Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - liv

Strony: 1 ... 393 394 [395] 396 397
5911
Hyde Park / Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Maj 04, 2009, 03:15:04 pm »
Wyślę Ci RAW-a... a potem ogłosisz w trzech ogólnopolskich gazetach, że Twoje domniemania były niesłuszne...  ;D
A, no i wpłacisz parę patyków na jakiś cel (zbożny). na przykład dofinansujesz mi obiektyw
Prawnikami nie strasz. Moi zaprzyjaźnieni tak to odwiną, że (z pomocą ABWery) zarekwirują obiektyw (jako dowód w sprawie) i zajmą mieszkanie na poczet odszkodowań dla boćka i spadkobierców ( bo pewnie zeszła bidula) żabki. Bo nie sądzę, że posiadasz zgodę na fotografowanie ptaka i ujawnianie wizerunku, naruszenie dóbr itp. żabci. Nie mówiąc o obrońcach małych zwierząt, którzy zrobią ci piekło, gdyż nie interweniowałeś. Jeszcze sam będziesz się bronił, że ofiara była wklejona ;)
A poważnie, trochę przekomarzałem. Choć niedawno pewna, wydawałoby się, kompetentna osoba przekonywała mnie, że boćki żabek nie jedzą. Ze to tylko legendy i utwory literackie. Chyba dałem się przekonać. I teraz to zdjęcie. Nikt nie lubi jak mu się zbyt często świadomość nicuje. Teraz jej to pokażę :(
 Ale ,żeby nie było. Oświadczam ,że uważam zdjęcie za znakomite i w każdym pikselu naturalne. (młody Gudzowaty może się bać)

5912
Hyde Park / Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Maj 04, 2009, 12:01:56 pm »
Reewelacja
Choć nie ukrywam delikatnego domniemania, że żabcia nieco wklejona została. Jak nie , nooo to chyba filozofię przypadku zacznę studiować. Swoja droga fajna metafora zielonej energii i czerwonej materii. W tym wypadku wszechświat raczej się zapadnie  ;)
Pozdrowienia dla rzekotki

5913
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 04, 2009, 09:40:22 am »
(BTW. wiesz pewnie, że Oramus doszukiwał się w tym "Oku..." inspiracji dla "Kongresu futurologicznego"?)
Może i większość, ale z drugiej strony pomysłowi ekranizowania Dicka zawdzięcza kino SF jedno ze swoich największych arcydzieł, jeden b. dobry film (Linklatera) i conajmniej jeden solidny film rozrywkowy.

* o ile dobrze pamiętam...
Dobrze pamiętasz. Bohater wędruje po światach wykreowanych i światopoglądowo sformatowanych w mózgach ofiar pewnej katastrofy. W Ubiku zaświatem (czy też czymś pomiędzy) steruje mózg jednego niedoumarłego dzieciaka (chyba ;))
Doszukiwanie się inspiracji bez udziału autora, to ryzykowna, acz  dająca duże możliwości zabawa.
Co do arcydzieła - który?(choć czuję, że Łowcę masz na myśli). "Przez ciemne zwierciadło' nie widziałem (i już się boję). Dla mnie niedocenionym jest film "Tajemnica Syriusza". Nakręcony jeszcze przed Dickomanią lat ostatnich. Ogólnie postawiłbym nieśmiało tezę, że dobra ekranizacja Dicka (jak też Lema) jest niemożliwa, ze względu na rozziew materii słowa,idei w tej literaturze z materią obrazu i uproszczeń typową dla filmu.
Cytuj
jesli marzy Ci sie zobaczyc swiat po katastrofie to pierwej chyba bedzie Droga z w/w Mortensenem.Na podstawie ksiazki McCarthy'ego.
Olkapolka
Dzięki za podpowiedź, spróbuję zapamiętać, bo filmu, ni autora książki nie znam. A w TV to puszczają? Bo ja głównie tam coś oglądam.
Z poświętnym pozdrowieniem

5914
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 04, 2009, 12:15:09 am »
Masz racje Q ze eXistenZ to ubikowe rozwarstwienie rzeczywistosci.
zauważyłem, że doceniłaś "eXistenZ". Filozoficznie nie jest to dzieło oryginalne - w sumie kopia z "Ubika" (warstwa w warstwie i pod warstwą)
Dlaczego zaraz z Ubika? "Oko na niebie" jest sporo wcześniejsze. Idea podobna, acz zgrzebniej podana. A co do "eXistenZ"- przyłączam się do pochwał. Bardziej dickowy niż większość ekranizacji książek Dicka.
P.S. Tak mi się marzy. Zobaczyć dobrze zrobioną "Cieplarnię" Aldissa.
P.S 2 Olkopolko,dawnom oglądał tego Koziorożca, wybacz więc.Główny bohater faktycznie był dużo ładniejszy.

5915
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 03, 2009, 11:26:04 pm »
Cytuj
ps. kto tu psedzeźnia, ja, ja piersy byłem!
Piersy, piersy...
 Raptem minutke i ctery seqndy
 ;)

5916
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 03, 2009, 10:12:58 pm »
Q ;)
Nie przedrzeźniaj. Scena z facetem lądującym w finale na własnym pogrzebie na pewno ci się podobała. :D

5917
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 03, 2009, 10:10:06 pm »
Ale wczoraj zobaczylam Koziorozec Jeden Petera Hyamsa.Film o pierwszym zalogowym locie  na Marsa.Nie jest to jednak film stricte SF a raczej z dziedziny political fiction.Poniewaz wszystko jest sfingowane.Zaloga zostaje na Ziemi (nie zdradzam tu szczegolow - mozna to przeczytac na okladce DVD) a caly swiat zatrzymuje oddech ogladajac relacje z Marsa.Film z 1978 r a wg mnie ciagle aktualny.
To ten, gdzie w roli głównej gra łysy facet z lizakem w buzi, znany szerzej jako Cojak? Rzeczywiście , niezły. Nawiązujący do pewnej starej idei (podobno spiskowej ;)), że lądowanie na księżycu apollantów jedenastych nakręcił Kubrick, dorabiając sobie przy okazji  kręcenia Odysei kosmicznej. Osobiście uważam, że Spielberg zrobiłby to lepiej ;)
P.

5918
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:40:57 pm »
Cytuj
W tamtym momencie Wszechświat liczył sobie zaledwie 600 milionów lat – wyjaśnia. Oznacza to, że obiekt jest oddalony od nas o 13 miliardów lat świetlnych, a jego światło zostało wysłane do nas w momencie, gdy Wszechświat miał niewiele ponad 600 milionów lat.
To z artykułu
Cytuj
Gdyby powiedzmy z rachunków wyszło, że ten rozbłysk gamma jest sprzed 15 mld lat toby rzutowało na oszacowany wiek Wszechświata (13,6 mld lat). 13,1 mld lat zgadza się, choć jest na granicy - oznacza że ta masywna gwiazda, która dokonała żywota zapadając się w czarną dziurę (jedyny znany proces powodujący TAKIE błyski gamma) jest gwiazdą z pierwszego pokolenia, jakie powstało po Wielkim Wybuchu - miała tylko 500 mln lat na uformowanie, życie i śmierć w grawitacyjnym zapadlisku.
to z Maźka
    Pani to łapie, pani Olu? Bo mi coś nie gra.
Gwiazda kolapsowała gdy Wszechświat miał 600 mln lat. I był, powiedzmy jeszcze"malutki" .W tym momencie nie ma jeszcze naszej gwiazdy i nas oczywiście. Promieniowanie gamma obleciało ten malutki wszechświat w trymigi. Po czym ex-gwiazda jako czarna dziura rozszerzała się z wszechświatem i teraz jest na jego krawędziach(niech będzie  ok.13 mld l.ś od nas). Ale, jako czarna dziura nic nie emituje, raczej pożera kolejne Golemy. My pojawiliśmy się stosunkowo niedawno.
   To jak promieniowanie mogło być wysłane "do nas" z tej krawędzi? A może ono tak oblata całość kosmosu i cyklicznie do nas zagląda. Bo jak błysk był jednorazowy i zgasł zanim pojawiło się nasze słońce, to co w końcu do nas dotarło?
 - Bardzo na idiotę wyszedłem? 8)
P.S. Ja tam myślę, że to "Zacna Ania" przesłała buziaki uczestnikom wątku Golemowego z okazji świąt majowych. ;)

5919
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:20:36 pm »
Klasyczny socrealizm a` rebours (dawniej zwany mamidło)
 Przewodniczący Mao to, czy ukochany przywódca Kim. Postać żeńska zdecydowanie za duża, wobec głównego bohatera. Polecam ujecie k. Dziwisz i JP II (reklama książki). Tam proporcje są właściwe.
P.

5920
Lemosfera / Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genitalia"
« dnia: Kwiecień 29, 2009, 11:07:14 am »
Tak mi się jakoś dziwnie wkleiło. Poproszę o instrukcje, jak wmontować obraz ,bez możliwości kopiowania. Takoż, żeby był widoczny dla nielogów. I,o wybaczenie matołkowatości komputerowo-lingwistycznej.
A obrazek z FiFy oczywiście.
P.

5921
Lemosfera / Re: "Tylko Głupiec I Kanalia Lekceważy Genitalia"
« dnia: Kwiecień 27, 2009, 12:57:24 pm »
Jak wiadomo, wydawcy nie boją się niczego tak, jak wydawania książek,gdyż w pełni już działa , tak zwane prawo Lema(Nikt nic nie czyta - jeśli czyta, nic nie rozumie - jeśli rozumie, natychmiast zapomina)
z "Jedna minuta" w "Prowokacja"
Powyższe prawo powoduje, że jak żaba z kawału, czuję się rozdarty.
I jeszcze z filmu BBC "Nauka i fantazja" - końcówka.
(Lem uśmiechający się stosunkowo szeroko do ekipy BBC).
Po dłuższej chwili - "Dostarczam panom teraz, ogromnej porcji mojego milczenia" (patrząc na zegarek) "Mam wrażenie, jest pierwsza, myśmy to jednak jakoś wyczerpali. Jeśli pan coś chce jeszcze na temat gastronomii usłyszeć ode mnie, jak przyrządzać omlety z rodzynkami, to chętnie służę".
Może nie ulubione ,te zostały już zajęte, ale tez fajne.
P.

5922
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Kwiecień 27, 2009, 12:45:03 pm »
Moze wlasnie ewoluuje nowy gatunek? Rechotis necropolis 
Dobre.
Swoja drogą, sztuczne środowisko stworzone przez człowieka, jako naturalne dla nowego gatunku? (już gdzieś to było ???). A Maziek, jako cumuluonimbus regularnie dostarczający wody. I jeszcze fotografujący, czego żabka oczywiście nieświadoma.(też gdzieś było ???). W sumie zdjęcie może być kwintesencją kilku wątków tego forum.
A kolce być muszą, jako bodziec ewolucyjny. Żabiątkom wyrosną pancerzyki.
P.

5923
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Golem XIV]
« dnia: Kwiecień 26, 2009, 05:58:59 pm »
Nie mogąc się powielać, musiał się rozwijać.
Szkoda,że zniszczył pierwotną powłokę. Po ponownym uruchomieniu, mogłaby ona wykreować kolejnego Golema. Poza tym, dostrzegam w drodze rozumów do "wyższego" nutkę wschodnich koncepcji reinkarnacji. Wszak za każdym razem stają się nowymi materialnie (maszyna, planeta, gwiazda etc.), wyższymi bytami. A owe ryzykowne przejścia, łączące się ze stratą starej powłoki to śmierć.
P.S.Golem przenośnie - bezduszny automat, robot, głupiec - Słownik Wyrazów Obcych, W. Kopaliński
Lem musiał mieć niezłą zabawę... ;)

5924
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Kwiecień 26, 2009, 01:39:13 pm »
Patrz pan
A ja głupi myślałem, że To Ter obłożony gradientem.

Dzienne zapotrzebowania na energię (w języku angielskim Total Energy Requirement- TER) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w ciągu całej doby. Jest więc sumą BMI oraz AMR ;)

5925
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:26:24 pm »
O moje ulubione,
wierszyki na bazie luźnych skojarzeń
Pozwolę dołączyć (mam nadzieję Q uciesze)

Z księgi przestróg Plustera
 dawanych Terminusowi

Z Terminatora do Terminusa
Droga niewielka
Tylko ćwierć kłusa.
Snadniej, przeciwnie
O, Czarcia Perć!
Znacznie jest bliżej
Bo kłusa ćwierć.
 :)

Strony: 1 ... 393 394 [395] 396 397