Autor Wątek: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?  (Przeczytany 229023 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #165 dnia: Października 14, 2007, 11:28:09 pm »
Cytuj
Nie sądzę, żeby byli "podopiecznymi", raczej "przyszwędali się na miejsce bazy :)
Nie sądze też, żeby ktoś chciał tłumaczyć "neandertalczykom" do czego służy śmigłowiec, lub
skafander kosmiczny... Inkowie zobaczyli... i wyciągnęli własne, jak najbardziej pasujące do ich rozwoju umysłowego wnioski... I stworzyli sobie religię.

Zaraz, zaraz:
1. po co tylko udajacym "ludzi" Obcym tak "na-ludzka-miarę-zbudowana" baza (w dodatku nie zawierajaca śladu jakichś zaawansowanych instalacji)?
2. Przed chwila była mowa, że ci Kosmici jednak uczyli... :P

Cytuj
Nie chce nikogo urazić, ale jakim cudem, żadne z "wiertełek" się nie złamało ???
i ile lat musieli robić tę bezsensowną czynność ?
Dla mnie to tak samo SF, chociaż teoretycznie fizycznie możliwe...

A bezsensownosc poświęceń staruszek w moherowych bertetach nie jest równie udarzajaca? Wszystko zależy od wyznawanego systemu wartości i dyktowanych przez ten system priorytetów...

Cytuj
Dla zainteresowanych "dziwnymi prefabrykatami"
wystarczy wklepac w google hasło "puma punku".
Znajdzie się tam więcej "dziwnych" kamieni.

Cóś tam czytałem, ale jeszcze "rzucę okiem"...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #166 dnia: Października 14, 2007, 11:48:45 pm »
Kurcze te otwory to mnie zastanawiają, bo nie widzę sensownego zastosowania. Ale coś więcej wiadomo, typu średnica, głebokość, powtarzalność etc.?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #167 dnia: Października 15, 2007, 01:17:30 am »
Cytuj
Kurcze te otwory to mnie zastanawiają, bo nie widzę sensownego zastosowania. Ale coś więcej wiadomo, typu średnica, głebokość, powtarzalność etc.?

Nie ręczę czy to nie plotka, ale o ile pamiętam w TV kiedyś mówili (dokładne żródło podaję, nie ma co  :D), że otwory te zostały nawiercone przez współczesnych badaczy nie pamiętam w jakim celu... (Szukałem dokładniejszych danych na ten temat, ale Google nic mi ciekawego nie "wypluło".)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Vancalar

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #168 dnia: Października 15, 2007, 09:49:47 am »
Jakiekolwiek wszelkie teorie "dlaczego" "kosmici" coś tam zrobili, i skąd okrutne wierzenia AZTEKÓW,
(inkowie nie składali tak sobie "codziennie" ofiar z ludzi)
Mogą być blędne ale poczytajcie np. co o Inkach pisze wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_Ink%C3%B3w
Jeżeli chodzi o "otworki" to doczytałem sie tylko, że są regularnie co 40 mm z każdego boku każdego "klocka".


Sam chciałbym się dowiedzieć, że te kamyczki, to mistyfikacja...  Pozwoliłoby mi to spokojnie wrócić do swoich zajęć i zapomnieć o problemie.
Nie mogę na przykład z takiego powodu:


i podpis:
"Na południe od płaskowyżu odkryto też ruiny dość znacznego miasta Cahuachi z pozostałościami kilku piramid schodkowych. Co ciekawe, jego mieszkańcy, utożsamiani z twórcami pustynnych reliefów, przez całe życie nie strzygli włosów - część mumii ma rude lub brązowe warkocze sięgające aż do stóp. Jak na Indian trochę dziwny kolor włosów, chyba że są to po prostu barwniki (Polinezyjczycy też barwili sobie włosy na czerwono). Część czaszek nosi też znaki specyficznych deformacji, obyczaju występującego u[ch8230] Inków i Egipcjan."
Chodzi o płaskowyż NAZCA.
Skąd u Egipcjan ORAZ INKÓW te same "zwyczaje deformowania czaszek" ???
I co to za bzdura, żeby ludzka czaszka aż tak dała się zdeformować a ten człowiek dalej żył ???
Zresztą wyraźnie widać, że "czaszeczka" ma po prostu WIĘKSZĄ a nie zdeformowaną część mózgową...

i Dalej:
To jest najnormalniejsza w świecie starożytna budowla:


A ta zupełnie niesamowita:


Widać różnicę prawda ?? ta pierwsza powstała PÓŹNIEJ!
Mnóstwo takich "szlaczków" jeszcze można znaleźć, m.in. na poprzednich zdjęciach.
Popatrzcie też na klamry w kamieniach:
http://www.anomalies-unlimited.com/Clamps.html
Jak to możliwe, że powstały "niezależnie" w egipcie, kambodży i peru ?

I jeszcze jeden "kwiatek", tym razem znana wszystkim biblia...
Ksiega wyjścia 19/16:
"
Trzeciego dnia rano rozległy się grzmoty z błyskawicami, a gęsty obłok rozpostarł się nad górą i rozległ się głos potężnej trąby, tak że cały lud przebywający w obozie drżał ze strachu. (17) Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. (18) Góra zaś Synaj była cała spowita dymem, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła. (19) Głos trąby się przeciągał i stawał się coraz donośniejszy. Mojżesz mówił, a Bóg odpowiadał mu wśród grzmotów.
"
Każdy kto dziś by usłyszał taki opis, powiedziałby:
"pewnie jakiś sputnik startują, czy cuś" :)

Podobne przekazy o "bogach przylatujących na ognistych rydwanach"
powtarzają się w KAŻDEJ większej religii,
u Summerów, Hindusów, Inków itd.
Nie zastanawiające???

« Ostatnia zmiana: Października 15, 2007, 10:11:53 am wysłana przez Vancalar »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #169 dnia: Października 15, 2007, 10:46:09 am »
Perforacja czaszki była zabiegiem leczniczo-magicznym (bo kiedyś te zjawiska były nieoddzielne) i wśród prymitywnych ludów spotykana jest dość często. Zniekształcić głowę to też żaden problem - wystarczy długotrwały i odpowiednio dpbrany ucisk (jeśli zacznie sie odpowiednio wcześnie - u dzieci - mozna naprawdę dokonać "cudów"). takie zniekształcenia tyczyły nie tylko głowy - w japonii hamowano wzrost stóp, w Indiach "wydłużano" szyje nakładając odpowiednie obręcze itp. Tego typu praktyki wciąż mozna jeszcze spotkać. A że u jednych to, a u innych tamto - w tym właśnie przejawia się stochastyczny wymiar kultury. Z drugie jstrony fizycznie i psychicznie ludzie są wszędzie tacy sami, więc i nie brakuje też zadziwiających na pierwszy rzut oka korelacji miedzy odległymi kulturami - tylko że jak się w to wgryźć, to się okazuje że te wynalzki powstawały na zupełnie różnych drogach.

Poza tym to, co wydaje się rozdzielne, częstokroć jest wynikiem współzalezności. Kultury prekolumbijskie były co prawda izolowane (choć też nie do końca, bo ostatnio mówi się o wizytachz Azji), ale już teren Euroazji i Afryki jest terenem silnego przenikania się kultur, a w tym i przenikania się mitologii ( a i religii). Legenda o potopie ma dwa wymiary - pierwszy własnie tego miedzykulturowego oddziaływania (tak samo jest np. ze zmartwychwstaniem, które przewija się różnorako w rozmaitych kulturach, od starożytnego Egiptu zaczynając), drugi wymiar, genetyczny, rodzi się na gruncie stosunku ówczesnego człowieka do wody - jego uzależnienia i niemocy. Antropologia kulturowa rozpracowała te kwestie całkiem nieźle - wystarczy poczytać.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #170 dnia: Października 15, 2007, 12:57:36 pm »
Wszystko o czym piszesz jest 100% wytłumaczalne na gruncie naukowym. Żadne przedmiot (łącznie z czaszką) nie ma cech, których nie można wytłumaczć odwołując się do najprostszych technik znanych neolitycznym myśliwym (popatrz na ich kamienne Wenus). Jeśli piszesz dlaczego tu i tam jest to samo, to czy fakt że na różnych kontynentach ludzie wynaleźli ubranie, albo budowali schronienia to też ingerncja kosmiczna?

Te dziurki mnie interesują tylko dlatego, ze nie rozumiem jaka była ich rola. Bo możliwość ich wykonania nie budzi we mnie najmniejszych wątpliwości.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #171 dnia: Października 15, 2007, 06:10:16 pm »
superfajny ten wątek 8)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Vancalar

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #172 dnia: Października 15, 2007, 08:45:03 pm »
Przecież ta czaszka ma ze 3 razy większą pojemność!
To dla Was normalne ??? To ja jakiś "dziwny" jestem :)



Można czaszkę zdeformować, ale powiększyć ?? przez uciskanie ??
Gdzie szew wieńcowy? węgłowy ??? "zanikł przez ucisk drewnianymi klepkami " ???
 ;D

A tak właściwie, to sami dowiedliśmy bezsprzecznie, że "kosmici" istnieją, stawiając w 1969 roku
pierwsze kroki na księżycu...
A wszyscy naukowcy twierdzą, że kosmitów nie ma :P To jak to jest ? :)

Ja ich tam nie widziałem, ani nie mogę powiedzieć, że w nich "wierzę" bo wiara to całkowita pewność.
I rzeczywiście nie istnieje jednoznaczny, stuprocentowy dowód na ich "wizyty".

Mam tylko czasem podejrzenia :)
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2007, 09:04:54 pm wysłana przez Vancalar »

Vancalar

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 45
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #173 dnia: Października 15, 2007, 10:03:44 pm »
Cytuj
Wszystko o czym piszesz jest 100% wytłumaczalne na gruncie naukowym. Żadne przedmiot (łącznie z czaszką) nie ma cech, których nie można wytłumaczć odwołując się do najprostszych technik znanych neolitycznym myśliwym (popatrz na ich kamienne Wenus). Jeśli piszesz dlaczego tu i tam jest to samo, to czy fakt że na różnych kontynentach ludzie wynaleźli ubranie, albo budowali schronienia to też ingerncja kosmiczna?

Z wikipedii: "
 Mit Wirakoczy [edytuj]

W mitologii Ajmarów i Inków Wirakocza uznawany jest za stwórcę świata i ludzkości, ojca boga słońca Inti i bogini księżyca, Mamy Qulli oraz twórcę cywilizacji- tego który wyzwolił człowieka ze stanu pierwotnej dzikości, nadał mu prawa, ustanowił hierarchię, nauczył kultu bogów i uprawy roli. Wkrótce jednak, zrażony złem i występkiem jakiego dopuszczała się ludzkość, sprowadził na świat wielką powódź (Unu Pachacuti) i ponownie stworzył człowieka z kamieni. Kiedy jednak ludzie ponownie okazali mu swą niewdzięczność, pełen smutku opuścił ziemię, odpływając na swym płaszczu w kierunku zachodnim, do krainy zmarłych (według innej wersji mitu odszedł krocząc po wodzie)."

Nie przypomina wam to czegoś???
Toż to nasza stara, poczciwa biblia...
I tak jak ubrania na całym świecie prehistoryczne ludy "wynalazły" sobie identyczną legendę powstania świata ??

I biorąc pod uwagę, że sami jesteśmy "kosmitami" istnienie "innych niż my" kosmitów jest nienaukowe ??
:)
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2007, 10:05:43 pm wysłana przez Vancalar »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #174 dnia: Października 16, 2007, 04:10:31 am »
Cytuj
Część czaszek nosi też znaki specyficznych deformacji, obyczaju występującego u[ch8230] Inków i Egipcjan."
Chodzi o płaskowyż NAZCA.
Skąd u Egipcjan ORAZ INKÓW te same "zwyczaje deformowania czaszek" ???
I co to za bzdura, żeby ludzka czaszka aż tak dała się zdeformować a ten człowiek dalej żył ???
Zresztą wyraźnie widać, że "czaszeczka" ma po prostu WIĘKSZĄ a nie zdeformowaną część mózgową...

Co do identycznych zwyczaj, to zauważmy, ze państwo Inków jest znacznie późniejsze od Egiptu faraonów, wiec wyszło by, ze ci kosmici, ze na Ziemi do średniowiecza hulali.

Co od czasek zaś - jeśłi robi się to stopniowo, od wczesnego dzieciństwa, to można... To tak jak z krępowaniem stóp w Chinach (czyżby ono tez pochodziło od Obcych? ;)).

Cytuj
Jak to możliwe, że powstały "niezależnie" w egipcie, kambodży i peru ?

Bo ludzka wyobraźnia jest ograniczona?

Cytuj
I jeszcze jeden "kwiatek", tym razem znana wszystkim biblia...

A myślałem, że zaserwujesz nam to z Księgi Ezechiela.

Cytuj
Każdy kto dziś by usłyszał taki opis, powiedziałby:
"pewnie jakiś sputnik startują, czy cuś" :)

Przypomina się ten cytat z "Ramajany", który brzmi podobnie do opisu wybuchu bomby atomowej w relacji pewnego Indianina.

Owszem ciekawe te zbiegi okoliczności, ale wszystko to są (w najlepszym wypadku) poszlaki. Brak bezpośrednich dowodów. Tak wiec logika (i naukowy sposób wyciągania wniosków) nakazuje jednak uzasadniony sceptycyzm.

Cytuj
Nie przypomina wam to czegoś???
Toż to nasza stara, poczciwa biblia...
I tak jak ubrania na całym świecie prehistoryczne ludy "wynalazły" sobie identyczną legendę powstania świata ??

Co to ja mówiłem, o ograniczoności ludzkiej wyobraźni? ;)

Cytuj
I biorąc pod uwagę, że sami jesteśmy "kosmitami" istnienie "innych niż my" kosmitów jest nienaukowe ??
:)

Jest całkiem prawdopodobne, tylko dowódów - póki co - brak. Pytanie też: po co mieli akurat na Ziemię przybyć?
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2007, 04:16:21 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #175 dnia: Października 16, 2007, 04:17:28 am »
Cytuj
superfajny ten wątek 8)

Ano fajnisty 8-)

ps. maziek, Hokopoko: dobrze prawicie :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #176 dnia: Października 16, 2007, 09:36:37 am »
Vancalar, dochodzę do tego, że sam się zaczynam cytować ;) :

Cytuj
Proponuje Ci lekturę książki "Z powrotem na Ziemię - spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich". W zasadzie sam nie wiem do końca, co w niej jest ... I wydanie 1980, teraz wyszła ponownie, zmieniona i uzupełniona o najnowsze dane - Prószyński i Ska 2000 praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja K. Wróblewskiego)

Dostępna bez problemu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #177 dnia: Października 16, 2007, 10:59:21 am »
Jeśli już iść na całość, to znacznie prawdpodobniejszą hipotezą niż "kosmici"byłaby np. taka, że te czaszki były skutkiem jakiejś wrodzonej wady genetycznej - nie takie potworki się zdarzają, a jakoś nikt ich o kosmiczne pochodzenie nie posądza. Ale jak mówię, to się na pewno da "wyciągnąć".

Mostowicz sie kiedyś strasznie nad tym "Powrotem na Ziemię" znęcał...  ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #178 dnia: Października 16, 2007, 06:16:18 pm »
Cytuj
Cytuj
Proponuje Ci lekturę książki "Z powrotem na Ziemię - spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich". W zasadzie sam nie wiem do końca, co w niej jest ... I wydanie 1980, teraz wyszła ponownie, zmieniona i uzupełniona o najnowsze dane - Prószyński i Ska 2000 praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja K. Wróblewskiego)

Dostępna bez problemu.

Dobra rzecz. Jest jeszcze "Däniken i inni" Łuksiewicza.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2007, 06:19:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« Odpowiedź #179 dnia: Października 16, 2007, 06:20:29 pm »
Cytuj
Jeśli już iść na całość, to znacznie prawdpodobniejszą hipotezą niż "kosmici"byłaby np. taka, że te czaszki były skutkiem jakiejś wrodzonej wady genetycznej - nie takie potworki się zdarzają, a jakoś nikt ich o kosmiczne pochodzenie nie posądza.

Mutanci są wśród nas!!! :D

A serio: ta hipoteza była by (mimo wszystko) bardziej redukcjonistyczna.

Cytuj
Mostowicz sie kiedyś strasznie nad tym "Powrotem na Ziemię" znęcał...  ;)

Z wzajemnościa zresztą ;D
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2007, 06:22:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki