Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 498694 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1140 dnia: Lipca 14, 2020, 12:05:32 pm »
Mało Ci wiadomo. Coś gdybasz na potęgę. Spekulujesz. Za dobrego starego PRL szło się do kicia za spekulację.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1141 dnia: Lipca 14, 2020, 12:39:13 pm »
Taka forma i wielkość widziana w okolicach puszczy augustowskiej zaspokoi Twe roszczenie?  ;)
Czy dekorowanie informacji o moim wiekopomnym autorstwie wianuszkiem śmieci - też jest w pakiecie ;) ? Jeśli będą to śmieci z zabudowy willowej bogatych dzielnic europejskich stolic - mogę to rozważyć :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1142 dnia: Lipca 14, 2020, 12:50:41 pm »
Taka forma i wielkość widziana w okolicach puszczy augustowskiej zaspokoi Twe roszczenie?  ;)
Czy dekorowanie informacji o moim wiekopomnym autorstwie wianuszkiem śmieci - też jest w pakiecie ;) ? Jeśli będą to śmieci z zabudowy willowej bogatych dzielnic europejskich stolic - mogę to rozważyć :) .
Zdjęcie miało charakter wyłącznie ilustracyjny. Obecność śmieci to przypadkowy element działalności ludności tubylczej, a autor zdjęcia nie miał sił ni ochoty ów element przesunąć, by w pełnej krasie ukazać fotografowany obiekt. Ponieważ natura śmieci jest niewidoczna, gdyż ukryta w czarnych workach, zapewne może pełnić rolę odchodów z tych bogatych i europejskich stolic, gdyby taka wola Twa,  ale też można je usunąć jako element niepożądany w długofalowej strategii upiększania świata. Przynajmniej tego on-line.  ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1143 dnia: Lipca 14, 2020, 01:02:30 pm »
Fuj, odchodów to nie chcę. Odchody plebsu niczym się nie różnią od pańskich. Resztki tak, odchody nie. Przerysowane merce, dżegjuary z urwaną figurką, beemwice ze zgubionym znaczkiem - te rzeczy. Właśnie, czarne worki, prawie jak na trupa - czy to sugestia?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1144 dnia: Lipca 14, 2020, 01:13:03 pm »
Cytuj
Fuj, odchodów to nie chcę. Odchody plebsu niczym się nie różnią od pańskich. Resztki tak, odchody nie.
Najmocniej przepraszam, miałem na myśli odchody cywilizacji... metaforyczne, zapomniałem cudzysłowu - i co tera? Oczywiście chodziło o resztki sensu stricto.
Worki można uchylić i ulokować sugestywny produkt - niech będą te wystające elementy złotej deski do.. lub platynowa felga lekko tylko porysowana dennie (uwaga! - lokowanie produktu) od...
Cytuj
Właśnie, czarne worki, prawie jak na trupa - czy to sugestia?
Zona twierdzi, że czarne worki najmocniejsze.
Jak raz kupiłem niebieskie tom dostał takie 8 gwiazdek, że Taco nie siada. A i tak w myślach ulga, bo na półce marketu były jeszcze  takie pachnące, różowe ze wstążeczką.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2020, 04:34:25 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16087
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1145 dnia: Lipca 14, 2020, 04:05:33 pm »
Odchody plebsu niczym się nie różnią od pańskich.

Żeś mi "Lamparta" (czy też "Geparda", jak teraz mówią) przypomniał ;D:

"Ponad wymiętymi krawatami twarze mężczyzn były żółte. i pomarszczone, usta wypełnione gorzkawą śliną. Ich wizyty w ustronnym pokoiku, znajdującym się za lożą orkiestry, coraz częściej się powtarzały; stało tam równiutkim rzędem dwadzieścia dużych nocników, obecnie pełnych, a nawet przelewających się na podłogę. Widząc, że bal ma się ku końcowi, zaspani lokaje nie zmieniali już świec w żyrandolach; ich dopalające się resztki rzucały teraz w salonach inne światło, przyćmione, złowróżbne. W pustym bufecie stały już tylko brudne talerze i kieliszki z resztkami wina, które lokaje dopijali ukradkiem, niespokojnie rozglądając się dokoła. Przez szpary w okiennicach sączyło się do wewnątrz gminne światło poranka."
Lampedusa

Przerysowane merce, dżegjuary z urwaną figurką, beemwice ze zgubionym znaczkiem - te rzeczy.

Jak to się zmieniło... Kiedyś używane dziesięcioletnie auto z Zachodu uchodziło za symbol luksusu, teraz takie po dychu chodzą (no, poza prosiakami, te czasem i po stówie). Prawie jak Luzania...

bo na półce marketu były jeszcze  takie pachnące, różowe ze wstążeczką.

Te są najlepsze. Wstążeczka robi za ucha. Jedno pociągnięcie - wór zamknięty i można go bez problemu do kosza. Tylko trzeba uważać, żeby się nie rozdarł.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2424
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1146 dnia: Lipca 14, 2020, 06:49:09 pm »
Odchody plebsu niczym się nie różnią od pańskich.
Dyskusyjne.



maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1147 dnia: Lipca 14, 2020, 07:11:14 pm »
Wiem, że są w temacie pewne rozbieżności i specjaliści jeszcze nie uzgodnili stanowiska. Na ten przykład niejaki gefrajter Kania, jeszcze za cesarza Franciszka, poszedł do paki gdyż:

Von Nogay: O co zostaliście oskarżeni?
Kania: Melduję posłusznie, że zostałem oskarżony o agitację w latrynie!
Von Nogay: A więc jednak.
Kania: Ale ja nie agitowałem. Spytałem pana sierżanta, czy wie, dlaczego oficerowie piją czarną kawę.
Von Nogay: No i?
Kania: No nie wiedział, więc mu powiedziałem: „Żeby gówno glanc miało!”
Von Nogay: Was???!!!
Kania: A ten kolega, prawdę mówiąc kretyn, pyta: „Po cóż ten glanc?”. Więc mu mówię: „Dla odróżnienia. Bo nasze gówno musi stać na baczność przed oficerskim!”
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16087
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1148 dnia: Lipca 14, 2020, 08:06:18 pm »
A odgłosy towarzyszące ("pierdnięcie, zwane przez Greków pordh, przez Rzymian crepitus ventris, przez dawnych Saksończyków purten lub furten, przez Niemców Fartzen i przez Anglików fart") ponoć jeszcze mocniej zróżnicowane, stąd i bardziej szczegółowych badań się doczekały... Choćby klasycznego studium, którego autorem jest Pierre-Thomas-Nicolas Hurtaut:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/71778/sztuka-pierdzenia
https://fr.wikisource.org/wiki/L’Art_de_péter
Czy słynnego traktatu, który Robert Nye przypisał Falstaffowi:
https://books.google.pl/books?id=cnsSpdrUeJkC&pg=PA109
Traktatu zawierającego owo nieśmiertelne - bliższe rzeczywistości, niż mdłe abstrakcje Kartezjusza - zdanie: "I fart, therefore I am".
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 03:27:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1149 dnia: Lipca 14, 2020, 08:12:36 pm »
Cytuj
Najmocniej przepraszam, miałem na myśli odchody cywilizacji... metaforyczne, zapomniałem cudzysłowu - i co tera?

No proszę, jak przypadkowy brak znaków interpunkcyjnych, może zaowocować erupcją skojarzeń.
Tylko uważajcie, słyszałem, że nawzbytnie skupianie się na fizjologii, zwłaszcza tej trawiastej, jest objawem starości.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16087
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1150 dnia: Lipca 20, 2020, 03:22:00 pm »
Zmieniając temat... KFC szykuje bazujące na klonowanym mięsie danie z drukarki 3D:
https://global.kfc.com/press-release/meat-of-the-future-kfc-and-3d-bioprinting-solutions-to-use-a-bioprinter-to-produce-kfc-nuggets
Startrekowy replikator żarcia coraz bliżej? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1151 dnia: Lipca 28, 2020, 03:46:52 pm »
Nowa jakość dziennikarstwa?
Daję tutaj, bo zestaw szokujący; Jaruzelska-Braun. Kto by pomyślał... ale nie to istotne, istotny jest klimat, jakże rzadki ostatnio, klimat rozmowy - wszyscy od prawa do lewa (umiarkowanego lewa) w szoku, że tak można...no właśnie - rozmawiać.
Warto zerknąć w komentarze.
You Tube za to - zdjęło.. a przepraszam, nie, to inny odcinek zablokowany
https://www.stefczyk.info/2020/06/18/lewica-zjada-wlasne-dzieci-jaruzelska-trafi-na-liste-faszystow/
 ale chyba wróciło, skoro oglądam?
https://www.youtube.com/watch?v=XxvlYSAjcJ8
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2020, 04:16:35 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1152 dnia: Lipca 29, 2020, 03:28:32 pm »
Rzeczywiście zupełnie niesamowite. Może to aktorzy? Ciurkiem obejrzałem też z Korwin-Mikkem. I chyba resztę też obejrzę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1153 dnia: Lipca 29, 2020, 06:19:11 pm »
Rzeczywiście zupełnie niesamowite. Może to aktorzy? Ciurkiem obejrzałem też z Korwin-Mikkem. I chyba resztę też obejrzę.
O, a ja tylko ten jeden.
Zauważyłeś kapkę miodu na serce LA?  :) Chyba sprawdzę ten trop.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13391
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1154 dnia: Lipca 29, 2020, 06:40:09 pm »
Tak :) . Znów trza będzie krawat jeść i sokiem z trawy zapijać ;( .
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2020, 08:16:10 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).