Autor Wątek: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej  (Przeczytany 154803 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #150 dnia: Września 24, 2013, 11:19:46 pm »
Cytuj
przepis łatwo zmienić - zamiast marnować parę na jego obchodzenie.

P.S. - Ja jestem pro, ja jestem pro, ja jestem prooooooooooooo -wokator. Pionek historii, wladzy trzon, co rozpala w was emocje, burzy krew! Ja - funkcjonariusz nieuchwytny, po cichu zjawiam się i niknę, i z igły widły, wodę z mózgu, ludu gniew... zapomniałem :-(

Dobrze, że są gugle:
To ja pisuję artykuły w prasie,
Od których już z daleka czujesz swąd.
To wszystko jest celowe i dobrze przemyślane,
Niech ktoś zareaguje i popełni błąd!
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2013, 11:35:22 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #151 dnia: Września 25, 2013, 01:08:54 pm »
Chciałam tylko dodać - w kwestii składek i równania w górę - żeby nie zabrzmiało gołosłownie: miałam na myśli, iż zakładając działalność gospodarczą trzeba opłacać (bez związku z dochodem - jak np. podatek) składki w wys. 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia - tj. łącznie 1037zł miesięcznie. Dlaczego nie można opłacać np. wg stawki za płacę minimalną (a często - wysokością - zbliżoną do tego, co zarabiają np. drobni rzemieślnicy typu szewc, fryzjer)? Wtedy składka ZUS kształtowałaby się na poziomie ok. 500zł. Świadczenia emerytalne i inne - wypłacane na podstawie działalności i płacy minimalnej - są na zbliżonym poziomie (w niektórych świadczeniach jednakowe). Nie masz wyboru uzależnionego od dochodów, bo Cię równają w górę.
Inna sprawa, że płaca minimalna - w tej chwili 1600 zł "goni" owe 60% - w tej chwili 2230. Niemniej - w wysokości miesięcznych obciążeń - różnica jest wysoka. I bardzo uciążliwa dla osób, które byłyby na swoim, bo zadowalają ich zarobki w tych granicach. Pracując u kogoś mogą wszak liczvć jeno - optymistycznie - na pensje minimalną, a w większości przypadków na umowę zlecenie lub o dzieło.
Oczywiście, że to równanie w górę dotyczy tylko tych zarabiających najmniej, ale jednak przedsiębiorczych, którzy próbują coś robić. Tworzący przepisy po prostu nie biorą pod uwagę takiej mikrej działalności. A powinni.

St
. kiedy ta piosnka jest o livie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #152 dnia: Września 26, 2013, 08:07:36 pm »
Cytuj
St. kiedy ta piosnka jest o livie;)
O mnie?
Nie, to nie o mnie.
To o nim!
 :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #153 dnia: Września 27, 2013, 12:27:35 am »
Taka - wiem, b. stara - (ł)oryginalna teza nt. edukacji (wisiol pewnie by się pod nią podpisał ;)):
http://wyborcza.pl/1,75515,6801961,Specjalisci_i_manipulatorzy.html

Z komentarzem (zawierającym cytaty, dla tych co od piano wolą forte ;)):
http://mlodyfizyk.blox.pl/2009/07/Nie-uczyc-matmy-i-fizy-bo-to-okultyzm.html
http://www.michalszustak.pl/index.php?nav=blog,2009,07,101938
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #154 dnia: Września 28, 2013, 12:47:28 pm »
b]wisiol[/b] pewnie by się pod nią podpisał ;)):

Who is who? Jeśli o mnie chodzi,to masz rację.Nie we wszystkim ale w zdecydowanej większości.Uniwersytety powinny kształcić naukowców,politechniki inżynierów, to tak w wielkim skrócie.A u nasz z wszystkich chce się zrobić naukowców i mamy to co mamy.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #155 dnia: Września 29, 2013, 04:45:59 pm »
Z matematyką i fizyką jest taki problem, że matematycy i fizycy są mało inteligentni mówiąc krótko w sensie ogólnym i nie potrafią wiedzy przekazać.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #156 dnia: Października 01, 2013, 09:32:36 am »
Mniemam, że lektura "Boskiej cząstki" Ledermana uratowałaby przed głoszeniem tego typu kontrempirycznych ogólników, zaś dorzucenie do tego "Raczy pan żartować, panie Feynmann" przed zarzucaniem ściślakom braku ogólnego rozgarnięcia.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #157 dnia: Października 01, 2013, 11:55:30 am »
" przed zarzucaniem ściślakom braku ogólnego rozgarnięcia.
Ujmę się za Smoka, bo zdaje się, że chodzilo mu o ściślaków belferowatych  :) Muszę potwierdzić z autopsji(może miałem pecha), że tak jest.Akademiccy nauczyciele
(od ścisłych), to już w ogóle ciekawe egzemplarze  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #158 dnia: Października 02, 2013, 11:11:38 am »
W poprzednim poście w ostatnim zdaniu nie chciałem nikogo urazić. W większości których znam (nauczycieli akademickich) są to osoby żywo zaangażowane w środowisku szachowym,brydżowym i takoż są to tęgie umysły, co nie ma związku z umiejętnością przekazywania wiedzy i stąd ten sarkazm. Aspekt ludzki czyli  powołanie do zawodu jest problemem pokoleniowym. Pokłosie  8) roczników uciekających przed armią w latach osiemdziesiątych jest już na wymarciu. Pytanie co ma zrobić dziś młody nauczyciel, czujący to powołanie w zetknięciu z dzisiejszą rzeczywistością?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #159 dnia: Października 09, 2013, 09:16:31 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #160 dnia: Października 10, 2013, 01:41:52 am »
Kolejny głos o edukacji (tytuł dali dość efekciarski):
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13854316,Zakowski__Hordy_faszyzujacej_mlodziezy___to_efekt.html
Niech odstawią to co palą bo mają odlot. Tak oceniać dorobek ministr Hall, Szumilas etc etc. Ech gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #161 dnia: Października 13, 2013, 12:42:35 pm »
 Taka notka statystyczna, w związku z jutrzejszym świętem http://niezalezna.pl/47092-statystyczny-polski-nauczyciel-ma-42-lata-i-jest-kobieta Statystyczny uczeń mógłby powiedzieć,  parafrazując cytat "kobieta mnie bije , że  kobieta mnie uczy. Może to i dobrze, kobiety przecie łagodne są. Brak statystyki płciowej na wyższych uczelniach, lecz podejrzewam, że te 18 % płci brzydkiej w większości właśnie tam się mieści. Jakie wnioski z tego można wyciągnąć?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 19, 2014, 11:53:59 pm »
Skoro takie reaktywacje :)
Maziek kiedyś dowcip opowiedział - patrzę, że ewoluuje.
Przy okazji przypomniały się wszystkie cztery sztandarowe reformy rządu Buzka.
Co miały odmienić oblicze ojczyzny naszej.
To już ponad 14 lat.
Co z nich zostało?
Efektywnego.
Z:
- OFE
- gimnazjów
- służby zdrowia
- samorządów
Jeszcze te ostatnie...jakoś.
I nawet nie ma do kogo się przyczepić. :-[

http://i611.photobucket.com/albums/tt197/Liv62/4540_001_zps7bf3102c.jpg
Kurczaki, słabo widać chyba. :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2014, 08:40:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 20, 2014, 12:05:00 am »
Kolejny głos o edukacji (tytuł dali dość efekciarski):
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13854316,Zakowski__Hordy_faszyzujacej_mlodziezy___to_efekt.html
Niech odstawią to co palą bo mają odlot. Tak oceniać dorobek ministr Hall, Szumilas etc etc. Ech gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

A co takiego zdarzyło się - negatywnego oczywiście - od czasów urzędowania pierwszej z tych pań, to jest od 2007 roku? Ale tak konkretnie, punkcik po punkciku bym prosił. ;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 20, 2014, 12:54:17 am »
Przecież Żakowski pisze wyraźnie: Hordy faszyzującej młodzieży - to efekt naszego systemu oświaty.
2. Wykreowały Elbanowskich
3. Zajęcia za złotówkę
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2014, 01:25:32 am wysłana przez Smok Eustachy »