Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 507073 razy)

Rachel

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwca 23, 2006, 08:20:16 am »
Miesław zdjęcie jest naprawdę super, kompozycja jest bardzo dobra, a najbardziej podoba mi się kolorystyka: fioletowo - brunatne niebo i zielona poświata od latarni ulicznej na dole. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2006, 08:20:53 am wysłana przez Rachel »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwca 23, 2006, 09:13:00 am »
Te pioruny kuliste maja tak maly ladunek?

This user possesses the following skills:

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwca 23, 2006, 11:00:31 am »
1)
Cytuj
najbardziej podoba mi się kolorystyka: fioletowo - brunatne niebo i zielona poświata od latarni ulicznej na dole.
Kolorystyka faktycznie wyszła super.

2)Fale to chyba jednak nie deszcz. Czasem coś w podobie widzę na wyświetlaczu aparatu.

3)
Cytuj
Swietne Miesław! Czy próbowałeś skontaktować się z facetem, który mieszka na ostatnim pietrze tego bloku?
Ale serio to świetne! Tak z ciekawości, czym i jak?
Budynek to komenda policji  ;D . Jak i czym? Naświetlanie 20s, aparat cyfrowy (SONY DSC H1)  :)

4) [size=24]WAKACJE !!!! :D [/size]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2006, 11:05:02 am wysłana przez Mieslaw »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwca 23, 2006, 01:17:26 pm »
Cytuj
3)
 Budynek to komenda policji  ;D
Aaa... To żaden piorun w takim razie. Po prostu jakiegoś gościa prądem przesłuchiwali ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwca 23, 2006, 03:14:48 pm »
Po tym zdarzeniu poczytałem trochę o piorunach kulistych, i dowiedziałem się że najczęściej znikają na dwa sposoby albo wybuchają albo po prostu znikają. Podobno potrafią uzupełnić energie z otoczenia przez co mogą trwać dłużej niż 0.01 s.. Podobno każdemu piorunowi zwykłemu towarzyszy powstanie kilku do kilkunastu piorunów kulistych o różnym czasie trwania i rożnej wartości z tym że im wyżej tym więcej. Być może jest to antymateria.
Tak na marginesie następnego dnia nie dość że bolała mnie głowa to jeszcze wszystko mi się plątało i nie udawało. Poza tym miałem dziwne wrażenie że ten wredny piorun mnie śledzi i na mnie poluje. Być może to tylko urojenie, bo jednak nie źle się tego pioruna wystraszyłem

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwca 24, 2006, 12:59:50 am »
Z tego co ja czytalem, to pioruny kuliste moga trwac nawet kilka minut. Nie wiadomo jak powstaja, ani czym naprawde sa (moze jest kilka rodzajow, a kazdy ma inna strukture i substancje skladowa). Wielkosc od kilku cm. do ponad 1 m. Faktycznie czasem wybuchaja, czasem znikaja. Czasem wypalaja dziury w przeszkodach, przez ktore przechodza, czasem przenikaja przez nie nie pozostawiajac sladu. Czasem zabijaja ludzi, ktorych dotkna, czasem nie robia im krzywdy. Niejednokrotnie towarzysza samolotom (nie wiadomo czy sa podatne na ruch powietrza, czy na pole magnetyczne). Czesto pojawiaja sie przy liniach w. napiecia. Robili eksperyment polegajacy na eksplozji TNT i rownoczesnemu przepuszczeniu mocnego pradu przez obszar eksplozji. Cos im tam sie pokazalo przez ulamek sekundy, ale nie byli pewni czy to piorun kulisty.
Na ogol badacze sa zgodni, ze powstaja one przy wyladowaniach piorunow liniowych, wiec sa do liniowych wtorne, ale zupelnie nie wiedza, jakie warunki musza byc spelnione by powstaly. Wiekszosc z badaczy jest tez przekonana, ze jest to plazma. Nigdy nie slyszalem, by miala to byc antymateria i szczerze mowiac nie bardzo w to wierze... Trudno by ja bylo powstrzymac przed natychmiastowa anihilacja...

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwca 25, 2006, 05:12:16 am »
moze to ufa jakies czy cos...

This user possesses the following skills:

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwca 25, 2006, 01:43:03 pm »
Hehe! Jak mówi slogan ze starego dobrego  ::) The X Files:

NIE UFAJ NIKOMU!  :D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwca 25, 2006, 01:51:03 pm »
Eee tam, z tymi piorunami to lipa. Już by dawno coś takiego w laboratorium wysmażyli. Tytan, Ty coś chyba jednak bierzesz ;D.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwca 26, 2006, 01:54:52 am »
Chłopak mieszka na zapleczu apteki ::)

Sokratoides

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwca 26, 2006, 12:56:07 pm »
Albo zbyt często przebywa na łączce pod blokiem  ::) W końcu to już ta pora...  ::)

Cytuj
Tak na marginesie następnego dnia nie dość że bolała mnie głowa to jeszcze wszystko mi się plątało i nie udawało. Poza tym miałem dziwne wrażenie że ten wredny piorun mnie śledzi i na mnie poluje.


hmm...  ::)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2006, 12:58:31 pm wysłana przez Sokratoides »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #221 dnia: Lipca 10, 2006, 01:25:10 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #222 dnia: Lipca 10, 2006, 02:55:08 pm »
Wow, bardzo fajne. Szkoda że poskładane w tak nieciągły sposób, ale i tak ładne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #223 dnia: Lipca 10, 2006, 07:33:02 pm »
Marudny jesteś! :P. A zapisz to sobie i zrób dopełnienie (negatyw) - to dopiero niebiańska bajka...  :o
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #224 dnia: Lipca 11, 2006, 10:09:05 am »
No tak, faktycznie ładnie bardzo wygląda.