Autor Wątek: LGBT  (Przeczytany 81065 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #300 dnia: Września 10, 2020, 08:42:21 am »
Mam nadzieję Remuszko, że piszesz filuternie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #301 dnia: Września 10, 2020, 12:49:24 pm »
@SE

oni tylko chcą się odwiedzać w szpitalach

Po co wrzucasz do jednego wora? W każdej z grup określonych którąś z liter tytułowego akronimu są b. rozmaici ludzie (linkowanego przez Ciebie Jakuboskiego znajdziemy np. pod literką G). A Ty - na podstawie jednej (IMHO kiepskiej, ale może się nie znam, albo za stary jestem) piosenki, w której teledysku wystąpiło naście (może kilkadziesiąt) osób chcesz wypowiadać się o potrzebach, czy oczekiwaniach, całości...?
(Nawiasem: przecież taki choćby W. Krysiak - też spod literki G - deklarował, jakby chcąc współbrzmieć z tym, co tu niedawno pisałem ;), że jego poza prawnie określonymi związkami partnerskimi - a więc w/w odwiedzaniem się - niewiele obchodzi.)
I jeszcze jedno - czy w polityce nie jest aby tak, że często domaga się więcej, by dostać mniej (gdzie owo mniej bywa zwykle rzeczywistym celem)? ;)

Jest zresztą metodologicznym problemem całej tej dyskusji, że nigdy nie zostało jasno określone, czy rozmawiać mamy o tzw. mniejszościach seksualnych, czy też o ich najradykalniejszych reprezentantach czy obrońcach. (A więc o ludziach czy o ideologii, że tak powtórnie nawiążę.)

@maziek

Podziwiam wiarę w (pewnego) człowieka, choć dziwi mnie jej stopień. No, chyba, że piszesz filuternie ;).
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2020, 03:46:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #302 dnia: Września 10, 2020, 06:32:00 pm »
Tak Q, wiara w (pewnego) człowieka drogo mnie kosztowała. Słusznie podziwiasz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #303 dnia: Września 11, 2020, 10:55:17 am »
Siedząc na komórce zarysuje sytuację: bolszewicy biją mienszewikow obecnie i jest to szersze zjawisko.
2. W polityce będzie
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2020, 03:07:14 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #304 dnia: Września 13, 2020, 09:02:57 am »
Że niby tacy jak Margot po jednej stronie, tacy jak Ziobro* po drugiej?

* https://oko.press/ziobro-gra-juz-we-wlasna-gre/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #305 dnia: Września 13, 2020, 10:59:52 pm »
Aktualizacja wieszcza:

Ogromne wojska, bitne generały
Policje tajne, widne, wielopłciowe...


R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #306 dnia: Września 29, 2020, 02:11:46 pm »
Kultura jako znaki drogowe, czyli system informacji, ostrzeżeń, nakazów i zakazów? Kultura jest oczywiście milionkroć bardziej skomplikowana, niemniej podobieństwo – w zrębach – rzuca się w oczy.
 
Bardzo stanowczo nie chciałbym jeździć po ulicach, gdzie lewo- lub prawostronność ruchu zależy od wolnej woli danego kierowcy, gdzie można grzać pod prąd, gdzie pasy dla pieszych nic nie znaczą, a szybkość jest nieograniczona. Znajomy Włoch używał bodaj określenia: bordello totale.

A co z wolnością? Z fundamentalnym prawem każdego człaka i obywatela do nieskrępowanego wyrażania siebie? Sądzę, że taka wolność nigdy nie istniała, nie istnieje i nigdy nie zaistnieje.

Przez dwieście lat ludzkość dopracowała się kodeksu drogowego, a przez dwieście milionów lat Ewolucja wykształciła w ludziach podział między hetero a homo w stosunku 95% do 5%. Jedna liczba jest dziewiętnaście razy większa od drugiej i ja bym tę proporcję szanował głównie ze względu na jej naturalne pochodzenie, sędziwy wiek oraz odwieczną kulturową polską tradycję.
 
Tymczasem zwolennicy nowej światowej mody – LGBTQ – dostali wczoraj pisemne wsparcie od pół setki ambasadorów obcych państw, którzy bez żenady podyktowali Polakom, jak mają meblować swój własny dom. Nie głosowałem na PiS, ale w tej kwestii stoję twardo za premierem, który poradził rzeczonym dyplomatom (z Carycą na czele!), aby się, po pierwsze, odchrzanili, po drugie zaś – by nie wciskali kitu, że u nas Murzynów biją, skoro nikt tego nie robi.

Orientację seksualną uważam za najważniejszą, najdelikatniejszą i zarazem najintymniejszą cechę każdego człowieka. Włażenie z butami w ten wyjątkowy obszar ludzkich uczuć i wartości mam za chamstwo, choćby było odziane w smoking, frak czy nawet akredytacyjny żakiet.

Mój prywatny stosunek do LGBTQ i innych liter zwięźle określa wpis na mojej prywatnej www: i przeciw dyskryminacji, i przeciw reklamie. Ufam Naturze.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #307 dnia: Września 29, 2020, 02:46:46 pm »
Ale orientację hetero reklamować - choćby "Romeem i Julią" - pozwalasz, choć może komuś to w najdelikatniejszy obszar - wedle twojej logiki - z butami włazi? ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #308 dnia: Września 29, 2020, 04:27:02 pm »
Z ostatniej chwili: koniec z "pan" i "pani" na pokładach niektórych linii lotniczych (japońskich, kanadyjskich, easy...). Rodzimy LOT przynajmniej od zawsze mówił "Szanowni Państwo", choć po angielsku zaraz potem leciało lejdis end dżetelmen.
Informuje o tym zajawowo dzisiejsza "Rzepa":
https://www.rp.pl/Lotnictwo/200929314-Japan-Airlines-nie-bedzie-juz-mowic-do-pasazerow-pan-i-pani.html
tylko trzeba mieć prenumeratę, by dowiedzieć się, jak jest naprawdę. W każdym razie nie usłyszymy już "Toranaga-san"...

Może jakiś wedlowski konkursik na inne pomysły postępowej kasacji płci?
Taka polszczyzna na przykład jest strukturalnie męskoosobowa, i trudno o bardziej wyrazistą i totalniejszą dyskryminację kobiet...

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #309 dnia: Września 30, 2020, 04:50:39 pm »
Ja nie wiem. Ale przypadkowo wpadło mi w ucho "myśmy są wojsko", Kołobrzeg '76. I tam stoi "czy też nas poznają panny i dziewczyny". To wydaje mi się dalece niestosowne, bo jaka różnica jest między panną a dziewczyną, zapytam retorycznie? Nie będę tu próbował odpowiedzieć na to chamskie pytanie, zwłaszcza, że każdy wie. Pierwotnie, prymitywnie sądziłem, Boże skaż za wsteczniactwo (biorące się wyłącznie z głębokiego zaprogramowania w niesłusznym dzieciństwie, za co przepraszam w imieniu rodziców), że tekst należałoby zmienić na "czy też nas poznają chłopcy i dziewczyny". Jednak po uświadomieniu sobie wykluczenia, które to by spowodowało, sądzę że "czy też nas poznają wszelkie płcie dziedziny" będzie najstosowniej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #310 dnia: Września 30, 2020, 08:12:02 pm »
Nieskromnie przypomnę aktualizację wieszcza:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg84251#msg84251

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #311 dnia: Września 30, 2020, 08:31:34 pm »
Wracając jeszcze do:
Ufam Naturze.

Na twoim miejscu bym się zastanowił, bo 50 krajów to jest więcej niż 1 kraj, a rzeczona - szeroko pojęta - natura, najwidoczniej pozwoliła na to, by tak się w przedmiotowym zakresie proporcje rozłożyły  8).

ps. Dla porządku zlinkuję wspomniany list:
https://pl.usembassy.gov/open_letter/
I wyimki po naszemu:
https://wiadomosci.wp.pl/ambasadorzy-w-polsce-wyrazaja-poparcie-dla-osob-lgbt-jest-list-otwarty-6558642097556320a
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2020, 02:23:27 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #312 dnia: Października 01, 2020, 12:09:13 pm »
@ maziek

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg84506#msg84506

Na moje ucho, lepiej gramatycznie byłoby "czy też nas poznają wszelkich płci dziedziny", lepiej zaś jajcarsko "czy też nas poznają wszelkich płci dziewczyny" :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #313 dnia: Października 01, 2020, 05:00:38 pm »
Dziedzina występuje tu jako ojczyzna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #314 dnia: Października 01, 2020, 05:06:51 pm »
"czy też nas poznają wszelkich płci dziewczyny"

Zabawne (choć niezbyt oryginalne - kłaniają się "kobiety płci odmiennej" z "'Allo 'Allo!"), a przy tym bodaj najbliższe prawdy ze wszystkiego, co tu napisałeś:
https://en.wikipedia.org/wiki/Disorders_of_sex_development#Conditions
::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki