Polski > Organizacja forum

Dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines"

(1/6) > >>

Retsam:
Dale, któremu posłałem ten dokument z 1980 roku pyta się teraz, czy może mieć dostęp do forum Lema. Szczerze mówiąc, angielska strona o Lemie jest OK (https://english.lem.pl) i wcześniej mu ją proponowałem, ale nie forum, bo musiałbym świecić oczami nie umiejąc wytłumaczyć dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines".

Chociaż on sam też wykazuje duże przywiązanie do staroświeckich, działających jako tako (nikt jeszcze się nie zabił na jego samolocikach), pomysłów. Pokierować go do części angielskiej forum? Tam się teraz nic nie dzieje...



miazo:

--- Cytuj ---ale nie forum, bo musiałbym świecić oczami nie umiejąc wytłumaczyć dlaczego używamy archaicznego programu od "Simple Machines".
--- Koniec cytatu ---

Bo działa i ma wygodny-wystarczający interfejs, do którego użytkownicy od lat są przyzwyczajeni?

Q:
Aczkolwiek, gdy o tym mowa, pewnie drobna aktualizacja do wersji SMF 2.1.4 (której używamy na reaktywowanym forum startrekowym, i którą chwalę sobie zarówno jako user-dyskutant*, jak i jako administrator) może by nie zaszkodziła (o ile jest wykonalna ze względu na dość skomplikowane technicznie powiązania forum ze stroną główną i Lemopedią) ;).

* Główny plus - pozwala zapisywać robocze wersje postów i pracować na nich.

Retsam:
Niestety znam też Discord, Slack, Rocket Chat, ale zaczynałem już z jakimiś namiastkami w tamtym tysiącleciu. Na Slacku (zapomnianym przez SimScale), gdzie było nasze forum, namówiłem wczoraj Dale do testowania asystenta AI 'Claude', który może pokopać w górach dyskusji i streścić wątki. Mogłem go uruchomić tylko na chwilę, bo potem się coś się popsuło i trzeba byłoby zapłacić za 'Enterprise Slack licence', żeby AI chciało się ruszyć (nie wiem, czy oprócz ENU obsługuje inne języki).

Jako, że lepsze jest wrogiem dobrego (nie patrzymy w dobrą stronę, bo będzie nam łyso!), Slack ma się tak do naszego narzędzia jak rajski ptak do mrówki (mrówki też są użyteczne, ale lubię Slacka). Rocket Chat jest nawet za darmo, ale dla małej grupy. A u nas widzę kilkaset (milczących) osób dziennie... Poza tym, sama konsolidacja baz danych tego forum może być coraz bardziej niemożliwa a indeksy istnieją tylko dzięki crawlerom Googla.

Od czasu do czasu @Q mówi mi, że o tym czy tamtym to już było kilka lat temu (nie znalazłem, bo jeszcze sądziłem, że "Szukaj" na stronie coś znaczy). Na pytania co do funkcjonowania forum odpowiedzi nigdy nie dostałem.

maziek:
No niestety, jak nie znajdziesz przez Gugla to przez forumową wyszukiwarkę tym bardziej. Na ogół przynajmniej. Ale nie łam się, na tym forum już prawdopodobnie wszystko było ;) . A jakich odpowiedzi nt. forum nie uzyskałeś konkretnie, może (choć samowątpię, hehe) znam je?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej