Polski > Hyde Park

no nie mogę...

<< < (272/331) > >>

maziek:
Polscy wspinacze utknęli w Alpach. Wezwali pomoc, ale jeden uciekł, by nie płacić za akcję ratunkową.

Dwóch polskich alpinistów wezwało pomoc po tym, jak utknęli pod alpejskim szczytem Zugspitze. Na miejscu ratownicy zastali tylko jednego, bo drugi... uciekł. W fatalnych warunkach ratownicy musieli go ścigać.

- Wyruszyliśmy w 15 osób, wjeżdżając na szczyt bawarską kolejką linową - powiedział Riccardo Mizio, ratownik górski, który kierował operacją. W zawiei śnieżnej i za pomocą lin pokonali następnie 300 metrów, aby dotrzeć do Polaków. I tam doszło do "dziwnej sytuacji". Na miejscu ratownicy zastali bowiem tylko jednego alpinistę. Jego partner zniknął.

- Zabezpieczyliśmy mężczyznę i z pomocą liny zabraliśmy go na górę, do stacji - powiedział gazecie Mizio. Ratownicy wyruszyli następnie na poszukiwania drugiego wspinacza. Okazało się, że - pomimo wyczerpania i bardzo niesprzyjających warunków pogodowych - drugi z Polaków próbował samodzielnie zejść i następnie dojść do austriackiego Ehrwaldu. "Na grani szczytowej rozpoczął się prawdziwy pościg: za Polakiem rzuciły się służby ratunkowe, które - na szczęście dla niego - w końcu go złapały". Powód dziwnego zachowania alpinisty okazał się finansowy: nie miał ubezpieczenia i obawiał się, że koszty akcji ratunkowej będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Zgodził się pójść z ratownikami dopiero, gdy ci obiecali, że za pomoc nie wystawią mu rachunku.

Mam nadzieję, że kłamali ;) .

Q:

--- Cytat: maziek w Listopada 15, 2021, 03:49:33 pm ---Mam nadzieję, że kłamali ;) .
--- Koniec cytatu ---

Tak w najlepszej tradycji? ;)

maziek:
&ab_channel=GraemeMaher
Raczej.
Przy czym mam nadzieję, że ratownicy kłamali, a nie ten biedny idota.

Smok Eustachy:

Q:
Ja bym to dał do tempory z moresem, bo jest doprawdy znamienne, i za signum t. robi, że teraz wszystko sprofesjonalizowali i przedmiotem szkoleń uczynili, nawet rockowo-metalową chrypkę i demonstracyjne darcie mordy:
https://zyciepomorza.pl/2021/11/23/jak-profesjonalnie-drzec-ryja-warsztaty-finansowane-z-budzetu-gdanska/

Przy czym jedna rzecz wymaga doprecyzowania - gdański Klub K.P. nie dostał 47 tys. wyłącznie na w/w cel, a na całokształt swoich tegorocznych działań, na które składa się również organizacja takiego spotkania chociażby:
https://nauka.trojmiasto.pl/Matematyka-codziennosci-pieniadz-imp513821.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej