Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 492194 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1575 dnia: Grudnia 29, 2022, 04:12:18 pm »
Hm, może i tak, jak teraz patrzę. To raczej nie ściślactwo tylko mankamenty równoległego przetwarzania. Procesor się grzeje. W takim razie odszczekuje pod blatem i zgadzam się z Tobą :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1576 dnia: Grudnia 29, 2022, 05:05:49 pm »
Mnie najmocniej zdziwiła dekadencja we wspominanych wyczynach odnośnie stylu życia, a przy tym to jak wiele fałszu jest w tych pozowanych relacjach.
Pokora i dystans do samego siebie i do swoich błędów byłby przydatny, ale chyba uzależnienie (jak hazard) jest silniejsze w tym gronie.
|
Co do publicznych przejawów psychopatii...
No i jednak coś zginie w internecie :)
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/ile-kanalow-usuwa-youtube-6-mln-za-co-jakie-kary
Czy skuteczne będzie tzw. "zbanowanie" użytkownika ?
https://vibez.pl/wydarzenia/nitrozyniak-tematem-dyskusji-w-sejmie-porownywany-do-donalda-tuska-6844972413827744a
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1577 dnia: Grudnia 29, 2022, 06:36:45 pm »
A tak. Wg moich obserwacji obecne sesje zastępujące niegdysiejsze zdjęcie ślubne sztuk 1 na ścianę to niemal holiłudzkie produkcje "nie naszego życia, którym chcielibyśmy żyć'.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1578 dnia: Grudnia 29, 2022, 07:05:29 pm »
A tak. Wg moich obserwacji obecne sesje zastępujące niegdysiejsze zdjęcie ślubne sztuk 1 na ścianę to niemal holiłudzkie produkcje "nie naszego życia, którym chcielibyśmy żyć'.
No, to chyba z biedy było.
Obecnie - jak piszesz.
Choć wcześniej spotkałem się z tym w opowieściach ludzi haczących o Azję, Ścisłej Koreę Pd, ale to chyba szersza sprawa, tak co najmniej od Indii w prawo  :)
Że zanim ślub - sesje zdjęciowe z olbrzymim budżetem, filmy, niemal seriale kręcone przed... pokazujące przyszłe szczęście i radość.
A sama impreza... kilka godzin i do domu. Buzi, buzi, dwie lampki wina,stół z kanapkami. Wsio.
Generalnie do wspominania, jak już będzie szaro i zwyczajnie, miały pozostać te bajkowe wizerunki na łez otarcie.
Takie, moim zdaniem, bardzo pesymistyczne założenie.
Tu adekwatny filmik
https://www.youtube.com/watch?v=c4OXbv4qc2A
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1579 dnia: Grudnia 29, 2022, 09:43:07 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1580 dnia: Grudnia 30, 2022, 11:50:40 am »
Czy może jak to Lem przewidywał - lecimy na fali postępu technologii nie-wiadomo- dokąd?
Rozwój technologii, zwłaszcza IT - pułapką zastawioną na cywilizację przez matkę-naturę?
A właściwie czemu nie?
Munio maleje, a ludzkość głupieje:
https://www.salon24.pl/u/zetjot/879626,dlaczego-ludzki-mozg-maleje-i-co-to-moze-oznaczac
https://www.national-geographic.pl/artykul/ludzkosc-glupieje-iq-spada-nawet-o-7-punktow-na-pokolenie

Pytanie tylko, czy infantylne zatopienie się młodych (i nie tylko) w nie-realu, lemowska realiza, jest skutkiem ogólnego spadku poziomu inteligencji, czy też jego przyczyną?..

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1581 dnia: Grudnia 30, 2022, 12:04:16 pm »
Ha. Popatrz na zwierzęta w ZOO. Jak jest za łatwo, to Cię rozkłada. To nawet, że nie za łatwo, tylko brak amplitudy. Bo wielu jest ciężko, ale tak jak w stygnącej magmie, bez wzlotów i upadków, bez szans na wypłynięcie, dowolny punkt na krzywej życia jest jej średnią. Jeden szympans zaplanował ucieczkę ze złotej klatki to go w ramach ochrony zwierząt odstrzelili z tymi, które poszły za nim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1582 dnia: Grudnia 30, 2022, 08:40:55 pm »
Cytuj
Jeden szympans zaplanował ucieczkę ze złotej klatki to go w ramach ochrony zwierząt odstrzelili z tymi, które poszły za nim.
Apropo uciekających "braci może-i-mniejszych-ale-bardziej-owłosionych"  :D
Tu było o co walczyć  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1583 dnia: Grudnia 31, 2022, 03:54:36 pm »
Autorzy 4odcinkowego raportu o polskich jutuberach nie wspomnieli o:Bazylland.pl oraz o Blowek
Pierwszy to animacje z ciągnikami i koparkami - dużo ponad 6 milionów (niemal 7) subskrybentów a drugi ma między 4 a 5 milionów stałych widzów.
Pocieszające, że maszyny budowlane wzbudzają tyle uczucia.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1584 dnia: Grudnia 31, 2022, 04:01:01 pm »
Właściwie wszystko może je wzbudzać. Np. ledwo co zmarł chłopak (jeden z pierwszych w tej branży), który Był znany z lipsyncu, czyli poruszania ustami do muzyki i udawania, że śpiewa się dany utwór a zarazem był jednym z pierwszych influencerów YouTube, który zgromadził ponad 500 milionów wyświetleń na swoim kanale.
https://www.o2.pl/plotki/nie-zyje-gwiazda-youtubea-influencer-mial-27-lat-6850266385046368a
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1585 dnia: Grudnia 31, 2022, 04:18:19 pm »
Obejrzałem jeden z występów tego zejszłego lidola. Cóż.  8)
Cytuj
zgromadził ponad 500 milionów wyświetleń na swoim kanale.
Ciekawym średniej wieku tych 500 milionów.  Coś czuję, że to okolice 15 lat.  :)
Tych naszych (gwiazdek tiktoka i jutubki) zresztą, podobnie. Klikaczy w tym przedziale wiekowym (czyli dzieciaków) mamy ok 5 milionów w samej Polsce. I oni tym się głównie zajmują, przewijają filmiki czyli rolkują i klikają lajki. Każdy kilka, kilkanaście dziennie. Wystarczy sobie pomżyć i  wielkie liczby oglądalności nagle przestają być "wielkie".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2022, 04:23:24 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1586 dnia: Grudnia 31, 2022, 04:52:48 pm »
Zgromadź to pogadamy :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1587 dnia: Grudnia 31, 2022, 05:49:53 pm »
Zgromadź to pogadamy :) .
Maaziek - ja jestem już dorosły  :)
A na takie bzdety trzeba jednak poświęcić trochę czasu. A, i jeszcze jedno, bo ja znam takich rolkarzy dość masowo  :D - gwarantuję, że po kilki sekundach od kliknięcia i dania lajka, nie pamiętają już co widzieli. To rodzaj odruchu jak dłubanie palcem w nosie...sorki za przykład, ale taki mnie jeno naszedł teraz. Zajecie totalnie bezrefleksyjne.

Marginesem; nawet tak siermiężne i niszowe forum jak nasze robi niemal milion klików w miesiąc. Trochę liftingu i spec od pozycjonowania stron, a można wynik poprawić o kilka razy.
 Ale po co?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1588 dnia: Grudnia 31, 2022, 06:14:38 pm »
Cytuj
Marginesem; nawet tak siermiężne i niszowe forum jak nasze robi niemal milion klików w miesiąc. Trochę liftingu i spec od pozycjonowania stron, a można wynik poprawić o kilka razy.
 Ale po co?
Po to, że to tekstowe tematyczne grono pocztowe (od post).
Mało kto list umie wysłać, żeby trzymał jakość.

Skojarzenie: influenser = grypiarz
Zagrypiony ?
Przecież wirus to tajny agent, wybudzony po uśpieniu.

Tekstowe forum, bo przecież Autor i syn to tekstowcy, a to istotny priorytet.
(Forum to chyba załącznik do adresu Solaris.lem.pl)
Siermiężne? Niszowe ? - retro to wyróżnik.
Ku Ekooszczędności?
<3


~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1589 dnia: Grudnia 31, 2022, 07:11:44 pm »
Maaziek - ja jestem już dorosły  :)
No właśnie, to powinieneś zadbać o przyszłość. Kliki gwarantem dochodu ;) . znaczy nie żebyś ty klikał, tylko żeby Ciebie klikali. Pomiędzy naszym forum a tymi klikbajtowcami jest taka różnica jak pomiędzy drutem pod prądem i gorącym pogrzebaczem - w jednym i drugim latają jak durne swobodne elektrony, z tym że w drucie w jedną stronę a w pogrzebaczu gdzie popadnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).