Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Obłok Magellana]

<< < (2/71) > >>

Rachel:

--- Cytuj ---Ok a co sądzisz o tych pomysłach, które były w rozdziałach pierwszych? Np. o braku własności prywatnej? Powszechnym szczęściu i możności spełnienia zawodowego?
--- Koniec cytatu ---


Dla mnie to totalna fantazja i idylla, która nigdy chyba nie będzie mogła zaistnieć. Myślę, że Lem puścił wodze swojej fantazji i w pewnym sensie przedstawił świat przyszłości, który kazdy z nas chciałby poznać.

A co myślicie o pomyśle "przemiany pokoleń", która miałaby następować na pokładzie statków kosmicznych przeznaczonych do lotów w głąb galaktyki??

Widzę też pewne podobieństwo z problemami o których Lem pisał w Powrocie z gwiazd.
Mam na myśli rezygnację z lotów załogowych, brak istniejącego wcześniej szacunku i podziwu dla astronautów.

Rachel:

--- Cytuj --- A po drugie: czy ktoś czytał Rilkego? Bo Lem zawsze przyznawał, że pisząc Obłok był pod wpływem stylu Rilkego, ja z tym ostatnim nie miałem do czynienia, chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście można mówić o takim podobieństwie.
--- Koniec cytatu ---


Ja niestety wierszy Rainera Rilke nie czytałam nigdy, ale połączenie z Lemem wydaje mi się dość intrygujące.
Nie mniej jednak Obłok jest odrobinę poetycki i sporo w nim metafor i upiększeń ;)

Terminus:
Sam Lem twierdzi, że nie cierpi tej książki głównie ze względu na język właśnie.

Rachel:

--- Cytuj ---Proponuję aby może ustalić dalszy harmonogram czytania. Myślę, że przeczytanie "Maratonu" oraz "Pożegnania z Ziemią" do 20.02.2006r. (poniedziałek) to rozsądny termin.
--- Koniec cytatu ---


Jestem za.

Terminus:
Ja tylko się usprawiedliwię, że wcześniej dywagowałem nt. zasadności zamieszczenia rozdziału Dom itp. ponieważ... czytałem już kiedyś Obłok i wiem, co będzie dalej. Uważam że część początkowych informacji zawartych w książce jest nadmiarowa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej