Autor Wątek: Prywata - prośba o wsparcie  (Przeczytany 7912 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Prywata - prośba o wsparcie
« dnia: Marca 03, 2015, 07:23:44 pm »
Witajcie, mój przyjaciel ma problem. Urodziło mu się wspaniałe dziecko - ale z wadą serca. Taka wada w Polsce jest operowana w dwóch ruchach w bliżej nieokreślonym terminie (kolejki). W Polsce efektem leczenia jest serce jednokomorowe, czyli człowiek ma wydolność ułamkową w stosunku do zdrowego. Wiem co mówię, bo na studiach poznałem człowieka z taką wadą. Dzieciak ma szansę na operację w Niemczech, w wyniku której w jednym ruchu wada zostanie usunięta a dzieciak będzie miał serce jak każdy człowiek, stuprocentowo zdrowe. Tyle że oczywiście problemem są pieniądze, operacja kosztuje. Z tego powodu zorganizowano zbiórkę http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26658 . Proszę Was, rzućcie okiem. Późno wpadłem na pomysł umieszczenia tej notki, więc bezczelnie proszę też, o ile ktoś zechciałby przekazać jakieś środki, o szybkie działanie. Jak zwykle w takich razach w kupie siła i liczy się dosłownie każda złotówka.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 03, 2015, 08:24:39 pm »
Jestem pod wrażeniem Waszego forum - a raczej ludzi stamtąd i szybkiej akcji, którą zorganizowaliście.
Tja...mieszkam w Polsce....mieszkam tu,tu,tu...
Te pieniądze z fundacji są przekazywane w całości dla nich?
Bez potrąceń na koszty fundacyjne?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 03, 2015, 08:29:22 pm »
Maziek - skoro to kumpel, może jak przy spektaklu Solaris?
Daj swoje konto, kto chce i może - prześle.
Chyba tak będzie najszybciej?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 03, 2015, 08:35:49 pm »
Dzięki za odzew :) .

Ola - wydaje mi się, że to są konta celowe i fundacja z tego nie ciągnie niczego, ale przyznam, że nie sprawdzałem.

Liv - proponuję, żeby każdy, o ile tak postanowi, dokonał wpłaty osobiście. Po pierwsze ja już to zrobiłem a ponadto do czego to podobne, żeby wszystko było na mnie ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 03, 2015, 08:54:22 pm »
Ok. Tak najprościej. Nie otworzyłem wcześniej tej stronki a teraz tak.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 04, 2015, 05:12:36 am »
Mółj kumpel twierdzi autorytatywnie, że kumpla Maźka wprowadzono w błąd czterokrotnie: młody człowiek nigdy nie będzie normalnie zdrowy, w Niemczech ani nigdzie na świecie takich cudów nie robią, najlepsi na świecie w te klocki są Polacy (Kraków, Prokocim, prof. Skalski, za darmo), kolejka w Polsce ma jasne terminy. Tyle udało mi się dowiedzieć.
sługa
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 04, 2015, 09:31:13 am »
Stanisławie, ja nie wnikam. Rodzice zrobili wszystko i dokonali ich zdaniem najlepszego wyboru. Termin mają 20-któregoś marca bodaj.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 04, 2015, 11:45:47 am »
Mój kumpel polemizuje z Tobą. Ty nie chcesz polemizować z nim. Rozumiem. Niech tak zostanie.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2015, 08:58:28 am »
Operacja zakończona powodzeniem:

"Witam serdecznie!
Jesteśmy już Wszyscy w domu:) Dzisiaj jeszcze mieliśmy trochę nerwów, ponieważ pediatra z naszej lokalnej przychodni skierował nas na dokładne badania do szpitala na Działdowskiej w Wawie. Szymek jeszcze niestety charczy po rozintubowaniu i było podejrzenie lekarza, że mogło dojść do jakiejś infekcji... Przeżyliśmy niestety "lekką" traumę po pobycie na izbie przyjęć, ale badania i RTG nic nie wykazały na szczęście. Maluch ma jeszcze zawaloną krtań... Mały skubaniec jakby wyczuł sytuację, bo w drodze powrotnej z Warszawy śmiał się do Mamy całą gębą:)))
Z Munster do Milanówka jechaliśmy 9,5 godz. Tam była piękna, wiosenna pogoda, u nas niestety końcówkę trasy mieliśmy z deszczem i śniegiem:(
Trochę ciężko się teraz przestawić, że nie wspomnę o rozpakowaniu:))) Ale... :wink:
Znowu mam rodzinkę w komplecie, Szymek jak zobaczył siostry to banana wywalił na całą buzię, w domu odżył, ale widzę różnice z jaką patrzy teraz na otoczenie - bacznie wszystko obserwuje :cool:
Zdjęcia postaram się jutro już powstawiać.

Serdecznie Wam Wszystkim dziękuję za pomoc, słowa wsparcia i modlitwę - to od Optycznych zaczęła się akcja pomocy i to dało rozpęd do wszystkiego :wink:  :grin:"
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2015, 09:27:50 am »
Daj Boże i szczęść Boże dzielnemu Szymkowi i jego jeszcze dzielniejszym Rodzicom :-)
Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 27, 2015, 01:47:36 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Prywata - prośba o wsparcie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2015, 04:51:06 pm »
Dobrze przeczytać jakąś dobrą wiadomość - w tłoku tych złych:)
Trzymamy co trzeba - za Szymka:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)