Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 132780 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #150 dnia: Października 25, 2019, 06:28:59 pm »
@ Ol

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1754.msg77869#msg77869

Uprzejmie wyjaśniam, że w swojej dzisiejszej ironicznej opinii nawiązującej do zmiany czasu/kalendarza miałem na myśli WBRF (Wielką Burżuazyjną Rewolucję Francuską).

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #151 dnia: Października 25, 2019, 08:42:06 pm »
Tak to jest jak się czyta w biegu:)
Zamiast "zmieniano" - przeczytałam: "zmieniono", a wzmianka o pamięci w ogóle nie wyprowadziła mnie z błędu:)

Tak-siak godzinę mamy złą - od lat:)
Czyli może warto by zmienić ten kalendarz;)

Przeniosłam organizację pod HP - ten maturalny wątek (nazwa do zmiany - jeśli nie taka) - pod Dylematy. Sama nie wiem.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #152 dnia: Października 25, 2019, 08:48:24 pm »
Przeniosłam organizację pod HP

Teraz jest idealnie.

Co do matur, to chyba lepiej je przypiąć pod akademię, jak pisał mazio, albo nawet pod Lemosferę.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 08:52:02 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #153 dnia: Października 25, 2019, 09:03:20 pm »
A mnie naszło pytanie - wrzuciłam już kilka wątków z prośbą o pomoc w wyborze lektur, z pytaniami o twórczość Lema do innych prac - może ten wątek nazwać jakoś szerzej?
Pytania związane z twórczością Lema i innych pisarzy SF?

Wiecie o co mi chodzi...hm?

Te pytania: a w której książce Lem...pomóżcie...piszę pracę o...
Jeśli same matury, to można powiesić na nim kłódkę - a tak - zachęcić do zadawania pytań :-\

Ok - może pod Lemosferę? Niech powisi - najwyżej się zmieni.

Jednak zostawiłam pod Dylematami, bo pod Lemosferą są konkursy - będzie tłok?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 09:41:19 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #154 dnia: Października 25, 2019, 09:50:50 pm »
Cytuj
Co do matur, to chyba lepiej je przypiąć pod akademię, jak pisał mazio, albo nawet pod Lemosferę.

Po namyśle rzeczywiście chyba Lemosfera jest lepszym miejscem. A te konkursowe podfora (obecnie trzy), skoro jest ich za dużo można chyba wrzucić w jedno pt. "Konkursy" i ew. tematy poprzedzić wspólnym prefiksem, żeby było wiadomo, o który konkurs chodziło np. [Książka za recenzję] temat wątku.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #155 dnia: Października 25, 2019, 10:46:46 pm »
Hmm...spróbuję - one powinny ułożyć się chronologicznie - te konkursy były w odstępie kilku lat.
Zastanawiam się tylko czy nie zamknąć wszystkich na kłódkę, bo one i tak nie służą do dyskusji, a bez nowych postów - nie będą zmieniać miejsca.
Zrobię i sprawdzimy.
Mam zapisany ich obecny układ  - w końcu nie po to ścigałam te recenzje po forum;)

Tylko jeden wątek jest w złym miejscu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=821.0
Powinien być przed Pamiętnikiem znalezionym...
Może wstawić emotki obok? Dla każdego konkursu?

Usunęłam swoją - już zbędną - wiadomość  o pozbieranych recenzjach z 2018 i wskoczył na swoje miejsce. One teraz są chronologicznie - o ile nikt, niczego nie dopisze.

Dajcie znać czy tak ma zostać, czy przywrócić stan uprzedni?
Usuwanie działów jest emocjochłonne...

Aa...i ten tytuł dla prezentacji..?

Całe życie człowiek się uczy - w działach podrzędnych można zrobić działy...podrzędne...

Pasuje?
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 11:20:59 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #156 dnia: Października 26, 2019, 12:04:15 am »
Cytuj
Pasuje?
Pasuje Pani Anioł, pasuje - co ma nie pasować...  ;)
https://www.youtube.com/watch?v=HNNDjpH1mgc
A teraz na poważnie - mi się bardzo podoba. Jest duuużo lepiej!! wizualnie, niż było.
Jak się to przełoży na inszości? -  to insza inszość.
Co można było zrobić - zrobiono... skąd ja to znam?
Natomiast nie oddałem głosu w ankiecie. Nie chciałbym, by jeden przeważał i choć 5 eLEMent wielce mi się podoba, optowałbym za pozostawieniem, na razie, bez zmiany, Hyde Parku. Dwa powody - jeden to brak zdecydowanej większości dla zmiany, drugi ten, że chcieliśmy utrzymać rangę/powagę tego działu. Jednak 5 element w naszym języku silnie kojarzy do braku 5 klepki i 5 koła u wozu - to deprecjonujące (jednak). HP jest w takiej sytuacji bardziej neutralny.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 12:06:42 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #157 dnia: Października 26, 2019, 01:28:04 am »
Pasuje?

Pasuje. Jest teraz wspaniale, cudownie i błogo. Zasłużyłaś na Order Lenina, pfu, Lema, przepraszam.
Rozumiem liva, jawisz się teraz nam, Olu, niczym anioł stróż tego forum, z aureolą nad głową, skrzydłami na plecach i z wielkim mieczem strzegącym to miejsce dyskusji.
Nie odbieram, oczywiście, zasług wszystkim tym, którzy przyłożyli się do zmiany wyglądu forum, to jest moderatorom i dyskutantom, którzy służyli radą i pomocą. Każdy dołożył swoją symboliczną cegiełkę.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 01:33:15 am wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #158 dnia: Października 26, 2019, 11:10:22 am »
Pasuje?

Jak najbardziej :).

Głosowałem za Piątym gdyby kto pytał.

No to teraz chyba możemy (wszyscy mający swój udział w racjonalizacji) spocząć na laurach... ;) znaczy... wziąć się za rozkręcanie jakichś interesujących dyskusji, na co - jak wiemy - nas stać ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #159 dnia: Października 26, 2019, 11:23:50 am »
Cytuj
Pasuje?
Pasuje Pani Anioł, pasuje - co ma nie pasować...  ;)
Chóru nie bedzie, bedzie balet!
Pasuje?;)))
Musimy zdobyć chochoła przechodniego;)

Omatkoicórko - Hornet - a pamiętaj, że kto mieczem...ten od miecza...;)

W każdym - wygląda na to, że tylko HP oparł się "rewolucji". I dobrze (chociaż głosowałam za 5). W sumie widać zaraz o co chodzi...

Jeśli trzeba coś poprawić/przywrócić/przenieść - dajcie znać.
(mnie trochę ten tytuł "prezentacje maturalne" - może prace pisemne - bibliografia?)

Pytanie tylko czy właściciele forum nie dostali palpitacji?;)
Skrzat co prawda przysłał uśmiech, ale nie wiem czy nie taki jak Nicholsona z Lśnienia :-\ ;)

Dzięki:)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #160 dnia: Października 26, 2019, 01:30:06 pm »
1. Uważam, że remont Forum, który zaproponowała i zainicjowała Ol pospołu z livem, udał się optycznie i klarownościowo na piątkę (merytorycznie nie wiem, nie mam zdania, się nie znam).

2. Wprawdzie anonimowa ankieta nie wisi nawet jednej doby, ale liczba jej respondentów nie powala (eufemizm). To jest asumpt do tego, by rozważyć me postulata i obawy odnoszące się do sensu istnienia Forum, wyrażone tu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1754.msg77749#msg77749

3. Sprawa pojedyncza i delikatna. Maziek – dla mnie poniekąd Ojciec-Fundator oraz najbardziej zasłużona postać Forum – jakby zamilkł. I to nie od tygodnia. Oczywiście ma do tego święte suwerenne prawo. Osobiście uważam jednak, że powinien sierotom po sobie CÓŚ rzec, typu „wcześniejsza emerytura”, „urlop”, „L-4”, „walę kasę życia”, a choćby i „kij wam w oko!”. Może ktoś ma jakieś dojście i namówi go do paru słów wyjaśnienia?

R. 
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #161 dnia: Października 26, 2019, 02:01:05 pm »
2. Wprawdzie anonimowa ankieta nie wisi nawet jednej doby, ale liczba jej respondentów nie powala (eufemizm). To jest asumpt do tego, by rozważyć me postulata i obawy odnoszące się do sensu istnienia Forum, wyrażone tu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1754.msg77749#msg77749
Ale co? Może nadrukuj ulotek, wyjdź na Marszałkowską - a kto nieopatrznie sięgnie po nią  - zaraz w dyby - przed kompa i tylko jedna strona do korzystania...;)

Poważniej - sądzę, że jak te wszystkie personalne tematy zejdą z czołówki, będzie widać czyje to jest forum i chociażby 5 osobom chciało się na nim zabierać głos  - to warto.
A co będzie? Nie wiem. Ale nie ma co drzeć szat na zapas i robić ponownie magla czyja to wina - bo teraz w organizacji łatwo sprawdzić, że to problem nie nowy.
Gdzie ludzie tam konflikty - banał.

I tak - może Ociec Maziek wróci? Who knows?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #162 dnia: Października 26, 2019, 02:37:47 pm »
@ Ol

"Chociażby tylko 5 osobom chciało się na Forum zabierać głos  - to warto."

Uważam, że o tym, czy warto, będą suwerennie decydowały osoby zabierające głos. Uważam także, że właścicielom i moderatorom powinno zależeć na większej liczbie forumowiczów zabierających głos.
 
"Nie ma co drzeć szat na zapas i robić ponownie magla czyja to wina"

Kto drze szaty? Kto robi magiel? Jaka wina? O czym Ty piszesz?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #163 dnia: Października 26, 2019, 03:06:41 pm »

Jeśli trzeba coś poprawić/przywrócić/przenieść - dajcie znać.
(mnie trochę ten tytuł "prezentacje maturalne" - może prace pisemne - bibliografia?)

Matury zostawiłbym w spokoju, jest dobrze tak, jak jest, ale jeśli już chcesz zmienić nazwę tego poddziału, to po prostu na matury, lub prace maturalne.

Kilka stron temu Q apelował, żeby zrobić z niego na powrót moderatora globalnego, nie widzę przeciwwskazań. Aczkolwiek, Olu, miej się na baczności, żeby przypadkiem nie pomylić guzików i nie uczynić Q administratorem, bo jestem pewien, że przy pierwszej lepszej okazji i dogodnym pretekście zrzuci Cię z konia. Miej to na uwadze.

Co do przepustowości forum, to jestem podobnego zdania, co maziek (maziek, wróć, prosimy!). Fora internetowe przeżywają jesień życia - wyjątkiem są te na platformie reddit - nic tutaj odkrywczego się nie wymyśli, złoty środek nie istnieje. Aczkolwiek, jeśli coś miało pomóc, to właśnie ostatnia przebudowa.
Poza tym, przykro to mówić, ale Lem i tematy, którymi się zajmował - podróże międzygwiezdne, kontakt z inną inteligencją, sztuczną, bądź obcą, nie rozpalają już umysłów przeciętnych Kowalskich, oni mają Big Brothera, pudelka itd.
Pozostają pasjonaci, tacy, jak my. Niestety, jest nas niewielu.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2019, 03:32:29 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #164 dnia: Października 26, 2019, 03:14:50 pm »
Cytuj
Kilka stron temu Q apelował, żeby zrobić z niego na powrót moderatora globalnego, nie widzę przeciwwskazań. Aczkolwiek, Olu, miej się na baczności, żeby przypadkiem nie pomylić guzików i nie uczynić Q administratorem, bo jestem pewien, że przy pierwszej lepszej okazji i dogodnym pretekście zrzuci Cię z konia. Miej to na uwadze.
Nie widzisz sprzeczności w tym co napisałeś?  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana