Autor Wątek: Śmierć  (Przeczytany 29670 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 04, 2016, 06:07:30 pm »
W sumie nieważne na co się kopnie w kalendarz, ważne żeby szybko a najlepiej znienacka. Jak to ujął W. Allen nie boję się umrzeć, ale wolę, żeby mnie przy tym nie było.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 06, 2016, 07:55:08 pm »
Każdy ma cała śmierć
Choćby miał życia tylko ćwierć

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 09, 2016, 01:07:52 am »
1. Uważam że to chamskie że musimy umrzeć. Ale za to nieopisywalnie przyjemnie bardzo często było żyć, powiedziałbym że bilans jest na plus.
2. Ktoś napisał o przesiąściu się na metal. Ja bym powiedział o przesiąściu się na literki, Mistrz będzie wiecznie żywy przez dzieła które napisał.
3. Życie po śmierci istnieje, ale jest chujowe, ogranicza się do sterowania pogodą której z tego właśnie względu choćbyśmy ją milion lat monitorowali to nie będziemy umieli jej naprawdę skutecznie przewidywać. Możliwe że ostro bredzę, ale chodziło mi od kilku dni po głowie żeby coś napisać w tym watku. Im ktoś miał silniejszego ducha przed śmiercią tym większy ma wpływ na wydarzenia dziejące się po jego śmierci. Muszę się Wam przyznać że raz w czasie modlitwy 'Ojcze nasz' poczułem zimny podmuch wiatru którego przed nią nie było (chociaż okno było cały czas otwarte) i trwał dokładnie tyle ile trwała modlitwa (więc manipulacja ciśnieniem wchodzi w skład kontrolowania pogody). Wielokrotnie też czułem zapach róż znikąd który jak wiadomo jest zapachem maryjnym, zastanawiałem się nad możliwością że to były jakieś dwa zapachy zmieszane które tugeder symulowały zapach róż, ale po namyśle to głupie, chciałem dodać, że nigdy w życiu nie miałem żadnych urojeń ani omamów wzrokowych, słuchowych, smakowych czy węchowych (nie licząc tego jednego wyjątku). To trochę jak w Królu Lwie jak Rafiki czeka aż kokos spadnie i łączy połówki kokosa i gada z wiejącym wiatrem, dlaczego Bóg używa New Age'owskich sztuczek? Bo innych w zanadrzu nie ma. W czasie wesela w Kanie Galilejskiej wszyscy byli już tak uchlani że polali im wodę z resztką wina na dnach stągwi i napruci nie skumali że piją wodę z posmakiem wina tylko im się wydawało że to pierwszorzędne wino (i tak Jezus został prekursorem homeopatii). Howgh :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 09, 2016, 04:11:07 am »
Cytuj
W czasie wesela w Kanie Galilejskiej wszyscy byli już tak uchlani że polali im wodę z resztką wina na dnach stągwi i napruci nie skumali że piją wodę z posmakiem wina tylko im się wydawało że to pierwszorzędne wino (i tak Jezus został prekursorem homeopatii). Howgh :)
To jest dobre  :)  W gre jeszcze moze wchodzic akacja, popularna w tym rejonie  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 04:53:35 am wysłana przez NEXUS6 »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 09, 2016, 02:08:40 pm »
Jak była choć odrobina wina na dnie, to nie była to homeopatia. Jeśli już, to został prekursorem dodatków spożywczych typu E-cośtam zapach wina malinowego ze szczurów, barwiony czerwiem lipcowym.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 09, 2016, 03:00:27 pm »
Uprasza się, żeby o dawaniu se fszyję rozprawiać we wątku "Co pić?" - a nie tu, na moim śmiertelnie poważnym podwórku :-(
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 19, 2016, 12:24:15 am »
Czy Pani Barbara Lemowa spoczęła przy Mężu?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 04, 2017, 03:44:15 pm »
Rozumuję tak:

1. Demografowie  twierdzą ponoć, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu tysięcy lat przyszło i zeszło z tego świata ponad sto miliardów HomoSapienckich dusz. Nikomu nie udało się przeżyć dłużej niż inni, choćby był faraonem albo Billem Gatesem (oby żył wiecznie).

2. Kto rodził się w warunkach starożytnego Egiptu, Rzymu, a także Średniowiecza, Renesansu i Oświecenia – konał kilkadziesiąt lat później w identycznych „warunkach społeczno-medycznych”. Dziś jest zupełnie inaczej.

3. Postęp ludzkiej wiedzy i umiejętności jest gigantyczny (zwłaszcza w ostatnim stuleciu, półwieczu, ćwierćwieczu itd.).

4. W dużej części, postęp ów dotyczy ludzkiego zdrowia (od stanu przedzygotalnego, przez śmiertelność mowląt, leczenie serca, protetykę, geriatrię, itp., aż do zgonu). Generalnie, kto w roku 2017 w miarę dobrze się prowadzi, ma statystyczną szansę przeżyć w dobrej formie przynajmniej kilkanaście lat więcej niż w roku 1917. To są zmiany zasadnicze i ogromne. Kompletnie nowa jakość przeciętnego ludzkiego życia – w niektórych krajach, ma się rozumieć. Jednak, jako białkowy fenotyp, człek na końcu umrzeć nadal MUSI, a jego uśredniona śmierć jest – co do istoty – IDENTYCZNA jak skon neandertalczyka. Tak samo pełna lęku, tak samo długa, tak samo bolesna.

5. Moje ursynowskie wiosenne pytanie brzmi: czemu w tych najbardziej rozwiniętych krajach świata w ciągu tysiącleci zmieniła się calutka medycyna oraz prawa człowieka i obywatela, ale nie zmieniło się nic, gdy chodzi o ludzką śmierć? Uważam, że dziś w tych krajach człowiek jest jedynym (wyłącznym) właścicielem własnego życia  Czemu nie może odejść kiedy chce i jak chce?

6. Rzecz jasna, zawsze można wykonywać różne gwałtowne i skutecznie śmiertelne ruchy pełne strachu i cierpienia. Jednak przez tysiące lat gradient wszelkich cywilizacyjnych zmian zawsze był wymierzony w dobro (przyjemność) człowieka. Nie to, żeby było mu od razu idealnie, ale żeby mu było mniej źle. Mniej przykro. Wygodniej. Milej. Spokojniej. Życzliwiej. Bezboleśniej. Ogień, prąd, aspiryna, WC, materac i podobne.

7. Wystarczą dwa zastrzyki takie same, jakie robi weterynarz usypiający ssaka. Pierwszy wyłącza świadomość, drugi zatrzymuje akcję serca. Dlaczego ta prosta i tania metoda nie jest powszechnie dostępna na życzenie?

R.

asumpt: http://wyborcza.pl/7,75517,21759084,jean-stein-popelnila-samobojstwo-pionierka-literatury-faktu.html?v=1&pId=44538566&send-a=1#opinion44538566
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 11, 2018, 04:50:43 pm »
Pani Barbara Lemowa nie spoczęła przy mężu.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Re: Śmierć
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 21, 2021, 07:33:54 pm »
Czy podejście do eutanazji będzie ewoluowało - a jeśli tak, to w jakim kierunku? Nie pytam o Polskę, tylko o świat, a zwłaszcza Europę.

Dziwnie tak "odpowiadać" zmarłemu, nawet w tym wątku, ale oto ewoluuje - w Holandii wymyślili a w Szwajcarii do użytku dopuścili kapsuły eutanazyjne:
https://spidersweb.pl/2021/12/sarco-legalna-eutanazja.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 21, 2021, 08:40:08 pm »
Holenderska firma Sarco opracowała specjalną kapsułę, która ułatwia proces odejścia z tego świata poprzez gwałtowne pompowanie azotu do wnętrza komory, co obniża zawartość tlenu. W konsekwencji osoba najpierw traci przytomność, a następnie umiera, bez paniki czy uczucia duszenia.

Nie wiem, czy słusznie robią autorzy artykułu, podając do publicznej wiadomości techniczne aspekty zasady działania urządzenia.
Jeśli prawda, że bez paniki i uczucia duszenia, to ten azot wygląda na świetną alternatywę dla rewolweru, stryczka lub trucizny.
Tym bardziej że azot jest względnie łatwo dostępny - pompuje się nim opony - a dysponując butlą z azotem, od biedy można się obejść bez kapsuły.
Czy taka informacja nie może sprowokować fali samobójstw? ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 21, 2021, 09:08:48 pm »
Czy taka informacja nie może sprowokować fali samobójstw? ::)

Ta, o alternatywie dla azotu, nie spowodowała (a przynajmniej nic o tym nie wiem)...
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-smiertelnie-grozny-gaz-rozweselajacy-nastolatkowie-uzywaja-g,nId,1855317
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 21, 2021, 09:11:55 pm »
/...,/
Czy taka informacja nie może sprowokować fali samobójstw? ::)
Może.
Ale ludzi jest dużo.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 21, 2021, 10:02:10 pm »
Czy taka informacja nie może sprowokować fali samobójstw? ::)
Podobnież dokładnie to samo osiąga się nakładając torbę foliową na głowę, więc...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Śmierć
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 22, 2021, 08:35:48 am »
Podobnież dokładnie to samo osiąga się nakładając torbę foliową na głowę, więc...
Niezupełnie, moim zdaniem.
Oddychanie w takiej torbie - jeśli jest wystarczająco duża i nie blokuje ust i nosa - powoduje nie tyle niedotlenienie mózgu, co zatrucie dwutlenkiem węgla, czyli hiperkapnię. A to co innego, i jej objawy podobno nie mają nic wspólnego z łagodną i bezbolesną utratą świadomości:
Stan hiperkapnii zwykle wyzwala w organizmie odruch zwiększenia czynności oddychania czy przekręcenia głowy podczas snu w zamierzeniu mającymi skutkować zwiększeniem dostępności tlenu. Inne objawy obejmują zaczerwienienie skóry, szybki puls, szybki oddech, duszność, tiki mięśni, zmniejszoną aktywność nerwową, ból głowy, splątanie i letarg. Może powodować zwiększenie skurczu serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi oraz tendencje do zaburzeń rytmu serca.

W przypadku ciężkiej hiperkapnii (paCO2 większe niż 10 kPa lub 75 mm Hg) stwierdza się dezorientację, panikę, hiperwentylację, drgawki, utratę przytomności, aż w końcu śmierć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperkapnia