Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446056 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1050 dnia: Stycznia 30, 2020, 10:12:55 pm »
Nie widzę w tym najmniejszej nieprawdy. Trzeba bardzo nie chcieć, aby nie umieć dotrzeć do informacji nt. tego wirusa. W dowolnym języku, także po polsku. Choć trzeba bardzo chcieć, aby nie posłużyć się googlowym tłumaczem, kiedy trafi się na taką w innym języku. Możesz oczywiście negować istnienie tłumacza googla, bo przecież człowiek nie skonstruował jeszcze elektronicznego tłumacza. Możesz też negować te informacje jako takie, Twoje prawo. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że bardzo łatwo do nich dotrzeć, np. w Wyborczej, którą czytasz, i która cytuje rzetelnie dane z WHO. Moim zdaniem Twoje stwierdzenie, że to co napisał miazo to nieprawda, jest pospolitą insynuacją.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1051 dnia: Stycznia 30, 2020, 11:44:38 pm »
Temat: prawda-nieprawda.

W tym temacie pomijasz fakt, że forum pana Lema jest po polsku.

Po mojemu oznacza to, że jeśli chce się dotrzeć do treści czyjegoś wpisu (zrozumieć, co tam jest podane), wystarczy znajomość polszczyzny. Napisz, że to nieprawda :-)

Do poznania treści wpisu pana Miazo NIE WYSTARCZY znajomość polszczyzny. Napisz, że to nieprawda :-)

Brzydko jest głosić nieprawdę, zwłaszcza świadomie.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1052 dnia: Stycznia 31, 2020, 10:01:49 am »
Nie mam chęci na dziecięce sprzeczki, zresztą odezwałem się nie w tym celu, żeby Cię do czegokolwiek przekonywać, wytłumaczyć sobie umiesz sam wszystko i to bardzo dobrze, natomiast:


1. ani forum Lema, ani sekcja polska Forum Lema nie są tylko po polsku - bardzo wiele informacji jest tu wklejanych po angielsku, nie ma takiego zastrzeżenia w regulaminie,

2. post miaza był napisany ZANIM okazało się, że dla Ciebie istnieje wyłącznie informacja w języku polskim,

3. z równą łatwością jak w języku angielskim można wyszukać tę informację w dowolnym innym języku


ergo:


- gdyby Ci faktycznie chodziło o informację, to jakbyś był trochę bardziej leniwy, to poprosiłbyś, skoro sam nie umiesz znaleźć, o takową po polsku, doceniając, że człowiek Ci w ogóle podsuwa pod nos to, co sam mógłbyś sobie znaleźć,
- gdybyś był trochę mniej leniwy, to byś sobie sam znalazł.

Zamiast tego kulturalnie, zgodnie ze swoją kindersztubą, insynuujesz. Insynuacja jest jednak insynuacją, nawet na czerwonej poduszce.

Wszystko powyższe byłoby prawdą pod tym założeniem, że faktycznie Stanisław Remuszko zajrzał na wzmiankowaną stronę. Spojrzał - i nie zdołał, z braku języka, wyłuskać z pisanego drobną czcionką angielsko-łacińskiego medycznego bełkotu głównej statystyki. Dowiedzieć się z tych malutkich, pochowanych cyferek, ilu zachorowało, ilu ciężko, ilu zmarło . Jakże tu zrozumieć te trudne 4 słowa? Confirmed? Suspected? Severe? Deaths? Przecież zupełnie z niczym przeciętnemu obywatelowi świata w XXI w się nie kojarzą. U nas jest przecież I komunia a nie konfirmacja.

Ponieważ jeden obraz jest wart tysiąca słów to wklejam pierwszą stronę tego raportu.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 11:41:24 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1053 dnia: Stycznia 31, 2020, 01:51:23 pm »
Nadal tylko o prawda-fałsz, ani słowa o katarze.

1. Uważam, że językiem urzędowym na Forum pana Lema jest język polski. Nie inny język, tylko polszczyzna. Ty twierdzisz, że to nieprawda. No i zostańmy przy tych swoich własnych wzajemnie sprzecznych zdaniach. Każdy forumowicz może samodzielnie ocenić, kto ma rację.

2. Uważam uogólniająco, notabene, że Twoja charakterystyczna maźkowa erystyka jest najlepszym dowodem na słuszność sławnej hipotezy Mistrza: "Uzasadnić da się wszystko, tylko trzeba się przyłożyć". Myślę, że zrobiłbyś wielką karierę w wymiarze sprawiedliwości.

3. Piszesz:
Cytuj
okazało się, że dla Ciebie istnieje wyłącznie informacja w języku polskim,
To jest nieprawda, zwana popularnie insynuacją
[ https://pl.wiktionary.org/wiki/insynuacja ]

4. Pisząc "trzeba tylko chcieć" (start sporu) pan Miazo napisał nieprawdę, gdyż "nie wystarczy tylko chcieć". Koniecznie trzeba jeszcze władać angielskim albo użyć translatora (żywego lub martwego). Jest to, innymi słowy, czysta żywa nieprawda, taka goła, czarno-biała, nie do obrony, ale co to dla Ciebie? "Polecieć na Księżyc się da, trzeba tylko chcieć" - prawda czy fałsz?

5. W odróżnieniu od Ciebie czy innego Tzoka, pan Miazo ani mi brat ani swat, raczej obcy, a może nawet Obcy. Taki forumowicz znienacka sugeruje mi napominająco, bym wreszcie nauczył się angielskiego. Pomijam różnice wieku (wczoraj akurat skończyłem 72 lata), ale sugerowanie, co ktoś obcy powinien zrobić ze swoim mózgiem, źle świadczy o kulturze osobistej sugestanta, i ta moja ocena to raczej jest eufemizm.

6. Na tle powagi problemów wnikliwie rozważanych/rozstrząsanych na Forum, cały ten spór to są więcej niż skrajne duperele :-)

R.
   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1054 dnia: Stycznia 31, 2020, 03:37:53 pm »
Cytuj
Pisząc "trzeba tylko chcieć" (start sporu) pan Miazo napisał nieprawdę, gdyż "nie wystarczy tylko chcieć". Koniecznie trzeba jeszcze władać angielskim albo użyć translatora (żywego lub martwego). Jest to, innymi słowy, czysta żywa nieprawda, taka goła, czarno-biała, nie do obrony, ale co to dla Ciebie? "Polecieć na Księżyc się da, trzeba tylko chcieć" - prawda czy fałsz?

Słowa "trzeba tylko chcieć" w tym kontekście znaczą nie mniej i nie więcej jak tyle, że wysiłek potrzebny do sprawdzenia podstawowych faktów dot. rzeczonego wirusa jest minimalny. Dane z wiarogodnej instytucji są na wyciągnięcie ręki, podając link do ostatniego raportu w sprawie, są one wręcz na odległość jednego kliknięcia. Podejrzewam, że większość osób czytających to zdanie tak dokładnie to zrozumiała. Poza Tobą.

Można oczywiście czepiać się pojedynczego zdania czy wręcz słowa ("tylko") i uważać, że zamiast tego chodziło mi o sytuację, w której ktoś siedzi, pomyśli sobie "chciałbym wiedzieć, jak to naprawdę jest z tym koronawirusem" i w ten sposób w jakiś magiczny sposób za sprawą samej chęci nagle słynie na niego objawienie. Podejrzewam jednak też, że z kolei w tym przypadku większość osób czytających nie zgodzi się z taką interpretacją i raczej uzna, że takie literalne odczytanie to tylko wybieg, żeby nie przyznać, że napisało się kompletną bzdurę na zadany temat, uprzednio nawet nie sprawdziwszy u źródła jak się sprawy w tym wypadku mają.

Stroisz się piórka weterana tropiącego fake news, tymczasem po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że sam takie nieprawdziwe informacje prokurujesz. I aby uwagę od tego przykrego faktu odwrócić, rozpoczynasz awanturę, kto kogo powinien przeprosić i jaka jest definicja Prawdy. A tak co do merytoryki, to mógłbyś się odnieść? Czy nadal twierdzisz, że te 170 osób (stan na wczoraj) zmarło z powodu kataru?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1055 dnia: Stycznia 31, 2020, 06:10:25 pm »
Szanowny Panie Miazo, mam złą opinię o Pana kulturze osobistej (demonstrowanych cechach charakteru) i nie chcę z Panem rozmawiać. Wolałbym, aby Pan więcej nie pojawiał się na moim podwórku.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1056 dnia: Stycznia 31, 2020, 10:22:41 pm »
Teraz co do rzekomego koronacośtam.

Nie mam za grosz zaufania do WHO. Ta organizacja może rozpętać medialną burzę jak CIA, Mosad albo inne GRU.

Dziś pojąłem, że III wojna światowa nie będzie polegała na zabijaniu ludzi przez ludzi, tylko będzie wojną na informacje/"informacje", z finansowymi realnymi skutkami (giełdy), ma się rozumieć. Ta wojna już trwa.

[Poproszę o twardych nieboszczyków spowodowanych koronacośtam.]

Parę wpisów wstecz https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg79830#msg79830
robiłem sobie jaja z naiwnych forumowiczow, ale teraz widzę, że tych naiwnych są na realnym świecie miliony/miliardy, i ta bezgraniczna łatwowierność to już nie są jaja. Taki jest realny świat po wynalezieniu internatu (przełom drugiego i trzeciego tysiąclecia wedle rachuby Zachodu).

Nadal przypuszczam, że ów koronacośtam, jeśli w ogóle istnieje (widział ktoś?), to niewinna odmiana kataru przechodząca sama z siebie. Kiedyś wierzyłem, że jak dziesięciu ludzi mówi, że jesteś pijany, to ić się połusz, ale gdy tak mówi dziesięć milijonów medialnych ludzi? No już sam nie wiem...
 
Tylko ten nieustanny brak zimnych trupów trzyma mnie przy życiu :-)

R.

pjes [21:40] Trupy na gwałt, to chyba nekrofilia? A już zimne, brrr...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 10:33:32 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1057 dnia: Stycznia 31, 2020, 10:38:36 pm »
Amen (t)

Psss...opłać podatek od gruntów - za podwórko:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1058 dnia: Stycznia 31, 2020, 10:52:33 pm »
Opłaciłem w czerwcu 2017 na 10 lat z góry. Mam kwit.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1059 dnia: Lutego 01, 2020, 06:46:05 pm »
"Zapalenie płuc" jako śmiertelny skutek rzekomego koronawirusa pojawiło się medialnie dopiero dziś, 1 lutego 2020, dwa miesiące po jego "medialnym wykryciu". Nie znam ani jednego takiego weryfikowalnego przypadku. Obiektywnym uwiarygodnieniem mogłaby być tylko imienna opinia międzynarodowej medycznej komisji, która na miejscu, w Chinach stwierdziłaby naocznie i sekcyjnie te rzekome setki zgonów wywołanych koronawirusem. Na razie takich opinii brak.

Jednak tak czy inaczej warto przeczytać https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/

Ten komunikat i poprzednie (GIS) brzmią poważnie, i, pod ich wpływem, chętnie wycofam się ze swoich powątpiewań.

Strzyżonego PanBuk strzyże.

R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2020, 07:01:29 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1060 dnia: Lutego 01, 2020, 06:53:06 pm »
Opłaciłem w czerwcu 2017 na 10 lat z góry. Mam kwit.

R.
Mam nadzieję, że nie mylisz kwater.

Ale myślę, że po katarze należałoby przeprowadzić śledztwo...oczywiście w sprawie zgonów.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1061 dnia: Lutego 01, 2020, 07:22:54 pm »
O ewentualnej pomyłce kwaterskiej rozstrzygnie niezawisły sąd wspomagany - w razie potrzeby - niezależnym komornikiem. W najgorszym razie legnę wspólnie z jakimś Żółtym Bratem w Rozumie.

Natomiast co do kataru i śledztwa - zgadzam się, i nie wykluczam, że z czasem przyjdzie pora na autokrytyczny sknocony kryminał.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1062 dnia: Lutego 01, 2020, 08:37:21 pm »
Nie sądzę żebyś się ze mną zgadzał - bo ja nie zgadzam się z tym, co tutaj napisałeś.
Ani z tym o wirusie, ani z tym o kulturze osobistej miazo - uważam, że jest akurat odwrotnie.
"Zapalenie płuc" jako śmiertelny skutek rzekomego koronawirusa pojawiło się medialnie dopiero dziś, 1 lutego 2020, dwa miesiące po jego "medialnym wykryciu".
Czym wg Ciebie jest koronawirus? Co powoduje?
I czy słyszałeś o prewencji (inaczej: chuchanie na zimne)?


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1063 dnia: Lutego 01, 2020, 09:13:53 pm »
Wolny człowiek w wolnym kraju na wolnym forum może myśleć i głosić (!) co chce. Komuna wprawdzie też mówiła, że myśleć każdy może co chce, ale głosić co chce - już nie. Od zgody na głoszenie był urząd przy ulicy Mysiej. Ten urząd został zlikwidowany w pierwszej kolejności po nastaniu III RP.
 
Napisałem, że co do kataru, śledztwa i sknoconego kryminału - zgadzam się z Tobą. Nic ponadto nie napisałem co do zgody z Tobą. Rzecz jasna, możesz nie wierzyć w tę moją deklarację :-)

W odróżnieniu od komuny, masz święte prawo nie tylko do myślenia, ale i do głoszenia tego, co chcesz, i niech tak zostanie.

Co do niektórych innych spraw - Ty i ja nie zgadzamy się, i też niech tak zostanie.

Co do koronawirusa - polecam lekturę samomodyfikującą:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg79884#msg79884

Odnośnie do Twojego pytania o istotę koronowirusa i jego skutki - nie wiem.

Odnośnie do Twojego pytania o prewencję - owszem, słyszałem.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1064 dnia: Lutego 02, 2020, 07:50:23 pm »
Benio Franklin (że tak się poufale wyrażę przez sympatię dla studolarówek) jest autorem słynnego powiedzenia o pewności, że są one dwie: śmierć i podatki. Dodałbym jednak trzecią pewność: statystykę.
 
Pijąc do niej, zauważę, że śmierć ponoć już ponad trzystu Chińczyków z powodu wiadomego wirusa w Wuhanie odpowiada w bliskiej mi Warszawie zgonom około 60 osób w ciągu około miesiąca, czyli dwóch osób dziennie. Przypuszczam, że w sezonie grypowym starych i schorowanych warszawiaków schodzi każdej doby znacznie więcej.

Wniosek: to jest statystyczna norma, a nie coś nadzwyczajnego. Jeśli tak, to nic na to poradzić się nie da. Natura. Standard. Cecha ludzkości.

Taką cechą Forum jest liczba jego stałych bystrych bywalców, którą da się policzyć na palcach jednej ręki (optymistom, być może, potrzebne są obie). Na wszelki wypadek życzę im WSZYSTKIM (!), aby się nie zarazili – ani skomplikowanym nowoodkrytym zarazkiem 2019nCoV, ani zwykłym katarem, którego oficjalnej nazwy wirusowej nie znam.   

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )