Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291635 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1095 dnia: Marca 01, 2021, 06:40:57 pm »
A jakby znowu przyszedł to co?

Obszar gdzie został wykryty objąć punktowym lockdownem (ze strażą na rogatkach ;) ) na jaki miesiąc; granicę w kierunku, z którego przybył na czas konieczny zamknąć.
Sądzę, że mniejszy byłby (na wszystkich płaszczyznach) koszt działań tak radykalnych, niż tych pół-na-pół, spłaszczać mających.
Z głodu umrą.
2. W ostatnim DoRzeczy zelżyli Horbana, Simona i resztę. Konflikt interesów jest.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1098 dnia: Marca 11, 2021, 01:03:42 pm »
Nawiasem doniesienie z pola walki - moja małż jako uczycielka dostała pierwszą dawkę A-Z i przeszła ciężko, mało nie zeszła jak oceniam, biorąc pod uwagę, że nie przypominam sobie choroby, która mą małż powaliłaby na łoże w ogóle, a trzymała na ostro 24 h tym bardziej, w którym to czasie małż na troskliwe pytania wydawał jedynie spod kordły krótkie, jednosekundowe, nieartykułowane dźwięki typu yyeeh, ayyee itd. Objawy: mocny ból szczepionej ręki, następnie pleców, drętwienie palców w nocy po szczepieniu, następnie od rana wyżej wymienione kłopoty behawioralno-komunikacyjne, wymioty nawet po czystej wodzie, dreszcze no i coś w rodzaju maligny. Sytuacja na ostro trwała ponad dobę (24 h bez picia i jedzenia za to z wymiotami), natomiast po kościach rozchodziło się jeszcze ze dwa dni. Lekarze byli bezsilni, ale twierdzili, że może to być skutek niedawnego przejścia zakażenia (które musiało być, znakiem tego, całkowicie bezobjawowe).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1099 dnia: Marca 11, 2021, 02:16:31 pm »
Znajomi nauczyciele w większości źle przeszli pierwszą dawkę Astry.

Szczepienia nią zostały wstrzymane w kilku krajach - na pewno w Austrii - dzisiaj dołączyła Dania:

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,dania-wstrzymuje-szczepienia-preparatem-astrazeneca,artykul,80029106.html


W Polsce był przypadek zgonu bodajże 39-latki - po tygodniu od szczepienia - nie wiem na czym stanęło, bo nie ma info.

Parę postów temu pisałam o znajomej zaszczepionej Moderną, która nie ma przeciwciał.
Okazuje się, że i dwie dawki Pfizera u niektórych nie działają - mała próbka, ale 30% nie ma przeciwciał:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/swiat/news-szczepionki-przeciw-covid-19-mniej-skuteczne-u-seniorow-najn,nId,5097974
i to w grupie największego ryzyka :-\

Sytuacja jest dynamiczna - 6 krajów zawiesiło stosowanie Astry:
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,szesc-krajow-ue-zawiesilo-stosowanie-szczepionki-astrazeneca,artykul,86517312.html
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2021, 02:45:39 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1100 dnia: Marca 11, 2021, 03:35:31 pm »
/.../zakażenia (które musiało być, znakiem tego, całkowicie bezobjawowe).
To jest kluczowy termin dla opisu sytuacji.
Zakażenie bezobjawowe. 15 milionów mogło już tak przejść.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1101 dnia: Marca 11, 2021, 04:49:53 pm »
To są foliarskie teorie spiskowe. Szczepionki są świetnie przebadane i sprawdzone przez wystarczająco długi czas. Są skuteczne i bezpieczne. Jaki cel miało by wypuszczanie niewystarczająco przetestowanych szczepionek? Fakt, że firmy mają podpisane umowy zwalniające z odpowiedzialności za skutki nie ma nic wspólnego z niczym. Takoż fakt, że w UK zmieniono prawo przed wypuszczeniem szczepionek i ustawiono górny wymiar odszkodowania za skutki uboczne
https://www.google.com/amp/s/www.independent.co.uk/news/health/coronavirus-pfizer-vaccine-legal-indemnity-safety-ministers-b1765124.html%3famp
Od znajomego z tutejszego szpitala słyszałem że dużo ludzi trafia do nich z objawami poszczepiennymi, między innymi ze spuchniętymi węzłami chłonnymi, zwłaszcza na szyi.
https://nursingnews.in/netherlands-87000-healthcare-workers-denied-covid-19-vaccine/?amp&__twitter_impression=true
https://www.google.com/amp/s/www.telegraph.co.uk/news/2021/02/28/quarter-nhs-staff-areas-refusing-covid-vaccines/amp/
A lockdowny świetnie się sprawdzają
https://bradshawadvisory.com/data-insights/lockdown-severity-vs-covid-19-deaths
Maziek, szczere wyrazy współczucia z powodu małżonki. Monitorujcie sytuację bo słyszałem o nawrotach, po tygodniu, albo dłużej.


liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1102 dnia: Marca 11, 2021, 06:53:33 pm »
Cytuj
i - moja małż jako uczycielka dostała pierwszą dawkę A-Z i przeszła ciężko,
Oł! To chyba miała pecha.
Ja jestem 10 dni po A-Z. I spoko  :). Przypadek jak z Twoją Wi-fi, odnotowałem jeden, z puli ok. 200 osób jakie mam w orbicie podglądu. Natomiast skutki uboczne mniej lub bardziej wystąpiły niemal u wszystkich co znam. Schemat taki - ok. 10 godzin od przyjęcia zaczyna się ta uboczność i ok. 24 godzin telepie. Czasem dłużej, zasadniczo trzyma około 2 dni. Skala bardzo indywidualna. Większość jednak łagodnie tzn. gorączką ok. 38 (ale i pod 40), rodzaj telepki, dreszcze, ból mięśni, głowy, czasem ręki w którą igła. Typowa grypówka.
Mnie puściło dnia następnego, ale został ból głowy i zamułek - szczerze, to jak kac, po ciężkim piciu. Pod koniec tego drugiego dnia zirytowałem się, i pobrałem paracetamol bo robota 753. Zadziałał i temat się skończył. Może błąd? Znajomi brali od razu jak zaczynały się objawy i prawie nie zauważyli, a mi zachciało się pocierpieć. W dodatku, nie wytrzymałem :)
rodzice, którzy dostali ficera - 2 dawki nie mieli żadnych objawów, co wzbudziło zresztą podejrzenia...a co oni nam wstrzyknęli, wodę?
Nawiasem, jutro mija roczek od założenia wątku. Nie sądziłem , że tak długo będzie "aktywny" i po prawdzie, wciąż nie wiadomo na jakim etapie jesteśmy. :-\
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2021, 07:02:44 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1103 dnia: Marca 11, 2021, 07:29:26 pm »
https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C86782%2Cbrazylia-biolodzy-potwierdzili-wystepowanie-covid-19-w-sciekach-przed

No, to już wiesz dlaczego moja wypowiedź o konsekwentnym lockdownie była mało kategoryczna. Bo uważam, że należało/należy go spróbować, i zobaczyć, czy podziała, ale z drugiej strony mam wrażenie, że za mało wiemy o tym wirusie i jego rozprzestrzenianiu się, by być czegokolwiek stuprocentowo pewnym. (A są np. przypadki, że tkwi w pacjencie długo po infekcji, i taki delikwent wciąż może zakażać, i w sumie nie mamy pojęcia ile takich przypadków jest/może być.)
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2021, 09:20:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1104 dnia: Marca 12, 2021, 10:37:21 am »
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-12/szczepionka-astrazeneca-rzad-tajlandii-wstrzymal-stosowanie/

Ciekawe, że te skutki uboczne są tak powszechne, a w doniesieniach z fazy testowej chyba nic na ten temat nie mówiono. Albo przeoczyłem.
Ze skutecznością Pfizera i Moderny może być taki problem, że te szczepionki bardzo łatwo "zepsuć". Przy masowych szczepieniach nie jest łatwo zachować taki rygor odnośnie przechowywania.

A że firmy zostały zwolnione z odpowiedzialności, cóż - wolny rynek. Jeśliby któryś kraj na to nie poszedł, to przecie nikt nie zmuszał do kupowania, niech czeka albo wyprodukuje sobie sam. To zresztą pokazuje, w jakiej głębokiej dziurze znalazł się Zachód jeśli idzie o bezpieczeństwo zdrowotne. Jeszcze jak się okaże że chińskie i rosyjskie szczepionki są równie dobre...  :)

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1105 dnia: Marca 12, 2021, 05:54:45 pm »
Nie popadałabym w panikę z powodu tych skutków ubocznych i stwierdzonych nielicznych przypadkach śmiertelnych. Aczkolwiek, oczywiście, jeśli zgony bądź inne poważne dolegliwości (krzepnięcie krwi) będą się notorycznie powtarzać, to owszem, trzeba będzie wycofać AZ z rynku. WHO uspakaja, twierdząc, iż jest to bezpieczna i skuteczna szczepionka. Polski rząd nie zamierza, jak na razie, rezygnować z tej szczepionki. Co będzie dalej, zobaczymy.
Z racji wieku i z faktu przebywania w domu przez większość czasu, jeszcze się nie zaszczepiłem, ale zamierzam, bez względu na skutki uboczne. Ciekawe, na którą szczepionkę trafię, gdy przyjdzie na mnie kolej.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1106 dnia: Marca 13, 2021, 05:43:29 pm »
Pojawiają się takie publikacje:
https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/294852
Że niby szczepionka jest testowana na żywym materiale.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1107 dnia: Marca 14, 2021, 01:07:15 pm »
A ja zajrzałam do Chin...10 osób zachorowało...mniejsza - ciekawsze, że przyjęli odmienną strategię szczepień:

początkowo szczepienie nie obejmuje osób starszych, a tylko osoby w wieku od 18 do 59 lat. Pierwszeństwo mają grupy ludności pracujące na obszarach ryzyka - wyjaśnia Zeng Yixin z Państwowej Komisji Zdrowia. Do nich zalicza on m.in. osoby, które maja do czynienia z mrożonkami, celników, personel służby zdrowia, pracowników targowisk czy transportu. W ich przypadku ryzyko zarażenia się koronawirusem jest wyższe niż w innych grupach zawodowych. Z tego względu przyznano im priorytet – wyjaśnia urzędnik pekińskich władz.
https://www.dw.com/pl/jak-szczepi%C4%85-si%C4%99-chi%C5%84czycy-po%C5%BC%C4%85dany-uboczny-skutek-dla-w%C5%82adz/a-56134111
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2021, 02:46:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1109 dnia: Marca 14, 2021, 05:51:40 pm »
Uważam, że opracowanie szczepionek w tak krótkim czasie jest jednym z niewielu w ostatnim czasie triumfów nauki, mających globalnie pozytywne znaczenie, a także jest to triumf sam w sobie - tzn. na poziomie, czasu, użytych metod i wkładu intelektualnego naukowców. Prawdą jest, że jesteśmy w "szarej mgle informacyjnej" i póki co nie bardzo wiadomo, jak to jest. Szwecja dostała po kulach ze względu na swój pomysł - a i obecnie jest srodze doświadczana, ale obserwując fluktuacje nic do niczego nie pasuje na pierwszy rzut oka i przypuszczalnie miną lata, nim ktoś wyrafinuje z tego sprawdzalne zależności (w które zresztą uwierzą wyłącznie ci, którzy i tak wierzą w naukę). Patrząc po świecie nic się nie zgadza z lockdownami czy bez nich, to znaczy raz jakby działało, innym razem nie działało, wiadomo, że są już różne szczepy, jedne bardziej zakaźne, inne mniej, lockdowny są systematycznie olewane, zwłaszcza przez tych, co nie zachorowali (biję się w wychudłe piersi - ja też zaczynam mieć dość, mimo, że lockdown bezpośrednio nie godzi przynajmniej w moje życie zawodowe). Wszystko to powoduje, że trudno uchwycić jasny wzorzec, co daje pożywkę pseudonauce i teoriom spiskowym, łącznie z płaceniem za trupa z covida. Może gdyby osoby przyłapane na bezsensownych stwierdzeniach tego rodzaju miały dość autorefleksji by przyznać, że powtarzają brednie i następnym razem się powstrzymać - gęstwa w tzw. mediach społecznościowych nieco by się rozrzedziła - ale na to nie liczę. Mantra o nieprzetestowaniu szczepionek zdaje mi się doprawdy śmieszna i porównywalna do zastrzeżeń, aby nie gasić pożaru wodą z kałuży, bo kwiatki na parapecie uschną. W stosunku do całej historii stosowania szczepionek od Pasteura, są to bardzo dobrze przetestowane szczepionki - i bardzo skuteczne - nawet ta sierota A-Z. Covid zebrał dotąd ponad 2,5 mln ofiar śmiertelnych, zaś po zaszczepieniu - nie wiem - może kilkuset tysięcy, a może milionów ludzi A-Z jest kilka domniemanych przypadków śmiertelnych - jednakże jak dotąd, o ile wiem, żaden z nich nie został jednoznacznie powiązany ze szczepionką. Załóżmy jednak, że ich kilka czy nawet kilkadziesiąt było - to jaki jest odsetek wstrząsów anafilaktycznych po znieczuleniu u dentysty?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).