Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 558507 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #300 dnia: Marca 30, 2011, 12:02:40 pm »
Szanowny Hokopoko, Dobrodzieju Mój,
Przyzna Pan chyba (foty z Salwatora), że takiej wynędzniałej chudzinie otyłość nie grozi. Dziękuję za ten bezcenny kęs. Pismo mówi: chorych nawiedzać, nagich przyodziać, głodnych naKARMić...
W podzięce uroczyście oświadczam, że rym jest. Istnieje. Zgodny z warunkami zagadki.
MVS
P.S. Teraz muszę wyjść na rehabilitację rwy. Wrócę koło 15. Maźku Kochany, nie zwlekaj, banuj tę straszną Machinę do Rozwiązywania Zagadek!!!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #301 dnia: Marca 30, 2011, 01:28:46 pm »
Aha, logicznie pasuje, DZIĘKI ...
Męberyto nie jestem bogiem wszechmocnym a jedynie pomniejszym demiurgiem i banować nie mogę.  Poza tym Ty jesteś master-alabaster jak zadajesz pytanie i Ty ustalasz reguły.

Olka, publicznie oświadczam, że właśnie odstałem do okienka i paczka poszła. Gorąco mają w tym urzędzie, więc może będzie pitna.

Tego Staźka to ja bym zaliczył. Mogło tak być.

A Lem używał, w lekkim woalu ale jednak, weźmy to bojowe zawołanie Awruk!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #302 dnia: Marca 30, 2011, 04:17:24 pm »
wiosennie może być maziek z baziek  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #303 dnia: Marca 30, 2011, 05:02:31 pm »
O niezłe, prawie jak Jožin z bažin :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #304 dnia: Marca 30, 2011, 05:20:33 pm »
@ Maziek
Jeśli będziesz ze śmiertelna powagą odpowiadał na moje cenzorskie żarty, to... Na przykład przestanę żartować!
@ Hokopoko i Maziek
Józek z bagien (jako maziek z baziek) jest śliczny i rymowy - ale nie Lemowy :-)
MVS
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #305 dnia: Marca 30, 2011, 05:27:47 pm »
przestanę żartować!
Grozisz mi?! ;)

P.S. To mi się przypomniało, nieco nieparlamentarne ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2011, 05:31:01 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #306 dnia: Marca 30, 2011, 05:28:35 pm »
Hm...czyli muszę Machinę przebudować? Dała plamę ze Staźkiem?;) Już ja jej pokażę...gad jeden;)

Jestem pełna podziwu dla Panów wytrwałości w kwestii dostarczenia mi Wedlowskiej. Naprawdę. Niech będzie nawet kakao z orzechami;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #307 dnia: Marca 30, 2011, 06:12:27 pm »
No, Młoda Damo, dziś Pani chyba zagadkowo osłabła/zasłabła; czy Pani jest w pełni sił?
Ach, rozumiem, w paczce od Maźka była cegła, szare komórki nie dostały energetycznych węglowodanów ani radosnych endorfin ("Wizja lokalna"), Polka głodna to Polka zła, a już głodna OlkaPolka... Aż zimno mi się ze strachu robi, gdy pomyślę o Pani wściekłości... To bezlitosny typ, Pani Aleksandro, ja tam trzymałbym się od niego z bardzo daleka, a teraz po prostu poszedłbym do sklepu po cukier :-)
MVS
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #308 dnia: Marca 30, 2011, 06:19:42 pm »
Serdeczne dzięki, link wspaniały!
Ale w tej scence genialne są DWIE rzeczy: sama replika, oczywiście, oraz - absolutnie na równi - miny namyślającego się Kowalewskiego. Wprost uczta dla oczu :-)
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #309 dnia: Marca 30, 2011, 06:53:10 pm »
Staziek.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #310 dnia: Marca 30, 2011, 07:07:09 pm »
Maźku Drogi,
Rozumiesz, że nie mogę rzec TERAZ, czy to poprawne czy niepoprawne? Ty już typa dałeś i jeśli poprawne, to tabliczka jest Twoja, bo nikt przed Tobą niczego nie typował. Lecz jeśli niepoprawne, a ktoś poda trafne rozwiązanie po upływie 24 godzin, wówczas dostanie jeno PÓŁ tabliczki, o czym lojalnie przypominam, jako Fundator (drugą połowę natychmiast sam spożyję z wielką ochotą; ona tu leży i kusi, nierozpakowana, ta przywieziona spod Kopca...)
MVS
P.S. Smoku Kochany, czy nie przejechałbyś się swą piękną Czerwoną Skrzydlatą Maszyną na Salwator i nie rzucił okiem na Płytę? Jest-li tam jeszcze wiadoma rzecz - czy nawet strzępy sreberka nie zostały? Chętnie zwrócę za 2 litry 98bezołowiowej... 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13394
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #311 dnia: Marca 30, 2011, 07:33:00 pm »
Nie no, ja nie gram. Ja mam pusty łeb w tym wypadku. Staziek jest Olki, ja tak rzuciłem do rytmu, w skojarzeniu do ostatniego Twego podpisu (Staszek).
Była taka audycja:

- Stasiek!
- Co? - odrzucił Stasiek...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #312 dnia: Marca 30, 2011, 08:51:44 pm »
Panie eM (jak morderstwo?;) ) Seniorze Stanisławie, Pan gmatwasz straszliwie;)
Ze zgryzoty rozkręciłam swoją Maszynkę i szukam niebieskiej śrubki, którą musiał ktoś tam podstępnie wepchnąć;) Cóż Pan chcesz od Staźka - któren jest logiczny, analogiczny i z Lemem wspólny...? ::) I dlaczego baziek może być odpowiedziany od ręki a Staziek odesłany po cukier?;)
Poza tym chciałam powiedzieć, że jeśli staziek przyniesie czekoladę - jak wróci;) - to ja ją oddaję Hokowi i Pokowi: walczą dzielnie w każdym konkursie - trzeba ich zdopingować a nie tam: nie, nie i jeszcze raz nie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #313 dnia: Marca 30, 2011, 09:21:31 pm »
Z Lemem wspólny, -  to miałem na myśli, że jest W DZIEŁACH LEMA. Tkwi tam jak wół! I - gdy przyjdzie co do czego - to zacytuję (tę rogaciznę).
Widzę, że dojutrkowo walczę o te pół tabliczki jak Lew, nie jak wodnisty Wodnik :-)
Mureszko
P.S. Dla Wyjątkowej Pani - wyjątkowo jeszcze jedna podpowiedź: jak morderstwo? Ciepło, cieplutko...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Ambrose

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #314 dnia: Marca 31, 2011, 12:38:57 am »
Od razu napiszę, że rymu szukanego nie znam, a co gorsza, nie mam już nawet pomysłu, gdzie go szukać. Co by pokazać trud moich poszukiwań, zaprezentuję tylko ich tok.

Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że takich rymowańców można spodziewać się w Cyberiadzie, ewentualnie w Bajkach robotów, gdzie aż gęsto od całej masy neologizmów typu rymowanego, stylu zresztą bardzo lemowego. Niestety, póki co, żadnego takiego rymu się nie doszukałem.

Po wnikliwej analizie zaprezentowanej podpowiedzi, nasuwa się myśl, że może chodzić o któreś z opowiadań, których akcja rozgrywa się wokół domniemanego morderstwa. Do głowy przychodzi mi Katar. Ale wiadome jest (tym szczęśliwcom, którzy ową księgę przeczytali), że w końcowym efekcie, okazuje się, że na dobrą sprawę żadnego morderstwa nie było, a śmierć osobników została spowodowana przewrotnym losem i nieszczęśliwym splotem wielu czynników. Mimo to, Katar został przeze mnie przejrzany, ale rym, jak dotąd odnaleziony nie został.

Może jeszcze jakaś mała podpowiedź  :) ?
Sed tamen esse potest totaliter aliter.