Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 38626 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 28, 2014, 10:45:13 pm »
Co Pan tak deprymujesz młodych ludzi...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 29, 2014, 12:16:06 am »
Co Pan tak deprymujesz młodych ludzi...
vosbm
W sensie, ze 18+?  Tak na wszelki wypadek, zebym nie byl przesladowany moderatorowo. W sumie nic takiego tam nie ma, tym bardziej, ze volenti non fit injuria, czy jakos tak... Co to jednak znaczy ta kozacka fantazja :)) Jak jakis czwarty elektrycerz, nie przymierzajac.
Mialem tez linke do filmow przedstawiajaco-zachecajacych, ze szkolen z walk ulicznych i pacyfikacyjnych od Prawego Sektora, przed calym zamieszaniem jeszcze, ale mi gdzies wcielo i przepadlo. A szkoda, bo naprawde robily wrazenie. Poziom Specnazu prawieze ;)

P.S. W poprzednim poscie nie wkleilem filmiku z ostrzalu majdanowcow z hotelu Ukraina, ktory mial byc jako "kto strzelal na majdanie", potem wrzuce jak bede przy kompie, bo widac ze strzaly padly ze strony z ktorej krecono zdjecia, czyli z hotelu zajetego przez majdanowcow. Nie chce za szybko wyciagac wnioskow, ale w wywiadzie bokserskim, ok. 1.5-2 lata temu Kliczko sie wygadal co knuje. Rozjasnilo sie,  jak go zobaczylem na majdanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2014, 12:26:59 am wysłana przez NEXUS6 »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 29, 2014, 10:07:24 am »
@ maziek
O co Ci chodzi tym razem?
@ Tzok
W temacie teraźniejszości i przyszłości samej Ukrainy nie wypowiadam się, bo, po pierwsze, za mało wiem, po drugie, naprawdę uważam, że to jest sprawa samej Ukrainy, i nikt z zewnątrz - a juz Polska zwłaszcza - nie powinien się do tego wtrącać. Jedyny problem jest z Rosją, której trudno odmówikć prawa do militarnej ochrony swoich rodaków, gdyby doszło tam, nie daj Boże, do wojny domowej.
Ostatnim tematem jest Krym. Jeszcze nie analizowałem tego historycznego przemówienia Putina, ale jakoś nie mogę doczekać się rzeczowej chłodnej polemiki z jego „przemówieniem pełnym fałszywych oskarżeń, półprawd, insynuacji, przeinaczeń i logicznych niekonsekwencji, przemówieniem odwróconych znaków, wyuzdanego cynizmu, w którym kłamstwo obleka się w majestat prawdy” - jak podaje do wierzenia nieoceniona "Gazeta Wyborcza", każdy zaś może własnoumysłowo sprawdzić choćby tu: http://www.remuszko.pl/blog.php/
Obu Dostojnych Panów pozdrawiam z sobotnią słoneczną poranną serdecznością
S.R.
pjes:
przeglądam archiwum i właśnie natrafiłem na taki swój wpis a propos w "Rzeczpospolitej":
Nie mam nic przeciwko wolnościowym przemianom w Rosji, za którymi wzdycha Pan Nadredaktor, odwrotnie, miłoby mi było, gdyby wszyscy nasi wschodni sąsiedzi (Białoruś, Rosja, Ukraina) stawali się bardziej obywatelscy, a mniej carscy. Lecz tu chodzi o duszę narodu, jego odrębność, odmienność i tożsamość, którą inne narody powinny bezwarunkowo uszanować. Może to zatem być jedynie społeczno-państwowy proces NATURALNY, ewolucyjny, suwerennie własny - a to oznacza, że musi zająć przynajmniej dziesięciolecia. Półtysiącletniej kultury obywatelskiej (cokolwiek to znaczy) żadną miarą nie da się zmienić szybciej.
http://www.rp.pl/artykul/61991,1092360-Wiatr-z-Zachodu-na-Wschod.html
oraz taki:
Z opozycją trzeba rozmawiać. Natomiast bandytów, chuliganów, podpalaczy, budowniczych barykad i katapult, rozbijaczy sklepowych witryn oraz niszczycieli samochodów i rabusiów mienia, zwłaszcza tych zamaskowanych, należy konsekwentnie wyłapywać i zamykać. Zaraz zrobi się spokój.
http://www.rp.pl/artykul/40,1081008-Na-Ukrainie-znow-starcia--Sa-ofiary.html
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2014, 12:13:42 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 29, 2014, 06:07:34 pm »
W sensie, ze 18+?  Tak na wszelki wypadek, zebym nie byl przesladowany moderatorowo.
Chciałbyś.

@ maziek
O co Ci chodzi tym razem?
Z RS? Nie myśl, że o Ciebie, o faceta, którego imionko i nazwisko się zaczyna tymi literami.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 29, 2014, 06:39:22 pm »
Rosija Siewodnia ili Romuald Szeremietiew?
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 29, 2014, 07:07:10 pm »
Kombinujesz jak kobita w tym kawale, co to gość wraca nad ranem skuty w trupa, a ta go podtrzymuje, biedaku mówi, tak długo musiałeś pracować, zmęczyłeś się, (wyczuwa zapach damskich perfum), ależ w tym tramwaju był ścisk, (dostrzega na policzkach ślady szminki), biedactwo, znowu się usmarowałeś atramentem, pomaga mu zdjąć marynarkę i spodnie a tu zonk: facet ma damskie figi tył na przód założone, kobitę mimo dobrych chęci zamurowało - a on z rozbawieniem: kombinuj, kombinuj...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 29, 2014, 08:16:45 pm »
Fajne, naprawdę, lecz nie bardzo mam nastrój: http://forum.lem.pl/index.php?topic=148.msg55244#msg55244...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 29, 2014, 08:30:07 pm »
Cóż począć, o ile masz równie nieskomplikowaną naturę jak moja, to niestety zalanie robaka nie pomoże...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 31, 2014, 11:15:14 pm »
Tu ten filmik o kierunku strzalow:
https://www.youtube.com/watch?v=HiVlLNQownI

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #69 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:19:45 am »
Wygląda na klon nauki smoleńskiej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #70 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:43:47 am »
Wygląda na klon nauki smoleńskiej.
Bo sie rozni od tego co w tv mowia?:-D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #71 dnia: Kwietnia 01, 2014, 12:24:53 pm »
Bo nie jestem bezkrytyczny. Poświęciłem 30 minut na rozpatrzenie pierwszego przypadku i stwierdzam, na podstawie tego co widać w filmie, że pocisk prawdopodobnie leciał z lewej od dołu ku prawej lekko w górę (a nie odwrotnie, jak sugeruje narrator). Lokalizacja zdarzeń w przestrzeni na google maps i street view pokazuje, że tak jak widać sytuację w kadrze Hotel Ukraina jest po prawej. Pada strzał, są dwie "chmurki", z lewej mała w pewnym oddaleniu od tarczy, z prawej duża, zaraz za postrzelonym. Zawsze chmurka wylotowa jest większa i zawsze zaczyna się od powierzchni ciała/przedmiotu. Jest to oczywiście słaby dowód, ale jest też coś innego - pocisk przebija tarczę a przestrzelina jest wklęśnięta od przodu tarczy, od strony lewej (konkretnie jaśniejszy brzeg jest nad przestrzeliną, co by nie miało miejsca, gdyby brzegi były wywinięte na zewnątrz). Trzecia sprawa to jest ewidentna manipulacja dźwiękiem. Dźwięk rozchodzi się się 2-3 razy wolniej niż leci pocisk karabinowy, na typowym dystansie na tym placu ta różnica byłaby do wyłapania gołym uchem i okiem nie mówiąc o zwolnionych kadrach, tymczasem synchron, jak to w porządnym filmie, jest doskonały.

Ponadto kliknąłem na pierwsza część tego filmu, https://www.youtube.com/watch?v=9OaEiGX2Lh8 , który zaczyna się od odpowiednio nastrajającego mordobicia z kopaniną i pałowaniem, a od 1:02 widać jak majdanowcy walą z grubej rury, z pistoletów i z karabinów "snajperskich" z lunetami. Huk wystrzałów, kanonada jak na wojnie. Jednak po pobieżnym przyjrzeniu się widać, że broń ta to bez wyjątku wiatrówki lub repliki ASG (dlaczego? Bo brak odrzutu i płomienia wylotowego). O ile pistolety i w ogóle repliki ASG są łudząco podobne do prawdziwej broni (łącznie z magazynkami, ruchem części w czasie strzału) o tyle dolny naciąg wiatrówek przypominających broń długą lub rozcięcie łoża w tych, które są łamane widoczne są aż nadto dobrze.

Zaraz, napisałem huk wystrzałów? Kanonada? Z wiatrówek? Hmmm... Jakże to? Czyżby kolejny postsynchron ;) ?

W tej sytuacji darowałem sobie resztę, szczególnie ze jak (muszę mu to przyznać) słusznie zauważył kiedyś ob. Remuszko, znacznie więcej czasu trzeba poświecić na rzetelne zdemaskowanie fałszywego twierdzenia, niż na jego wypowiedzenie. Nie zdziwiłoby mnie w ogóle, gdyby takie a nawet jeszcze gorsze rzeczy się tam naprawdę działy (jak rewolucja, to rewolucja) - ale ten film nie dostarcza na to najmniejszych dowodów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #72 dnia: Kwietnia 01, 2014, 12:46:45 pm »
Myślę dokładnie tak samo, tylko nie potrafię rzeczowo, fachpwo, precyzyjnie i przekonująco tego wyrazić tak jak Maziek.
Są lepsze i twardsze dowody niż ten film. Logiczne.
vosbm
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #73 dnia: Kwietnia 01, 2014, 01:29:50 pm »
O, widzisz Maziek, to jest porzadna analiza. Ale chyba widoczne bylo, ze strzal w tarcze padal z innej strony niz ten w drzewo. Ten w drzewo wydwwal sie pasc od strony kamery.
A co bys powiedzial o tych dwoch przestrzelonych kolo drzewa? Czy wydaje Ci sie ze strzal mogl pasc od strony kamery?
Nie znam sie na modelach broni, ale czy na pewno na takiej jakosci filmu zawsze widac ogien idacy z lufy? Moze jestem slepy, ale niedawno widzialem goscia strzelajacego ze srutu do wron i ognia w ogole nie widzialem, dymek pojawial sie kawal od wylotu lufy.
Szczerze mowiac pomysl zabierania na taka akcje wiatrowek wydaje mi sie tak absurdalny, ze nawet kozacy dajacy sie prostytutkom kopac po gebie nie moga byc az tak glupi.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #74 dnia: Kwietnia 01, 2014, 01:45:32 pm »
Tylko ludzkie dzieci są tak okrutne, by strzelać z wiatrówek do wron :-(
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )