, 2018, 11:22:26 pm »
kto niby ma decydować co zamula/co nie zamula - jakiś superintendent?

W sumie tu nazwałeś chyba sedno problemu. Po pierwsze nie mamy czytelnego regulaminu Forum (ten terminusowy od dawna istnieje sobie a muzom), po drugie nie mamy też czytelnego systemu - za przeproszeniem - mianowania moderatorów czy adminów. skrzat pełnił funkcję z urzędu można rzec, i było to oczywiste (trudne do kwestionowania). Terminus został demokratycznie wybrany i Forum lat parę robiło - na dobre czy złe - za jego autorski projekt. Następne nominacje (maźka, Twoja, obie olki, moja) były już czysto uznaniowe, i może w tym kłopot z nimi.

Ustalmy w końcu oficjalnie jakieś reguły (albo przegłosujmy oficjalny brak reguł), dajmy sobie na to faktycznie parę dni, by i zaglądający tu rzadziej mieli okazję się wypowiedzieć, a wtedy będzie wiadomo czego się trzymać. Także w kwestii zamulania.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 11:26:51 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #460 dnia: Maja 10, 2018, 11:30:48 pm »
Ja się przespałem wielokrotnie i w każdej pozycji. I właśnie wolałbym już z tym więcej nie spać ani razu. Po to to napisałem, żeby przestać z tym spać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #461 dnia: Maja 10, 2018, 11:33:24 pm »
Cytuj
Terminus został demokratycznie wybrany i Forum lat parę robiło - na dobre czy złe - za jego autorski projekt. Następne nominacje (maźka, Twoja, obie olki, moja) były już czysto uznaniowe, i może w tym kłopot z nimi.
Nie pamiętam jak tam było z demokracją i Terminusem, ale nas bym nie porównywał. Nawet do Oli i maźka.
Jednak jak sam napisałeś szefem z urzędu jest skrzat - pełnomocnik właściciela.
I to on obdarzył zaufaniem maźka a potem Olę.
Ty i ja jesteśmy kaprysem maźka - nic więcej.
Jednak to piętro niżej.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #462 dnia: Maja 10, 2018, 11:40:38 pm »
Cytuj
Po to to napisałem, żeby przestać z tym spać.
Ok, rozumiem, ale możesz jeszcze z tym pospać do poniedziałku? Bo mam na głowie komunię i jutro wyjeżdżam na łikend. A jakieś techniczne parametry by trzeba ustalić. Komisję skrutacyjną powołać, czy co?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #463 dnia: Maja 10, 2018, 11:48:38 pm »
Po to to napisałem, żeby przestać z tym spać.

To i ja napiszę wprost: jesteś niewątpliwie jednym z ciekawszych dyskutantów na niniejszym Forum, ale jesteś też osobiście odpowiedzialny za wieloletni zalew pustosłowia S.R., który - w mniejszym czy większym stopniu - wypłoszył z Forum sporo osób (ponieważ, posiadając stosowne uprawnienia, tolerowałeś ów zalew, i jeszcze do jego wzmożenia ręki przykładałeś, wdając się z w/w w długaśne dyskusje). A kiedy miałeś szansę coś z tym w o końcu zrobić, zmazując dawne winy, wolałeś "podać się do dymisji", po - chwilowym najwidoczniej - konflikcie ze swoim pupilkiem. Teraz znów atakujesz mnie, bo ośmielam się - prywatnie, nie: moderatorsko - czepiać trolla kiedy w szkodę włazi. Wniosek: Remuszko jest Ci milszy nad wszelkie forumowe sprawy, i nie tylko spróbujesz zmiażdżyć każdego, kto mu w drogę wejdzie, ale i siebie dlań poświęcisz.
Miłość nie wybiera najwidoczniej. Szkoda, że i rozum potrafi odebrać.

And one more thing: liv ma rację, że co będę miał pod nickiem nic nie zmieni, bo nie potrzebuję paru literek i iluzorycznych uprawnień, by nazywać trolling - trollingiem, pustosłowie - pustosłowiem, a bełkot - bełkotem.

Jednak jak sam napisałeś szefem z urzędu jest skrzat - pełnomocnik właściciela.
I to on obdarzył zaufaniem maźka a potem Olę.
Ty i ja jesteśmy kaprysem maźka - nic więcej.
Jednak to piętro niżej.

Niemniej - na obu piętrach kaprys.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2018, 11:53:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #464 dnia: Maja 11, 2018, 12:04:48 am »
Oho, olka zadziałała (mówiłem, że kółeczko wzajemnej adoracji S.R.-maziek-olka mamy, i że na kaprysach wszystko tu oparte?). Nic to, zadzwoniłem do skrzata przed chwilą z zażaleniem na takową samowolę, niech Naczalstwo decyduje.
Jak dla mnie - w każdym razie - Koleżanka Adminka powinna złożyć uprawnienia po tym co zrobiła, bo wykazała się tu kumoterstwem, niczym więcej.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki