Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446054 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1095 dnia: Lutego 26, 2020, 07:04:07 pm »
Z taką aferancją medialną jeszcze się nie zetknąłem.

O strasznym koronawirusie trąbią pierwszoplanowo absolutnie wszyscy, a prezydent RP chce w tej sprawie zwołać nadzwyczajne posiedzenie Sejmu.

Najnowsze (26.02.20) doniesienia są tu:
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

Podług nich, zakażonych jest prawie 100 000 ludzi. Skoro tak, i skoro patronat nad tą zarazą wzięła ze śmiertelną powagą sama WHO, i skoro rzecz dzieje się już trzeci miesiąc, i skoro WYLECZONYCH są już dziesiątki tysięcy – powinny być znane wiarygodne i miarodajne statystyki.

Gdzie mogę, zadaję dwa elementarne pytania:

1. Jak przebiega typowa infekcja koronawirusem bez powikłań?
2. Jak długo taka wyleczalna infekcja trwa?

Niestety, NIGDZIE nie znajduję odpowiedzi.

Jak to możliwe, we wszechwładnym i wszechmogącym internacie?

Pic na wodę fotomontaż?

R.

pjes: Przez chwilę zastanawiałem się, czy zbytnio nie puszczam wodzy fantazji i nie demonstruję zbyt niskiej, a więc ruskiej kultury, atoli wstępny rzut oka na forumowe nowości 
[ https://forum.lem.pl/index.php?topic=138.msg80171#msg80171 ],
sprawił, że pozbyłem się tych obaw.

Hipoteza jest taka: koronawirus to tajny wnalazek (amerykański, chiński, ruski, inny, niepotrzebne skreślić), który na Boże Narodzenie został chitrze zasiany w Wuhan i od tej pory robi swoje. Jeszcze w 2019  byłaby to klasyczna hipoteza S-F, nadająca się albo do rozważania na Lemowym Forum albo - jako czołówka na pasku - do brukowców lub/i bulwarówek, ale dziś ogłaszam ją jako całkiem prawdopodobny fragment większej całości/przyszłości.

R. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2020, 03:57:36 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1096 dnia: Lutego 28, 2020, 01:01:01 am »
Najważniejsza dama-profesor Krajowa Konsultantka Zakaźna dziś ogłosiła we wszystkich telewizjach, że 30 000 potwierdzonych wyleczonych przypadków koronawirusa to wciąż ZA MAŁO, by móc wysnuć wiarygodne wnioski statystyczne.
Próby ankiet socjologicznych na 3000 respondentów powszechnie uważa się za nadmiarowe (eufemizm).
Jak to pogodzić na zdrowy rozum?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1097 dnia: Lutego 29, 2020, 02:04:03 pm »
Przygotowując jubileuszową X "Lemoniadę 2021", szukam (wyszukiwarka forumowa praktycznie nie działa) opowieści Mistrza, jak natrafił (w piwnicy?) na dziesiątki butelek po wypitym przez siebie likierze. Może ktoś pamięta, gdzie to było (link)?

R.

[15:55] Dzięki za wsparcie: zielony chartreuse :-)
Po drugie, uważam, że ten wirus nie jest znowu taki groźny i zostanie z nami na zawsze. Ludzkość musi się przyzwyczaić. Ja jednak zazwyczaj darmowo szczepię się na grypę wczesną jesienią (bo potem darmochy nima).
Po trzecie [01.03.20, 10:00] - ciekawostka dla LA:
https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/200229384-Historia-przestepczosci-Szpicbrodka-i-uniwersytet-zlodziei-w-Odessie.html
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2020, 10:59:10 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 444
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1098 dnia: Marca 01, 2020, 12:34:49 pm »
Moje LGBT

Z punktu widzenia biologii, seks jest dla wszystkich ludzi najważniejszą wartością wspólną.....

 - dla pań, dla panów i dla tych trzecich.

Lem S.,"Kobyszczę":
Zgodnie z hipotezą prywatdocenta Trurla XXV seks jest ogniskiem, w którym Rozum konfliktuje ze Szczęściem, ponieważ w seksie nie ma nic rozumnego, a w Rozumie nic seksualnego. (…) Rozmnażanie pączkowaniem problem likwiduje, bo wtedy każdy jest własnym kochankiem, z sobą flirtuje, siebie ubóstwia, pieści, lecz stąd płynie egotyzm, narcyzm, przesyt i otępienie. Gdy masz dwie płci, wszystko staje się nazbyt banalne; kombinatoryka z permutacjonistyką, nie rozwinąwszy się należycie, przedwcześnie gasną. Przy trzech płciach zjawia się problem nierówności, widmo terroru antydemokratycznego, wynikają koalicje, robi się z tego mniejszość płciowa, skąd nauka, że ilość płci musi być liczbą parzystą. Im więcej płci, tym lepiej, bo miłość staje się zajęciem społecznym, kolektywnym, ale od nadmiaru kochanków nastaje tłok, przepychanie i zamieszanie, a to już niewskazane. Tete a tete nie może przypominać ulicznego zbiegowiska. Toteż podług teorii grup prywatdocenta Trurla optimum przypada na 24 płci; trzeba jeno budować odpowiednio szerokie ulice i łożnice, bo byłoby rzeczą niestosowną, gdyby narzeczeństwo wyruszało na spacer czwórkową kolumną.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1099 dnia: Marca 01, 2020, 02:04:44 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg80118#msg80118
Cytuj
W superpoprawnej politycznie Dolinie Krzemowej w roku 2020 każdy może być dowolnej płci - takiej jakiej chce. I to nie tylko kobietą czy mężczyzną, ale i czymś, co se sam wymyśli i nazwie (np bumbum). I nie wolno o takim czymś mówić ani on ani ona, tylko trzeba używać zaimka wymyślonego przez tego ktosia.
 A w San Francisco na lotnisku na własne osobiste oczy widziałam toalety w trzech rodzajach - dla pań, dla panów i dla tych trzecich.

Dzisiejsza zaś Nieoceniona Gazeta Wyborcza z detalami opisuje, co jeden człowiek może zrobić drugiemu pod wpływem chuci (z czego to cytat?):
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,157211,25728830,jestem-mezczyzna-jestem-ojcem-bylem-w-ciazy-urodzilem-dziecko.html

R.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2020, 05:59:50 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1100 dnia: Marca 01, 2020, 06:00:56 pm »
W niczym nie ujmując Geniuszowi, odnoszę wrażenie, że sporą część swych dzieł Mistrz pisał na haju, skoro dziesiątki opróżnionych butelek po trunku o mocy 53%...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1101 dnia: Marca 02, 2020, 02:47:57 pm »
Po wysłuchaniu dzisiejszej sejmowej debaty o koronawirusie, zadaję sobie pytanie: właściwie dlaczego nie ma go w Polsce, skoro jest wokół, a granice są otwarte?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1102 dnia: Marca 04, 2020, 04:49:05 pm »
Jakie mogłyby być przyczyny SZYBKIEJ (do roku) i TOTALNEJ zagłady ludzkości?
Wojna nuklearna już raczej nie - jako praktycznie nierealizowalna i niedostatecznie skuteczna.
Nierozumna tragedia biologiczna (bakterie, wirusy) też odpada, zwłaszcza gdy się widzi, jak ludzkość rozprawia się z tym bieżącym drobnym ustrojem.
Z katalogu broni ABC chemia wydaje się również wykluczona - jako wyłącznie lokalna i niesterowalna.
Co musimy, aby żyć? Musimy oddychać, musimy się zasilać energetycznie (przemiana materii), musimy mieć odpowiednią temperaturę otoczenia. To wszystko mamy i tego się nie da popsuć celowo ani zmarnować niechcący.
Z ulgą wnioskuję, że zostały chyba tylko katastrofy kosmiczne.

R.

pjes [15:22]: od trzech dni odnotowuję z satysfakcją niemal równe 300 wyświetleń dziennie. Dzięki :-)))
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2020, 04:21:51 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1103 dnia: Marca 08, 2020, 06:54:05 pm »
W przyszłym roku Setna Rocznica...

Ile żyje dziś ludzi, którzy niegdyś spędzili sporo czasu na rozmowach z Mistrzem?

Jeśli pominąć oczywistego pana Zemka i samego pana Lema jr., to chyba niewielu: pan Jarzębski, pan Bereś, pan Oramus, pan Orliński, pan Fiałkowski, pan Smuszkiewicz, pan Kandel i pan Rottensteiner.
 
Znalazłem także dwie damy: panią Balcerzak i panią Szpakowską.

Jakby liczyć - zaledwie dziesięć osób.

R.

[09.03.29, 17:05] I już nie najmłodszych i nie najzdrowszych, niestety... A korona dybie zwłaszcza na takich właśnie...

@ maziek
Właśnie się dowiedziałem, że ruscy teraz smarują klamki nie archaicznym nowiczokiem, lecz nowoczesnym "roztworem z Wuhan"   
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2020, 06:06:01 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1104 dnia: Marca 10, 2020, 12:32:38 pm »
Ale numer!

Dowódca amerykańskich wojsk, które manewrują w Polsce, kieruje ćwiczeniami z domu, podobnie jak pracami europarlamentu kieruje z domu jego przewodniczący!

R.

Najważniejszy polski generał (czterogwiazdkowy!) - również!!!
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-gen-jaroslaw-mika-zakazony,nId,4373596#iwa_source=special
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2020, 05:19:17 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1105 dnia: Marca 12, 2020, 07:17:02 pm »
Mam również wiele wieści od kumpli ze świata (nie mówiąc o innych regionach Kraju), ale spytam po prostacku: widać Polsce objawy paniki, czy ich nie widać?

R.

pjes: czy zdrowy Mistrz w tej sytuacji zabrałby jakiś publiczny głos "na temat"? Czy raczej milczałby?

pjes II: Moje prywatne źródła twierdzą, że MKOl poważnie rozważa odwołanie tokijskich igrzysk.
No, to dopiero byłoby smutno...

pjes III: dwaj Rosjanie i jeden Amerykanin wkrótce lecą do ISS. Tak przynajmniej podał dzisiejszy "Teleekspress". Czy Bajkonur może być zainfekowany?
« Ostatnia zmiana: Marca 13, 2020, 07:06:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1106 dnia: Marca 14, 2020, 04:25:02 pm »
Gdybym był Cebosem albo inną sondażownią, spytałbym: czy wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja 2020 powinny zostać przełożone na inny termin?

R.

pjes: jako poniekąd sygnalista (wpisz gugle) sygnalizuję, że napiszę o zdalnikach (wpisz w gugle), ale nie tych, które wymyślił Mistrz, tylko tych, które wymyśliła Ewolucja czyli Epidemia. Ciekawe, czy wejdą na stałe do użytku światowego.

pjes II: a zdalnictwo religijne? Super! Pięknie mówi właśnie o tym w TVN24 prawdziwy Polak (ksiądz Prymus).

pjs III: dlaczego wątek o wirusie nosi tytuł (pilnuję liter) "Korone zawirrowania"?
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2020, 04:06:05 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1107 dnia: Marca 15, 2020, 06:51:37 pm »
Podczas przejażdżki rowerowej na Sqsynowie (koło 17:00) zajrzałem do kościoła pod wezwaniem, który zaprojektował pofachowy kumpel maźka, i dokładnie policzyłem: było wraz ze mną 21 osób. W tej świątyni mieści się ze sto razy więcej.
A na ulicach jezdnych takie puchy, jak w pierwszy dzień Bożego Narodzenia przed południem.
Dostałem także korespondencję z dzisiejszych wyborów w Prowansji, ale czekam na zgodę nadawcy, by ją podać do forumowej wiadomości.
Nara.

R.

pjes:w TVN24 był genialny program (Raport o koronarowirusie), w którym padały takie pytania do lekarza: "Czy koronarowirus wstrzymuje miesiączkę"?, Czy od koranowirusa można zajść w ciążę"?  "Czy koronawiruz zwalcza grypę"? "Czy wypicie płynu Borygo pomaga na tę zarazę" oraz "Czy wirusa można zwalczyć smarowaniem ptasim łajnem"? I wiele innych. Dobranoc, zapraszam na kolejeny odcinek tej przedniej komedii,jutro,początek 19 :OO TVN.
R.

W całej Francji, znacznie silniej niż Polska "zaangażowanej w koronawirusa", frekwencja wyniosła ponad 55%. Dokładne dane - wieczorem.

Obiecana korespondencja prowansalska: Wybralismy sie na wybory z samego rana, majac nadzieje, ze bedzie jeszcze pustawo. Bylo odwrotnie.  Na trzydziesci osob zgromadzonych przed lokalem, jedna zjawila sie w masce.
Przy wejsciu stal dyzurny, ktory kierowal krok w bok do flakona z plynem do odkazania rak. Wpuszczano tak by po jednej lub dwie osoby razem staly 1,5 od siebie. Bylo to zaznaczone tasmami na posadzce. Drugi dyzurny dezynfekowal sprayem kabiny a aktualna merowa przy urnie, robila za automat do otwierania i zamykania urny. Zanim dotarlismy do stolu z lista do podpisania po glosowaniu, merowa trzy razy myla plynem rece. Podobnie robily pozostale osoby przy stolach do rejestracji.

« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2020, 01:54:07 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1108 dnia: Marca 16, 2020, 11:44:15 am »
"Czy wypicie płynu Borygo pomaga na tę zarazę"
IMHO, pytanie nie jest takie bezsensowne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.
Dawka letalna glikolu etylenowego wynosi 100..300 ml, zatem po wypiciu odpowiedniej ilości płynu Borygo wirus nie może już poważnie zaszkodzić pacjentowi 8)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1109 dnia: Marca 16, 2020, 01:42:18 pm »
To chyba w kulturalnej Odessie, bo w Warszawie nie ma opakowań mniejszych niż jednolitrowe, a chleją wszystkie sine menele...

R.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2020, 01:48:46 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )