Autor Wątek: Lemoniada 2018  (Przeczytany 18773 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Lemoniada 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Września 10, 2018, 09:10:00 am »
Ale było to sławetne o idiotach?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Lemoniada 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Września 10, 2018, 09:43:29 am »
Jak prowadzący Konkurs, nie słuchałem z należną skupioną koncentracja i mogłem przepuścić. Nie wiem.
Ale namawiam Ogród, żeby tę półgodzinną mowę Mistrza do kamery wydał w postaci broszurki pod roboczym tytułem "Lem o internecie". Wtedy mielibyśmy pewność.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Lemoniada 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Września 10, 2018, 12:41:00 pm »
namawiam Ogród, żeby tę półgodzinną mowę Mistrza do kamery wydał w postaci broszurki pod roboczym tytułem "Lem o internecie".

A nie dałoby rady wrzucić tego wywiadu na JuTubę (a potem zlinkować w kąciku audiowizualnym ;) ) również?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Lemoniada 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Września 10, 2018, 08:58:01 pm »
----- Original Message -----
From: Stanisław Remuszko
To: Rafal Sworst
Cc: Krystian Gardian
Sent: Monday, September 10, 2018 11:35 AM
Subject: od Remuszki


Szanowni Panowie,
Gorąco namawiam do wydania broszury będącej - praktycznie - prostym stenogramem z wiadomego wywiadu.
Roboczy tytuł: "Lem o internecie"
Trzeba nagrać na dyktafon. To jest darmo.
Trzeba zrobić stenogram z tego nagrania (przepisać na kompie). Patrz: https://www.przepisywanie.com.pl/przepisywanie-cennik.html
To jest, powiedzmy, 5 zł za stronę. Obliczyłem, że pan Lem w ciągu pół godziny wygłasza około 30 000 znaków, co równałoby się niespełna 20 stronom. Koszt przepisania = około 100 zł.
Korekta, ustawienia, plan broszury (ja mogę) - darmo.
Profesjonalne łamanie, czyli tzw. pedef do duku - może 100 zł.
Okładka (zdjęcie z telewizyjnego nagrania + tytuł) - niechby 100 zł.
Druk 100 egzemplarzy broszury w formacie A-5 http://www.eikon.net.pl/druk_ksiazek-s37.html - powiedzmy, 200 zł.
Razem 100 + 100 + 100 + 200 = 500. 
Trudno mi wchodzić w Państwa buty, ale myślę, że tę dwudziestostronicową broszurę można by ALBO rozdawać (promocja Lema i Ogrodu) ALBO sprzedawać.
Cała broszura w stuosobowym nakładzie sprzedawana po 5 zł (cena zbliżona do ceny gazety codziennej) dałaby dochód 500 zł czyli stuprocentowy zwrot kosztów.
Gdyby rozeszła się błyskawicznie - można od ręki robić samofinansujace się dodruki.
 
Stanisław Remuszko
 
pjes: trzeba zadzwonić do autora nagrania i spytać go wprost, KIKEDY nagranie powstało. Jeśli nie pamięta, to można do tego dojść także na podstawie wypowiedzi Lema ("...w ostatnim numerze miesięcznika Scientific American...").
Można też byłoby zamieścić ciekawe posłowie, konfrontujące słowa Mistrza z końca lat dziewięćdziesiątych ze stanem dzisiejszym "dwadzieścia lat później"...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )