Polski > Hyde Park

Co pić?

(1/21) > >>

Stanisław Remuszko:
Zacząć wypadałoby od Mistrza.
Z moich (skąpych) autopsyjnych obserwacji z lat 1986-94 (?) wynika, że nie pił nic.
(Mam na myśli rozmaite roztwory C2H5OH).
Ja tymczasem nalałem sobie, po dzisiejszym strasznie gęstym dniu, już drugi kubek kalifornijskiego Cabernet Sauvignon panów ś.p. Ernesto i Huljo Gallo, które to wino cenię sobie najwyżej na polskim rynku podług osobistego kryterium zrównoważenia smaku (niezrównanego) z ceną (umiarkowaną).
Odniesienie astronomiczne jest takie, że wina kalifornijskie, południowoafrykańskie oraz australijskie są zawsze mniej więcej takie same rocznikowo, ponieważ TAM Pan Bóg gwarantuje minimum trzysta dni czystego stabilnego słońca, zupełnie inaczej niż w niemieckiej, francuskiej czy innej włoskiej Europie. Dowód: gdzie na Ziemi inwestuje się miliardy w największe teleskopy? Tylko tam, gdzie inwestor ma takie pogodowe gwarancje.
Zdrowie Lemolubów!
S.R.

tzok:
W "Awanturach na tle powszechnego ciążenia" Tomasz Lem wspomina bodajże, że z alkoholi to tylko bardzo słodkie likiery schodziły w domu. Czyli to raczej duże zamiłowanie Mistrza do słodyczy decydowało ponad innymi względami :)

Wina od Gallo Family są bardzo dobre. Już drugi raz je wspominasz na forum :), zauważyłem także poprzednio. Piłem co prawda białego Chardonnay, więc o Cabernecie może nie powinienem się wypowiadać... Jeśli o mnie chodzi to lubię białe niemieckie wina - Rieslingi i Gewuertztraminery. Niestety mało się znam, mało miałem okazji próbować różnych szczepów, różnych odmian i z różnych części świata by móc więcej powiedzieć.

Terminus:
To może ktoś mógłby mi polecić jakiś miód pitny i powiedzieć, jak go kupić?
Zawsze chciałem ... się w tak wyszukany sposób, a ni ma jak.

maziek:
Lubelskie miody, trójniak jest rzadki (nie znaczy, że zły) ale dwójniak OK. Półtorak jest już mocno "gęsty" nie każdy lubi (ja tak). "W dobrych sklepach monopolowych" :) . No, w średnich też.

Miesław:
Wspaniała rzecz, niedawno miałem okazję spróbować  ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej