Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Niezwyciężony]

<< < (3/44) > >>

Macrofungel:
Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że albo mam deja vu, albo to świadome nawiązanie... A z tego wszystkiego to chyba zaraz skoczę do wypożyczalni po Aliena i będę sobie mógł do woli analizować.

Rachel:

--- Cytuj ---Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że albo mam deja vu, albo to świadome nawiązanie... A z tego wszystkiego to chyba zaraz skoczę do wypożyczalni po Aliena i będę sobie mógł do woli analizować.
--- Koniec cytatu ---



Taaa....nie ma to jak mała rundka na LV426 tuż przed snem
;D

maziek:
Niezwyciężony.

Nie wie, którą mam okładkę, bo moje wydanie jest okładki przez dziejowe koleje losu pozbawione, a jest to wydanie z 1964 roku, MON, ekhm - dwa lata ode mnie młodsze..., prawy dolny róg myszy nadgryzły...

Bardzo lubie tę powieść. To co Wam sie tak podoba - statek budzący się do życia, poruszyło także moją wyobraźnię. Bardzo lubię u Lema tą jego zdolność do pisania o rzeczach, których jeszcze nie wynaleziono w sposób taki, jakby były powycierane, używane, sto tysięcy razy widziane i na nikim nie mogły wywrzeć żadnego wrażenia. Ot, taki sobie zwykły krążownik, z poddaną hibernacji załogą.

Pobrzmiewa w tej książce motyw człowieka - zdobywcy, króla stworzenia. Jest w niej, dziś juz lekko de mode nutka królowania nad przyroda...

Na dziś tyle...

chmura.:

--- Cytuj ---Bardzo lubię u Lema tą jego zdolność do pisania o rzeczach, których jeszcze nie wynaleziono w sposób taki, jakby były powycierane, używane, sto tysięcy razy widziane i na nikim nie mogły wywrzeć żadnego wrażenia. Ot, taki sobie zwykły krążownik, z poddaną hibernacji załogą.
--- Koniec cytatu ---
tak. dokladnie tak. po prostu Mistrz był Pisarzem przez duże "p"... ta "aura zuzytych rzeczy" skutkuje naturalnością i wiarygodnością opisów. chmura także zwróciła uwagę na ten aspekt pisarskiej techniki Mistrza... do tego dochodzą - niekiedy - istne fajerwerki psychologiczne ( np. w "ananke" pirx na około dwóch stronach myśli o starości tak, że ciarki chodzą po plecach...; terminus ma - zdaje sie - sygnaturke z cytatem z tego fragmentu "ananke", :)...).

--- Cytuj ---Pobrzmiewa w tej książce motyw człowieka - zdobywcy, króla stworzenia. Jest w niej, dziś juz lekko de mode nutka królowania nad przyroda...
--- Koniec cytatu ---
czy aby na pewno? chmura. ciągle jescze sądzi, że "niezwycięzony" jest nastepną (obok "solaris") wariacją na temat ograniczeń naszej rasy... co to za krol stworzenia, któremu za chwilę... no ale nie uprzedzajmy wypadków, :).
ch.

NEXUS6:
Jak chcecie podciagnac pod wspolny mianownik (nieporozumienie z obcymi) "Niezwyciezonego" i "Solaris", to trzeba by jeszcze dodac "Eden", "Fiasko" i pewnie pare innych opowiadan Lema.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej