Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lieber Augustin

Strony: [1] 2 3 ... 125
1
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Październik 07, 2022, 09:14:43 pm »
Taaa...
Ecce femina :o

Notabene, zagadnienie o najgęstszym upakowaniu kul znajduje się na liście Hilberta: problem nr 18.

3
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 05, 2022, 08:58:53 pm »
Albo przestraszył się:
https://en.as.com/latest_news/elon-musk-fears-for-life-after-russian-threat-n/
Cóż, nie wykluczono. Nie każdy rodzi się nieustraszonym bohaterem.
Z drugiej strony, przeciwko tej wersji przemawia data wpisów: 9 maja.

4
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 05, 2022, 09:18:30 am »
Zapunktował u Miedwiediewa i Pieskowa...u kogo stracił?:)
U kogo stracił? Też pytanie. U mnie. U Ciebie. U milionów takich jak Ty i ja.
Czy może w naszych czasach renommée, reputacja człowieka nie ma już najmniejszego znaczenia?

Zapunktował u Miedwiediewa? Okay. A co mu z tego przyszło? Nie ogarniam. No, jeszcze mogę jako tako zrozumieć takiego na przykład Schrödera.
No tak, w oczach pewnej części ludzkości okrył się hańbą. Ale w zamian za lojalność wobec Kremla przynajmniej dostał i dostaje szeleszczące pieniążki. Ale w przypadku miliardera Muska taki wariant chyba nie wchodzi w rachubę?
Więc po co popełnił te wpisy?
 :-\

5
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 10:18:59 pm »
Myślę, że myśli jak biznesmen lub inżynier - chodzi o minimalną stratę, jak już nie da się zyskać.
Rajt, niech i tak będzie - pełen najlepszych intencji i życzliwości dla Ukrainy, Elon proponuje jej wyjście z minimalnymi stratami. Tak jak on je widzi. Ok.
Ale jeżeli spojrzeć na sytuację po inżyniersku lub po biznesmensku, czyli nieco szerzej - czy współistnienie Europy i świata ze zwycięską Rosją, pogodzenie się z istnieniem putinowskiego reżimu nie pociągnie za sobą o niebo większych strat w przyszłości?

Ok, przypuśćmy, Ukraina dziś podpisała traktat pokojowy na warunkach Putina-Muska. A skąd możemy mieć pewność, że jutro, odsapnąwszy, Putia nie postanowi kontynuować agresji? Kto go powstrzyma? Może wspomniana przez Elona ONZ?

A czy pojutrze, bezkarnie zagarnąwszy Ukrainę, Rosja nie wysunie roszczeń terytorialnych, dajmy na to, wobec Polski? I to tak samo "uzasadnionych", jak roszczenia do Krymu. Wszak kiedyś, za króla Ćwieczka, Warszawa była miastem rosyjskim? Była. Więc niech będzie tak, jak było od 1815 roku (do pomyłki Sokolnikowa).
To samo dotyczy krajów bałtyckich. A i Niemcy przy takim rozkładzie nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Czy nie należy naprawić pomyłki Gorbi-Jelcyna, tzn. wycofania wojsk radzieckich z terytorium zjednoczonych Niemiec w latach 1990-94?
A tam, a tam może dojść i do naprawienia pomyłki cara Aleksandra II - sprzedaży Alaski w roku 1867. Za pomocą oczywiście magicznej nuklearnej różdżki.

I jak tam z bilansem "straty-zyski"? Ciekawym, co o tym myśli pan Elon z jego strategiczną wizją świata. Czyżby, wg niego, należy na wszystko się zgodzić, "oby tylko nie było wojny"? ::)

6
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« dnia: Październik 04, 2022, 12:54:02 pm »
A jakby Ci Marsjanin napisał plan pokojowy to byś zrozumiał?
A bo ja wiem? Przecież Elon nie jest Marsjaninem. Jest człowiekiem, i to nie ostatnim na Ziemi pod względem walorów umysłowych.


O, proszę:

Po orędziu Putina na Kremlu 30 września słynny rosyjski bloger, pisarz i dziennikarz wojenny Władlen Tatarski* z dziecięcią szczerością i bezpośredniością oznajmił prosto w Sali Georgiewskiej co następuje:
A więc stało się! Teraz postawimy Europę w pozycję "na pieska". Bo z nami nie jakieś tam siły abstrakcyjne. Z nami Rosja, z bronią jądrową, z armią, z mobilizacją. Wszystkim skopiemy tyłki, gdyż nie mamy drugiej takiej szansy. Nareszcie wszystkich zwyciężymy, wszystkich zabijemy, wszystkich, których trzeba, ograbimy. Wszystko będzie takie, jak nam się podoba! Bywajcie, z Bogiem!

*Prawdziwe imię i nazwisko Maksym Fomin. Kryminalista, był sądzony za napad na bank w grudniu 2011.

Przypuszczam, że gdyby pan Musk od czasu do czasu oglądał podobne filmiki, to nie pisałby bzdur na swoim tłiterze...

8
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« dnia: Październik 03, 2022, 08:34:21 pm »
No proszę, coś z Powrotu z Gwiazd już mamy - widowiskowe, choć nie najistotniejsze dla fabuły. Aczkolwiek po prawdzie zawsze mi się wydawało, że te ciuchy w spraju to słaby pomysł był...
https://www.youtube.com/watch?v=Obi65c6XSXw&t=95s&ab_channel=iDest
Ponownie przyjrzałem się filmikowi i zwróciłem uwagę, że brzegi materiału sukni w okolicach dekoltu i ramiączek są zbyt równe, jakby ucięte nożyczkami. Najwidoczniej twórcy fashion show uciekli się do niewinnego triku: przypuszczam, że na obszary skóry modelki, które miały pozostać odsłonięte, uprzednio naniesiono warstwę olejku silikonowego lub innej substancji o niskiej właściwości adhezyjnej.

Notabene, nie tylko z Powrotu:
Nowe suknie zwą się tryszcze, bo się je natryskuje na ciało z buteleczek.
(Kongres...)

9
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« dnia: Październik 03, 2022, 08:47:36 am »
No proszę, coś z Powrotu z Gwiazd już mamy - widowiskowe, choć nie najistotniejsze dla fabuły. Aczkolwiek po prawdzie zawsze mi się wydawało, że te ciuchy w spraju to słaby pomysł był...
Cudowna substancja nosi nazwę "fabrican":
https://www.fabricanltd.com


10
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Październik 01, 2022, 08:41:25 am »
Natomiast w USA, niestety...
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37162491-usa-przystapienie-ukrainy-do-nato-w-innym-terminie
To tylko mnie, czarnowidzowi, wydaje się, że Stany zaczynają po trochu wrzucać wsteczny?
Taaa, widocznie nie ma już ludzi kalibru Kennedyego i Reagana. Czyżby taki Sullivan nie kapuje, że tym samym zapala zielone światło Putinowi?
Prowokuje go do rozpoczęcia lokalnej wojny jądrowej? Która ma wszelkie szansy przeistoczyć się w globalną...

12
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Wrzesień 29, 2022, 10:07:10 pm »
Użycie broni konwencjonalnej w obronie Ukrainy byłoby najbardziej racjonalną i wyważoną odpowiedzią na ewentualny atak jądrowy Rosji na Ukrainie – uważa minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Jak dodał, jest to stanowisko podobne do tego wyrażonego przez władze Stanów Zjednoczonych.
Szef polskiego MSZ, który kończy wizytę w USA, dwukrotnie opowiedział się w Waszyngtonie za „konwencjonalną, ale dewastującą” odpowiedzią NATO na ewentualny rosyjski atak jądrowy – w wywiadzie dla NBC News i podczas dyskusji w think tanku.
Pytany o to, czy to stanowisko odzwierciedlające konsensus w NATO, Rau odpowiedział, że nie, ale zasugerował, że nie jest to opinia odosobniona.

https://www.tvp.info/63040014/minister-rau-uderzenie-konwencjonalne-w-obronie-ukrainy-to-najbardziej-racjonalna-odpowiedz-na-rosyjski-atak-jadrowy

Nie jest to opinia odosobniona... Na mój chłopski rozumek, taka wiadomość może być odebrana przez Moskwę w sposób jednoznaczny: ze strony NATO odpowiedzi nuklearnej NIE BĘDZIE.
Prawdziwy prezent urodzinowy...
Jeśli tak, taktyczne uderzenie po Ukrainie wydaje mi się prawie nieuniknione. Czynnikiem powstrzymującym dla Putina mogłaby być tylko stanowcza pozycja Zachodu. Coś w taki deseń: "jak chcesz, możesz zadawać cios. Ale pamiętaj: rakiety wyposażone w głowice przeciwbunkrowe, głęboko penetrujące, zostaną odpalone natychmiast".
A odpowiedź konwencjonalna... U nas istnieje takie porzekadło: za przeproszeniem dam, "nastraszyć jeża gołą dupą". Inaczej w tym przypadku nie da się wyrazić. Bo i na czym może polegać ta "dewastująca odpowiedź"? Na zbombardowaniu dużych i małych miast i miasteczek na Rosji? Nie rozśmieszajcie mnie.
Aa, już wiem. Zapewne zostaną nałożone "sankcje rodem z piekła" na kolejne 10 osób z otoczenia Puti. A może nawet - strach pomyśleć o takiej brutalności Zachodu - kolejne dwa rosyjskich banki zostaną odcięte od SWIFTu.
Zresztą myślę, że do takiej makabry nie dojdzie. Najpierw należy wszystko dobrze obmyśleć, nieprawdaż? Zwołać nadzwyczajne posiedzenie plenarne rady NATO, spisać listę mówców, przegłosować porządek dzienny. W trakcie obradów opinie zostaną podzielone. Potem ktoś skorzysta z weta. No itd. Czyli wszystko spełznie na niczym.

Słowem, konkluzja wg mnie jest taka: bądźmy dobrej myśli, a jodek potasu, szanowni Państwo, warto mieć pod ręką 8)

13
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Wrzesień 28, 2022, 07:46:07 pm »
Nie wiedziałem, że patronką tabliczki m. jest bogini Bastet ;).
Etam... Patronem sam Pitagoras :)
Czy zauważyliście, że trójkątna macierz na planszy to część słynnej tablicy, obróconej o 45 stopni w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara?

14
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Wrzesień 28, 2022, 08:50:29 am »
...mam też nadzieję, że L.A. zajrzy pod jeden link czy drugi, choćby dlatego, że dość kluczowe dla perennialistów pojęcie splata się z naszymi starymi dyskusjami o matematycznym ładzie przyrody:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sacred_geometry
Zajrzałem pod jeden i drugi. Dzięki :)

Oto przykład sakralnej geometrii w akcji:
https://demotywatory.pl/5156126/Nauczyciel--dzis-bedziemy-cwiczyc-tabliczke-mnozenia-Uczniowie-
 ;)

15
Hyde Park / Odp: Poradnia językowa
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 08:50:03 am »
Drogi LA , chodziło mi o zaimek przymiotny, wskazujący.
Drogi xetrasie, w swoim wpisie wcale nie odnosiłem się do Twojego pytania. Po prostu ubrałem w literki luźną myśl, która właśnie przyszła mi do głowy :)

Co zaś do meritum, tzn. do różnej maści zaimków i końcówek "nieheterobinarnych", to muszę się przyznać, że w tej kwestii jestem obskurantem, zacofańcem, a nawet mrakobiesem ::)
Po co niepotrzebnie kaleczyć i zaśmiecać jakże piękny język polski? A jeśli już, to czy nie lepiej używać "as is" stosowne, neutralne płciowo formy języka angielskiego, o niebo bardziej postępowego pod tym względem?
This/that person, they/their/them, heshe, he or she, her or him, et caetera - co za bogactwo leksykalne 8)

Strony: [1] 2 3 ... 125