Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1954909 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2025 dnia: Września 05, 2008, 08:44:13 pm »
żaglowce

Żaglowce powiadasz? ;)









(Nie mogłem się powstrzymać i nie wrzucić, akurat Ty chyba to zrozumiesz.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2026 dnia: Września 05, 2008, 10:09:36 pm »
To dlatego że przegapiłeś sedno filmu - żaglowce. ;)
Ha, ha... jedna scena mnie na prawdę urzekła (jeśli to adekwatne). Kiedy kapitan widzi rozbłyski we mgle na horyzoncie i wie, że to salwa burtowa, potem sekundy trwające wieczność i funty żelaza drące poszycie, pokład, takielunek (i ludzi) w strzepy. To było mocne, nie powiem. Nie po kowbojsku, tylko na prawdę. Czytałeś "Okręt"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2027 dnia: Września 05, 2008, 11:33:07 pm »
Jeśli chodzi o ten "Okręt" to prawdy tam dużo, ale żaglowców trochę ;) mało.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2028 dnia: Września 06, 2008, 12:18:41 am »
Ksiazki nie znam, ale film nawet z wiekszoscia dialogow niemieckich :) Znakomitosc zupelna!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2029 dnia: Września 06, 2008, 12:23:51 am »
Bo i Petersen solidny reżyser (choć "Troja" mu nie wyszła - Hollyłód psuje ludzi).

ps. Chińczyk potrafi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2030 dnia: Września 06, 2008, 09:59:16 am »
Polecam książkę, jest dużo lepsza od filmu (ale uprzedzam, że niewiele filmów uznaję za lepsze od książkowych pierwowzorów). Za to nie wiecie pewnie jak Lem po tym filmie przejechał się w Tako rzecze hihi...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2031 dnia: Września 06, 2008, 02:58:06 pm »
Polecam książkę, jest dużo lepsza od filmu (ale uprzedzam, że niewiele filmów uznaję za lepsze od książkowych pierwowzorów).

Nie jesteś chyba w tym poglądzie odosobniony. Dobrą książkę sfilmowac jest trudno bez zgubienia czegoś z jej głębi.

Za to nie wiecie pewnie jak Lem po tym filmie przejechał się w Tako rzecze hihi...

Kto nie wie ten nie wie ;), ja pamiętam nawet że dostało mu sie tuż po "Kaliguli"... ;)

ps. a w "Face Off" poszło tak gładko ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2032 dnia: Września 07, 2008, 03:43:21 pm »
Za to nie wiecie pewnie jak Lem po tym filmie przejechał się w Tako rzecze hihi...

:) Zainteresuje sie ksiazka na pewno, z reszta po filmie dawno bym to zrobil, tylko jakos mi w rece nie wpadlo, a z drugiej strony jest tyyyyyyle jeszcze do przeczytania.
Ale o czym innym chcialem - po jakim filmie Lem sie NIE przejechal? Znacie moze jakies pozytywne wypowiedzi?

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2033 dnia: Września 07, 2008, 03:54:57 pm »
Znamy :). Chodzi o "Przekładaniec" wyreżyserowany przez Wajdę i o "Wyprawę profesora Tarantogi" Wojtyszki, o czym można przeczytać w wywiadzie ze strony głównej, zatytułowanym Święty spokój.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2034 dnia: Września 07, 2008, 04:20:23 pm »
No i jeszcze (he he) "Odyseję Kosmiczna" chwalił, ba bolał, że mu się nijaki Kubrick nie trafił...



ps. a'propos "Odysei..." i tego co może tkwić pod lodem na Europie
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2035 dnia: Września 07, 2008, 05:01:34 pm »
o czym można przeczytać w wywiadzie ze strony głównej, zatytułowanym Święty spokój.
No to teraz mnie zastrzelilas ;);) Widac zbyt dawno na stronie glownej nie bylem, na forum wchodze przez "ulubione".
A uruchomienie najwiekszego akceleratora czastek juz jutro! http://www.sciam.com/report.cfm?id=lhc-countdown

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2036 dnia: Września 07, 2008, 05:21:50 pm »
I z akceleratora wyjdzie Jancykryst i kuniec świata bedzie (do takich wniosków można było dojść czytając niektóre teksty na ten temat).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2037 dnia: Września 07, 2008, 08:41:53 pm »
Tekst, ktory wkleiles (oczywiscie mniemam, ze w ramach poczucia humoru) jest na poziomie kolorowych gazetek czytywanych przez sklepowa PSS Spolem w Sieradzu.
Przypomina mi strach ludzi uciekajacych z kina przed wjezdzajaca na stacje lokomotywa na jednym z pierwszych seansow.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16099
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2038 dnia: Września 07, 2008, 09:09:59 pm »
Cóż, nie tylko sklepowe boja się Nauki, ale i niektórzy niegłupi Forumowicze... ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2039 dnia: Września 08, 2008, 09:25:29 am »
do Jasnej Anielki

"Kto mnie wołał, czego chciał...?" :D

Swoją drogą - ja tam humanistyczne wykształcenie mam (i się nim szczycę), ale to, co jest opisywane (rozpad wody na wodór i tlen pod wpływem energii elektrycznej) to żadne odkrycie, z lekcji chemii pamiętam :P

Przypuszczam, że odkrywczy jest sposób przechowywania tej energii, co akurat jest opisane mętnie nadzwyczaj. Poza tym, zawsze trzeba wziąć pod uwagę, ile energii jest potrzebne, żeby wyprodukować te cudowne ogniwa....