Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595428 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #225 dnia: Maja 11, 2010, 08:44:13 pm »
Kaczka sabotażystka!
Ciekawe czy to kaczka piekarska czy dziennikarska? ::)Buduja teraz odcinek A1 w Piekarach Śl...codziennie sie przez nich morduje w ciezarowkowych korkach...jesli piekarska to sie z nia solidaryzuje;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #226 dnia: Maja 14, 2010, 08:44:32 am »
A'propos kaczek dziennikarskich - Lem umieścił nad biegunami sztuczne mini-słońca, amatorzy sensacji - naturalne czarne dziury:
http://www.paranormalium.pl/tunel-czasoprzestrzenny-nad-biegunem-poludniowym,326,6,artykul.html
 ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 27, 2010, 04:42:49 pm »
Niedaleko od mojego domu odbywa się kindebral z okazji zakończenia roku w przedszkolu. Z racji uchylonego okna słyszę cokolwiek. Repertuar, przyznam, cokolwiek mnie zdumiał: "Czy ten pan i ta pani", "Lambada", "Hej, sokoły", coś Bregovića (z "flaszkami" w tekście), "Barbie Girl", "Wyjechali na wakacje..." Kazika, "Zakęcona", "Tu na razie jest ściernisko..." Golców, "Wszyscy święci balują..." Wódki Surfera ;), "Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością", "Mallorca" i jakiś kawałek techno. (No dobra, był w tym wszystkim jeden typowo przedszkolny "rodzynek" - nieśmiertelne "Tańczymy Labada".)

Teraz grają klasykę w "interpretacji" Vanessy Mae. O, już przeszli do "Volare, cantare". (Edit: a teraz kolejno samba, Rodowicz i Przemyk - "Babę zesłał Bóg". I jeszcze: "Macarena" i... "Jedzie jedzie wózek, na nim premier Buzek" Maleńczuka, z tym, że od zwrotki o Lepperze, i "Acapulco", i - czy na sali jest lekarz? - "Bum bum bum bum I wan't you in my room". Uff, skończyli....)

Przy dżwiękach takiej muzyki rośnie nam nowe pokolenie.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 07:56:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 27, 2010, 05:09:36 pm »
Za moich czasow w przedszkolach spiewalo sie o Zajacu Poziomce, muchomorkach, krasnalach i pluszowych misiach  ::)... Balow dla przedszkolakow nie kojarze...
Ale filmy w kinach byly plaskie, a sporo osob mialo czarno-biale telewizory, wiec to pewnie znak czasow...
W razie czego zawsze mozna uciec na Szetlandy - Barbie Girl tam nie dociera.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 27, 2010, 05:23:31 pm »
i - czy na sali jest lekarz? - "Bum bum bum bum I wan't you in my room". Uff, skończyli....)
[/quotte]

 To bylo wezwanie na lezakowanie (w wersji bezstresowe wychowanie)... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #230 dnia: Maja 27, 2010, 07:37:03 pm »
Nie martw się - osobiście widziałem (i słyszałem), jak to w pewnym przedszkolu dzieci wyrabiają sobie poczucie tożsamości narodowej na podstawie utworu pewnego zespołu z pewnej dzielnicy Poznania - o nazwie Dębiec. 52.

 :o

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #231 dnia: Maja 27, 2010, 07:41:04 pm »
Cytuj
To bylo wezwanie na lezakowanie
Leżakowania powiadasz? :)
Jak przedszkolaki tak zaczynają, to nie dziwota, że kończą jak gimnazjalistki z Ostródy.
To ostatnio głośny skandal w moim regionie. 5 uczennic jednego z gimnazjów w ciąży.
http://ostroda.wm.pl/5923,Tajemnicze-ciaze-ostrodzkich-nastolatek.html
 W dochodzeniu wyszło, że "przyszłość narodu" się napruła i grała w tradycyjną zabawę wojskową - w butelkę (inna wersja, że w słoneczko").
Którą wskaże, na tą chłopcy hajda.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 08:03:48 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwca 02, 2010, 10:26:55 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwca 05, 2010, 07:26:01 pm »
Doświadczalne efekty anomalii grawitacyjnych oraz - przy końcu - ilustracja zjawiska ciśnienia światła.
Uwaga - może zabić ;) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwca 10, 2010, 12:32:58 am »
Wracajac ciut do postow sprzed paru stron o stadionowych krzeselkach i profilach;) (i troche a propos Wizji i zainteresowan Tarantogi;)) ...oto jak Wlosi (okolice Wenecji ) pozbyli sie tego trudnego tematu usuwajac  - tymczasem z damskich ubikacji - niedopasowane, twarde siedziska:



Uploaded with ImageShack.us

Coz...a niedawno pisalam ze juz mnie zadna hydraulika nie zaskoczy jak to bywalo w latach 80'/90';)
 
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 10, 2010, 01:02:25 am »
Ha, miska turecka. Ma swoje zalety - nie dotyka się pupę czegoś, czego już wcześniej ktoś inny dotknął swoją :) . Przebój lat 70-tych, kojarzy mi się z zapachem lizolu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 10, 2010, 01:46:24 am »
Pewnie deskowe kryterium higieny decyduje - tylko tak to mozna wytlumaczyc.To zdjecie jest z Gulliverlandii- wybudowanej w 2000 roku.Myslalam ze jakowes unijne udogodnienie;)Jakos nigdzie i  nigdy wczesniej nie spotkalam sie z taka damska forma a tu swietuje juz ona swoje 40 lecie...fiu fiu;)  a teraz wklepuje "wc tureckie" i proszsz za 200 zl mozna miec takowe w domu;)Cale zycie sie czlowiek uczy...;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 10, 2010, 10:08:23 am »
No był to w swoim czasie mały ale znaczący wynalazek. No i jest to  jedyna miska nie dyskryminująca ze względu na płeć - panowie mogą siusiać na stojaka a panie po swojemu :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 10, 2010, 01:14:13 pm »
Hehe, ta historia przypomina mi okoliczności, w których po raz pierwszy straciłem wiarę w ludzi (a może nawet w Człowieka). Prowadziliśmy w latach '90 z moją ówczesną narzeczoną firmę zajmującą się produkcją czegoś tam (konkretnie ciuchów, bo był popyt na firmy odzieżowe). W sumie to ona bardziej prowadziła, ja - jak na lenia i obiboka przystało ;) - zajmowałem się głównie sprawami reprezentacji. W ramach dbałości o BHP fundnęliśmy pracownicom toalety w wysokim standardzie (robiła je firma, która była odpowiedzialna za te same sprawy w miejscowym hotelu, którego właściciel chwalił się, że zatrudnił ich bo obsługiwali też Mariotta - nie wiem czy była to prawda; rozumicie takie małomiasteczkowe snobizmy ;)). Szanowne szwaczki (nie wiem czy wszystkie, monitoringi - zwłaszcza w takich miejscach - nie były wtedy w modzie ;)) korzystały z toalet standardowych tak, jakby były tureckimi (ślady butów były dostatecznie widoczne, by to stwierdzić), w efekcie ani jedna deska nie przetrwała tygodnia. (Pamiętam swój ówczesny pięknoduchowski szok, że niektórzy to i s*ać nie umieją...)

Wtedy po raz pierwszy zwątpiłem w egalitaryzm.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2010, 01:41:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki