Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 507115 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1185 dnia: Stycznia 15, 2020, 10:27:37 pm »
przed chwilą wyjąłem ze skrzynki adresowany do mnie papierowy list z pięknym odręcznym autografem dowódcy ISS, kanadyjskiego astronauty, że go tak familiarnie nazwę, Krzycha Hadfielda.

Jak się astropamiątkami chwalimy... W mojej  chałupie od niepamiętnych czasów wala się po kątach ;) zdjęcie załogi Apollo 14 (Mitchell, Shepard, Roosa) b. podobne do poniższego:

Z odręcznymi autografami na-nim-przedstawionych na odwrocie.
Matula dostała je od koleżanki pracującej  wówczas w telewizji. Skąd tamta je skombinowała - nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2023, 09:34:22 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1186 dnia: Września 17, 2020, 01:32:17 pm »
Na marginesie rozważań o cielesności u Lema, gdyby kto ciastowatości swey bladawczey chciał się przyźrzeć, a atomy swe - zwyczajem Bżutów - porachować:
http://www.bbc.com/earth/story/the-making-of-me-and-you
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2020, 01:38:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiktoriaa

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1187 dnia: Września 18, 2020, 07:40:06 pm »
a jakieś po polsku artykuły?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1188 dnia: Października 22, 2020, 08:48:50 am »
Ciekawy test na potwierdzenie, że się nie jest botem.
Hmmm... część ludzkości mogłaby go nie przeskoczyć. A boty? - kto wie  :)
antyturing?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1189 dnia: Października 22, 2020, 10:53:44 am »
Zwłaszcza, że raczej nietypowa ta galaktyka ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1190 dnia: Listopada 04, 2020, 09:25:05 pm »
Prawdziwe:

Jeszcze prawdziwsze:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1191 dnia: Maja 20, 2021, 09:50:08 am »
Ponoć publiczne mówienie, a tym bardziej pisanie, o cudzych sprawach rodzinnych jest w złym guście, ale po prostu muuszę wspomnieć, że na drzewie, tuż za moim kuchennym oknem, rozgrywa się właśnie historia w zasadzie identyczna do tu opisanej:
https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/historia-pewnej-ptasiej-rodziny-zdjecia/ar/c8-2532140
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1192 dnia: Czerwca 04, 2021, 07:07:49 pm »
Wracając do (zaokiennego) gniazda... ;) Pierwszy z gołąbków wykluł się z jaja kilka godzin temu. To z rodziców, które było wówczas w gnieździe, b. porządnicko wyniosło skorupki jajka - najpierw mniejszą, potem większą - lecąc z nimi dość daleko. A potem przystąpiło do karmienia.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1193 dnia: Czerwca 10, 2021, 02:26:01 pm »
Minimum od niedzieli, pisklaczki za oknem są już dwa. Duże, dorodne. Szybko rosnące. Wyglądają trochę jak małe kaczuszki.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1194 dnia: Czerwca 11, 2021, 05:47:28 am »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1195 dnia: Czerwca 14, 2021, 01:53:03 am »
Dzisiaj grałem turniej festiwalowy Infoszacha. Byłem 197

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1196 dnia: Czerwca 21, 2021, 11:51:43 am »
Wracając do gołębi... Z pisklaczków zrobiły się - fachowo mówiąc - podloty (opierzone, regularnie ćwiczące skrzydła) z których starszy daje się się odróżnić od przynoszącego im wciąż pokarm starego (u gołębi to ojciec opiekuje się podrośniętym potomstwem) głównie po rozmiarze, a i to z trudem. Ze dwa tygodnie i opuszczą gniazdo. Taka kolej rzeczy. Choć trochę będzie smutno, przywiązałem się.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1197 dnia: Czerwca 29, 2021, 12:30:41 am »
Moje sąsiedztwo z podlotami dobiegło końca szybciej niż zakładałem, a stało się to tak... Już w zeszły wtorek gołąbki zaczęły interesować się światem poza gniazdem, wychodzić na pobliskie gałęzie. We środę zrobiło się dramatycznie - ojciec-karmiciel mimo woli zepchnął starszego (ale mniejszego) z nich z jednej z nadmienionych gałęzi. Potomek, rozpaczliwie trzepocząc skrzydłami, osiadł gałęź niżej, i do czwartkowego  poranka siedział tam kurczowo wczepiony. Dopiero przed południem przemieścił się na sąsiednią, równie nisko położoną, gałązkę, a po 13 wrócił do gniazda. Młodszy, ale większy, jeszcze ze szczątkami żółtego puchu tu i ówdzie, pozazdrościł mu, i widząc jego nieobecność postanowił zakosztować podobnej przygody - we środę po południu przefrunął na sąsiednie drzewo. Do gniazda powrócił we czwartek nad ranem. Czwartkowe popołudnie gołąbki spędziły spokojnie, w gnieździe, odpoczywając po "wojażach", ale gdy miało się ku wieczorowi zaczęły się znów kręcić po gałęziach. Widząc, że szykują się pomału do opuszczenia gniazda, tydzień-dwa przed standardowym terminem, ale też były dorodne i dobrze wykarmione, postanowiłem - z odległości, pamiętając, że są pod ochroną - zrobić im pożegnalne zdjęcia. Niestety, starszego spłoszyła sama próba uchylenia okna (dotąd na takie rzeczy nie reagowały, a powstało już parę ich fotografii, niestety, nie dość udanych, by dzielić się nimi w kawiarence), przefrunął - tym razem b.sprawnie - na wspominane sąsiednie drzewo, a młodszy - ten spokojnie, pewnie, najwyraźniej traktując rzecz jako zabawę - ruszył w jego ślady. Do niedzieli do gniazda już nie wróciły, kręcąc się po okolicy wraz z rodzicem. A w niedzielę okoliczności przegnały ;) mnie w inny koniec Polski. Zanim wrócę, w ogrodzie ich już nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2021, 06:26:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipca 11, 2021, 10:11:55 am »
Zagadka?
A co to? - 夫·莱姆
W wersji rozszerzonej - 波兰科幻大师斯坦尼斯瓦夫·莱姆
I rozwiązanie, też do posłuchania  :)
https://context.reverso.net/translation/chinese-english/%E6%B3%A2%E5%85%B0%E7%A7%91%E5%B9%BB%E5%A4%A7%E5%B8%88%E6%96%AF%E5%9D%A6%E5%B0%BC%E6%96%AF%E7%93%A6%E5%A4%AB%C2%B7%E8%8E%B1%E5%A7%86
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipca 12, 2021, 10:38:55 pm »
Chcesz, żebym się zatchnął? Takie dźwięki to chyba z dna żołądka można wydobyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).