Autor Wątek: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!  (Przeczytany 13500 razy)

Zizia

  • Gość
Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« dnia: Maja 08, 2005, 04:59:21 pm »
Dzisiaj zapoznaliśmy się ze 'Światem na krawędzi'i żałujemy...wydanych pieniędzy,choć w istocie była to niewielka cena za poznanie Pana Lema-jeśli treść owa jest wykładnią jego poglądów.
Książkę tę otrzymaliśmy z dedykacją-(...)żebyście do mądrych rozważań mogli zajrzeć(...)-'mądrych'z przekonaniem skreśliliśmy.A co Wy na to?Piszcie...





Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 08, 2005, 05:23:16 pm »
Niestety książki nie czytałem, więc przynajmniej w tej kwestii wypowiadać się nie będę, ale zachodzę w głowę jakiej to pomocy tak bardzo potrzebujecie? Daliście tyle wykrzykników, że myślałem, iż co najmniej trzecia wojna światowa wybuchła.

Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2005, 05:39:42 pm »
Wojna to raczej mało powiedziane :o
Słowa Lema są po prostu przerażające.
Przeczytaliśmy dopiero kilka rozdziałów,ale...internet jest zły,Rosja też,Amerykanie wspaniali...No i ta pobieżność sądów...Czy Lem jest rzeczywiście takim człowiekiem?

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 08, 2005, 05:43:43 pm »
Czy mówiąc o rozbieżności sądów masz na myśli, że kiedyś Lem lubił Rosję, a teraz woli Amerykę?

Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 08, 2005, 05:49:35 pm »
Niekoniecznie...Świat przecież nie jest nigdy czarno- biały!!!Jak człowiek, który ma trochę oleju w głowie może zachłystywać się Ameryką?Może brak mi tolerancji,ale tak mnie te kilka rozdziałów zniesmaczyło...  :'(

Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 08, 2005, 05:50:38 pm »
I pisałam o PObieżności a nie rozbieżności :D

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 08, 2005, 05:54:48 pm »
Co masz do Ameryki? A poza tym jaki kraj twoim zdaniem zasługuje na więcej uznania?

-Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2005, 06:16:22 pm »
Nie wiem co się dzieje,ale nie mogę nic zamiescić,bo piszą mi,że ktoś taki jak ja juz istnieje...

-Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2005, 06:18:34 pm »
Dobra,ale nie o tym będe pisać.Może coś się zawiesiło.Ty tez uważasz Stany za krainę wiecznej szczęśliwości i raj na Ziemi?Zastanów się jak mały jest prezydent tego kraju,co jedza ci ludzie,jakie filmy ich bawią,jak okropnie się panoszą w Iraku,rządni ich bogactw naturalnych...Wybacz,ale dla mnie to strasznie 'niskie'....

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 08, 2005, 07:00:40 pm »
"Wielkość, to także wielkie błędy" jak powiedział ktoś... A tak konkretnie, to dostrzegasz w Ameryce tylko same minusy (których jest faktycznie wiele), pomijając wszystko w czym nie ma ona sobie równych.

Twoje zarzuty:

1. Prezydent U.S.A. jest mały: Fakt, do wielkoludów to on nie należy ;) , poza tym nie widzę powodu aby antypatię dla jednego człowieka wybranego przez mniejszość Amerykanów  ekstrapolować na cały naród.

2. Amerykanie źle się odżywiają: A kto się dobrze odżywia, może Polacy? Najwyraźniej wychodzisz z założenia, iż "jesteśmy tym co zjemy", to raczej wąskie spojrzenie na tą sprawę.

3. Bawią ich głupie filmy: A w jakim kraju powstała "Sara", "Psy", "Kiler-ów 2-wóch" oraz "Poranek kojota" (o "Świecie według Kiepskich" nie wspomnę")?  W Stanach istnieje bardzo silne i płodne kino niezależne, które ma wiele wspaniałych dokonań, a i w Hollywood od czasu do czasu powstanie dobry film. Trzeba tylko nie zamykać się na wszystko co zza oceanu żeby o tym wiedzieć.

4. Panoszą się w Iraku: Najbardziej panoszą się tam terroryści z Iranu.

-Zizia

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 08, 2005, 07:18:19 pm »
Czy jest się tu czym chlubić,że w demokratycznym kraju prezydenta wybiera mniejszość?Nie zamykam się na nic,ale trochę rozsądniej tzreba sppojrzeć na problem.Nie potępiam ich filmów i jedzenia,to były jakieś takie najprostsze przykłady...Każdy ma prawo do własnego sądu,ale zawiodłam się,że Lem też....

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 08, 2005, 08:14:14 pm »
Cytuj
Każdy ma prawo do własnego sądu, ale zawiodłam się, że Lem też....


Buchachachacha!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D

Toż to prawdziwy "kretynizm roku"!!!!!!

Tym zdaniem zajęłaś bezapelacyjnie pierwsze miejsce w rozpisanym ostatnio przez Lukę konkursie "Kretynizm Roku Award". ;D

A tak odnośnie wyborów w Stanach, Bush wygrał nieznaczną ilością głosów, a frekwencja wyniosła sporo poniżej 100% zatem prezydenta wybrała mniejszość. Rzecz typowa w demokracji.
A co do twoich przykładów, to nie pasuje do nich nie określenie "najprostsze, lecz "bez sensu".
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2005, 08:15:47 pm wysłana przez Bladyrunner »

Jocker

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 08, 2005, 08:31:46 pm »
Sądząc po poziomie merytorycznym wypowiedzi użytkowniczki ukrytej pod nickiem "Zizia", jej publiczne wystąpienie na forum jest zwykłą, prymitywną prowokacją. Możemy jedynie się zastanawiać, co umotywowało użytkowniczkę do wygłoszenia swojego osądu: może frustracja czy niezmierna chęć sprzeciwu. Jaki jest tego rezultat, każdy widzi...  ::)

dzi

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 08, 2005, 08:57:02 pm »
Ja chcialem tylko wtracic ze prezydenta w USA wybrala wiekszosc.

Bladyrunner

  • Gość
Re: Jesteśmy przerażeni!!!!POmocy!!!Większo[b
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 08, 2005, 08:59:27 pm »
Większość głosujących dzi