Polski > DyLEMaty

Matematyka krolowa nauk ;)

<< < (65/85) > >>

Lieber Augustin:

--- Cytat: olkapolka w Październik 28, 2021, 12:38:05 pm ---Psss1...teraz tak patrzę i oczom nie dowierzam...przecież punkt 1' jest dany z rysunku - kwadrat duży i równanie tej prostej c1' można napisać i dokończyć wg systemu LA - bez okręgów. Zaćmienie.

--- Koniec cytatu ---
Zaiste, zaćmienie. Mnie też nie wpadło do łba, że współrzędne punktów 1' i 2' są de facto znane. A skoro mamy je do dyspozycji, można łatwo ułożyć równania prostych 1'c i 2'c, etc.

@maziek
Twój pomysł z kwadratem pod spodem uważam za bombowy.
Rozwiązanie wprost błyskotliwe - super. Chylę czoło :)

maziek:
A dziękuję :) .

Lieber Augustin:

--- Cytat: olkapolka w Październik 28, 2021, 12:38:05 pm ---Dzięki za rozrywkę - tak mało używam matmy w ostatnim czasie, że zanika. Nie pozwólcie jej!;)

--- Koniec cytatu ---
Służę uprzejmie :)

Na okręgu wybrano losowo trzy punkty A, B i C. Proszę znaleźć prawdopodobieństwo, że trójkąt ABC - ostrokątny.

olkapolka:

--- Cytat: Lieber Augustin w Listopad 02, 2021, 07:32:56 am ---
--- Cytat: olkapolka w Październik 28, 2021, 12:38:05 pm ---Dzięki za rozrywkę - tak mało używam matmy w ostatnim czasie, że zanika. Nie pozwólcie jej!;)

--- Koniec cytatu ---
Służę uprzejmie :)

Na okręgu wybrano losowo trzy punkty A, B i C. Proszę znaleźć prawdopodobieństwo, że trójkąt ABC - ostrokątny.

--- Koniec cytatu ---
Dziękuję bardzo, ale jak słyszę "prawdopodobieństwo" to z automatu uciekam:))
Tym razem uciekłam w net żeby sprawdzić co w tym okręgu piszczy - rozwiązanie zobaczyłam - milczę i obserwuję;)

miazo:

--- Cytuj ---Na okręgu wybrano losowo trzy punkty A, B i C. Proszę znaleźć prawdopodobieństwo, że trójkąt ABC - ostrokątny.
--- Koniec cytatu ---

Podobne zadanie: The hardest problem on the hardest test. I przy okazji ładnie pokazane, jak ugryźć prawdopodobieństwo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej