Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 424637 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #345 dnia: Lutego 01, 2016, 04:09:19 pm »
Dla kogo?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #346 dnia: Lutego 01, 2016, 09:46:51 pm »
W naszej ziemskiej cywilizacji na ogół przyjmuje się, że zabijanie jednych ludzi przez drugich ludzi jest złem absolutnym, kategorycznym, nie "dla kogo". tylko "dla wszystkich".
1. Czy, w takim sensie, rewolucja jest złem?
2. I co miałeś na myśli,  gdy pytałeś: "od kiedy jest zła" (ta rewolucja)?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #347 dnia: Lutego 01, 2016, 10:26:01 pm »
Nieprawda, wcale się tak nie przyjmuje. Nigdy się nie przyjmowało "na ogół" a jeśli masz na myśli współczesne, europejskie deklaracje - to po pierwsze "nie znajdują pokrycia", a po drugie, to raczej krótkotrwała fluktuacja.

ad.1 Więc nie ma takiego sensu. Można wskazać grupę beneficjentów i poszkodowanych i sobie ważyć.

ad. 2 Pytałem, od której rewolucji rewolucjonistów należało bezwzględnie rozstrzeliwać (aby jej zapobiec, jak rozumiem) - zdaniem Nexa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #348 dnia: Lutego 01, 2016, 10:55:23 pm »
Cytuj
Pytałem, od której rewolucji rewolucjonistów należało bezwzględnie rozstrzeliwać (aby jej zapobiec, jak rozumiem) - zdaniem Nexa.
Czy mógłbyś podać link do tego swego powyższego oryginalnego pytania?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #349 dnia: Lutego 01, 2016, 11:18:42 pm »
W upadku cesarstwa to było.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #350 dnia: Lutego 01, 2016, 11:48:11 pm »
Pytanie:
Cytuj
Od którego momentu historycznego rewolucjoniści są źli?

Autoegzegeza:
Cytuj
Od której rewolucji rewolucjonistów należało bezwzględnie rozstrzeliwać aby jej zapobiec? zdaniem Nexa

Dobranoc :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #351 dnia: Lutego 01, 2016, 11:52:33 pm »
Dzień dobry - znaczy że co?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #352 dnia: Lutego 01, 2016, 11:57:38 pm »
Panie, już spałem!
No to są raczej różne kwestie...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #353 dnia: Lutego 02, 2016, 09:37:20 am »
Ach witaj w klubie wiedzących co myślałem lepiej ode mnie. Musisz jednak wiedzieć, że Wielkim Mistrzem jest moja żona :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #354 dnia: Lutego 02, 2016, 10:18:11 am »
@ Hokus
Nic. No skądże. Pytam z czystej ciekawości. To znaczy, że - dopóki serwer nie zostanie fizycznie zniszczony - gdzieś tam w jego czeluściach wirujące atomy zachowują taką konfigurację, że mozna z niej odczytać, iż niejaki mureszko (tzn. IP) 1 lutego 2016 zaglądał na forum pana Lema oraz otworzył wątek taki a taki, i zamknął sobie ów wątek trzy minuty 16 sekund później? Nie robisz mnię Pan w konia?


Wie Pan, nawet jak serwer zostanie zniszczony, dane mogą przetrwać - każdy dobry hosting robi kopie zapasowe danych i trzyma je na osobnych dyskach, często, dla pełnego bezpieczeństwa, w zupełnie innej lokalizacji. Nie są one przechowywane w nieskończoność, ale przez jakiś czas można się do nich dobrać.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #355 dnia: Lutego 02, 2016, 11:20:15 am »
@ Maziek
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1107.msg63085#msg63085
Przez szacunek Ci należny, tu rozważam jedną jedyną kwestię(dwukropek): czy w obu pytaniach pytasz o to samo? I odpowiadam (dwukropek): nie pytasz o to samo. Dodaję (dwukropek): ta konkluzja nie ma nic wspólnego z domyślaniem się, co Ci chodzi po głowie, i ani jedną literą do wnętrza Twej głowy się nie odnoszę - ani wprost ani aluzyjnie. Odnoszę się - tylko i wyłącznie - do dwóch zacytowanych pytań, uznając, że to są różne pytania (pytania o co innego).
Kochający Cię :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #356 dnia: Lutego 02, 2016, 11:54:33 am »
Ob. Remuszko, przez uprzejmość wyjaśniam: pytam wciąż o to samo w jednym ciągu myślowym. Poczetego stwierdzeniem Nexa, że rewolucjonistów należy się pod ścianę. Z którego wyciągnąłem wniosek, że są dla Nexa źli w stopniu wymagającym likwidacji. I dalej, że wobec tego złe są rewolucje jako takie. Takie wnioski wyciągnąłem po jego pierwszym wpisie "A dla tych wszystkich rewolucjonistów plutony egzekucyjne". Z to przed postawieniem mego pierwszego pytania "Od którego punktu?", mającego na celu ustalenie czy wszystkie rewolucje od zarania dziejów były złe, czy od jakiegoś określonego momentu historycznego (stadium rozwoju cywilizacji). Correct?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #357 dnia: Lutego 02, 2016, 12:36:12 pm »
W pierwszym rzędzie rozstrzelać tych, co stali za rewolucją neolityczną.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #358 dnia: Lutego 02, 2016, 03:08:03 pm »
O to, to, właśnie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #359 dnia: Lutego 02, 2016, 03:34:45 pm »
W pierwszym rzędzie rozstrzelać tych, co stali za rewolucją neolityczną.
Rewolucja to bardzo szerokie pojęcie. Dodatkowo z odwróconym sensem łacińskiego źródełka"toczenie się wstecz". Używane w przeróżnych sytuacjach np. rewolucja w żołądku.
http://portalwiedzy.onet.pl/11263,,,,rewolucja,haslo.html
Nexowi chodziło zapewne o wąski zakres, czyli rewolucję polityczną, przewrót z udziałem mas. Zresztą, by rozstrzelać, najlepiej przy pomocy revolvere, trzeba by użyć rewolucyjnego wynalazku z sfery militarnej tzn. broni palnej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2016, 03:41:40 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana