Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446052 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #555 dnia: Lipca 18, 2018, 02:11:10 pm »
Minione 24 wakacyjno-urlopowo-lipcowe godziny - 125 wyświetleń. Dziękuję :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #556 dnia: Lipca 18, 2018, 06:24:24 pm »
Wiesz co St? Przestań już się wygłupiać.
Miarodajne to mogą być odsłony na Twoim blogu - bo tam przychodzą ludzie tylko i wyłącznie chcący przeczytać to, co Ty personalnie napisałeś.
Statystyki forum radziłabym czytać jednak inaczej.
Odwiedzający forum klikają zazwyczaj najnowsze tematy/ostatnio wysłane wiadomości  - jak w Guglu.
Dlatego strony się pozycjonuje - dla poprawienia ilości odwiedzin - by wyskakiwały w pierwszych wynikach.
Więc jeśli pozycjonujesz swój topic tak, iż jest on ciągle na pierwszej stronie działu - masz odsłony.
O jakości tych odsłon - w żadnym topicu - nie ma co dyskutować. Więc i dziękować.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #557 dnia: Lipca 18, 2018, 06:38:51 pm »
Uważam, że napisałem czysta żywą arytmetyczną prawdę.
Uważam, że wolni ludzie w wolnym kraju na wolnym forum odwiedzają to, co chcą odwiedzać (klikają w to, w co chcą kliknąć). To się chyba nazywa "wyświetlanie". 
Nawet nie wiem, co to jest "pozycjonowanie", ani "jakość odsłon".
Uważam, że urzędowe statystyki forum po prostu odzwierciedlają rzeczywistość.
Pozwól, proszę, że będę dziękował komu i za co zechcę, zwłaszcza na swoim kawałku podłogi :-)

R.

pjes: zanotuj teraz "stan licznika" i zobacz jutro, co się wolnym ludziom wyklikało :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #558 dnia: Lipca 18, 2018, 06:56:30 pm »
wolni ludzie w wolnym kraju na wolnym forum
Od takiej ilości wolności już tylko krok do zniewolenia.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #559 dnia: Lipca 19, 2018, 02:23:10 pm »
Minione 24 wakacyjno-urlopowo-lipcowe godziny - 335 wyświetleń. Dziękuję za zainteresowanie :-)

R.

pjes: stan licznika z teraz - 46 338.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #560 dnia: Lipca 20, 2018, 01:48:08 pm »
Dumny i blady konstatuję, że:

1. Prezydent Duda ogłosił dziś trzy (a częściowo może i sześć?) spośród moich kardynalnych siedmiu pytań w „referendum konsultacyjnym” przedstawionych na Forum ponad miesiąc temu:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg73487#msg73487

2. Biblioteka Narodowa i Jagiellońska zamieściły w katalogach „Moje Lemorum” (http://katalogi.bn.org.pl/iii/encore/search/C__SStanis%C5%82aw%20Remuszko%20Moje%20Lemorum__Orightresult__U?lang=pol&suite=cobalt)

R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2018, 02:45:52 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #561 dnia: Lipca 21, 2018, 11:34:06 am »
W ciągu ostatnich 24 godzin wątek "Właśnie zobaczyłem" był odwiedzony 430 razy, a z moim "J,R" muszę poczekać do 13:00, bo wtedy zanotowałem stan licznika :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #562 dnia: Lipca 21, 2018, 02:51:12 pm »
A więc nareszcie rozpoczyna się narodowa debata nad kształtem/organizacją naszej (umęczonej; kwitnącej; niepotrzebne skreślić) Ojczyzny. Sądząc po opiniach P.T. Rodaków, inicjator referendum jest wybitnie łaciaty, skoro jedni wieszają na nim zdechłe azory, drudzy zaś wynoszą go pod niebiosa, ale tego tematu nie rozwijam, bo innego prezydenta nie mamy i zapewne do roku 2020 mieć nie będziemy. Kropka.
Podobnie z zapowiedzianym referendum. Na mój nos, jest raczej pewne, że się odbędzie, a jeśli tak, to zostaną w nim zadane pytania poniższe, nie inne. Sam proponowałem inne (lepiej sformułowane, celniejsze i ważniejsze, ma się rozumieć), no ale pan prezydent wybrał swoje dziesięć. Druga kropka.
Zainteresowanych szczegółami odsyłam na prezydencką stronę, gdzie właśnie opublikowano złożony wczoraj w Senacie bardzo ciekawy projekt referendalnego postanowienia:
http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/userfiles3/files/2018_referendum/projekt_postanowienia.pdf
Sam wezmę udział w tym wielkim społecznym sondażu, i z wiarą wieszczę fiasko jego już proponowanego bojkotu. Oto jak odpowiem:

1. Czy jest pani/pan za uchwaleniem nowej konstytucji, czy za uchwaleniem zmian w obowiązującej konstytucji z 2 kwietnia 1997 r., czy też za pozostawieniem konstytucji bez zmian?
Jestem za całkiem nową.

2. Czy jest pani/pan za unormowaniem w konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego na wniosek co najmniej miliona obywateli oraz za tym, by wynik takiego referendum był wiążący, gdy weźmie w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania?
Trzy razy tak. To jest mój oryginalny prywatny własny pomysł (nikt przede mną go nie ogłosił), publikowany i pielęgnowany od kilkunastu lat, a twarda faktograficzno-polityczna opowieść o losach tego pomysłu (z Kaczorem Starszym, cenzurą, sądem i odszkodowaniem w tle) brzmi wprost sensacyjnie; może kiedyś ją przedstawię na Forum.

3. Czy jest pani/pan za systemem prezydenckim, tzn. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji wybieranego przez naród prezydenta; czy za systemem gabinetowym, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji Rady Ministrów i jej Prezesa oraz wyborem prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe; trzeci wariant: czy jest pani/pan za utrzymaniem obecnego modelu władzy wykonawczej?
Nie mam pojęcia. Zamierzam nie odpowiadać na to pytanie

4. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem wyborów posłów na Sejm RP w jednomandatowych okręgach wyborczych, wielomandatowych okręgach wyborczych, czy przy połączeniu obu tych metod?
Żebym miał tyle tysięcy złotych, ile wydrukowanych słów za JOW-ami napisałem w swoim życiu, byłbym multimilionerem.

5. Czy jest Pan/Pani za podkreśleniem w Konstytucji RP znaczenia chrześcijańskich źródeł państwowości polskiej oraz kultury i tożsamości Narodu Polskiego?
Jestem przeciw.

6. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym unormowaniem członkostwa Polski w Unii Europejskiej i NATO z poszanowaniem zasad suwerenności państwa oraz nadrzędności Konstytucji RP jako nadrzędnego aktu prawnego?
Jestem za - ale pod przymusem, bo nie mogę wybrać. To jest źle skonstruowane pytanie, bo to są socjometrycznie TRZY ODRĘBNE pytania. Trzy w jednym...
Ale chętnie poznałbym dzisiejszą odpowiedź Rodaków w reprezentatywnej wiarygodnej ankiecie (sondażownie boją się spytać), czy chcemy, aby Polska należała do Unii (skoro od akcesji minęło 14 lat), oraz do NATO (skoro od akcesji minęło lat 19). Notabene, mam wrażenie, że już po NATO (początek końca).

7. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
Jestem przeciw wpisywaniu tego do Konstytucji.

8. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem ochrony rodziny, macierzyństwa i ojcostwa, nienaruszalności praw nabytych rodziny (takich jak świadczenia z programu 500+) oraz uprawnień do szczególnej opieki zdrowotnej kobiet ciężarnych, dzieci, osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku?
Skoro nie mogę wybrać z tak obszernej listy, to jestem przeciw. Ale byłbym za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej opieki dla osób niepełnosprawnych i zniedołężniałych.

9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnej ochrony: pracy jako fundamentu gospodarki rynkowej oraz prawa do emerytury, nabywanego w ustawowo określonym wieku (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn)?
Nie, nie i jeszcze raz nie. Jestem przeciw.

10. Czy jest Pani/Pan za uregulowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
Tak.

Serdecznie zapraszam do dyskusji :-) Ze swej strony – c.d.n....

R.

pjes: w ciągu ostatnich 24 godzin na moje podwórko zajrzało 161 internautów. Stan na 21.07.18, 13:50 - 46 636
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #564 dnia: Lipca 24, 2018, 12:13:21 pm »
Wolno Remuszcze śmiecic gdzie chce. Wolno i mnie - tu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #565 dnia: Lipca 24, 2018, 12:23:20 pm »
Użytkownik Q: następny wybryk polegający na złośliwym śmieceniu zostanie co najmniej zaraportowany.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #566 dnia: Lipca 24, 2018, 12:33:14 pm »
Kiedy"administrator" maziek sam przestanie złośliwie zaśmiecać Forum w duecie ze swoim kumplem Remuszką (a zwł. pozwalać na to temu ostatniemu) będzie miał moralne prawo pouczać innych. No chyba, że mamy tu być świadkami pełnoobjawowej hipokryzji w/w.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #567 dnia: Lipca 24, 2018, 12:57:02 pm »
Muszę przypomnieć swój post sprzed ponad czterech miesięcy

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg71609#msg71609

Skoro roczne ignorowanie nie wystarcza, przypomnę, że uważam pana Q za złego człowieka (post # 194 z 1 listopada 2017). Skoro roczne ignorowanie nie wystarcza, powiem wprost: pan Q - jako jedyny forumowicz - jest niemile widziany na moim kawałku podłogi. Jest nieproszonym gościem, natrętnym, nachalnym, namolnym i natarczywym, zwłaszcza gdy spojrzeć na jego wiadomą aktywność po 22 czerwca 2017. Mam nadzieję, że więcej się tu nie pojawi.

A także post założycielski Ol:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1613.msg71599#msg71599

Tutaj będą lądowały wszystkie odpowiedzi Q umieszczane w wątku: Ja, Remuszko.
Wielokrotnie byłeś proszony by nie zabierać tam głosu. Wielokrotnie obiecywałeś, że temat porzucasz i szczególnie w tym jednym wątku nie będziesz niczego komentować...


Zdaje się, że niewiele więcej mogę zrobić.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #568 dnia: Lipca 25, 2018, 10:00:48 am »
Od koleżanki Eli dostałem taki cudny filmik z orangutanicą i tygrysem: https://www.facebook.com/elzbieta.persona/posts/1861114783944574
ale nie umiem go stamtąd wydobyć, niech więc ucieszy oczy chociaż tych, którzy mają dostęp.

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #569 dnia: Lipca 25, 2018, 07:26:13 pm »
Przed chwilą Senat odrzucił - głosami PiS - wniosek prezydenta o przeprowadzenie wiadomego "referendum konsultacyjnego".
Moim obywatelskim zdaniem źle się stało. LEPIEJ byłoby - uważam - ten sondaż przeprowadzić niż go zaniechać.
Wśród dziesięciu pytań spora część była kulawa, ale trzy miały doniosły charakter ustrojowy: pytanie pierwsze, pytanie drugie i pytanie czwarte (szczegóły tutaj: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg73758#msg73758)
To jest pierwszy powód.
Po drugie, odrzucenie prezydenckiego pomysłu oznacza - przypuszczam - nową "wojnę na górze", która jeszcze bardziej pogłębi społeczne podziały.
c. d. n..

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )