Autor Wątek: Nowy Konkurs  (Przeczytany 14836 razy)

Terminus

  • Gość
Nowy Konkurs
« dnia: Maja 18, 2005, 08:59:57 pm »
Czytaliście o nowym konkursie? Tym z kalkulatorem SF? Co o nim myślicie?

Sokratoides

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2005, 09:59:57 pm »
Sam konkurs zapowiada się atrakcyjnie, natomiast... no cóż zobaczyny co się uda z tego stworzyć. W sumie, to kalkulator zawiera tylko pewne wskazówki, a co do rozbudówek, nadbudówek i dobudówek to hulaj dusza! ;D

Terminus

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2005, 10:18:47 pm »
Z tego co ja zrozumiałem, to żadne rozbudówki albo nadbudówki nie są dopuszczalne. Przecież piszą, że trzeba stworzyc jak najdłuższy scenariusz. Co, oczywiście, uwzględniając że kalkulator jest grafem w kształcie drzewa, jest zadaniem banalnym, bo można to zrobic linijką na papierze bez czytania tych, dośc chłamowatych zresztą (z zamierzenia) treści.

Zatem zupełnie skonsternowany jestem tym konkursem i dlatego właśnie założyłem ten temat.
(Z artykułu na stronach gazeta.pl wynika jasno, że chodzi o najdłuższy scenariusz, a wśród scenariuszy o tej samej długości odbędzie się losowanie. W związku z tym wniosek jest prosty: przyjdzie 5 prac krótszych niż najdłuższe, i 700 najdłuższych, po czym konkurs zredukuje się do losowania. Nieco to trywialne. )

« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2005, 10:19:19 pm wysłana przez Terminus »

Bladyrunner

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2005, 10:51:30 pm »
Słuszne spostrzeżenie Terminusie, mogłoby wprawdzie chodzić o scenariusz na podstawie kalkuletora, który miałby najwięcej słów, ale to równierz był by absurd, bo możnaby napisać kompletny bełkot i wygrać  ???

Pirx

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2005, 10:51:30 pm »
Przecież to bez sensu... Zawsze sądziłem, że liczy się jakość a nie długość... ech, z resztą i tak do konkursu nie przystąpię, nie mam czasu.  :(

Bladyrunner

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2005, 11:11:51 pm »
Gdyby w "kalkulatorze" były chociaż jakieś wrota czasowe, to możnaby po prostu przerobić po kolei wszystkie kombinacje...
Może pomysłodawca(y) konkursu ma(ją) właśnie taką koncepcję, ale jej nie została ona w skutek przeoczenia doprecyzowana?
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2005, 11:12:33 pm wysłana przez Bladyrunner »

Bladyrunner

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2005, 11:21:40 pm »
Wogóle nic jużnie rozumiem.
Oto cytat ze szczegółów konkursu:
Cytuj
Gdyby więcej osób przysłało taki sam "najdłuższy" scenariusz, o wygranej zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Jak mogą być takie same?
Może chodzi o tak samo długie, albo według takiego samego schematu?
Ale nie wiem już czy mają to być scenariusze czy schematy?

W każdym razie z tego wynika, ze kto pierwszy ten lepszy.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2005, 11:22:25 pm wysłana przez Bladyrunner »

Sokratoides

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2005, 11:38:02 pm »
Przepraszam Cię Terminusie, ale wyraz najdłuższy nie został chyba ujęty w cudzysłów przez przypadek.  Wyraźnie napisane jest, że stworzyć należy "jak najbardziej rozbudowany i ciekawy scenariusz", a wyboru dokonać ma sam Lem. Zatem (chyba) liczy się  to, kto postawi jak najzmyślniejszą chatę mając do dyspozycji tylko te kilka cegieł. A więc, do dzieła "murarze"!  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2005, 11:44:25 pm wysłana przez Sokratoides »

Terminus

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 19, 2005, 12:10:29 am »
Fajnie jakbyś miał rację. Ale nie ukrywam że wolałbym stawać w szranki na najciekawsze opowiadanie, a nie na domek z daremnych klocków. Przeca kalkulator powstał jako drwina !

Bladyrunner

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 19, 2005, 12:11:25 am »
Czy tek kalkulator na płycie nie jest czasem nieco rozbudowany?

Cytuj
Na tej podstawie na płycie "Wszechświat Lema" (dołączonej dziś do "Gazety" i do ostatniego tomu "Dzieł zebranych" Stanisława Lema) powstał agregat scenariuszy filmowych - gra o skończonej, choć sporej liczbie rozwiązań.

Zapraszamy was do zabawy: za pomocą Kieszonkowego Komputera na płycie musicie stworzyć najdłuższy, czyli najbardziej rozbudowany, scenariusz.


Bo wygląda na to, że zabawa zarezerwowana jest dla posiadaczy "Wszechświata Lema".

dzi

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 19, 2005, 10:32:08 am »
Jesli to jest na bazie standardowego (znanego nam wczesniej) kalkulatora to faktycznie jest jak mowi Term.
@Term: Jesli powyzsze jest prawda to widac konkurs ukladali humanisci ;) Nie pamietam dokladnie kalkulatora, powiedz, nie ma w nim cykli?

Terminus

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 19, 2005, 01:26:20 pm »
Nie. Jak mówię, o ile pamiętam (miałem wydrukowany... ale nie wiem gdzie to mam) to miał strukturę drzewa, więc żadnych cykli.

Czy ten na płycie został rozbudowany? Widziałem go tylko przez chwilę, to, co widziałem było identyczne z oryginałem. Różnica polega jedynie na sposobie przedstawienia - nie jest pokazany rysunkowo, ale za pomocą dynamicznej listy (wybiera się opcję z jednej palety, to na drugiej pokazuje się następna itp.).

dzi

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 19, 2005, 01:47:48 pm »
No to pyk, ja moge nawet programik napisac ktory najdluzsza droge w drzewie znajdzie ;)

Nie no tak naprawde to mi sie nie chce... Chociaz... Co jest do wygrania?

Terminus

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 19, 2005, 03:12:47 pm »
Nie warto, stary, pisać programu. To drzewo ma może ze siedem wierzchołków głębokości na najdłuższej drodze. Nie warto żadnego algorytmu szukania drogi nawet stosować, bo, jak mówię, ołówek i kartka...

No, gdyby zadanie konkursowe polegało na stworzeniu nowego kalkulatora, to machnęło by się jakiś nieeulerowski graf, gdzie każdy cykl miałby 250 wierzchołków, i było by kilka dróg zakończonych atomami, po czym wrzuciłoby się na wierzchołki nieco bzdurnych treści, i wychodziłyby scenariusze dowolnie długie...

Ale i wówczas wtedy byłoby to zadanie z matematyki... a nie z fantazji literackiej.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2005, 03:13:11 pm wysłana przez Terminus »

skrzat

  • Gość
Re: Nowy Konkurs
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 19, 2005, 03:23:54 pm »
Cytuj
Nie warto, stary, pisać programu. To drzewo ma może ze siedem wierzchołków głębokości na najdłuższej drodze. Nie warto żadnego algorytmu szukania drogi nawet stosować, bo, jak mówię, ołówek i kartka...

No, gdyby zadanie konkursowe polegało na stworzeniu nowego kalkulatora, to machnęło by się jakiś nieeulerowski graf, gdzie każdy cykl miałby 250 wierzchołków, i było by kilka dróg zakończonych atomami, po czym wrzuciłoby się na wierzchołki nieco bzdurnych treści, i wychodziłyby scenariusze dowolnie długie...

Ale i wówczas wtedy byłoby to zadanie z matematyki... a nie z fantazji literackiej.


ach te ściślaki  ::)