Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 101
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 26, 2021, 12:00:52 pm »
/.../

Możesz prześmiewczo w tarkinowate tony uderzać (zresztą ta sytuacja cokolwiek się o ironię prosi), ale - co byś nie sądził - z samej już listy wyróżnień otrzymanych przez (nad)redaktora A.M. wynika ponadlokalne znaczenie i opiniotwórczość:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik#Odznaczenia_i_wyróżnienia

Te czasy się skończyły i już nie wrócą.
Dalej dają w palnik:
https://wyborcza.pl/7,75968,27846416,list-zarzadu-agory-sklada-sie-z-klamstw-i-manipulacji.html
Mitomania autorytetów, którzy się sami trzymają a mają wytrąbione na resztę.

2. https://wyborcza.pl/7,75968,27846427,wojna-zarzadu-agory-z-redakcja-wyborczej-wchodzi-w-faze-czarnego.html

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1184458,agora-versus-wyborcza

Pokazuję i objaśniam czego nie pojął Redaktor Ziemkiewicz w swej publikacji multimedialnej zatytułowanej  Karma wraca do Michnika:

https://youtu.be/6awxClY9Bzs


Jak uprzejmie donosi Redaktor Orliński (chwilowo na wygnaniu):

https://ekskursje.pl/2021/11/rozkosz-bycia-gdzie-indziej/

kluczową rolę odgrywa spółka Agora-Holding, którą zarządza pięcioro udziałowców: "Seweryn Blumsztajn, Helena Łuczywo, Wanda Rapaczyńska, Barbara Piegdoń, Bartosz Hojka". Kto to jest ta pani Piegdoń? Nie słyszałem o niej. W każdym bądź razie oni mają pakiet złotych akcji które zapewniają kontrolę nad Agorą. W praktyce są to 4 osoby w tym 3 kobiety oraz urzędujący prezes, czyli Hojka. Udziałów w Agorze-Holdingu nie można zbyć, odziedziczyć itp. Jak ktoś zrezygnuje to nowego członka dobierają pozostali po uważaniu. Dlatego nie da się zrobić wrogiego przejęcia i zrobić Ziemkiewicza naczelnym, bo nawet jak się skupi wszystkie akcje które są na giełdzie to ma się mniejszość. Tak to przedstawia Orliński. Mało kto jednak kuma czaczę bo ani Michnik ani Agora nie powołują się zbytnio na Agorę-Holding   z przyczyn oczywistych, o których za chwilę:

Agora-Holding nabrała wody w usta, słuszny zatem jest domysł, że jest tam remis 2:2 co powoduje, że prezes Agory może atakować. Przypuszczalnie jedna osoba nie głosuje i jak ona zagłosuje to przeważy szalę: albo prezes poleci albo Wyborcza. Będzie o tym jeszcze w podsumowaniu.

Akcjonariusze nieuprzywilejowani nie mogą obalić prezesa wprost, ale nacisk wywrą. A to powiedzą, że akcję sprzedadzą, a to to, a to sio. Nie można ich lekceważyć. Ich poczynania mogą mieć sens ekonomiczny - chęć zysku - albo polityczny: pisiory, czyli firmy w rękach reżimu. I tu totalni mają jakieś wyczucie kwicząc.

image

II

Z obrad komisji Rywina pamiętam, że Wanda Rapaczyński domaga się takiej, amerykańskiej, pisowni  nazwiska więc niech ma. Nie tłumaczy ta pisownia jednak paraliżu decyzyjnego  Agory-Holdingu. Paraliż ten powoduje swobodę działania zarządu Agory, który gnębi Wyborczą. Dodatkowy biznes czyli kina i parówki stał się podstawowym źródłem zysków Agory. Wyborcza zaś cienko przędzie.
Wyborcza zaś oczekiwała, że całą Agora będzie robić na nią aby mogła sobie pielęgnować etos, czyli pisać te pierdoły co zwykle, walczyć ze złowrogim Kaczorem i ogólnie pięknie się różnić. Z właściwym sobie dyletantyzmem nie zapewniła sobie odpowiedniej pozycji w Agorze Holdingu. Michnik tam nie wszedł i Kurski. Blumsztajn wszedł. Michnik sobie wyobraża do tej pory, że jak napisze o marcu 68 roku, o metodach, o niegodziwości, o opozycji to porazi swą moralnością oponentów, którzy zostaną sterroryzowani. I tu jest pytanie na logikę: czy jak Michnik pozywał osoby twierdzące, ze terroryzuje pozwami to terroryzował czy nie terroryzował? Słuchajcie on tak od 30 lat pitoli na tą samą nutę i nie dociera do niego, że nie robi to wrażenia na nikim.  Słusznie zauważa RAZ że pełni obecnie rolę Sharkeya. No upadłego Sarumana. Jeszcze w czasach Rywina mniemał, że tego obrzuci błotem, innemu naurąga i tak się wykręci. No nie udało się co do niego nie dociera.

Teraz poszukajmy łagodnego terminu na określenie sitwy. Z sitwą mamy bowiem do czynienia w  tym wypadku. Koncepcja nadczłowieka się pojawia: Michnik, Kurski, Wójcik i ich kumple są ludźmi którzy mają prawo mieć prawa a reszta to jakieś leszcze, stażysty, na smieciówkach, można to doić jak bydło i wywalać. Zaszczytem dla nich jest oddychanie tym samym powietrzem co Michnik więc wypłata niepotrzebna. Stąd  obojętność ich dla fali zwolnień, redukcji i innych takich, dopóki to dotyczy motłochu.

III

O co chodzi Agorze? Wyborcza staje się obciążeniem biznesowym z kilku przyczyn. Trzeba do niej dopłacać, ponieważ stała się mocno deficytowa. Ponieważ wyrodziła się w biuletyn KODu staje się coraz większym obciążeniem wizerunkowym utrudniającym zawieranie kontraktów w branży reklamowej i parówkowej. Jak wywodzi wspomniany Orliński niedostatecznie rezonuje z innymi działaniami koncernu jak wydanie bestsellerowych 365 dni, z czego jest przychód. A we Wyborczej się śmieją z tego. Agora pragnie zatem uzyskać wpływ na linię pisma, nawet może nie po linii politycznej tylko biznesowej. Wymaga to rozprawienia się z obecną redakcją, która nie ma pojęcia o niczym. Portalem gazeta.pl Agora może dyrygować bezpośrednio.

Redaktor Ziemkiewicz ma zaś rację punktując celnie frustrację Wyborczej i jej urojenia wielkościowe. Michnik, który kiedyś powoływał i odwoływał premierów teraz walczy o Wójcika. Co za upadek. Ale sam sobie zgotował ten los zaniedbując stosowną terapię.

PS: Wspomnę legendę o amerykańskiej firmie konsultingowej wynajętej przez Agorę do usprawnień. Stwierdzili, że w sekcie nie pracują.

2
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 25, 2021, 11:35:53 pm »
/..../
- ogólnie (to już nie w odpowiedzi tylko tak w eter) widzę, że niestety szczepionka nieco przegrywa z "mutantem". Nie jest tak skuteczna, jak była w początkowej fazie testowana na ówczesnych typach, choć nadal jest całkiem skuteczna.
Bo minął już jakiś czas i okazało się, że jest to guzik warte. Bo nie trzyma parametrów. Ja się zaszczepiłem 1 lipca 92 dawka) bo liczyłem, że na wakacje coś pomoże a jak kwiknę to trudno.

3
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 25, 2021, 04:52:54 am »
Jakby ciąg dalszy sprawy odejścia W.O. z "G.W.":
https://ksiazki.wp.pl/konflikt-w-agorze-michnik-o-zarzadzie-nie-bedzie-ogon-krecil-psem-6708285649009632a
https://wirtualnemedia.pl/artykul/jerzy-wojcik-zwolniony-gazeta-wyborcza
Odejście WO było skutkiem a nie przyczyną.
Pojawiło się zaś przy okazji pytanie: to kto będzie im płodził tzw. kontent?

Cytuj
- Michnik powiedział nam, że dalej będziemy walczyć o niezależność "Wyborczej" i dalej będziemy ostro walczyć z PiS. Nie będzie zmiany linii na neutralną. Mówił, że zarząd chce od nas pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy, a my jesteśmy od obrony demokracji i jesteśmy właśnie teraz potrzebni jak nigdy.


https://wyborcza.pl/7,162657,27844523,ten-spor-zagraza-nie-tylko-wyborczej-ale-tez-demokracji-w.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=TT_Gazeta_Wyborcza
Cytuj
Ten spór zagraża nie tylko "Wyborczej", ale też demokracji w Polsce i całym regionie
Planecie, sektorze, galaktyce i uniwersum.

Uwaga lotnik kryj się:
https://ekskursje.pl/2021/11/rozkosz-bycia-gdzie-indziej/
Mocno niejasno to wygląda.
W każdym razie Wyborcza jest postrzegana coraz wyraźniej jako balast dla Agory z przyczyn oczywistych, o których nie chcę nawet wspominać.
Michnik kiedyś kreował premierów a tera walczy o Wójcika. Co za upadek.

4
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopad 24, 2021, 04:16:12 pm »

5
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 24, 2021, 04:01:00 am »
Ufoki będą jak ludzie, Star Trek potwierdzony:
https://futurism.com/scientists-humans-universe?fbclid=IwAR1PRbMmf4GVjsOSAj575b3rd0cN82u9ZptsefA9PebmxyqGyoNqyeoaJdU
Cytuj
Rdzeń przekonania Morrisa wywodzi się z teorii ewolucji konwergentnej, która twierdzi, że, jak  ujął to Science Focus , „losowe efekty ostatecznie uśredniają się, tak że ewolucja zbiega się, mając tendencję do wytwarzania podobnych organizmów w dowolnym środowisku”. W czasopiśmie wykorzystano przykłady lotu, który „wyewoluował niezależnie na Ziemi co najmniej cztery razy — u ptaków, nietoperzy, owadów i pterozaurów”.
A filozofia przypadku?

6
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 22, 2021, 08:17:35 pm »
https://wei.org.pl/2021/blogi/panstwo/lwarzecha/oswieceni-kontra-foliarze/

Cytuj
Pierwszy to potrzeba poczucia się lepszym – stara jak świat. Szczepionka od samego początku była przedstawiana jako przepustka nie tylko do „nowej normalności”, ale też jako świadectwo bycia mądrym. W końcu zaleca ją „nauka”. Ludzie, szczególnie ci pełni kompleksów, mają głęboką potrzebę potwierdzenia, że należą do lepszej kasty.

7
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Listopad 22, 2021, 06:56:39 pm »
Teraz impreza się dopiero rozkręca.

8
Lemosfera / Odp: Kim jest Stanisław Lem: Pisarzem czyli Filozofem?
« dnia: Listopad 22, 2021, 01:21:53 am »


https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1183134,karkulowsial-zwartusial-ratuwsianku-bozywsio

Horubała dał nam obraz percepcji dzieł Lema z perspektywy pańć po polonistyce które jak nie wiedzą co mają myśleć to nie wiedzą co mają myśleć.

9
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Listopad 21, 2021, 05:03:07 pm »
Bolszewicy wyrzynaja mienszewików. Nic nowego pod słońcem.

10
Lemosfera / Odp: Kim jest Stanisław Lem: Pisarzem czyli Filozofem?
« dnia: Listopad 21, 2021, 01:52:33 pm »
Uwaga: lżą nas:
https://teologiapolityczna.pl/andrzej-horubala-dlaczego-stanislaw-lem-nie-zostal-wielkim-pisarzem?fbclid=IwAR3P8TrwfN-r-ajUszE5lb77_JR9TTtA29TCAYVtkdnonrJto8OroSt5I7s
Andrzej Horubała: Dlaczego Stanisław Lem nie został wielkim pisarzem

Z grupy Jak będzie z nerdami? – sekcja zbawionych na Fejsbuniu

11
Jak już napisałem obrońca oskarżający w swoim czasie to był standard w ZSRS. Są relacje natomiast spod okupacji niemieckiej że przy różnych okazjach tam było podobnie.
Jest tu spór bo Kompromitacje ida po linii że Lem powiedział to i to a tamci że ukrywał i dlatego powiedział. Że ukrywał uczęszczanie na religię mojżeszową.

12
Masakra, :)?

Raczej przypomnienie, że skłonność do nadinterpretacji jest stałą zmorą humanistyki, która i najzacniejszych jej przedstawicieli okazjonalnie dopada.
/.../
Niestety pani popłynęła nie ogólnohumanistycznie tylko konkretnieideowo.

13
Wstępnie się zgadzam. Obrońca mi sie kojarzy z komuchami.

14
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 17, 2021, 05:18:12 pm »
Wrócą w glorii i chwale męczenników:
https://twitter.com/PawelKuki/status/1460892375685992448
https://twitter.com/jackzmazowsza/status/1459443216202309638

W sprawę jest zamieszany TVN
O geopolityce:
https://youtu.be/9w5t1zM-Hvs
Oglądam to i oglądam, nie kończy się. Patrzę, a to 3 i pół godziny.

15
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 17, 2021, 03:31:46 pm »

Strony: [1] 2 3 ... 101