Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1922846 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2550 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:34:48 pm »
Bo ja qwa nie pasuję do tej układanki genowej i wyalienowan się czuję.

Znam tego bóla ;).

Myślisz, że skąd moja mizantropia (z którą bardziej sie obnoszę, niż ją odczuwam ;)), skąd ciągłe przytyki pod adresem ewolucji, skąd szyderstwa pod adresem - rzekomo ukrywającego się za nią - osobowego wszechdobra, skąd chęc "zGOLEMienia"?

Też mi się nie podobają reguly ewolucji, i to w jakim kierunku nas zaprogramowała.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2551 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:44:58 pm »
Z całą pewnością. Dla jakiejś setki. Co z resztą? Mówimy o doznaniach bezpośrednich, nie przez szklaną prezerwatywę...

Dlatego konieczne byłyby zmiany. Primo: przerzucenie środków z budżetów militarnych na cele kosmiczne.
Krótko mówiąc zamierzasz jakies 25% populacji wystrzelić na Marsa, możliwie w śmiertelny sposób, za dużą kasę, i żeby się to pijarowo wszystkim podobało?
Cytuj


Bo ja qwa nie pasuję do tej układanki genowej i wyalienowan się czuję.

No chłopie, to trzeba sobie zmyślnie-genowo małych livków naprodukować a nie będziesz osamotniony ;-)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2552 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:24:31 pm »
Krótko mówiąc zamierzasz jakies 25% populacji wystrzelić na Marsa, możliwie w śmiertelny sposób, za dużą kasę, i żeby się to pijarowo wszystkim podobało?

Z tą śmiertelnością to nie chodzi mi o celowe uszkadzanie rakiet, albo coś, po prostu o podejmowanie większego, niż aktualnie się to robi, ryzyka (by była jasność byłoby ono udziałem wyłącznie ochotników robiących to dla sławy i/lub adrenaliny oraz skazańców, wysłanych w Kosmos/pod wodę/na Biegun za to, że wcześniej sobie adrenalinę podnosili na rózne brzydkie sposoby), przy czym nagroda też musiałaby być stosowna (obaj wiemy, że niektórych rodaków do Afganistanu zagnała wizja solidnych zarobków). Ot taka powtórka z Epoki Wielkich Odkryć Geograficznych, acz bez wyrzynania tubylców.

Po prostu usiłuję zastąpić walkę miedzy ludzmi, walką z nieprzyjaznym środowiskiem, i nawet gdyby dało się to tak skalkulować, że ofiar byłoby mniej niż w stanie naturalnym (zsumujmy ofiary wojen, burd kiboli, ba... "ekstremalnej" jazdy samochodem, w wydaniu niektórych młodzianów), a ludzka stopa stanęłaby za lat -naście na księżycach gazowych olbrzymów, to i tak proponując to czuję się - po prawdzie - b. nieszczególnie...*

(Aha: sam też bym poleciał, pierwszą rakietą...)

ps. a tymczasem odkryto dziwną planetę:
http://www.newscientist.com/article/dn17603-planet-found-orbiting-its-star-backwards-for-first-time.html


* człowiek nie ewolucja, skrupuły miewa ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2009, 10:31:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2553 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:28:47 pm »
Po prostu usiłuję zastąpić walkę miedzy ludzmi, walką z nieprzyjaznym środowiskiem
IMO właśnie o to chodzi, że tego NIE DA się zastąpić... Jakoś kibice Legii nie szturmują Himalajów...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2554 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:38:22 pm »
IMO właśnie o to chodzi, że tego NIE DA się zastąpić... Jakoś kibice Legii nie szturmują Himalajów...

Gdyby się dowiedzieli, że konkurencyjna ekipa kibiców Polonii to robi, i gotowiznę na wyjazd dostali, to kto ich tam wie...

(Bo ten wyścig ad astra, który proponuję, by mógł kanalizować ludzką agresję, musiałby być właśnie wyścigiem, wściekłą grupową rywalizacją, do sabotowania rakiet konkurencji włącznie...)

ps. zawsze jako alternatywa zostaja nam, mniej heroiczne, sposoby bonobo  ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2555 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:41:17 pm »
A widzisz, Ty pozytywistycznie sądzisz, ze człowiek do końca plastycznym jest...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2556 dnia: Sierpnia 13, 2009, 11:09:13 pm »
Gdybym sądził, że do końca, to bym nie postulował tych wszystkich kosmicznych szopek ;) tylko po prostu uważał, że da się odgórnym dekretem wyeliminować przemoc/rywalizację z ludzkiej natury...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2557 dnia: Sierpnia 13, 2009, 11:12:01 pm »
No nie, między dekretem a plastycznością różnica jest jak między żelazną pałą a miękkim materacem... Kropla drąży skałę, nurt tylko ją obraca...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2558 dnia: Sierpnia 13, 2009, 11:19:32 pm »
Q: Powrót z gwiazd sobie przeczytaj ;)

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2559 dnia: Sierpnia 13, 2009, 11:47:36 pm »
Tak, tylko, że ja nie chcę zmieniać ludzkiej natury, maźku, ja chcę znaleźć nowe, lepsze, ujście naturalnym instynktom. Zrobić lepszy pożytek z paskudztwa, które w nas siedzi.

BTW. martwimy się o śmiertelność hipotetycznych kosmonautów, a tymczasem...

ps. dzi, se czytałem i dlatego wolę ludzka naturę nie zmienioną za gwałtownie, między betryzowanymi bym się w tydzień wykończył nerwowo ;)

(Nawiasem mówiąc: w starym "Star Treku" też wyrazili opinię, że to co zwiemy złem nam potrzebne, by gwiazdy zdobywać, tylko zrobili z tego straszną bzdurę o kapitanie, co go przy "przetelegrafowywaniu" na dwu zwalczających się typków - dobrego mazgaja i ostatniego sukinsyna - w wyniku awarii rozdzieliło...)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2009, 10:30:52 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2560 dnia: Sierpnia 15, 2009, 02:47:50 pm »

This user possesses the following skills:

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2561 dnia: Sierpnia 15, 2009, 04:55:43 pm »
Q: Powrót z gwiazd sobie przeczytaj ;)
Jak, tak obserwuję swoje otoczenie (Warszawa) naocznie, jak i przez telewizję, to są takie momenty, kiedy żałuję, że w naszej rzeczywistości nie przeprowadzono betryzacji :-\. Q piszę o zaangażowaniu ludzkości w rozwój cywilizacji kosmicznej i eksploracji głębin oceanów w celu rozładowania żądzy krwi... tzn adrenaliny, nawiązując do Arthura C. Clarka. Wspomniany autor pisał również w swoich książkach o TOTALNEJ inwigilacji i natychmiastowej reakcji służb porządkowych. Efekt był taki, że przestępstwa były dokonywane tylko przez osoby chore psychicznie, bo dla wszelkich zadymiarzy przestało się to opłacać. Od razu przed oczami mamy 1984 Orwella, ale czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej :'(. Przynajmniej do czasu przeistoczenia się Homo-sapiens sapiens w nową jakość :P.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2009, 05:06:36 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2562 dnia: Sierpnia 15, 2009, 06:36:53 pm »

Przynajmniej do czasu przeistoczenia się Homo-sapiens sapiens w nową jakość :P.
Tzn. kiedy wszyscy się wysadzimy w powietrze?

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2563 dnia: Sierpnia 15, 2009, 09:05:03 pm »

Przynajmniej do czasu przeistoczenia się Homo-sapiens sapiens w nową jakość :P.
Tzn. kiedy wszyscy się wysadzimy w powietrze?
Nic takiego nie napisałem ;)

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #2564 dnia: Sierpnia 16, 2009, 12:56:17 am »
Wspomniany autor pisał również w swoich książkach o TOTALNEJ inwigilacji i natychmiastowej reakcji służb porządkowych. Efekt był taki, że przestępstwa były dokonywane tylko przez osoby chore psychicznie, bo dla wszelkich zadymiarzy przestało się to opłacać.

Z jednej strony w istocie grozą wieje i "Paradyzja" się przypomina, z drugiej natomiast mam czasem sporo uciechy oglądając w telewizji WOT obrazki z monitoringu miejskiego, kiedy to niektórzy ludzie (dość często młodzi) wychodzą na strasznych durniów dopuszczając się wyskoków (czasem nawet relatywnie niewinnych, typu - przewrócenie kosza na śmieci) nieświadomi, że są w ukrytej kamerze i że "niebieski patrol na łowy już gna"...

(W każdym razie przestępca chcąc przetrwać w stołecznej dżungli ;), będzie musiał niedługo znać na pamięć rozmieszczenie i zasieg wiadomych kamer.)

czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej :'(.

No, jeszcze bystry nam zostają ;).

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki