Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 123
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Dzisiaj o 04:09:16 pm »
Wprowadzam tu naukową terminologię:

To nie jest naukowe, tylko pochodzi z tzw. incelosfery*. Z - owszem, bazujących na swoistej interpretacji wybranych prac z zakresu psychologii ewolucyjnej - teoryjek którymi ci nieszczęśnicy - bo jest mi ich szkoda - usiłują tłumaczyć swoje niemożności...

* U nas szerzej opisuje wspomniane zjawisko ta pani:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/incele-i-przegrywi-cierpia-patrycja-wieczorkiewicz/
/..../
Kaleki obraz rzeczywistości, który prezentuje ta pani godny jest wynurzeń Galopującego Majora. I odległy od rzeczywistości. Tj karykatura to jest.
Tutaj w kontekście zgody ważny jest termin gównotest. jest to test który ma pokazać czy mamy do czynienia z alfa czy betabankomatem.

Fenomen filmu 365 dni wynika z pokazania przez niego kobiecych aspiracji.

A tu film niejakiego Fangottena:
https://youtu.be/m5e1IPKVGrE

2
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 27, 2022, 11:51:27 pm »
Wprowadzam tu naukową terminologię:
1. hipergamia.
2. gównotesty.
3. betabankomat.
4. alfa szmaci, beta płaci.
5. 365 dni x 3.

3
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:53:19 pm »
Tymczasem były premier Jej Królewskiej Mości przedstawia tezy które już tu prezentowałem:
https://www.rp.pl/polityka/art37473531-boris-johnson-niemcy-chcieli-szybkiego-poddania-sie-ukrainy-berlin-nonsens
Niemcy chcieli upadku Ukrainy,

2. Tym razem zaczynam od katiuszy:
https://www.cda.pl/video/12560502e9
3.
Cytuj
Ciekawie robi się na froncie. Zauważono, że bombardowani z dronów bojcy nie reagują na dźwięk drona (a bzyczy to głośno i charakterystycznie) i grzecznie czekają na upadek granatu. Zero reakcji. Nic. Null.
Zdaniem części lekarzy może to być objaw końcowej fazy hipotermii, kiedy następuje rezygnacja i odrętwienie. Bojcy  nie mają odpowiednich ubrań na zimę, a często nawet rękawiczek, a temperatura na wschodzie Ukrainy wynosiła dotąd około 6 stopni, a na dniach ma zjechać poniżej zera. Hipotermia zbierze śmiertelne żniwo. Z obu stron zresztą, ale Ukraińcy są do zimy znacznie bardziej przygotowani.

https://zapiskiczynionepodrodze.blogspot.com/2022/11/dziennik-wojny-dzien-dwiescie_25.html

4
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 25, 2022, 05:03:36 pm »

5
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 25, 2022, 03:14:11 pm »
Zaczęło się:
https://youtu.be/ry6HYg3AsHA
I like the part where Ciri says “ you have not seen what I have seen”, and Geralt says “ I have seen things”, and she says “ you have not seen what I have seen”!!!! Chills literal chills!!!

6
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 25, 2022, 02:37:33 pm »
Dobrze że są jeszcze ludzie potrafiący w swej twórczości zachować klimat Gwiezdnych Wojen. Ich zaangażowanie daje nadzieję na przyszłość:
https://youtu.be/0SPVvbOwU0Q
A teraz przejdźmy do serialu Andor, który fortunnie zakończył swój pierwszy sezon. Od razu powiem, że ustępuje on startrekowemu Lower Decks. Czemu on zresztą nie ustępuje? Nie ustępuje Kenobiemu i Pierścieniom Władzy, podobnie jak Kenobi jest też przykładem biedaserialu. Pierścienie Władzy Amazona biorąc pod uwagę rzekomy budżet też nie wyglądają dobrze. Prawdopodobnie nie mieli tam deklarowanego pół miliarda dolarów tylko połowę z tego albo nawet jedną trzecią dlatego wygląda to tak ubogo.
Andor słusznie może być sklasyfikowany jako biedaserial bez polotu. Uzasadnienie tego wniosku podam jednak za paywallem, tj. pardon, za spoilerem:
UWAGA SPOILER
zara bedzie
Konstytutywną cechą Andora jest jego amerykańskość: funkcjonariusze w 1 odcinku to typowe typy, czy też archetypy amerykańskiego skorumpowanego policjanta. Orkiestra w ostatnim też wygląda jak amerykańska tradycyjna orkiestra. Przykłady można mnożyć. Kontrowersyjny kałach to próba powiązania Rebelii z Fidelem Castro, tzw ruchami narodowowyzwoleńczymi finansowanymi przez Moskwę (Czerwone Kmery np.) i innymi takimi. I dowodem na brak polotu ten kałach jest. Braku wyobraźni dowodem jest. Kreatywności i rozeznania. Czego jeszcze jest dowodem ów kałach?
Drugą podstawową cechą Andora jest popsuta immersja, czyli światotwórstwo. Tak sobie paczę na Imperium i nie wiem czy to jest potężne imperium obejmujące galaktykę z milionami gwiazd i planet? Nie wygląda. Ilu funkcjonariuszy potrzeba na każdej planecie zaludnionej i zaalienowanej (zaufoczonej) miliardami osobników? Jak rozbudowana musi być ich hierarchia? Nad nimi są jeszcze układowi, sektorowi itp. To jest potężna drabina funkcyjnych i potężna masa ludzi i innych takich tych. Tymczasem ta Dedra żąda w pewnym momencie akt wszystkich incydentów rabunkowych. Powinna dostać a z milion przypadków dziennie. I jak to przeanalizuje i wnioski wyciągnie? Jest ona porucznikiem więc na dnie hierarchii galaktycznej stoi, takich jak ona musi być miliardy. W ostatnim odcinku jakiś imperialny chce pokazać miejscowym potęgę imperium. I parudziesięciu funkcyjnych wyłazi. Żenada to jest. Co najmniej miliona szturmowców powinni użyć.
Schemat stosują taki, że planeta to jest odpowiednik miasteczka na Dzikim Zachodzie. Takiego z westernów. Loty międzyplanetarne są odpowiednikiem podróży dyliżansem i konno między tymi miastami. Planeta Ferrix to jest jedna dziura tak naprawdę z jedny, placem, zamieszkała przez garstkę mieszkańców. Na dłuższą metę taka kreacja światotwórcza jest nie do utrzymania bo jest absurdalna. Żenująca jest. Dlatego wieje nudą bo nie pozwala się wczuć w świat przedstawiony, tak jak Blade Runner/BR2049, gdzie też tempo narracji było powolne.
W odróżnieniu oglądając Orville widać ograniczenia budżetowe, ale widać że starają się wycisnąć jak najwięcej z tego co mają. Kenobi i Andor to jest zaś jakieś przepalanie kasy. Widać różnicę podejścia fachowych twórców fanowskich (Seth MacFarlane, Jon Favreau etc) i jakiegoś nie wiadomo kogo w ogóle.
II
Andora ratuje gra aktorska, ratują go takie wątki jak więzienie. Tam gdzie potrafią złapać odpowiednią skalę działań prowadzonych w świecie przedstawionym to sobie radzą. Bohaterowie są w dużej mierze klasyczni: mają jakieś skrzywienia i traumy, aktorzy będący męskimi szowinistycznymi świniami (Luthen, Serkis) dźwigają ciężar świata przedstawionego. Wątek Mon Mothmy przespałem w większości ale nie zachowuje się ona jak GoGaladriel. Kilka scen jest fajnych oprócz tego. Przeżycia zmieniają ich, często na lepsze.
Pierwszy sezon oceniam w związku z tym 6/10. Jest to szczytowe osiągnięcie obozu Kennedy. Serial jest dobrze profilowany, czyli ci co im się nie podoba nie oglądają go i nie minusują. Stąd dość wysokie oceny. Skutek jest tu taki, że dość mała liczba ocen jest, np. na IMDB. Jeden z drugim biadoli: czemu takiego super seriala nikt nie ogląda.
o Andorze:
https://www.filmweb.pl/serial/Andor-2022-866824/episode/1/12

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 21, 2022, 03:54:06 pm »

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 20, 2022, 10:17:32 pm »
Nie dałem żadnego komentarza żeby nie było wiadome czy się ciesze czy niecieszę.

9
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 20, 2022, 10:07:44 pm »
Można przysłonić kluczowy element czarnym kwadratem lub wirtualnym listkiem figowym. Bez tego... dziwię się, iż reagując po pawłowowsku na akt przemocy (wobec osoby należącej do grupy, której nie lubisz),/...../
A w którym momencie reaguję po pawłowsku na akt przemocy?

10
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 20, 2022, 07:30:56 pm »
Tego jeszcze brakuje żeby domniemane przyczyny były na wideo

11
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 20, 2022, 04:23:17 pm »

12
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Listopad 16, 2022, 06:48:23 pm »
Moja ocena sytuacji:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1264760,rakieta#comments
Najbardziej prawdopodobną przyczyną była awaria rakiety. Albo się popsuła sama z siebie, albo została uszkodzona ogniem przeciwlotniczym, po czem straciła sterowność, gwałtownie odbiła na zachód, utrzymała się paręnaście sekund w powietrzu po czym walnęła w silos. Była też możliwość że to ukraińska rakieta przeciwlotnicza jest i należało ją wziąć pod uwagę zanim się zacznie nieodpowiedzialnie kłapać paszczą.

13
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Listopad 14, 2022, 12:28:11 am »

14
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Listopad 12, 2022, 01:50:01 am »

Strony: [1] 2 3 ... 123