Autor Wątek: Pomożecie?  (Przeczytany 55200 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 07, 2011, 04:54:42 pm »
Również gratulacje... od nieliniowca :). I dziękuję przy okazji za wszystkie głosy.
A dla nieliniowca i pozostałych ujawnionych i zatajonych ( gdzieś tak ze 2 nicki jeszcze?;)) udziałowców gromkie brawa:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 07, 2011, 05:13:18 pm »
Teraz dopiero spostrzegłem, że o zwycięstwie przesądza liczba głosów pozytywnych i że negatywne nie grają żadnej roli.
Mam jednak pytanie w sprawie książek: czy książkę definiujemy jeden fizyczny, realny obiekt, czy raczej jeden tytuł (choćby był wydany w dwóch tomach)? :) I czy istnieje możliwość otrzymania książki w wydaniu innym niż to z Gazety Wyborczej?

Ponadto chciałbym pogratulować wszystkim zwycięzcom. :)


Ambrose

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 07, 2011, 07:03:22 pm »
Dziękuję za gratulacje i rzecz jasna ja również gratuluję pozostałym uczestnikom.

Z dyskusji wnioskuję, że niektórzy są ciekawi, kto skrywał się pod danym nickiem. Pozwolę sobie zatem wyjaśnić, że pod moim nickiem nie skrywa się żaden wcześniejszy użytkownik tego forum. Jestem tu nowy, co prawda stronę poświęconą panu Lemowi znam bardzo dobrze i często na niej goszczę, ale na forum jakoś nigdy nie zaglądałem. Do rejestracji skłonił mnie właśnie ogłoszony konkurs.
Sed tamen esse potest totaliter aliter.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 07, 2011, 07:24:48 pm »
Cytuj
że niektórzy są ciekawi,
E tam, zaraz ciekawi. ;)
Tu sami ekshibicjoniści. Ujawniają się dobrowolnie. Doborowy materiał... na OZI. :o
Witaj Ambroży.

« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2011, 07:26:37 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

zebra

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 07, 2011, 11:24:38 pm »
Witam.
Serdeczne dzięki za wszystkie głosy oddane na moją skromną recenzję. A tak przy okazji, też jestem tu nowa. ;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 08, 2011, 04:02:42 pm »
Oj tam...przecież nie chciałam Państwa lustrować;) Ale skoro tak dobrowolnie się obnażacie... ::)

Witająco więc pozostaje zaprosić wszystkich do twórczości w innych tematach niż recenzje i pomoc:)

P.S. Jednakowoż przy swoich podejrzeniach pozostanę;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

klmn

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 08, 2011, 09:27:19 pm »
A co tu ukrywać? Recenzja nie była całkiem udana, ale chyba nie muszę się za nią wstydzić  8).

Bez bicia przyznaję, że klmn (najpierw miał być bardziej losowy ciąg znaków, ale nic co wklepałem na ślepo mi się nie podobało) to konto użytkownika stworzone na potrzeby konkursu. Na co dzień pojawiałem się i będę się pojawiał na forum jako Miesław.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 08, 2011, 09:28:55 pm »
A co tu ukrywać? Recenzja nie była całkiem udana, ale chyba nie muszę się za nią wstydzić  8).

Bez bicia przyznaję, że klmn (najpierw miał być bardziej losowy ciąg znaków, ale nic co wklepałem na ślepo mi się nie podobało) to konto użytkownika stworzone na potrzeby konkursu. Na co dzień pojawiałem się i będę się pojawiał na forum jako Miesław.

I przy okazji również witam nowych użytkowników  :).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 08, 2011, 09:55:22 pm »
To klmn zadaje kłam :) . I jak tu widać nowych, kiedy są starzy :) .

No ale nowych-nowych oczywiście serdecznie, jak najbardziej :) . Ciekawe jak nasze akwarium wygląda z zewnątrz :) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 09, 2011, 03:04:01 pm »
Ja się zastanawiam, co ten biedny Zimek ludziom zawinił? Ta recenzja z minus 10 nie jest wcale gorsza od kilku plusowych, ba, językowo może nawet lepsza, bo i - sorry, Koledzy  ;)  - nie zaczyna się od "Będąc" ani nie ma tam żadnych słownych dziwadeł w rodzaju "żywości". No nie mam pojęcia. Podejrzewam, że przyczyną może być tzw. owczy pęd, ktoś zaczął, a potem poleciało. Błędem było pokazywanie punktów, bo to skłaniało i do takich zachowań, i do swoistego koniunkturalizmu - w końcu część głosujących uczestniczyła też w konkursie jako autorzy.  :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 09, 2011, 05:38:56 pm »
Ja przezornie ani nic nie napisałem, ani nie głosowałem. Jestem teraz jak żona Cezara ;)  (znaczy, jaka powinna być).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 09, 2011, 05:49:55 pm »
Ja się zastanawiam, co ten biedny Zimek ludziom zawinił?
Hm...mnie Zimek niczym nie zawinił...po prostu oceniłam jego pracę - przecież nie Zimka jako osobę. I nie był to żaden pęd - uważam po prostu, że za tę recenzję nie należy się komplet książek - zwłaszcza -  Lema. Tylko wtedy stawiałam minusa.
Wiele prac pozostawiłam bez oceny - chociaż czytałam wszystkie - traktując je neutralnie z powodu wąskiej skali.
Cytuj
językowo może nawet lepsza, bo i - sorry, Koledzy  ;)  - nie zaczyna się od "Będąc"

 Będąc młodą lekarką......to co?To nic?;) Tym tropem: miast jawnego głosowania: dyskretny rewanż na parapecie  ::) ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 09, 2011, 07:07:01 pm »
Cytuj
Jestem teraz jak żona Cezara ;)  (znaczy, jaka powinna być).
Ta?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalpurnia_Pisonis
A tu z obrazkiem :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Calpurnia_Pisonis
Hoko, zamiast narzekać, trza było dać plusa jako i ja dałem. Dla pewności prawie wszystkim (z jednym wyjątkiem dla zdrowia psychicznego) :)
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2011, 07:09:25 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #118 dnia: Marca 09, 2011, 07:47:53 pm »
Złośliwiec :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #119 dnia: Marca 13, 2011, 05:42:04 pm »

Hoko, zamiast narzekać, trza było dać plusa jako i ja dałem. Dla pewności prawie wszystkim (z jednym wyjątkiem dla zdrowia psychicznego) :)

To dałem - nie pamiętam, czy tej recenzji, czy tej drugiej Zimka, ale chyba tej  :)