Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446032 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1080 dnia: Lutego 09, 2020, 03:32:14 pm »
Ten tekst powinien przeczytać każdy bystry i uczciwy internauta:

https://wyborcza.pl/naszaeuropa/7,168189,25676421,wikipedia-fabryka-faktow-na-wojnie-kulturowej.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.1.duzy

R.

pjes: mam tę frajdę, że na Forum pisałem o tym nie raz i znacznie wcześniej :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1081 dnia: Lutego 09, 2020, 07:50:30 pm »
Czy wytłuszczone twierdzenie jest równoważne twierdzeniu, że na planecie B jest o 5 punktów procentowych mniej tleniu niż na planecie A?
Sądzę, że tak.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1082 dnia: Lutego 09, 2020, 10:54:23 pm »
Czy Pan sądzi, że Pan żyje?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1083 dnia: Lutego 09, 2020, 11:41:02 pm »
Chętnie oddam w dobre ręce 35 nowiutkich raz przeczytanych tomów wspaniałej słynnej czarnej i granatowej sensacyjnej serii Adamski-Bieliński, Clancy, Quinell, Kennedy, Coonts, Griffinn, Weber etc, jeśli czegoś nie przekręcam.
Niestety, odbiór ze warszawskiego Sqrsynowa...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1084 dnia: Lutego 13, 2020, 05:47:43 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1085 dnia: Lutego 14, 2020, 01:39:05 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=190.msg80006#msg80006

Dawno myślałem, żeby napisać o tym felieton. O kobietach jako ludziach nadal drugiej kategorii. To jest w samym naszym ludzkim środku. Ten środek jest męskoosobowy, tak jak język polski. "Kobieta" wprawdzie jest "ta", ale już "człowiek" jest "ten". Patriarchat na wskroś. Kobiety są oczywiście inne psychicznie niż mężczyźni, ale intelektualnych różnic nie dostrzegam żadnych.

Bardzo przejmujący film. Obejrzałem dwa razy. Dziękuję, Panie Smoku :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1086 dnia: Lutego 16, 2020, 03:32:51 pm »
Ciekawy tekst: https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25697628,deepfake-czyli-falszywy-ja-w-kapielowkach-jak-w-przyszlosci.html#S.W-K.C-B.5-L.1.maly

Pomijając "Summę", Mistrz opisał to w "Cyberiadzie" wydanej 45 lat temu (trzecia maszyna opowiadająca króla Genialona o Monalizie).

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1087 dnia: Lutego 18, 2020, 07:23:54 am »
Mozna spojrzec na to, albo cokolwiek w tym stylu. Video i glos mozna juz fabrykowac na niepokojacym poziomie:

https://www.youtube.com/channel/UCKpH0CKltc73e4wh0_pgL3g/videos

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1088 dnia: Lutego 18, 2020, 04:27:10 pm »
Dzięki, Panie Neksusie, za znakomitą ilustrację.

Ja mam najnowsze prosto z Moskwy: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020021811949133-opublikowano-dokumenty-wywiadu-ws-katastrofy-mh17-sputnik/

Czekaliśmy sześć lat, poczekamy trzy tygodnie :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1089 dnia: Lutego 20, 2020, 01:28:53 pm »
Wczoraj ukazał się papierowym drukiem mój felietonik pod tytułem "Robot" (ten od Czapka) i czytelnik przysłał mi pytanie: Było takie opowiadanie SF, gdzie świat dzielił się na proli (leżeli do góry brzuchem, mieli co jeść, prymitywną telewizję i wideo)  i klasę wyższą, nie pamiętam jak się nazywała - co pracowała, wymyślała, opracowywała i te de i te pe. Pamiętasz?

Coś mi się z Zajdlem kojarzy, ale konkretnie nic a nic. Może pamięta ktoś z Forumowiczów?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1090 dnia: Lutego 20, 2020, 04:20:55 pm »
Rok 1984?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1091 dnia: Lutego 21, 2020, 10:56:48 pm »
https://wyborcza.pl/7,75398,23946163,nowym-podzial-dyscyplin-naukowych-jest-astronomia-i-teologia.html

Wprawdzie to stare, ale dopiero dziś dowiedziałem się - dzięki temu tekstowi - że Pan Bóg ma twarde podstawy naukowe oraz istnieje ustawowo...

R.

pjes: aha, i nie można Go wyłączyć (konkordat)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1092 dnia: Lutego 22, 2020, 03:13:00 pm »
Moje LGBT

Z punktu widzenia biologii, seks jest dla wszystkich ludzi najważniejszą wartością wspólną. Zarazem seks – jak żadna inna wartość! – przez tysiąclecia obrósł chyba najbogatszą kulturą, czyli systemem nakazów, zakazów oraz informacji.
 
Biologia nie zależy od naszej woli, kultura jak najbardziej tak. Za sprawą biologii, połowa ludzkości to kobiety, a druga połowa, to mężczyźni. Ta sama biologia, zwana też Matką Naturą, sprawiła zarazem, że orientacjami seksualnymi ludzkość nie dzieli się równo, tylko mniej więcej w stosunku 5% do 95%. Jeden odsetek jest dziewiętnaście razy większy/mniejszy od drugiego. Wszyscy ludzie są równi (ONZ, 1948), ale niektórzy są dziewiętnaście razy równiejsi (Orwell, 1984).

Ludzie mają różny kolor oczu czy włosów, a statystyki podają rozmaite odsetki tych barw (dominujacych i mniejszościowych). Nigdy nie słyszałem jednak, by niebieskoocy czuli niechęć do brązowookich, a szatyni do blondynów (lub na odwrót). Tymczasem w sprawach orientacji seksualnej manifestowane są wyraziste animozje. Hetero sprzeciwiają się autopromocji niehetero, ci ostatni zaś skarżą się na dyskryminację ze strony większościowców.
 
Dlaczego tak się dzieje – dokładnie nie wiadomo. Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia seksualne awersje miedzyorientacyjne wydają się absurdalne, gdyż nikt nie przymusza ani nawet nie namawia jednych by stali się drugimi.

Jako naturalny (!) ojciec dzieciom przypuszczam, że podłożem tych sporów jest nasze podświadome głębokie kulturowe przyzwyczajenie. Przyzwyczailiśmy się przez stulecia, że małżeństwo to związek osobników dwóch różnych płci. Tymczasem środowisko LGBT uważa, że niekoniecznie. Wszystko następne jest prostą konsekwencją tego jednego słowa: „niekoniecznie”.

Mamy wiosnę 2020. XXI wiek. Świat się zmienia. Jednak chciałbym dożyć swoich dni w takim świecie, w którym istnieją ważne rzeczy niezmienne. Dlatego z przekonaniem mówię „tak” dla prawnych związków partnerskich oraz „nie” dla prawnych małżeństw homoseksualnych. Z zachowaniem wolności słowa, jestem osobiście przeciwny promocji LGBT oraz przeciwny dyskryminacji LGBT. Amen.   

pjes: od turystki transkontynentalnej (nie mylić z transpłciowością) przed chwilą dostałem z Mazur taki komętasz:

Ja też. Jestem przeciwko promocji LGBT, oraz przeciwko ich dyskryminacji. Ale za równych hetero uważam homo tylko w takim sensie, w jakim uważam za równych prostych i garbatych. Płeć natura wymyśliła po to, aby się skuteczniej rozmnażać. A do rozmnażania potrzebna jest kobieta (XX) i mężczyzna (XY). Wciąż. Może kiedyś dwie baby będą się mogły rozmnożyć. Bo dwóm facetom byłoby jakoś trudniej. Więc bycie homo jest pewną naturalną ułomnością. Moim zdaniem.

A nie wiem czy wiesz, że w superpoprawnej politycznie Dolinie Krzemowej każdy może być dowolnej płci - takiej jakiej chce. I to nie tylko kobietą czy mężczyzną, ale i czymś, co se sam wymyśli i nazwie (np bumbum). I nie wolno o takim czymś mówić ani on ani ona, tylko trzeba używać zaimka wymyślonego przez tego ktosia.
 
A w San Francisco na lotnisku na własne osobiste oczy widziałam toalety w trzech rodzajach - dla pań, dla panów i dla tych trzecich.


pjes II (do kompletu): w sieci łatwo znaleźć ubiegłoroczne wyniki badań (IBRIS, IPSOS, CBOS), które wyraziście wskazują, iż większość Rodaków jest przeciw legalizacji homomałżeństw oraz przeciw homoadopcji dzieci.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 12:08:49 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1093 dnia: Lutego 22, 2020, 08:41:28 pm »
Mazurska Kana

Jak powszechnie wiadomo, Pan Jezus pod koniec wesela w Kanie Galilejskiej cudownie biesiadnikom polał.

Dwa tysiące lat później jechaliśmy ze Ślubną pociągiem do mazurskiej Nędznicy (nie mylić z pobliskim Dziadowem).

Na docelową rozpałkę, sporządziłem i zabrałem do plecaka ponad litr sławnego trunku Raz-Dwa-Trzy (ćwiartka spirytusu, dwie ćwiartki soku i trzy ćwiartki wody).

Koło Mławy okazało się, że ktoś po nas wyjedzie, więc postanowiliśmy wzmocnić się już w PKP.

Pociągnęliśmy po łyczku. Minęło parę minut, ale nic człowiek nie poczuł, więc człowiek powtórzył. Po kilkunastu minutach niby cóś, ale nadal słabo. Więc jeszcze raz.

Niby bardziej cóś, ale wciąż za mało.
 
Po czwartym gulu wyraźnie poczuliśmy się wzmocnieni. To co? Jeszcze po jednym? O –  tak. Tego nam było trzeba!

Lekko wbzdryngoleni wysiadamy w Nędznicy i wtedy dzwoni dom. „Tato, co zrobić z tą butelczyną spirytusu, co nie otworzona stoi na stole?”

Skoro urżnęliśmy się czystą wodą z czystym sokiem, to co rzec o Kaneńskim cudzie?

Na pewno: niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

pjes: przed chwilą [23.02.20, 13:13] delikatnie zasugerowano mi, że ta moja z życia wzięta opowieść o sile autosugestii może obrażać chrześcijańskie uczucia religijne jako kpina z Ewangelii. Nie podzielam tego poglądu. Uważam taki pogląd za wielką przesadę. Uważam, że nie kpię z Ewangelii ani z uczuć religijnych. Opowiedziałem autentyk sprzed stu lat, bez najmniejszych złych intencji. Wszystko.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2020, 03:28:21 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1094 dnia: Lutego 25, 2020, 03:11:41 pm »
Muszę, bo się uduszę.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg80123#msg80123

Jako agnostyk dbający o szacunek dla innych ludzi, bardzo przejąłem się postsciptum, i dyskrecjonalnie spytałem odrębnymi mejlami pięcioro bystrych starych druhów, czy ta moja żartobliwa opowieść o autentycznej alkoholowej autosugestii mogła urazić czyjeś uczucia religijne?

No i odpowiedzi mnie zaskoczyły. Dwoje respondentów odparło, że ich osobiście ten felietonik nie dotknął, ale troje innych było zdania, że „mógł dotknąć”. Poruszony i zakłopotany taką opinią, zaraz przeczytałem  te parę linijek jeszcze następne razy, nadal niestety nic uraźliwego nie znajdując (wedle swego rozumu i sumienia).

Jedyne wyjście ze swego psychicznego dyskomfortu widzę takie: nie wypowiadać się na tematy religijne nigdy i wcale ALBO ryzykować przynajmniej dąs, jeśli nie utratę przyjaciół. To przykra alternatywa.

R.

Znamienny przedchwilny CBOS:
Społeczna ocena zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzonych przez rządy Prawa i Sprawiedliwości w poprzedniej i obecnej kadencji jest niejednoznaczna. Wśród ogółu badanych można wyróżnić trzy niemal równoliczne grupy: zwolenników zmian (30%), ich przeciwników (31%) oraz częściowo je popierających, a częściowo im przeciwnych (30%). 
Stosunkowo największe zaufanie badanych w sporze dotyczącym zmian w sądownictwie budzą prezydent Andrzej Duda oraz Unia Europejska. Za najmniej wiarygodne uznawane są Krajowa Rada Sądownictwa oraz opozycja.

Pilne na pasku!
Ruscy sabotażyści dosypali wirusa do kościelnego popiołu, a jutro Środa Popielcowa...
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2020, 04:40:49 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )