Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258520 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #270 dnia: Stycznia 09, 2016, 08:35:33 pm »
Przy założeniu, że się asymilują widzę możliwość widzenia korzyści. Gospodarka niemiecka nie od dziś imigrantami stoi. Patrz link pierwszy z poprzednika.
Wydaje mi się, że założenie, że się asymilują jest założeniem w świetle faktów całkowicie nieuprawnionym. Oczywiście, że Niemcy stoją imigrantami, ale nie tymi.
Cytuj
Znaczy, też uważasz - głupia Angela?
Jak powiedziałem - nie rozumiem.

Cytuj
Jacek Żakowski łopatologicznie wytłumaczył wszystkim obrońcom demokracji...
Liv, parę innych osób też ostatnio łopatologiczniej tłumaczyło (z drugiej strony szańca), a parę rzeczy mocno łopatologicznie zrobiono np. wsadzono Kurskiego na fotel. Gadanie o obiektywnych mediach i Kurski to jak próba pogodzenia wody i benzyny za pomocą zapalniczki. Zresztą co ja się ;) , pażywiom-uwidim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #271 dnia: Stycznia 09, 2016, 08:37:09 pm »

Przy założeniu, że się asymilują widzę możliwość widzenia korzyści. Gospodarka niemiecka nie od dziś imigrantami stoi. Patrz link pierwszy z poprzednika.
Znaczy, też uważasz - głupia Angela?


Aleś ty Livie mądry, bez sarkazmu ja tu już nie mam co pisać, z tym że Angela może nie zaraz gupia, tyle ze błędy popełnia jak my wszyscy.
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową.
Tylko poza domem - dla obcych.
Cytuj
Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie.
Super.
Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy.
Najlepiej w wymienionej kolejności:)
A tu o tym samym mój ulubiony Ziem http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,7858/Odliczanie-do-rewolty.html
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #272 dnia: Stycznia 09, 2016, 08:41:55 pm »
Islamiści urodzili się, wychowali i dorośli w kulturze, w której ciało kobiety jest osłonięte niemal od stóp do głów, a nawet z głową.
Tylko poza domem - dla obcych.
Cytuj
Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać. Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie.
Super.
Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy.
Najlepiej w wymienionej kolejności:)
A tu o tym samym mój ulubiony Ziem http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,7858/Odliczanie-do-rewolty.html
Oczywiście, że to odmienna kultura - w tym w podejściu do kobiet. Ja zupełnie nie o tym:)
Ja o bezkarności - na ulicy. Naszej i waszej;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #273 dnia: Stycznia 09, 2016, 08:46:29 pm »
Maziek
Cytuj
Uważam, że to o czym piszesz to nie jest to, co zaszło w Kolonii. Nie chodzi o wyjątkowo odrażający aspekt przemocy seksualnej, można go od zagadnienia odłączyć. Imigracja w UK czy Niemczech to nie jest zjawisko nowe (a UK to ma w ogóle sama za pazurami w tej kwestii, nachapała się w koloniach, teraz poniekąd buli). Nie mam czasu pisać elaboratu ale to jest przeskok jakościowy. Nie jest to tak, że z pewnej grupy imigrantów ekonomicznych jakiś procent okazał się lewusami, co jest normalne a nawet dość oczywiste, że imigracja w pewnym stopniu selekcjonuje takich właśnie ludzi (patrz juma).

W tym wypadku mamy masowy przerzut ludzi całkowicie nieprzystosowanych do nowych warunków, poza tą wiedzą, że robić mogą co chcą i tak jak chcą, zgodnie ze swymi zwyczajami. I którzy przybywają tu najwidoczniej jak wilk do owczarni, raz po soc, dwa po zakazane owoce. Można to rozwijać ale mam nadzieję, że ta różnica, przejście fazowe, jest czytelna.
Nie, nie jest to samo, choc ma z tym wiecej wspolnego, niz myslisz. Bardziej mi chodzilo o zmiane perspektywy patrzenia na kwestie, kiedy ma sie "psa w tej walce".
Masz racje w tym:
Cytuj
W tym wypadku mamy masowy przerzut ludzi całkowicie nieprzystosowanych do nowych warunków, poza tą wiedzą, że robić mogą co chcą i tak jak chcą, zgodnie ze swymi zwyczajami. I którzy przybywają tu najwidoczniej jak wilk do owczarni, raz po soc, dwa po zakazane owoce.
Ale jest to tylko czesc wiekszego problemu z ta ludnoscia. Bo najwieksza porazka szalenstwa multikulti, jest to ze nastepne pokolenia tych imigrantow sa bardziej radykalne i przysparzaja wiecej klopotow. Tak przynajmniej bylo do tej pory, bo poprzedni imigranci musieli na siebie pracowac, a wiec w jakiejs mierze integrowac sie ze spoleczenstwem i robic dobre wrazenie. Obecni przybywaja tutaj na zasilki, z przekonaniem ze dostana wszystko i wszystko moga zrobic. W czym maja racje, na co dowody sa widoczne i oczywiste, wiec co sie maja szczypac? Adolfina Merkel i reszta politycznych wariatow bardzo mocno ich w tym przekonaniu utwierdza.
Obawiam sie jednak, ze to szalenstwo jest w gruncie rzeczy pozorne, a za tym wszystkim moze sie kryc jakis plan, drugie dno, ktore zostanie nam ujawnione w odpowiednim czasie.
Jezeli chodzi o ekonomiczne korzysci z islamskiej imigracji, to jest to pic na wode. Wszystkie statystyki pokazuja, ze islamscy imigranci wiecej konsumuja srodkow w postaci benefitow, niz wytwarzaja.  Po co maja pracowac, skoro lepiej wychodza na rozmnazaniu sie. Oczywiscie rozwiazanie jest proste: 0 benefitow i kropka!
Sprawa ma sie inaczej z imigrantami z Europy wschodniej i dalekiego wschodu.
@Remuszko
Cytuj
Druga, to WYDARZENIE BEZPRECEDENSOWE: praktycznie czterodobowe milczenie mediów w styczniu 2016 roku, w środku Europy, w dobie internetu, portali, zgłoszeń24 oraz telefonii komórkowej tak powszechnej jak prąd w gniazdku albo woda w kranie.
Upierasz sie Pan, wbrew podanym na tacy faktom. Dstal Pan linka z UK, gdzie gorsze rzeczy byly ukrywane przez media, policje, politykow przez lat 16! Nie 4 dni. A dla Pana to dalej wydarzenie bez precedensu. Otoz, nie.  Takie zamiatanie i ukrywanie jest od dawna powszechne.
@Olka
W Cambridge mozna, ale tylko jak sie jest homo. Oficjalne stanowisko policji. Nie zart.

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #274 dnia: Stycznia 09, 2016, 09:08:56 pm »
Druga, to WYDARZENIE BEZPRECEDENSOWE: praktycznie czterodobowe milczenie mediów w styczniu 2016 roku, w środku Europy, w dobie internetu, portali, zgłoszeń24 oraz telefonii komórkowej tak powszechnej jak prąd w gniazdku albo woda w kranie.

Nieprawda. Wystarczy wpisać w google "Silvester in Köln" i dodać ograniczenie na zakres dat na 1. stycznia 2016, żeby odnaleźć wpisy w tegoż dnia.
Np. Silvesternacht Hauptbahnhof: Junge Frauen sexuell belästigt. To doniesienie ma przypisaną datę publikacji: 01.01.16, 22:49 Uhr, a więc niecałą dobę po rzeczonych zajściach.

Dyskusja o tym, jak media, jakie media i w jakim czasie informowały o nich toczyła się też np. tutaj.

Na sam temat wątku się nie wypowiadam, myślę, że będzie można przymierzyć się do ostrożnej oceny za jakieś 200-300 lat. ;-)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #275 dnia: Stycznia 09, 2016, 09:34:09 pm »
Czyli mamy 3 opcje; głupota, nie rozumiem, drugie dno.
Dorzucę czwartą - zaślepienie władzy własną ideologią, podkręcaną przez usłużne media dmuchające fikcję aż władza sama uwierzyła w ten świat medialnie wykreowany i się koncertowo wyalienowała.
Ta choroba władzy dość stara. Jej ofiarą (własnej propagandy)w Polsce padł Gierek, ostatnio PO.
I na koniec te zdziwione gęby - król jest nagi.  8)
Cytuj
Liv, parę innych osób też ostatnio łopatologiczniej tłumaczyło (z drugiej strony szańca), a parę rzeczy mocno łopatologicznie zrobiono np. wsadzono Kurskiego na fotel. Gadanie o obiektywnych mediach i Kurski to jak próba pogodzenia wody i benzyny za pomocą zapalniczki. Zresztą co ja się ;) , pażywiom-uwidim.
O, to jak Miazo.  :)
I chyba ja. Dobra strategia a  przy okazji jest po co żyć...
Tylko sprostuję - nie będzie obiektywnych mediów. Na to nie liczę.
Mleko rozlało się już dawno i jak teraz patrzę, chyba od początku było rozlane przez anonimowych mleczarzy.
Będą pisowskie media publiczne i opozycyjne niepubliczne.
Dotychczas wszystkie grały do jednej bramki. Podobnież powiązane portale internetowe typu Onet.
Paranoja. Ostatnio, co nie otworzyłem jakiegoś informatora to Petru (zresztą nieostatnio też) lub ktoś z jego stajni. To chyba nie jest normalne co? Że rząd nie ma wejścia na media.
Ludzie nie wybrali demokratycznie PiS po to, by oglądać na każdym kanale (poza Trwam, ale ja nie jestem religijny) Petru. Chyba, że wyborcy PiS to nie Polacy, jak chce Żakowski, w czym idzie dalej niż prezes K.
Stąd nie dziwię się obecnie rządzącym, że wykonali taki ruch. Choć uważam, że Kurski to personalny błąd. Zresztą, jak pozostali  koledzy ziobryści z SP - odbiją się jeszcze pisowi czkawką.
Właściwie tylko na Niezależnej były informacje o stanowisku rządu, prezydenta etc - jasne, też stronnicze.
Ale przynajmniej w druga stronę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 09:41:30 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 09, 2016, 09:57:03 pm »
Znaczy, też uważasz - głupia Angela?

Jeśli nie głupia - i pominiemy teorie spiskowe - to wyjdzie, że musi być b. zdesperowana. Co by znaczyło, że niemiecka gospodarka tak pilnie potrzebuje ludzkiego zastrzyku, że wszystko już jedno kogo się wstrzykuje (bo trzeba kogokolwiek już, dziś, teraz!).

Jacek Żakowski łopatologicznie wytłumaczył wszystkim obrońcom demokracji, jaką rolę pełnią demokratyczne media. Okazuje się, że mają zadania i nie jest to informowanie obywateli. Ciekawym, kto je wyznacza? - cytat;
"Gdyby media stanęły na wysokości zadania, PiS nie rządziłby w Polsce"

Jest też wariant, iż p. Żakowski uważa, że gdyby media dostatecznie głośno (i dokładnie) kolportowały informacje nt. PiSu, jego programu, ludzkiego zaplecza itp. to by wystarczyło, by spowodować wyborczą klęskę w/w partii.

parę rzeczy mocno łopatologicznie zrobiono np. wsadzono Kurskiego na fotel. Gadanie o obiektywnych mediach i Kurski to jak próba pogodzenia wody i benzyny za pomocą zapalniczki.

No, Kurski to jest prezent od PiSu dla przeciwników jego pod noworoczną - jak obyczaj radziecki kazał ;) - choinkę. Ciekawe czy prezes K. podpisując nominację przebrał się za Dziadka Mroza (na Białorusi odróżnia się go od Mikołaja po niebieskim stroju).

Na sam temat wątku się nie wypowiadam, myślę, że będzie można przymierzyć się do ostrożnej oceny za jakieś 200-300 lat. ;-)

Podoba mi się, że postanowiłeś nam przywrócić właściwą, lemowską skalę oceny wydarzeń :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 10:11:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 09, 2016, 10:54:36 pm »
No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej :-)
R.
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?
http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg62630.html#msg62630
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 12:27:11 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 09, 2016, 11:34:26 pm »
Q
Cytuj
Jeśli nie głupia - i pominiemy teorie spiskowe - to wyjdzie, że musi być b. zdesperowana. Co by znaczyło, że niemiecka gospodarka tak pilnie potrzebuje ludzkiego zastrzyku, że wszystko już jedno kogo się wstrzykuje (bo trzeba kogokolwiek już, dziś, teraz!).
Zastrzyk dla gospodarki ludzmi pobierajacymi zasilki? Jaja sobie robisz? Moze chodzi o zastrzyk typu eutanazyjnego?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:32:03 am »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 12:37:17 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 10, 2016, 12:41:50 am »
No a co z wojną domową?
Właśnie dziś się odbyła. Całkiem łagodnie.
W Polsce raczej nie ma nastrojów rewolucyjnych na większe zamieszki, z przemocą w tle.
Taką mam przynajmniej nadzieję.
Ale Niemcy mają problem;
http://natemat.pl/167789,starcia-policji-z-pegida-w-kolonii-sylwestrowe-ataki-na-kobiety-wywolaly-protesty-antyimigracyjne
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2016, 12:43:53 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:10:03 am »
Zaprzeczam. Wojna domowa się nie odbyła. I nie wiadomo, co począć z tym cytowanym doniesieniem Wyborczej.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #282 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:25:22 am »
Cóż, naród nie zrozumiał - nic dziwnego, że zacytuję innego klasyka ze stajni Newesweeka - "ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje - są dużo głupsi." Także - przyganiał kocioł garnkowi z ciemnym ludem.
Z Lem cytatem (lub apokryfem) w środku.
https://www.youtube.com/watch?v=9_f-axbuI9A
A w Twojej lince pegidowej - taki odnośnik:
http://natemat.pl/167773,tomasz-lis-obala-manipulacje-na-swoj-temat-w-kilka-minut-niszczy-wszystkie-klamstwa-prawicy
To już nie wiem kto, co mówi;)
Najpewniej wszyscy coś cytują;)
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?
http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg62630.html#msg62630
W sensie, że co? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #283 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:27:25 am »
W sensie, że nic.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 10, 2016, 01:31:32 am »
W sensie, że nic.
R.
Tak myślałam:)
Bo raczej sama sobie nie będę odpowiadać;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)