Polski > Organizacja forum

[Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]

<< < (2/67) > >>

liv:
Cetarian, proszę cię, nikt mnie nie wysyłał. Wyobraź sobie, że niektórzy mają jeszcze życie poza forum i akurat chciałem dla relaksu coś napisać o noblu dla Tokarczuk, a muszę zajmować się twoimi problemami, nie mówiąc o milionie innych spraw z kategorii "życie realne" .
 Nie traktuj forumowiczów jak dzieci - każdy ma rozum i widzi ile w pisaniu Remuszki głupot, ile prywatnych opinii, a ile sensu -  czy jak napisze , że wyrosły mu płetwy i ogon to mam prostować? I że zakochał się w w pelargonii, też?
Mam prośbę - wywalę ten watek "ja... " skoro go nie chcesz, ale prześpij się do jutra z tym co chcesz osiągnąć na forum i wtedy napisz. Było już kilka zawałów forumowych - w końcu, któryś będzie ostatni. Czy tego właśnie chcesz? Bo takie odnoszę wrażenie.
Spróbuj przekonać sam siebie, że tu nie ma spiskowej grupy trzymającej władzę.
Mimo wszystko, z życzeniami (dobrymi)

Cetarian:

--- Cytat: liv w Października 10, 2019, 09:26:15 pm ---Cetarian, proszę cię, nikt mnie nie wysyłał. Wyobraź sobie, że niektórzy mają jeszcze życie poza forum i akurat chciałem dla relaksu coś napisać o noblu dla Tokarczuk, a muszę zajmować się twoimi problemami, nie mówiąc o milionie innych spraw z kategorii "życie realne" .
 Nie traktuj forumowiczów jak dzieci - każdy ma rozum i widzi ile w pisaniu Remuszki głupot, ile prywatnych opinii, a ile sensu -  czy jak napisze , że wyrosły mu płetwy i ogon to mam prostować? I że zakochał się w w pelargonii, też?
Mam prośbę - wywalę ten watek "ja... " skoro go nie chcesz, ale prześpij się do jutra z tym co chcesz osiągnąć na forum i wtedy napisz. Było już kilka zawałów forumowych - w końcu, któryś będzie ostatni. Czy tego właśnie chcesz? Bo takie odnoszę wrażenie.
Spróbuj przekonać sam siebie, że tu nie ma spiskowej grupy trzymającej władzę.
Mimo wszystko, z życzeniami (dobrymi)

--- Koniec cytatu ---

Odpowiem za chwilę w wątku o etyce.

Hornet:
Moim zdaniem, olkapolka, popełniłaś błąd, zamykając poprzedni wątek organizacyjny, tylko po to, żeby otworzyć następny. Przypuszczałem, że to podziała na Cetariana, jak płachta na byka, to teraz mamy wątek remuszkowy-rozproszony.
Tak, jak pisałem wcześniej, nie znam lekarstwa na bolączki tego forum, zwłaszcza gdy w dyskutantach jest poczucie krzywd, niesprawiedliwości i urażonej dumy.
Musicie radzić sobie sami, moderatorzy. Powodzenia.

liv:

--- Cytuj ---Moim zdaniem, olkapolka, popełniłaś błąd, zamykając poprzedni wątek organizacyjny, tylko po to, żeby otworzyć następny. Przypuszczałem, że to podziała na Cetariana, jak płachta na byka, to teraz mamy wątek remuszkowy-rozproszony.
--- Koniec cytatu ---
Nie ma co dramatyzować, tym bardziej demonizować użytkowników (a sam tak robi...  :) ). Relacje międzyludzkie tak mają, i już.

--- Cytuj ---Musicie radzić sobie sami, moderatorzy. Powodzenia.
--- Koniec cytatu ---
Dzięki.
Forum przecież działa, lepiej lub gorzej. Przekonanie, że moderatorzy mogą dokonywać cudów jest raczej błędne. Kluczowa jest postawa użytkowników bo jak to mówią, od samego mieszania herbata słodsza nie będzie. Zasadniczo to wśród dorosłych ludzi, którym choć trochę zależy by forum działało, powinno obywać się bez moderatorów. No, ale aż takim idealistą nie jestem.

I żeby było lepiej jest właśnie ten wątek. Z nadzieją omijania w nim personalnych jazd.
A skoro już w nim jestem, może warto pomyśleć i o głębszej przebudowie strony tytułowej?
Chciałem bardziej solidnie ogarnąć temat, ale jestem w ścisku czasowym i patrzę, że jeszcze przez jakiś czas będę.
Zatem luźne propozycje połebkowe (na razie).

1. Z forum po polsku wydzielić tematy czysto lemowe bo teraz jest mieszanka studencka. Zatem wyrzucić zeń choćby; właśnie zobaczyłem, właśnie się dowiedziałem, filmy s-f, przeczytane książki etc. tak, by ktoś kto nie chce brnąć w inne tu prowadzone dyskusje miał łatwy i czytelny dostęp do lemianów.

2. Utworzyć dwa dodatkowe rozdziały bardziej "naukowy" i bardziej "humanistyczny" - tam wrzucić dyskusje o fizyce, czarnych dziurach czy filmach s-f, książkach.... Tu szczerze pisząc sam do końca nie wiem kryteriów.

3. "Takie tam", właśnie widziałem, właśnie mi się, właśnie zjadłem, właśnie pytam... i inne bieżączki dezaktualizujące się po dniu/tygodniu/miesiącu + żarty i figle - do tego hyde.

4. Hmmm, nie mam pomysłu co zrobić z parablogami typu JA... jeszcze jeden podrozdział w hydeparku?

Co myślicie o tym?

Hornet:
Jeżeli o mnie chodzi, to przez lata - bardziej jako obserwator niż dyskutant - przyzwyczaiłem się do obecnego kształtu forum i działów, jakie tutaj się znajdują. Aczkolwiek propozycje, które przedstawiłeś wydają się sensowne. Jestem na TAK, szczególnie co do punktu 2.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej