Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399942 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwca 17, 2014, 03:45:11 pm »
Twój wywód ad.1 jest całkowicie pseudonaukowy. Semantyka porzekadeł nie musi mieć związku z ich literalna treścią. Logiczne badanie ugruntowanych powiedzeń jest tak samo wartościowe, jak szukanie przesłania obrazu w analizie spektralnej użytej farby.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwca 17, 2014, 04:04:51 pm »
To spróbuj z taką wiedzą logiczną zdać na Hożej jakiś elementarny egzamin.
Przypuszczam, że podobną do Hożej opinię ma Forum, lecz nikt przecież nie będzie się wdawał takie spory, zresztą z różnych powodów. O, żeby można było nająć Erystyczny Sąd (ale tylko w aspekcie logiczno-rzeczowym, w retoryce bijesz mnie na głowę!) - z rozkoszą wydałbym na Ciebie natychmiast parę stów, i jeszcze zapłacił podatek od luksusu :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwca 17, 2014, 05:36:21 pm »
Na Hożej powiedziałbym to co wyżej:

- stwierdzenie "stało się, jak się stało" jest niefalsyfikowalne - nie jest zdaniem logicznym
- stwierdzenie "nic się nie stało" jest falsyfikowalne - jest zdaniem logicznym.

Natomiast na pewno do logiki nie mieszałbym semantyki, jak czynisz, bo z całą pewnością bym zalufił. Logika, czyli przeprowadzanie działań logicznych na symbolach to coś zupełnie innego niż symbolika.

P.S. A po co Ci sąd erystyczny? Żeby rozstrzygnąć, czy stwierdzenie "stało się to, co się stało" jest falsyfikowalne - czy żeby rozstrzygnąć, czy "coś (nic) się stało" rządowi Tuska i Tuskowi samemu? Pierwsze jest oczywiste na gruncie logiki, a drugie to opinia. Co więc chcesz rozstrzygać sądownie?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2014, 06:07:34 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwca 17, 2014, 07:36:46 pm »
Skomentowałeś rzeczywistość ("nic sie nie stało"). Ja tę samą rzeczywistość skomentowałem odmiennie ("stało się, ale nic takiego znowu"). Nająłbym sąd, żeby rozstrzygnął, czyja wypowiedź była bliższa rzeczywistości :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwca 17, 2014, 08:40:11 pm »
Czy mamy za sobą, jako obustronnie uznane, że "stało się, to co się stało" jest niefalsyfikowalne, a "nic się nie stało" jest?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwca 17, 2014, 09:01:04 pm »
Wy tu sobie falsyfikujcie semantycznie-erystycznie...
A ja z cyklu: "Polacy nic się nie stało".
Do czego służą urzędy skarbowe wg  niedawno jeszcze, generalnego inspektora tejże "służby".
 (brzmi stosownie ironicznie?)
Przynajmniej nie bawi się w niuanse. ::)
"Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka, czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię rozje..."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2014, 09:02:45 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwca 17, 2014, 09:01:35 pm »
Tak. 3 razy tak (to zdrajcy znak...). To jescze czwarty raz powiem: tak.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwca 17, 2014, 09:11:59 pm »
Jeśli taki są do mnie, to zdanie "stało się to, co się stało" nie opisuje rzeczywistości. To nie jest w ogóle opinia.

Co do wyrażonej innymi słowami opinii, że "stało się niewiele" to ja Cię najmocniej przepraszam. Jak sobie wyobrażasz dalsze funkcjonowanie w życiu publicznym osób, które zabłysnęły tak rynsztokowym słownictwem? Całkiem jakbyś do kobiety powiedział ty k..wo a potem uważał, że wasze stosunki na tym nie ucierpią i "nic się nie stało". Tak może uważać margines, dla którego to jest całkowicie normalne słownictwo. Tylko z tego powodu obydwaj panowie powinni się podać do dymisji. Ze wstydu. A jak nie mają wstydu - to ich szef powinien ich wykopać na kopach. A to powody najmniej istotne, aby to uczynił.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2014, 09:13:35 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwca 17, 2014, 09:14:34 pm »
To już jest inny temat. Ja odpowiadam na pytanie, które postawiłeś tu: http://forum.lem.pl/index.php?topic=928.msg56064#msg56064
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwca 17, 2014, 09:42:22 pm »
No i coś Ci wzbrania odpowiedzieć na następne? Czy Ty jesteś tylko od tego, a dalej to działka Maliniaka?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwca 17, 2014, 10:00:39 pm »
Polacy, nic się nie stało!

Cóż... Leszek Miller twierdził, że gdyby nie zgodził się - SLD miało wtedy większość (47,0% mandatów + 9,1% PSLu i zawsze z kimś jeszcze można było zahandlować) - na powołanie komisji w sprawie Rywingate, to by nie wzeszły efemeryczne gwiazdy Ziobry i Rokity, nie wzrosły słupki PIS i PO, i jego partia nadal by miała te minimum 20-30% (bo coś tam by pewnie im spadło w efekcie).

Wedle tej logiki Premiér Tusek okazał się być pojętnym uczniem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #281 dnia: Czerwca 17, 2014, 10:36:06 pm »
Myślisz - a mi (to jego przygotowanie) to przypomina zdanie o sztabach, co są zawsze przygotowane do wygrania poprzedniej wojny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwca 17, 2014, 11:11:10 pm »
Nie wiem. Twierdzę, że wyciągnął wnioski z tamtego, a co z tego będzie, zobaczymy (cytując wybitnego polityka Dyzmę Nikodema).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwca 19, 2014, 08:55:29 pm »
A może to dzieci się bawiły?

No i jestem w stanie uznać to za bingo:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/abw-zatrzymala-osobe-ws-podsluchow-3148684.html

Młodzian łatwo zresztą namierzalny z pomocą Gugli via strona Sowy:
http://www.sowaiprzyjaciele.pl/kontakt/
http://www.goldenline.pl/lukasz-birek/
http://newsgastro.pl/osobowoci/61815-ukasz-birek.html
(Jak kto ciekaw tego Herostratesa.)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2014, 09:04:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #284 dnia: Czerwca 19, 2014, 09:15:41 pm »
Paczpan, ale w karcie podsłuchu nie mają :) ! W ogóle co to za knajpa - czynne do dwudziestej. Jak tu pić - jak tylko do dwudziestej? Panie premierze, jak pić?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).