Autor Wątek: Szukam pisarzy i poetów  (Przeczytany 16757 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 23, 2005, 03:15:56 pm »
But mr. Edredon, kiedy piszę pierwszą rzecz, jak mówisz, ,,podług intuicji'', to gdzie tu miejsce na wybór między spodziewanym sukcesem rynkowym a czytelniczym? Gdzie tu miejsce na jakikolwiek wybór? Po prostu, piszę i już...

pozdr

paszta

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 23, 2005, 03:34:14 pm »
No jeśli wybierzesz opcję: sukces rynkowy nie koniecznie, to już tylko vena pozostaje :)
Poza tym Lem Lemem a ja przyjąłem milczące, i trochę na wesoło, twierdzenie, że w rynkowy sukces jednak łatwiej się wplasować kiedy się weń właśnie tylko celuje i po to pisze. Patrz poprzednia wypowiedź, też na wesoło, w innym wątku na ten temat.
Ale masz rację, zapultałem trochę. Proszę moje bzdury logiczne zawsze poprawiać. Wybór tylko między nastawieniem: na dzieło ambitne bądź sukces (sprzedażny a czytelniczy a priori nie do odróżnienia). Czy zaś przeświadczenia autora w tym względzie zaowocują skutecznie to już inna rzecz.
   A tak nieco poważniej: jasne, po prostu piszesz i już. Obaj wiemy, że tak trzeba.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2005, 04:40:52 pm wysłana przez paszta »

Macrofungel

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 23, 2005, 07:44:43 pm »
Właśnie jedna fajna sentencja przyszła mi do głowy:
 
 Życie jest jak papier toaletowy- może być różowe w białe kwiatuszki, motylki czy biedronki, może pachnąć miętą albo truskawkami, ale i tak jest do d***

 Wiem, to nie jest zbyt optymistyczne, ale tak mi się jakoś spodobało. Jak sobie jeszcze coś przypomnę, albo wymyślę coś nowego, niezwłocznie zapiszę.

Sokratoides

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 23, 2005, 09:14:50 pm »
Ughhh.... :-/. Brzmi jak haslo reklamowe koncernu szykującego się do monopolizacji branży. Macrofungel, czy ty czasem...eee, nie ważne  :-/.

nty_qrld

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 23, 2005, 11:24:17 pm »
nie znaci innej wersji tego powiedzonka?
Życie jest jak papier toaletowy - długie, szare i do d***.

pzdr

Terminus

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 24, 2005, 01:59:37 am »
Jak chodzi o aforyzmy o lekko obleśnawym charakterze, to mogę wam przytoczyć taki: ,,Są dwa rodzaje przewodów - pokarmowy i doktorski. Oba kończą się w tym samym miejscu."


Macrofungel

  • Gość
Re: Szukam pisarzy i poetów
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2005, 09:51:35 pm »
Cytuj
nie znaci innej wersji tego powiedzonka?
Życie jest jak papier toaletowy - długie, szare i do d***.

pzdr


Oczywiście, że znamy. Tak kiedyś powiedział niejaki Ferdynad Kiepski, w dobrze wszystkim znanym serialu. A tamto to była moja, nowocześniejsza wersja- jak bowiem wiadomo, papiery toaletowe ostatnio coraz rzadziej są szare.

Cytuj
Ughhh.... :-/. . Macrofungel, czy ty czasem...eee, nie ważne  :-/.


Nie, cokolwiek miałeś na myśli...
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2005, 10:10:36 pm wysłana przez Macrofungel »