Autor Wątek: LGBT  (Przeczytany 81047 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 28, 2019, 01:30:59 pm »
@SE

Mój ogląd sprawy jest b. prosty: kibole biją LGBT - w dyby kiboli, feministki biją katolików - w dyby feministki. (Dlaczego biją - nie ma w takim wypadku znaczenia.)

@maziek

Świetnie, że zadałeś (oczywiste) pytania, które i ja chciałem zadać. Gorzej, że założyciel wątku najwidoczniej nie jest zainteresowany udzieleniem odpowiedzi przedkładając - jakby z kiepskiej fantasy wzięty (ten patos i wielkie litery) - monolog nad argumentację, choć liv i olka jasno dawali mu do zrozumienia co sądzą o takiej postawie (czyżby nie miał argumentów?).

Sądzę, że w efekcie wątek nadaje się (lub też zaraz będzie się nadawał) do scalenia z "JaRemą", bo to tam miały się odbywać solowe popisy S.R. i (b. specyficzne, bo bazujące raczej na sofistyce i świętym przekonaniu, niż na faktach) dyskusje z w/w.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2019, 01:42:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 28, 2019, 01:34:51 pm »
@ Yabba

Skoro nie rozumiesz pytania, to je koncyliacyjnie powtórzę:

czy LGBT jest zjawiskiem o podłożu genetycznym? Czy przyczyną hetero/niehetero są geny?

Dodam też, iż mam wrażenie, że na to pytanie przed chwilą odpowiedziałeś jasno, klarownie i twierdząco.

Teraz odpowiadam na Twoje pytanie.
Demonstracje nic nie mogą zmienić w paradygmacie biologicznym. Podobnie jak wspólna finansowana przez Sorosa pospołu z Balcerowiczem - przy wsparciu NYT, WP, GW, Russia Today, CNN, Gazety Polskiej i im podobnych - światowa akcja medialna na rzecz płaskiej Ziemi. Ale kampania na rzecz LGBT może zmienić społeczne opinie o wnioskach z tego biologicznego paradygmatu płynących.
Patrz: raport CBOS.

R.

[12:45] Wskaźnik forumowego zainteresowania: 109:46=2,4
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2019, 01:42:44 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 28, 2019, 01:53:41 pm »
Tak oczywiście odpowiedziałem, nieco szerzej niż same geny, ale jest to wrodzone.

Czy Twoja odpowiedź oznacza, że zamieniasz twierdzenie że, cytuję:
"pięcioprocentowa mniejszość chce zmienić dziewięćdziesięciopięcioprocentowy BIOLOGICZNY paradygmat"

na:
"kampania na rzecz LGBT może zmienić społeczne opinie o wnioskach z tego biologicznego paradygmatu płynących"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 28, 2019, 01:59:51 pm »
Tak, tak, oczywiście tak. Już zmieniłem.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 28, 2019, 02:03:18 pm »
A no to OK. Oczywiście o to chodzi demonstrującym, żeby wniosek z paradygmatu nie był zmieniony na "bić pedała, pluć na lesby".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 28, 2019, 02:19:14 pm »
Nie wiem, co siedzi w głowach demonstrantów (jednych i drugich), ale zawsze, kategorycznie i bezwyjątkowo jestem przeciwny jakiejkolwiek przemocy fizycznej ze strony manifestujących i kontrmanifestujacych. Co innego wojsko i policja, choć też wolałbym, aby się miarkowali w miarę możliwości.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 28, 2019, 02:27:18 pm »
@R - to może wytłumacz mi na początek, co masz na myśl bo ja nie rozumiem pytania. Obecny paradygmat biologiczny (rozumiany jako twierdzenie podstawowe biologii) w zakresie rozpatrywanym mówi, że ok. 5 czy 6% ludzi rodzi się "LGBT" bo tak. Jak dalece sięgają źródła historyczne, zawsze tak było (jakościowo w każdym razie). I masz też prawdopodobnie w tym rację, że tak było od początku człowieka. Osobiście sądzę, że dużo wcześniej, bo jest to przyrodzone nie tylko do człowieka, ale i do świata zwierzęcego.

Co więc demonstracje LGBT miałyby zmienić w paradygmacie biologii (nauki), skoro on mówi, że LGBT jest przyrodzone gatunkowi ludzkiemu i musi występować, bo po drugie mówi, że jest "nieuleczalne" i "niezaraźliwe"?
to jest mądrość etapu już nieaktualnego. Wszystko  se można wybrać, co było wiadome od początku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 28, 2019, 02:37:31 pm »
Nie wiem, co siedzi w głowach demonstrantów (jednych i drugich), ale zawsze, kategorycznie i bezwyjątkowo jestem przeciwny jakiejkolwiek przemocy fizycznej ze strony manifestujących i kontrmanifestujacych.
Zgadzam się - ale nie łapię wynikania z początkowego twierdzenia, nawet po jego zamianie na obecne. Co ma jedno do drugiego? Lesby i pedały mają nie demonstrować, bo jak je biją, kopią, lżą i opluwają to odczuwasz niesmak?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 28, 2019, 03:10:57 pm »
Nie widzę żadnego wynikania.
Moje słowa to był swobodny antyprzemocowy komentarz do tej Twojej frazy:
>>>Oczywiście o to chodzi demonstrującym, żeby wniosek z paradygmatu nie był zmieniony na "bić pedała, pluć na lesby"<<<

Teraz odpowiadam na Twoją sugestię/hipotezę odnośnie do mego niesmaku, wyrażoną przez Ciebie w taki sposób:
>>>Lesby i pedały mają nie demonstrować, bo jak je biją, kopią, lżą i opluwają to odczuwasz niesmak?<<<

Owszem, odczuwam niesmak i patriotyczny wstyd, gdy widzę rodaków stosujących przemoc (bicie, lżenie i plucie) wobec innych rodaków. Jednak nie dostrzegam związku między tymi moimi przykrymi wrażeniami a moją opinią na temat demonstrowania/niedemonstrowania przez lesby i pedałów.

R.
pjes: imażine wu! Idę pod ruską ambasadę i rozwijam transparent z napisem "Niech Żyje Rosja". Jak myślisz, jak długo NIE DOSTAŁBYM po ryju? Niewykluczone, że już policjant z budki pod ambasadą rzuciłby mnie na glebę a wezwana radiowo suka zawiozłaby mnie na 48-godzinny dołek. Potem bomba i tryb, co - skoro PRL zgasł - przekłada się dziś na "niezawisły ziobrowy sąd", profilaktyczny trzymiesięczny areszt, a później by się okazało... 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 28, 2019, 03:21:17 pm »
To w zasadzie o Ci chodzi w tym wątku? Żeby siedzieć cicho jak się ma mniejszościowe poglądy, bo biją?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 28, 2019, 03:48:07 pm »
Eh siedzę na komórce więc wrzucę wam Otoke. https://youtu.be/cIAI9Zho0ag fajne wspomnienie o Hauerze jest i dlatego chciałem wrzucić ale niech będzie tutaj. Może wyrażam się niejasno ale przeciwieństwo jest między kibolami a LGBT jest takie, że kibole prostolinijni są a LGBT udaje, że se tak idzie i nie szuka dymu. Celem LGBT jest zaś wzbudzanie homofobii.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 28, 2019, 03:57:22 pm »
Celem LGBT jest zaś wzbudzanie homofobii.

Primo: może stosujmy rozróżnienie "LGBT" (ludzie, orientacje) i "ruch na rzecz praw/aktywiści LGBT" (wiadomo), bo inaczej nam się chaos pojęciowy zrobi.
Secundo: dlaczego zakładasz, że celem w/w ruchu (bo z kontekstu wynika, że o tenże Ci chodzi) ma być wzbudzanie homofobii, jaki pożytek miałby z tego (dla osób niehetero i reszty świata, albo choć dla samych aktywistów) wynikać? A także: czy jest to - po prostu - Twoje prywatne przeświadczenie, czy masz jakieś dowody podpierające taką tezę?
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2019, 04:00:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 28, 2019, 03:58:19 pm »
@ maziek

Jak chłop krowie (ksiądz Magdzie):

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg76795#msg76795

A także tego samego dnia to:

Cytuj
intuicyjnie nie podoba mi się ich ostatnie panoszenie się, zwłaszcza uliczno-medialne. Jak masz kilka procent, to się miarkuj wobec reszty przechodniów i wobec sejmowo-cebosowej większości. Pan liv ma słusznego, gdy pisze:
Cytuj
Kwestie homoseksualizmu są odwieczne, ideologia LGBT stosunkowo świeża. Posługuje się płciowością ale na głównym miejscu stawia równość.
Notabene, równość - to może i będzie, ale raczej po moim (dosłownym) trupie.

Dodam, że przed chwilą przeczytano mi przez telefon opinię Mistrza z "Seks Wars", i gdy wrócę z roweru, pewnie już będę miał ją w mejlu, to zacytuję.

I spytam od razu: czy pytanie o poparcie/dezaprobatę dla widocznej ostatnio publicznej aktywności środowisk LGBT jest na forumowym miejscu? Albo pytanie o dynamikę tej aktywności: rośnie, maleje, bez zmian ? Wypada o coś takiego pytać? Bo może to kwestie intymne, wstydliwe, bardzo prywatne, i dobrze wychowani ludzie nie zabierają głosu na takie tematy? CBOS wprawdzie przepytał Polaków, ale czy można miec zaufanie do kindersztuby CBOS?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 28, 2019, 04:02:40 pm »
Celem LGBT jest zaś wzbudzanie homofobii.

Primo: może stosujmy rozróżnienie "LGBT" (ludzie, orientacje) i "ruch na rzecz praw/aktywiści LGBT" (wiadomo), bo inaczej nam się chaos pojęciowy zrobi.
Secundo: dlaczego zakładasz, że celem w/w ruchu (bo z kontekstu wynika, że o tenże Ci chodzi) ma być wzbudzanie homofobii, jaki pożytek miałby z tego (dla osób niehetero i reszty świata, albo choć dla samych aktywistów) wynikać? A także: czy jest to - po prostu - Twoje prywatne przeświadczenie, czy masz jakieś dowody podpierające taką tezę?
problem jest znany, mówi o tym ów  gej Jakubowski. Od razu po Białymstoku poszły zadania uprzywilejowania LGBT

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: LGBT
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 28, 2019, 04:21:06 pm »
Oto obiecany cytat z  Mistrza:

Cytuj
..., nie cierpię pederastii (dziwne, że akty lesbijek jakoś mniej mi dolegają), widok całujących się namiętnie brodaczy wywołuje we mnie obrzydzenie, ponieważ z pozaosobniczych przyczyn jestem "nastrojony" heteroseksualnie, znajduję się więc w zachowaniach po stronie większości, ...   

"Sex Wars", NOWA 1996, s. 205
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )