Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595565 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwietnia 16, 2018, 11:51:55 pm »
aluzja, iluzja, eluzja, deluzja.
Deiluzjanizm...było coś takiego  :) Coś w kierunku schizo-oralizy, a może analizy?  Ale na pewno schizo 8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Schizoanaliza
ale ja nie o tym, choć w ramach tej schizolizy; zdzierać-niezdzierać?

Polecam uwadze górkę po obu stronach łuku. I prawa dół. Oto detal;

http://wroclaw.tvp.pl/14815635/gagarin-w-kosciele
Tu więcej info o autorach.
Szczególnie warta uwagi stacja 7
http://chojnow.pl/news/news/view/id/2872
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2018, 12:02:16 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwietnia 16, 2018, 11:58:14 pm »
Jak ten Gagarin nieco przyblaknie, CCCP zniknie, to jaki następca Dänikena uzna go za dowód  8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwietnia 17, 2018, 09:49:27 am »
A ja uważam, że tak właśnie powinno być. Tak było przez wieki, barokowe stacje zawierają elementy typowe dla baroku a nieistniejące za Jezusa - dlaczego teraz niby nie może tam być kosmonautów?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwietnia 17, 2018, 10:12:43 am »
Że niby dobre podkreślenie ponadczasowości mitu?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwietnia 17, 2018, 10:38:42 am »
Raczej określenie czasu wykonania. A ten ateizm nomenklaturowy to mógłbyś sobie darować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwietnia 17, 2018, 11:54:56 am »
A ten ateizm nomenklaturowy to mógłbyś sobie darować.

Przez chwilę miałem ochotę wpisać pomiędzy "ponadczasowości" i "mitu" coś w stylu "- nie bijcie teiści -", bo spodziewałem się takiej odpowiedzi ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwietnia 17, 2018, 11:58:39 am »
To nie jest kwestia światopoglądowa tylko czysto leksykalna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwietnia 17, 2018, 12:37:24 pm »
Sądzisz, że da się oderwać język od światopoglądu?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwietnia 17, 2018, 02:59:57 pm »
Sądzę, że nieadekwatność leksykalna jest obojętna światopoglądowo, zwłaszcza że nie o światopoglądzie była mowa, tylko o malowidłach religijnych. Sądzę, że wyrażenie "malowidła mitologiczne" ma dobrze określone znaczenie tak naukowo jak i potocznie - i nie oznacza malowideł religijnych a już dróg krzyżowych w szczególności.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwietnia 17, 2018, 03:15:05 pm »
Ja nie o samym malowidle (nie czuję się na siłach, krytykę uprawiam tylko SF, a i to od przyśnienia, na pół - jak nie 1/10 - gwizdka), ja o treści (i tu zawsze mogę się Drewsem podeprzeć, nie upierając się przy tym, jak on, przy ahistoryczności, mityzacja jest równie dobra).

Edit:
Przy czym, by uniknąć dalszego sporu, doprecyzuję, że nie użyłem słowa "mit", jako określenia deprecjonującego; a czy podeprzemy sobie dla mitu szacunek uzasadnieniem religijnym (np. tolkienowskim), czy świeckim (chociażby tym włożonym przez twórców "ST - TNG" w usta kapitana Picarda w jednym z lepszych odcinków w/w serii) jest mi bez różnicy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2018, 05:08:16 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwietnia 17, 2018, 05:25:16 pm »
Dla tego targetu to teraz wszystko:
http://natemat.pl/206647,wysyp-portali-randkowych-dla-katolikow-ponad-3-tys-malzenstw-9-tys-zareczonych-par-i-5-tys-narodzin
::)

(Swoją drogą: ta przewaga liczebna dzieci nad ślubami, punkt dla wiesiola? ;))
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1062 dnia: Kwietnia 27, 2018, 08:38:05 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1063 dnia: Kwietnia 27, 2018, 09:31:50 pm »
Ale, że nikt nie podpatrywał... :-\;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1064 dnia: Kwietnia 27, 2018, 10:46:54 pm »
Hm...Gagarin...a teraz perłł...aaaa...anteny w koronie:
https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,34131,swiebodzin-tajemnicze-urzadzenia-na-glowie-figury-jezusa-kuria-skomentowala-doniesienia-mediow.html
...niewiadomego pochodzenia...uspokajam: będą usunięte:)
W sumie to tępora...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)