Polski > Lemosfera

Biblioteka Stanisława Lema

<< < (29/31) > >>

Lieber Augustin:
Nie ma za co, livie. Cała przyjemność po mojej stronie :)

A gdzie tam S w sygnaturce? Tracę wzrok... nie widzę... ::)

liv:

--- Cytuj ---A gdzie tam S w sygnaturce? Tracę wzrok... nie widzę...
--- Koniec cytatu ---
Może nie w sygnaturce, a w ręcznym dopisku. Lewy górny róg - SK 11 XII 65
Trenuj oczy  :D
Fakieł Prometeija - ładny mitologiczny tytuł.
To teraz Ty pozgaduj (wątek mitologiczny, rosyjski i dziaderski) w ramach rozgrzewki ócz. Bo...rozgrzewka ócz - uczy!  8)
Za współczesnością  nadążamy
jak Kreuza za swym Eneaszem
ujdziemy  trochę – odpadamy
zwolnimy  krok i tyły nasze

Q:

--- Cytat: Lieber Augustin w Maja 15, 2021, 09:33:44 am ---Nie należy zapominać, że Lem udzielał wywiadu w Moskwie, dla radzieckiego pisma. Chyba nie wypadało uchodzić w oczach radzieckich czytelników (i cenzury) za antropoperyferiorystę. Więc nie wykluczono, że mówił nie to co myślał, a raczej to co od niego chcieli usłyszeć.
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: liv w Maja 15, 2021, 10:31:59 am ---Mam wrażenie, że odpowiedzi Lema były trochę "na rympał" i nie traktowałbym ich śmiertelnie powżanie.
--- Koniec cytatu ---

Tak, wyglądają te wypowiedzi jak rzucane na szybko, może nawet na odczepnego, choć w/w "miarę" można próbować rozumieć i ironicznie - że niczym innym nie jesteśmy w stanie wszechrzeczy mierzyć (czyli, że luster szukamy).

Lieber Augustin:

--- Cytuj ---Może nie w sygnaturce, a w ręcznym dopisku. Lewy górny róg - SK 11 XII 65
--- Koniec cytatu ---
Aaa! dopiero teraz dotarło do mnie, że znaczek, który brałem za jedynkę, to w istocie litera S.
Starzeję się.
Starość nie radość... marazm nie... etc 8)

--- Cytuj ---Za współczesnością  nadążamy
jak Kreuza za swym Eneaszem
ujdziemy  trochę – odpadamy
zwolnimy  krok i tyły nasze
--- Koniec cytatu ---
Taa... nadążać za współczesnością to to samo co uganiać się za zjawą.
Ładny wierszyk. Czy Waćpan sam go ułożył?

karynakruk:
Noemi Madejska – Malarstwo i schizofrenia
fragment Książka ta nie jest beznamiętnym poszukiwaniem prawdy, stronność swoją ujawnia zwierzchnią intencją wtajemniczenia porozumiewawczego, co oznacza, że wywód jest nie tylko częścią gnozy, lecz także etyki wykraczającej poza czyste poznanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej