Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520067 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:02:48 pm »
Terminus po śmierci trafił do nieba, ujrzał go św. Piotr, zatkało go i pobiegł do Pana Boga.
- Święty Boże! - krzyczy od progu. - Ter-ter-ter... Terminus tu przyszedł! Ten ateista!! Co robić???!!!
- Powiedz mu - rzecze Pan - że mnie nie ma...
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:04:45 pm »
What's the problem to buy some prąd and meet ;) ?

Nex. przeczytaj. Nie, nie było tylko przez Rosję. Jeśli uważasz, że szkolenie pilota (załogi) nie ma znaczenia dla bezpieczeństwa lotu - przeczytaj tym bardziej.

O? To mam falszywe dane. Czyli Polacy siedzieli tam caly czas w Rosji i prowadzili swoje sledztwo? Czy jakas ich grupa prowadzila sledztwo caly czas z ruskimi i mogli na swoja reke zbierac dowody do ktorych mieli pelny dostep? 
Co do szkolenia pilota, to chyba nie zrozumiales: Jak jestes gownianym kierowca to wiadomo, ze nie bedziesz dobrze i bezpiecznie jezdzil, ale jak wyjedziesz z podporzadkowanej pod kola tira, to przyczyna wypadku bedzie nie Twoj ogolnie niski poziom umiejetnosci, tylko wyjechanie przed samochod ktory ma pierszenstwo. I kare dostaniesz wlasnie za to, a nie za brak umiejetnosci. O ile przezyjesz :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:29:30 pm »
O? To mam falszywe dane. Czyli Polacy siedzieli tam caly czas w Rosji i prowadzili swoje sledztwo? Czy jakas ich grupa prowadzila sledztwo caly czas z ruskimi i mogli na swoja reke zbierac dowody do ktorych mieli pelny dostep?
Naprawdę zalecam lekturę. Po co zadajesz pytania, na które jak odpowiadam, to mimo że nie czytałeś raportu wiesz lepiej ;) ? Ja deklaruję zaufanie do tego dokumentu, co nie znaczy, że  uważam, że jest święty (bezbłędny etc.). Rosja w każdej sytuacji udostępniła by tyle materiału, ile by chciała. Jak sobie przypominasz Rosja była łaskawa rozmontować przechwycone od Amerykanów latające fortece i je skopiować, mimo że niewiele wcześniej niemal na kolanach prosiła Amerykę o pomoc w ramach LL. Jak sobie przypominasz, Rosja była na tyle sprytna, że jako jedyny kraj, będac w DWŚ agresorem osiągnęła znaczne korzyści terytorialne o przesunięciu granicy wpływów nie wspominając. Rosja to mocarstwo a Polska nie i normalni politycy nie drążyliby więc tego wątku, bo jest oczywisty, a świecenie nim jak g. d.pą na forum międzynarodowym prowadzi tylko do jednego - że staje się to oczywiste również dla obcokrajowców, którzy jeszcze nie słyszeli powiedzenia kurica nie ptica, Polsza nie zagranica. To samo dokładnie można powiedzieć o śledztwie w sprawie śmierci Sikorskiego itd. itp. Znaczy, tą metodą, można powiedzieć, że jeśli jakiś polski mąż stanu zginie metr za granicą, to śliwka w kompot i siwy dym.

Cytuj
Co do szkolenia pilota, to chyba nie zrozumiales: Jak jestes gownianym kierowca to wiadomo, ze nie bedziesz dobrze i bezpiecznie jezdzil, ale jak wyjedziesz z podporzadkowanej pod kola tira, to przyczyna wypadku bedzie nie Twoj ogolnie niski poziom umiejetnosci, tylko wyjechanie przed samochod ktory ma pierszenstwo. I kare dostaniesz wlasnie za to, a nie za brak umiejetnosci. O ile przezyjesz :)
I, powiadasz, wjechanie z podporządkowanej pod tira na ogół nie jest świadectwem kiepskich kwalifikacji kierowcy? Głównie ten manewr wykonują bystrzachy? Daj spokój. Mówię Ci, przeczytaj, choćby po to aby nie porównywać skomplikowania procedur w wielosilnikowym odrzutowcu we mgle z jednosilnikowym tirem...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:52:01 pm »
No i chyba bede musial przeczytac  :'(.  A ja wcale nie twierdze ze wiem lepiej, tylko dopytuje.
Co do przykladu, chodzi o przyczyny POSREDNIE i BEZPOSREDNIE. W przypadku wypadku bieze sie pod uwage tylko bezposrednie.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:03:24 am »
Liv, nie wiem. Przytocz
Złośliwy jesteś >:(
Wiem bałagan. U nas i u nich. Piękne tło do wszystkiego.
To z wiki
W kwietniu i maju 2010 roku współpraca strony polskiej i rosyjskiej przy badaniu katastrofy była dobrze oceniana przez przedstawicieli polskich władz[20], jednak na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku przedstawiciele polskiego rządu zwrócili się do strony rosyjskiej z prośbą o wyjaśnienia, jakiego typu powody utrudniają stronie rosyjskiej przekazywanie stosownych dokumentów[49]. W lipcu 2010 roku płk Edmund Klich, akredytowany przedstawiciel Polski przy rosyjskiej komisji cywilno-wojskowej badającej przyczyny katastrofy, skierował w tej sprawie list do przewodniczącej MAK, gen. lotn. Tatiany Anodiny; wystosował również oficjalny protest, na który nie otrzymał odpowiedzi[50]. We wrześniu i październiku 2010 roku Edmund Klich informował, że mimo wielu próśb i pism strona polska nie otrzymała od strony rosyjskiej żądanych dokumentów związanych z lotniskiem w Smoleńsku, jego oblotem i procedurami tam obowiązującymi[51]; część przekazanych dokumentów była niekompletna[20]. W sprawie tej Edmund Klich kierował do MAK pisma również we wrześniu i październiku 2010 roku, lecz nie uzyskał na nie odpowiedzi[50].
To oficjalne zapytanie Kataryny z odpowiedzią
http://kataryna.blox.pl/2011/02/Polska-w-sledztwie-MAK.html
Wygląda, że był tylko Edmund Samotny, który się żali
http://wiadomosci.dziennik.pl/artykuly/116653,nie-mielismy-zadnego-wsparcia-rzadu.html
i zali
http://www.tvn24.pl/-1,1653371,0,1,zmuszano-mnie-do-wspolpracy-z-prokuratura,wiadomosc.html
i żali
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/klich-to-nie-te-dokumenty-o-ktore-prosilismy,1534583,6911
A to szczegół
http://www.rp.pl/artykul/471102_Dziwne_wnioski_z_sekcji.html

     Nie ma sensu to linkowanie. Dla mnie sprawa jest stracona na jakiś czas. Stała się polityczna i nikomu nie zależy na odtworzeniu pełnego przebiegu wydarzenia. Zwłaszcza, że badają ją zainteresowani.  Anodina T, która "homologowała" Tutkę po remoncie i Miller J.  - szef MSWiA w 2010, więc poniekąd odpowiedzialny za obsługę rejsów rządowych samolotów.
 Zdaje się, że ten wcześniejszy lot został lepiej przygotowany - znaczy, można było.
Cóż - gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.
Chyba nie mam nic więcej do dodania w temtemacie.
Poczekam na kolejne raporty, bo coś mi swędzi, że się namnożą.
I żeby nie wyjść na smutasomaniaka s piska :D
Jam to przewidział i bez raportu 7-05-2010 22h27m
W czterech prostych żołnierskich zdaniach :)
http://forum.lem.pl/index.php?topic=677.60


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2011, 12:20:27 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:14:30 am »
Nie, nie, Term. Winny jest Mieszko 1, bo ten bydlak sprowadzil nam na kark zabobon chrzescijanstwa. Gdyby nie to, swiatle ateistyczne umysly projektowalyby samoloty, ktore nie spadaja  ;D

Wtedy chrześcijaństwo to było tak jak dzisiaj UE - zrobił to dla kasy:) Natomiast jakkolwiek są pewne dowody na światłość ateistów (i ateistość światłych), to litości, nie wdam się w żadne sprzeczki. Tym bardziej że mi tu remuszkują już.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:16:00 am »
Liv, nie jestem złośliwy, ja się dość szybko wyłączyłem z czytania "bieżących doniesień" bo media zaraz się zaczęły przesterowywać, odmieniając każde słowo wypowiedziane przez kogokolwiek ich zdaniem wiedzącego cokolwiek o sprawie, obracając je, doszukując się ukrytych znaczeń itede. Co do współpracy z Rosją to chyba już wyjaśniłem, dlaczego nie sądzę, aby było to dziwne, co do tych domniemań (że nie było żadnego specjalisty prócz Klicha) to jest to ewidentna bzdura (o czym można przeczytać w raporcie). Parowu nie było - a na google jest (tam chyba macki Rosji nie sięgają?). Rzeźba terenu została zdjęta zresztą w krytycznych punktach dodatkowo przez Polaków za pomocą GPS.

W ogóle to jestem bardzo zdziwiony. Raport jest w tej chwili jedynym rzetelnym dokumentem w sprawie. Zawiera bardzo mało dociekań (zawsze oznaczonych jako dociekania), podaje głównie suche fakty. Jeśli strona rosyjska czegoś nie przekazała zawsze tam jest to zaznaczone. Zawiera szereg twardych danych w rodzaju parametrów technicznych itd. Jest to najlepsza podstawa do dyskusji o sprawie, jaka w tej chwili istnieje i przypuszczam, że nie będzie lepszej. Nie czytałem raportu MAKu, bo przypuszczałem, że nasz będzie wiarygodniejszy. Żeby odrzucić ten raport w warstwie danych, które zawiera trzeba uznać, że konsystentne dane ze wszystkich rejestratorów, innych urządzeń nadających itepe itede zostały sfabrykowane. W każdym ułamku sekundy jest to kilkaset parametrów ciągłych i dyskretnych, których nie da się ręcznie poprzestawiać, ponieważ są powiązane subtelnie ze sobą. Nie da się tego oszukać, szczególnie, że jeden odczytano w Polsce, a wszystkie zaraz po katastrofie. Ten samolot miał zmontowany dodatkowy (niekatastroficzny) rejestrator z którego zapisy były przechowywane po każdej misji "ważny". Jest więc do czego porównywać.

Mamy więc obszerny, rzeczowy raport, wcześniej nie mieliśmy nic, i teraz się okazuje, że wszyscy zdanie mają wyrobione i nikt go nawet nie czyta, bo każdy już "swoje wie".

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:18:14 am »
i teraz się okazuje, że wszyscy zdanie mają wyrobione i nikt go nawet nie czyta, bo każdy już "swoje wie".

Co chyba nikogo z nas nie dziwi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:20:15 am »
Mnie dziwi bardzo, skoro jest to zdanie wyrobione na szczątkach informacji przetworzonych przez media.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 02, 2011, 11:25:45 am »
Mnie nie, bo znam nieco pragmatykę funkcjonowania naszej sceny politycznej (sprzed paru lat w zasadzie, ale wątpię by się to zmieniło, zwł. na lepsze).

(Zresztą nawet nasz drogi NEX zastosował wczoraj podobną zasadę: "jakie ma znaczenie co jest prawdą? ważne kto i jaki może z tego pożytek mieć!".)

A, ze rozum na tym cierpi? Cóż, nie głową siedzi się na stołku ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:12:21 pm »
Mnie nie, bo znam nieco pragmatykę funkcjonowania naszej sceny politycznej (sprzed paru lat w zasadzie, ale wątpię by się to zmieniło, zwł. na lepsze).

(Zresztą nawet nasz drogi NEX zastosował wczoraj podobną zasadę: "jakie ma znaczenie co jest prawdą? ważne kto i jaki może z tego pożytek mieć!".)

A, ze rozum na tym cierpi? Cóż, nie głową siedzi się na stołku ;).
DOKLADNIE przeinaczyles sens tego co postulowalem.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:18:21 pm »
Czytam Państwa wypowiedzi, nie udzielam się, ale jednak chciałbym podzielić, w moich ulubionych 129 procentach, opinię maźka z 02.08.11 10:16 AM.
VSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 02, 2011, 12:59:46 pm »
DOKLADNIE przeinaczyles sens tego co postulowalem.

Widać nasze rozumienie Twojego zwrotu:
Zbrodnia zbrodnie zbrodnia, ale kluczem jest wlasnie jak sie ja bada, opinii publicznej przedstawia i co z tego wynika na przyszlosc.
jest odmienne.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 02, 2011, 01:40:01 pm »
Tak, odmienne. Twoje rozumienie to nierozumienie  :)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil