Autor Wątek: Czas na wiersz  (Przeczytany 12422 razy)

michal

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 13
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Czas na wiersz
« dnia: Lipca 31, 2004, 02:16:38 am »
patrzę jak płyną nieprzewidywalnie uczucia
rozjaśniają świat na chwilę wielkim blaskiem
olśnieniem wielu słów i myśli
a gdy stąpam po krawędzi
i czas odmierza ostatnie chwile
nie boję się chociaż ciało drży
myślę o was o tobie że muszę dotrwać
by rozwikłać głęboko ukrytą miłość
taką co pokona śmierć


« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 01:58:28 am wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: czas na wiersz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2004, 12:08:21 am »
Wiesz... Jest taka strona nt. poezji polskiej (http://www.poezja-polska.art.pl/), w której istnieje dział dla debiutantów. Polecam serdecznie. Możesz tam zadebiutować, a skutkiem tego będzie to, na czym być może Ci zależy: prawdopodobnie ktoś zrecenzuje Twoje wiersze. Ja próbowałem i recenzje otrzymałem:] Było to coprawda latek parę temu... nevertheless...

Chciałbym uniknąć recenzowania Twojego wiersza w jakikolwiek sposób. Kieruję się tu bowiem dyrektywą, jaką nie tak dawno w jednym z wywiadów streścił Kazik Staszewski, mówiąc iż krytyka to zbędna aktywność, przecząca zdroworozsądkowemu prawu że o gustach się nie dyskutuje. Mogę więc zatem powiedzieć czy Twój wiersz podoba mi się, ewentualnie uzasadniając.

Powiem w takim razie, że jest w nim coś, co mi się podoba. Mianowicie zwrot: ,,rozwikłać głęboko ukrytą miłość".  Jeśli chodzi o formę, to tak się składa (zapewniam, iż jest to zupełny przypadek), że mam poglądy na poetykę podobne nieco do Lema, tj. przykładam pewną wagę do formy, ciążąc gustami w stronę klasyki i rytmizacji. Twój wiersz jest natomiast biały. Wiem, że to wymóg współczesności... niemniej jak napisałem wcześniej za swój gust nie mam zamiaru przed nikim odpowiadać ;]

Tak czy inaczej gratuluję odwagi i pozdrawiam.